Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

TesterX

Uff. Sotva rozdychavam tu napetovou naloz, kterou me tenhle ducharsky horurek zatizil. Zase plati pravidlo, ze nejvic desi rucni kamera, real look a neherci. Za pomoci dvou postav, ktere se rozhodnou snimat a zkoumat paranormalni projevy ve svem dome, sledujeme hodne napinavou a prituhujici show, ktera by si vsak zaslouzila zajimavejsi zakonceni. Ale pokud chcete mit pres hodinku husi kuzi, tak tohle nadeleni nesmite minout. ()

HollyMolly

Jestli mám ráda horory tak jedině duchárny a mimozemšťárny. Takže pro mě film plný paranormálních aktivit vzniklých za pomoci volání ze záhrobí tak nějak splnil svůj účel. ()

Scenixia

TAK TADY SE VÁŽENÍ BUDETE OPRAVDU BÁT! Vřele doporučuji tento film všem, kteří se rádi bojí a nepohrdnou kvalitním hororovým snímkem. Znám celé řady hororů, kde se člověk nudí u dementního vraha, zápletka je trapná, samotné litry krve strašidelné nejsou - může to být jen zhola nechutné, ukřičené, nebo jen špatně natočené s levnými herci... Tady vás nic z toho nečeká! Jde o perfektní snímek se vším všudy, co má pořádný horor mít. Film, u kterého se divák bojí a ani nedutá. Jak se posadíte, tak se na konci filmu zvednete. Má to říz, nečekané situace a napětí přehršle. Herci jsou perfektní. Můžu s klidem říci, že jsem ráda, že jsem si tento film pustila odpoledne... Všech 5 hvězd a tleskám! Bravo. Těším se na dvojku. Takových filmů více. PS: Tento film asi vidělo příliš mnoho lidí, kteří ho vůbec vidět nemuseli - jinak si nedokážu vysvětlit, proč tak výjimečný film má tak mizerné hodnocení. ()

wray

O tomto filme sa (aspon v mojom okoli) velmi vela vravelo, tak som sa celkom na to tesil a pravdpovediac bolo to dost sklamanie. Film sa sice snazi posobit autenticky (a na nenarocneho divaka to ozaj posobi - vela kamaratov ma presvedcovalo ze to bolo "naozaj" alebo "podla skutocnosti"), ale napriek tomu je tam jasne citit ze je to len finta na divaka a cele je mu to podavane ako obycajny horror (uvod, zapletka, vyvrcholenie :). FIlmy nahravane rucnou kamerou ma nikdy nejak neoslovili a i ked Blair Witch a Rec boli fajn, nemyslim ze to bolo kvoli handcam. Snad jediny handcam kde to "pristalo" bol Cloverfield. V paranormal activity je teda ta handcam tiez podla mna neuzitocna - kludne stacilo ponechat "autenticky" tie nocne sceny a zvysok antocit normalne (tak aby tam bolo aj daco vidiet ale najma rozumiet, lebo zvuk bol v tomto filme dalsie minus). No a ked si teda odmyslim vsetky tieto nedostatky (ktore mali byt asi plusmi :) tak ostava len obycajny horor, trosku pomaly a so slabym koncom (americky koniec je trosku akcnejsi, ale stejne - to sa malo stat v polke filmu a potom to malo zacat naberat na rychlosti...) Celkovo - je to "iny" film, snad sa aj oplati vidiet, a pripustam ze miestami je to strasidelne, ale vela od toho necakajte. ()

Mors_Mortis

Paranormal activity je ako poľská lacná čokoláda. Slabá kvalita. S titulom ako Insidious sa to vôbec nedá porovnávať. Okolo tohto filmu bol enormný hype, ktorý po zhliadnutí aboslútne nechápem. ()

Sethlans

Film je naprosto nudný, neoriginální a hlavně herci mi přišli dost nesympatický. Čekal jsem průměrný horor,se spousty lekaček, ale nedostal jsem téměř nic,až na jeden světlý okamžik. ()

MFZB

Za málo peňazí, málo muzika. Neviem či to presne tak je, ale každopádne pri tomto filme to platí na 100%. Tento snímok ma fakt nepresvedčil ničím o kvalite ani o tých slávnych paranormálnych javoch. Ľudia ani neviem za čo dávam tie dve *, možno tam bolo pár mrazivejších momentov, ale inak len samá nuda a aj napriek pomerne krátkej stopáži to bol pre mňa teda riadny horor, ale samozrejme horor dopozerať to. Dlho, dlho, dlho som už vedel o tomto snímku, ale počkal som si pekne na český dubbing a mohol som "vychutnávať". Niektoré veci sa mi zdali dosť nelogické, ale k nim sa rozpisovať asi nejdem. Každopádne odporúčam pozrieť, fanúšikom skôr iných žánrov ako je horor, ktorí by si chceli trochu ponapínať nervy, ale v žiadnom prípade hororovému fandovi, preňho by to bolo utrpenie...a už vonkoncom nechápem načo sa natáča dvojka... ()

halberdier

Jediné pozitivum filmu je to, když se odehráva v noci. To je film opravdu napínavý a má hutnou atmosféru. Denní scény jsou ovšem vyloženě nudné. Ze třech konců se mi asi nejvíc líbil ten původní z roku 2007. Ten co bežel v kinech se mi zdal příliš "ringovský". Blair Witch je určitě lepší. ()

Pjotrik

Párkrát jsem se opravdu bál a nejvíc asi při scéně, kdy dívka vstane z postele a jen tam prostě stojí - hodiny!! Tohle současným hororů chybí, tajemno, něco co ve vás budí hrůzu, ale přitom to nedokážete popsat. Problém je, že strašidelné noci se střídají s dost nudnými dny. Tenhleten páreček je opravdu podivný a celkem chladný jak herecky, tak k sobě navzájem. Ono to asi má dokreslovat ten dojem něčeho realistického, jenže kdo se na to má proboha dívat?! Navíc to diváku po dvou, třech filmových dnech jasně napoví, kdy se bude bát a film tak ztrácí na napětí. Prostě už jsem jen čekal až přijde noc a jak moc mě vystraší. Možná kdyby na konci do kamery někdo bafnul:)), tak si film zapamatuji, ale takhle to bylo slabé. 65% ()

bonovox

Chvíľami je to síce dosť nudné, ale k záveru sa dej výrazne stupňuje aj keď za Blair witch project paranormálne aktivity výrazne zaostávajú. ()

Skretule

Dlouho jsem neviděl tak mediálně vykonstruovaný film, ve kterém se neděje prakticky vůbec nic a celé je to tak nehorázně debilní a nudné až bolí. ()

benqsiemens

Mě se to líbilo, celkem děsivej snímek, lekačky super, prostě dobrej nápad. Kouknout se na to v noci a úplně sám, třeba jen s urnou mrtvý babky v příborníku, je vcelku nářez :-) ()

WoodoX

Nepochopil som, čo sa snažia vôbec filmy tohto druhu vyjadriť. Keby aspoň okolo toho nebolo kopu marketingových kecov, nepoviem, ale nač ten rozruch kvôli "náhodne" natočeným scénam? ()

vilusinska

Tenhle film jsem si pustila navečír když jsem byla doma sama,a vůbec jsem nevěděla co mě u tohodle filmu čeká,buď hrozná nuda a nebo krásné mrazíní,noo to jsem se ale pěkně sekla,když jsem viděla jak jí TO NĚCO tahá za nohu z postele byla jsem pěkně po..... strachy to mi teda věřte,a konec byl taky velmi nečekaný. ()

skaza

Nízkorozpočtovka, ktorá ale dokázala zaujať...herecké obsadenie neznáme, avšak zvládlo svoje úlohy dobre...verila som každému gestu, rozhovoru, obave...finálne som bola rada, že to tento film nepozerala v noci...čo sa týka zvukových efektov, trochu chudobné pre rozvíjanie napätia a strachu..aj napriek tomu **** ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech