Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

StinkingPooh

Nuda- na mě teda vůbec nezafungovala nějaká děsivá ponurá atmosféra. Film se motá pořád dokola záběr ze dne/ záběr z noci. Kde se v podstatě nic neděje, kromě toho, že párkrát zahoupe lusr a zabouchnou dveře. Ústřední dvojička značně nesympatická, hlavně ta slečna. Už jsem se těšil, až je ten duch nebo démon zabije.. ()

ekzorcist

Musím nesúhlasiť s nízkymi hodnoteniami prvého dielu tejto série (ktorá sa podľa mňa sériou nikdy nemala stať...). Tento horor, spolu s rovnako dobrým REC, ktorý zhodou okolností vyšiel v tom istom roku, podľa mňa oživili umierajúci žáner mockumentary. Strašidelná atmosféra si ma našla, bál som sa slušne aj pár nocí po filme. Áno, ľakačky sú síce prvoplánové a vystavané na tom, že päť minút ticha a šepkania odrazu vystrieda padnutý zemiak, alebo posunuté dvere... Avšak ak ste sa ako malí báli duchov a dovolíte filmu zaliezť vám pod kožu, je z toho celkom slušný horor. Dve hviezdičky dole za priblblé hororové rozhodnutia, ktoré ma zakaždým privedú do zúfalstva. Prvé je : "Zostaňme tu, aj keď nám poltergeist v noci cmúľa palce na nohách"). A najmä druhé : "Hm, čo s tým? Asi by sme si mali KÚPIŤ OUIJA BOARD...." !!!!!!!!! ()

Bananik123

Neoriginálny horor typu dvere sa otvoria alebo zatvoria... Nič na mňa nezapôsobilo a polovicu filmu som si vytrpel. Koniec to trochu za chránil no aj tak nič moc. ()

SaraSoldier

Nech mi niekto vysvetlí, čo má, sakra, byť na tomto strašidelné. No vraj je to ducharina. Tých som videla kvantá, ale väčšiu blbosť ako prvý diel legendárnej O.N.I.Č.O.M. série som nikdy nevidela. Totálne nudné a nezáživné. Mne vo filmoch nevadí ani klišé, ak je dobre zapracované a tu ho je málo. To by malo predznamenávať niečo pozerateľné. Nie. Od samej nudy som sa pri sledovaní hemžila, premýšľala čo zjem a ani neviem čo ešte. Vážne o ničom. Nedokáže to vydesiť, držať v napätí ani nič. Strata času toto sledovať. A ten záver?? Dovoľte mi zasmiať sa. Ten nestojí ani za zmienku. ()

Naghavi

Funkční a účinné strašení...5 hvězdiček dávám za to, jak Oren Peli dokázal z tohoto "hovna" uplést opravdu mnohomiliónový bič. Alternativní konce jsou taky hodně dobré. ()

Mangano

Mimořádně skvěle odvedená práce s tajemnem. Tvůrci naprosto mistrovsky využívají divákův strach z neznáma a geniální kamerou okořeňují celkový dojem z této found footage legendy. Jen poněkud chabý herecký výkon Katie Featherston ubírá filmu na uvěřitelnosti. Jelikož je scénář životně závislý na divákově fantazii, musím dát 4 z 5. ()

Teron

U filmů potřebujete obecně nějaké zaujetí atmosférou, dobře zmáknutou zápletku a vztah k postavám. Je trochu problém, pokud u toho, co má bejt děsivým hororem, proklikáváte stopáž, abyste přeskočili věčný kvičení dvou amíků a dostali se k tomu, kdy už začnou lítat věci nebo někdo vřeštet. Jenže těchto projevu je tu naprosté minimum, takže někde v půlce už chcete, aby tu pizdu a toho debila někdo nebo něco sejmulo. ()

Emperor1

Musím uznat, že to docela funguje. Ve filmu se toho v podstatě příliš neděje, většinu času budete svědky výkřiků vystrašené Katie a nepříliš inteligentních reakcí jejího přítele, a ano, taky nějaké ty zvukové efekty nadpřirozeného charakteru se objeví. Žádné bujaré triky, žádná rozjívená zjevení, ale přesto, nebo možná právě proto to dokáže navodit docela věrohodnou atmosféru. Pocit pronásledování něčím, co si zprvu jen hraje, postupně přerůstá v pocit ohrožení a bezmoci. A hlavně máte dojem, že se to klidně může dít i u vás doma. To pak nervově labilnějšího člověka znervózní i blikající lampička nebo zapraskání ve stropě. Jen postava Micaha mě sice silně iritovala, jeho chování by mě na místě jeho dívky znepokojovalo možná více, než řádění poltergeista či démona. Divák také asi nepochopí, jak po několikero důkazech nadpřirozeného řádění mohou setrvávat v ložnici, navíc při otevřených dveřích a spokojeně spát. Představa, že těmi dveřmi vstoupí někdo či něco a bude mě to ve spánku byť jen tiše pozorovat, mi vzpřimuje chlupy na těle (pro mě asi nejvíc creepy moment ve filmu). Nicméně jako znalec a fanoušek FF musím vyjádřit celkovou spokojenost, tento druh strašení v náznacích mi docela vyhovuje. Navíc to má i nějaké to poučení, jako že se nevyplácí duchy či démony hecovat, vyzývat je ke zřetelnějším projevům, dělat si z nich legraci a vůbec jim věnovat pozornost. ()

WHMMD

Podla záberov z kina v trailery na tento film, to vyzeralo na najhorrovejší horror od dob BlairWitchu. Realita ma, ale bohužiaľ sklamala. Uvidíme s čím príde REC 2. ()

xhonza5

Naprosto skvělý horor. Dlouho jsem čekal, než se začalo něco ve filmu dít, ale stálo to za to. Konec fantastický. Jsem ohromen a všem doporučuji! ()

IvankaBee

V první polovině filmu jsem byla vystrašená, ba jsem si i zařvala( teď se tomu akorát směju), ale asi v polovině filmu jsem zjistila, že je to těžká zívačka. Taky jsem koukala na trailer a podle toho jsem usoudila, že tohle bude fakt mazec. Ovšem myslím, že v traileru ukázali nejzajímavější scény a u toho jsme taky skončili. Herecké výkony se mi moc nelíbily, připadalo mi to vyumělkované. Takže můj poslední verdikt: Dá se to!!! ()

panic25

nejlepší horor za poslední dobu,který se viděl výborně vygradovaná atmosféra do poslední vteřiny, u toho se musí bát každej, když si představí, že se to stalo doopravdy ()

DISHOA

Nalákán vtipným trailerem, kde lidé v kině serou strachy, jsem shlédl tenhle horor, přestože horory obecně moc nemusím. Nečekal jsem vlastně nic a taky se mi nic nedostalo. Pár lekaček a jemné mrazení, když jsem šel po filmu v noci na záchod. Přestože je ústřední dvojice celkem uvěřitelná, chovají se nelogicky - nechávají vypnuté světlo, když hledají duchy, Micah se chová ke svojí přítelkyni jak prase, když jí stále dělá naschvály s kamerou a ona si to nakonec nechá stejně líbit. A co na konci udělají muži zákona mi taky nepřišlo zrovna dvakrát chytré. No, vypnout mozek a světlo a může se dostavit mrazení, víc ovšem neočekávejte. ()

pájap

asi nejlíp to dle mého vystihli isherwood a dadel. a subjektiv.já tyhle duchárny moc nemusim,blair witch byla vyjímka,která mě ale posadila na prdel,kupodivu i dvojka,ale tohle se mi nelíbilo.p.s. a proč se nikdy nemilovali?????to prý uvolnuje stres.......papa ()

Reesha

Byl by to skvelej film... a ja myslel ze je dobre ho videt v kine. Jenze se mnou tam sedelo tolik idiotu, ze to nemelo obdoby a totalne mi film zkazili. Docela hezky natocene, postavy mi byly vesmes sympaticke a nektere drsne sceny byly fakt fajn. Ale... kolik je v tomhle state tupcu... Jinak si ale myslim ze film mel vetsi potencial a dalo se toho uvarit i vic... ()

fakáč

Kdyby ta holka nenosila tílečka s velkým výstřihem a měla o dvě čísla menší prsa, tak bych si úspěchem tohoto filmu nebyl vůbec jistý. Má v USA většina mladých párů do 30 let luxusní dům s 1,5 metrovou plazmou, luxusní autíčko atd.? Chtělo to nějaký obyčejnější pár a možná bych to papal. Škoda že nevznikla rovnou evropská verze, v nám bližším prostředí a s jinými nepřehrávajícími neherci. Takto je to prostě jen o američanech pro američany. Této dvojici prostě nevěřím a s tím u mě padá celý film. Ale i tak mi přišly první 2/3 filmu zbytečně natahované a o ničem. ()

joslin246

Bohužel patřím mezi citlivější povahy a takové duchařiny mi vyráží dech. I ten největší frajer, který byl semnou v kině mě mačkal úlekem, jako kdyby ze měl chtěl vydrtit duši. Ještě hodinu po filmu, jsem rozdýchávala jakékoliv vrznutí v kině, no chodit na pozdní hororové představení není žádná brnkačka. Kdybych se na film dívala doma, určitě mě to tak nepohltí.. ()

bodion

Nic som necakal, mozno preto ma to celkom bavilo. Na Blair Witch to samozrejme nema. Ak ste bojazlivy tak to bude pre vas nocna mora, no ak vas nevystrasi ani Stephen King aspon sa dobre nasmejete. Koniec mi pride celkom utaty a do pomaly plynuceho a roztahaneho filmu vobec nesedel, ale na druhej strane bol o to sokujucejsi. Celkovo taky jemny nadpriemer. ()

kpt.Marťas

Čekal jsem blbost a té se mi zvláště ze začátku dostávalo. Ovšem jak přibývalo nocí, přibývalo paranormálních aktivit a především psychologického nátlaku, který jsem si narozdíl od postav slušně užíval. Nemá smysl řešit, že se postavy chovaly nelogicky, to už postavy v hororech občas dělávají. Ovšem posledních několik nocí ohromujícím způsobem gradovalo, škoda noci poslední a finále, které bohužel žádným vyvrcholením a finále není. A řvát strachy jako ti lidi v traileru u toho teda nebudete. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech