landavid

Opravdu nuda,na přebalu píší ,,stvořili jednoho z nejodpornějších záporáků v dějinách tuzemské kinematografie",nechápu,Antonín byl prostě nemocnej magor,kterejch běhá po světě nebo přesněji v tuzemsku tucty,proč musel být zrovna estébák,asi pro umocnění a zveličení ZLA,už jsem z těch českých předrevolučních filmů trochu unavenej.Největší zlo v českém filmu byl asi Sekal a současně s Karamazovi jsou to dva nejlepší filmy co kdy byly po revoluci natočeny!!!!!Explikativnost,antagonismus, o introspekci tak tvoří interludium osmdesátých let.Když má být zlo co největší musí být k tomu nacista nebo komunista,kterej mluví jako kanál,opravdu originální.Lev za režii,která je,, kurevsky posraná ze všeho nejvíc vy sračky s občankama co si hrajete se zlem,který znáte jenom z vyprávění ". :). Bluntman 4 hvězdy za příspěvek.Díky. Tak jsem se na to podíval ještě jednou jestli mi něco neušlo a musel jsem jednu hvězdu ubrat protože poprvé jsem se asi unáhlil!!!! ()

Augustyn

Mrazivá sonda do duše jednoho estébáka, kterému tak „trochu“ šplouchá na maják, v podání pro mě výtečného Ondřeje Malého. Scénář vykresluje syrový, neotřelý příběh z časů panelákové šedi a vykresluje ho opravdu parádně. Výtečná podívaná, snad jen o trochu víc zdlouhavě natáhlá, než by jí slušelo. ()

Alvin

Odvážné, poctivé a poprávu oceněné pěti Českými lvi. Ondřej Malý teď u mě bude nadlouho ten „estábácký hajzl se stodvacítkou.“ ()

chosan odpad!

Tak tenhle film by neměl vyhrát českýho lva ale blbost co blbost největší krávovina všech dob 10%. ()

johny.mad

Pouta předcházela skvělá pověst...dost zklamání a srovnávání s Životy těch druhých mi příjde totálně mimo mísu....bohužel opět se ukazuje, že němci se dokázali ve filmech se svou minulostí vypořádat daleko lépe než naši filmaři. Stačí si pustit Good bye Lenin, Sluneční Ulici, Věrni zůstaneme nebo již zmiňované Životy Těch druhých...mám pocit že naše kinematografie se vyjadřuje buď formou intelektuální honírny /Pouta/ a nebo sladkobolných retropříběhů /Pelíšky, Pupendo/...nic víc navrch....škoda...na víc než tři to není ()

Sorna

,,Co tohle bylo?" zněly kolem mě otázky v kině. Hodnotit tento film je těžké, proto snad jen napíšu, že se jedná o ukázku života v době totalitního režimu. A toho, kdo ho nezažil intenzivně, zřejmě tenhle film nezaujme. Za výborně navozené depresivní prostředí a výkony některých herců hodnotím jednou hvězdičkou. A zase říkám - tenhle film se musí vidět, protože deset lidí na něj bude mít deset odlišných názorů. ()

Saprofag

Musím přiznat, že v záplavě sraček z českých luhů a hájů, tento film jednoznačně vybočuje. Celou dobu jako bych potřeboval něco víc, jakoby to chtělo více vyhrotit. Hlavně scéna v bytě spisovatelově ke konci filmu, ale ne! Takhle přesně to muselo být. Je to uvěřitelné víc než cokoli jiného. Výborné herecké výkony a velmi oceňuji hlavně perfektní casting a dobové vyfikundace. Pěkně barevně podkreslená šeď doby. Na top to nedosahuje, ale velmi silnou čtyřku si to zaslouží. PS: "ty máš jinou ženskou?" - "ne, ale strašně bych chtěl!" :D - Ondřejovi jsem to prostě věřil. ()

rs134

sestřihat! ten film šlo zkrátit o hodinu, aniž by to ublížilo síle děje, zbytečný scény i zápletky jen unavujou. odpustil bych i nadměrnou podobnost nejmenovanému německému filmu. v rámci novodobé české kinematografie určitě čtyři hvězdy. ()

Spike86

Celkem dobře a autenticky navozená atmosféra normalizačního Československa je evidentní. Na tak dlouhou stopáž to i celkem rychle uteče, avšak příběh je trochu nepřehledný a podivný a ve mně nezpůsobil příliš velký zájem. Z filmu si později po jeho zhlédnutí moc pamatovat nebudu. 60% ()

Quak

Asi jsem čekala bůhvíco - mluvilo se o tom v superlativech, s tím mám vždycky problém..Takže trochu zklamání, i když na naší produkci samozřejmě nadstandard. Vlastně jsem šla spát nasr....a díky bohu nebo komu, že je ta doba za námi... ()

sarianna

Mistrně natočený film se skvělými hereckými výkony, ponurou a slizskou atmosférou a vskutku "olezlými" postavami, což mělo vystihovat tehdejší neutěšenou dobu. Zkrátka všechno pěkné,ale mě se to ani za mák nelíbilo, nemůžu si pomoct. Už bych ten film znovu vidět nechtěla. ()

kozak66 odpad!

Mám pocit že bychom se měli my dříve narození Stb omluvit,že jsme si nevšimli,že jsou to taky lidi.HNUS jinak se to nedá nazvat. ()

Hanquita

Konečně český film, který ukazuje, jaká svinstva se mohla dít v oné odporné, šedivé době, bez té příšerné hořkosladké pelíškovské ostalgie, která v našich končinách už tak hezky zdomácněla... Konečně!!! ()

S.t.e.v.e

Jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Kamera výborná, Malý neskutečně vede.. Možná škoda závěru, čekal jsem ho trochu víc.. vostřejší (?) ()

vlk++

Tento česko-slovenský počin má na ČSFD skvělé hodnocení 78%. Ondřej Malý hraje opravdu dobře. Řemeslně taky dobrá práce, ale... něco mi zjevně ušlo. Naprosto nezajímavý příběh. Při poloviční stopáži bych se ještě přiklonil k vyššímu hodnocení, ale když se časomíra zastavila na 2:15, tak dávám 1* za toho Ondřeje a jinak je to ztráta času. ()

PSyk

Dobré, velmi dobré. Typické antické drama - vzpoura jednotlivce proti všem - aplikované na nedávnou minulost. Vytýkat drobnosti je možné, ale zbytečné. Všechny chybičky (především v trochu nedůsledném scénáři) bohatě překryla ATMOSFÉRA příběhu a všichni herci. ()