LOVIT

hodinu a půl sem čekal na děj, ten se sice dostavil, ale místy dost nedotažený, pokud šlo o depresivní atmosféru tak té film vykazuje kýbly, Ondřej malý hrál stbáka opravdu dobře ()

mn007

Pokud je tohle nejlepší český film loňského roku, tak ty horší snad ani nechci vidět. Špatné, papírové dialogy, až na výjímky (u) nejisté herecké výkony, režijní práce s herci nulová. Jedna hvězda je za kameru a střih, film jako celek je k nepřežití. Je potřeba rozlišovat tému filmu a jeho zpracování. To že Pouta pojednávají o době, se kterou jsme se pořád nedokázali vyrovnat neznamená, že jde o dobrý film. ()

CzMilo

Hrozně dlouho jsem se na film těšil a pak tohle..... jedna hvězda. A to pouze kvůli pánům Malému a Kaiserovi, kterým jsem prostě to "fízláctví" věřil. ()

Dodge-I

Co si stojí zapamatovat? Hrozivý Kaiser a přesvědčivý Malý v rolích stbáků, scénu se soudružkou v závodě, stbáckou pařbu a jejich kecy, "spolupráci" spisovatele. Ta šedivost, mrazení z chování lidí a hlavně to prázdno v životech je zachyceno velmi dobře, díky za to - ještě si to pamatuju :-( Když by se trochu střihla délka a závěr, který jsem už jednou jinde ve filmu viděl... ()

k.rakonos

Zvláštní, temný až depresivní film, ale přesto tomu k superlativu něco chybělo, navíc se mi téměř 2,5 hodiny jeví jako přehnaná stopáž. Ale každopádně film, který se pak chvíli v hlavě převaluje. Osobně bych víc hodnotil Občanský průkaz, ale těžko se to porovnává, je to jiný druh filmu. A mnohem víc bych ocenil třeba Habermannův mlýn. To, že prakticky veškeré ceny posbírala Pouta, to nechápu, asi si to někdo náležitě přál, jak už to občas při udílení nejrůznějších cen bývá. ()

pezz

Na premiéru v Bratislave, ktorá sa konala v multikinách v nákupnom centre Eurovea, som bol pozvaný Bionaut Films za isté „zásluhy“. Prekvapil som tak partnerku a neskôr aj sám seba. Skvelé herecké výkony (p. Malý) v roliach, ktoré sa musia vedieť zahrať (naštudovať) na danú dobu a politický stav v reálnej krajine ak ste ich neprežili. Nechápem, kde sa v protagonistovi vzala tá vernosť podania a charakteristiky role na filmové plátno, bol som šokovaný jej autentickosťou. Prostredie, kulisy, rekvizity, kostýmy, scenár ako keby ste sa preniesli do rokov totality a spôsobu „vládnutia“ a ochrany komunistického režimu. Len pre silné povahy. Zaslúžené ocenenie ČL za HR p. Malý, bravo. P. režiséra si asi pridám medzi obľúbených, no istú paralelu s filmom „Životy tých druhých (2006)“ som si nemohol nevšimnúť. 80% ()

Rangerek

Těšil jsem se na první pořádný snímek na toto téma z naší provenience. Obzvlášť po záplavě nadšených hodnocení a českých lvů. Bohužel z toho mám pocit, že vykreslení úchylného režimu bylo přebito zbytečnou a zdlouhavou exhibicí stoprocentně a skrz naskrz negativního a nesympatického hlavního hrdiny. Je mi to fakt líto, ale dederónskému filmu ŽIVOTY TĚCH DRUHÝCH (jehož některé motivy mimochodem zjevně posloužily jako inspirace, ale zatímco tam mi přišli hrdinové - kladní i záporní - fascinující, nutící k zamyšlení a hlavně vyvíjející se, v Poutech bych nad všemi prostě jenom zvracel - bez výjimky) to nesahá ani po kotníky a já budu doufat, že třeba přijde ještě něco lepšího. PS: Mám dojem, že spousta lidí píše komentáře a hodnotí tak, jak je to „v módě“, místo aby opravdu vyjadřovala svůj názor. ()

marcoman

Psychologické drama mi nevadí, právě naopak. Jenže tahle psychologie mi přišla spíš jako karikatura. Z Antonína sice zpočátku mrazí v zádech, ale jak film pokračuje (a mně se neuvěřitelně vlekl), napětí se vytrácí a člověk se čím dál častěji přistihne při myšlence: Tomuhle že mám věřit? Jako by se někdo rozhodl, že natočí film, co má opravdu, ale opravdu hloubku. V mém případě to nějak nevyšlo. Celou dobu jsem měl pocit, že mě autoři jen tahají za nohu. ()

Birkhoff

Skoro pěkný film, ale fakt mě sere, že v tom pořád "možná" hrajou ti samí lidi ? Zdá se mi , že nebyla navozena ta nebohá atmsférá 80 tých let, ve všech jejich skutečnostech. Vše odpovídá dobovým reáliím, ale pořád to na mě působilo hrozně uměle. Občanský průkazje lepší a to, bez přehršlého přikrášlování, a navzdory hnusné minulosti ... ()

Burmák

Myslel jsem, že budu unešen tak jako všichni......ale po cca 20ti minutách ničeho za co bych mohl dát hvězdy případně hodnotit jsem tento kousek vypnul.....nevím kdo toho LVA dával, ale za mě toto je nuda.....a depka ()

Kristiannov

Jediný český film novodobé kinematografie, který si bez ostychu může říkat thriller, se vším co k tomuto označení patří! Originální a úplně jiný pohled do řad STB, než na jaký jsme doposud byli zvyklí. Český lev pro Ondřeje Malého naprosto zasloužený. ()

KcarlosK

Nechci nikomu brát jeho vkus, ale to si snad děláte srandu, ne?! Tahle veledlouhá srágora nejen že nezměnila můj názor na českou kinematografii, ale ona ho ještě upevnila. Že jsou komanči svině, už snad dneska ví i malé dítě. Že je všechno trochu jinak, než nás učí ve škole, snad taky. Takže co nám chtěl autor sdělit? Že na obou stranách barikády byli dobří i špatní? Že občas někomu hrábne? I to už dávno víme. Takže po přetrpění 140 minut lze pochválit jen dvě věci. Vykreslení té doby včetně detailů (chválim především rekvizitáře) a hlavně pana Ondřeje Malého za jeho fenomenální herecký výkon. Připadá mi jako kombinace Karla Rodena a Pavla Kříže. Snad ho brzo uvidíme v něčem lepším. ()

boticelli

Pro me atraktivni namet ovsem ja se dve hodiny pouze nudil. Zadna postava ani situace ve me nevzbouzela zadne emoce, sympatie, antipatie, nic.... atmosfera unyla, akce temer zadna, herci - neherci...A konecna pointa pohrbila i puvodne zajimave tema. Zkusim to znova, snad. Chtel bych pochopit toliko oceneni filmu. ()

Calvus77

Příjemně depresivní film. Tak nějak to asi chodilo a člověka až mrazí. Výborný smysl pro detail. Výborní jsou i herci, fakt byli přesvědčíví! Ale zmínim Oldu Kaisera, který, ač mnoho prostoru nemá, vystřihl šéfika stb naprosto brilantně. Moc mě nepřesvědčil závěr a přiznávám, že jsem se ve 2/3 koukal na hodinky, ale vše odpouštím pro autentičnost doby a frustrace na obou stranách barikády ()

Ejvi

Měl jsem to štěstí být osobně při natáčení mnoha scén tohoto filmu. Pokecat si s Kristínou a ostatními a proto jsem se logicky na něj těšil. Je postaven na minulosti, snaží se oslovit.. U mě se mu to docela nepovedlo.. ()

nihiliste odpad!

Nejhloupější český počin, který jsem kdy viděl. Navštívil jsem tento snímek s velkým očekáváním na filmovém festivalu Finále Plzeň, ale zklamal mě natolik, že jsem musel odejít po cca 60 minutách. Nejen, že Malý je neskutečně nudný a trapný herec a působí jako amatér, ale celý film je o ničem. ()