Dostaň ho tam

• USA Get Him to the Greek (více)
Komedie / Hudební
USA, 2010, 105 min

Scénář:

Nicholas Stoller

Hudba:

Lyle Workman

Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Colm Meaney, Lino Facioli, Sean 'Diddy' Combs, Dee Snider, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Robert Seay, Elisabeth Moss (více)

Aldous Snow, britská rocková hvězda, vydává nové album, které je absolutní propadák. Následkem zdrcujícího rozchodu a potápějící se kariéry to s ním jde z kopce. Kvůli drogám a alkoholu má zakázaný styk se svým synem. O pár měsíců později, v Los Angeles, Aaron Green, mladý pracovník hudebního nakladatelství Pinnacle Records, přijde s nápadem uspořádat výroční koncert kdysi slavného rockera Aldouse Snowa, který v Greek Theatre vystoupil v roce 1999. Sergio Roma, šéf nakladatelství, je nápadem nadšen a tak tři dny před vystoupením pověří Aarona, aby osobně dopravil zhýralého zpěváka z Londýna do Los Angeles a dostal ho v použitelném stavu na pódium amfiteátru Greek Theater. (TV Nova)

Mahalik

Excelentně vulgární exhibice ostrovního týpka; páně Branda. Russellova postava je alkádo jako hrom, má přízvuk a zároveň kocovinu, jež ho nutí filozoficky rekapitulovat život. Kritika trapnýho pozlátka showbiznisu a kopanec do úsměvu vykalkulovaným Pařbám etc. Russell to zahrál s přehledem a evidentně s prstem v nose. Bravo! ()

Xmilden

Při prvním zhlédnutí jsem se docela vyděsil. Nechápal jsem kam zmizel duch výborných Kopaček. Přitom jsem se na rockovou hvězdu Alduse Snowa těšil... O nějaké 4 roky později dostává snímek druhou šanci. Celý děj se mě zdá najednou lepší, chytlavější a povedenější. Humorných scén malinko přibylo a na nudu tentokrát není čas. Solidní příběh o jedné docela složité cestě k výročnímu koncertu. Chlupaté zdi jsou jasně nejlepší! Musím každopádně pochválit volbu Jonaha Hilla. Až s odstupem času a hlavně po shlédnutí letošního Vlka z Wall Street dostávám teprve představu o jak moc kvalitního a přesvědčivého herce se jedná. 70 % ()

kinej

Je pravda, že Geth him to the Greek más slabší momenty. Především ty, ve které se snaží sdělovat vážnější pravdy o životě o vztazích atp. Jinak je to, ale vážně zábavný film, u kterého jsem se smál opravdu nahlas zplna hrdla, což už mě dlouho nepotkalo. Parodie na typickou rockovou hvězdu a její hvězdné manýry je trefou do černého. Russel Brand svou postavu opravdu vystihnul výborně. ()

chezush

Jeffrey a chlupatá zeď! To hodnocení jsem trochu přestřelila, ale když já si nemůžu pomoc... Kdykoliv ten film vidím tak se jen směju. Pořád a pořád. ()

Fiftis

Je to veľká pravda, že Get Him to the Greek má aj slabšie miesta a je ich dosť. Ale dvojica Jonah Hill a Russell Brand sa naozaj našli. Je to skvelá kombinácia pre kvalitný komediálny film. Body ale strhávam práve za nudnejšie miesta a posledná polhodina poriadne spomalila vo svojom tempe, takže ku koncu nič moc. Aj preto by som si asi dovolil napísať, že to nieje úplne najlepšia voľba pre kino, skôr taká pohodová oddychovka na sobotnajšie popoludnie. Celkom ma táto komédia príjemne prekvapila, i keď je plno lepších, ale čakal som od nej oveľa menej. ()

playboxguest

Kopačky se mi těžce nelíbily a skoro celou stopáž mě tak nudily, že jsem s touhle komedií dlouho dlouho otálela věříc tomu, že to bude na jedno brdo. Nakonec jsem mile překvapená, Aldous měl docela charisma, ostatní postavy taky nebyly špatné, písně jakž takž znělé a jejich texty docela humorné (Já jsem nátura, která zkousne hodně přitvrzený humor, takže u mě vede hnedle úvodní African child.) Slušné množství fórů, hlášek i odkazů o fous přebíjí zápory, za něž považuji chvílema už přehnané a těžko uvěřitelné jednání postav (Aaronova šéfa především), věčné blití (Tomuto druhu 'humoru' moje nátura naopak neholduje vůbec.) a chvílema scény, které opravdu dokázaly připomínat Kubrickovu chodbu tím, jak byly zbytečně dlouhé a natahované dávno po pointě. Takže jak říkam, klady těsně zvítězily nad zápory a já se přikláním k silnějšim třem hvězdám, které s opadnutím prvotního nadšení (nejspíš se zítřejším zvukem budíku) opadnou na čisté tři. ()

Indiana

Nejlepší byla ta scéna jak si za zvuků Come on Eileen ubalili Jeffreyho, roztřískali celej pokoj, cvalík hladil chlupatou zed a pak je honil vykulenej Puff Daddy, kterej byl na celym filmu tim nejlepšim. Russell Brand mi přijde jako úchyl a nějak mě prostě irituje a Johan Hill mi nikdy nebyl moc sympatickej, ale tady mi přišli v rámci možností snesitelní. ()

misterz

Strelené, uletené, ale pár scénok sa vydarilo, najmä keď sa jednalo o parenie. Dvojka na pohľadanie. Na konci sa síce k trápnemu no zato funkčnému humoru pridalo aj niečo zo sentimentu, no môj celkom pozitívny obraz to našťastie moc nenarušilo. Celkom fajn prekvapenie, Jonah Hill vie pobaviť, aj keď v tomto prípade hral prvé husle skôr Russell Brand. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Russell Brand hraje excentrického britského rockera Aldiouse Snowa, kterému není nic svaté a celý jeho umělecký život ho provázejí skandály a jeho další působení na poli showbyznysu také dost poznamenal rozchod se zpěvačkou Jackie Q (Rose Byrne) se kterou má syna, ale který údajně ani není jeho. V poslední době jeho závratná kariéra nabrala strmý pád steně jako jedna nahrávací společnost, které šéfuje přísný Sean Combs a která shodou okolností zaměstnává progresivního tlouštíka Jonaha Hilla, který dostane spásnou myšlenku a sice uspořádat výroční koncert na kterém vystoupí upadající rocková hvězda a jehož cílem je oživit nejen zpěvákovu kariéru, ale také zachránit krachující nahrávací společnost. Ovšem dostat zpěváka žijícího v Londýně a koketujícího s drogama a alkoholem do divadla Greek v Los Angeles je téměř nadlidský úkol a než konečně v závěru zazpívá užijeme si nejednu šlamastyku do které se naši dva hrdinové před koncertem dostanou. Komedie je to sice výborně natočená, ale moc jsem se u ní nenasmál. Vtipy sice ve filmu jsou, ale nějak to na mě nezabralo a občasná natahovaná nuda dávala o sobě nepříjemně vědět. Tahounem filmu se jednoznačně stal Russell Brand, který se před kamerou pohyboval zcela přirozeně a uvolněně a vnesl do filmu nečekaně realistický rozměr. Jeho výkon tak zastínil i jindy trhlého Jonaha Hilla, který se tady snažil působit vyspěle a důstojně než jsem u něj zvyklý. Zasmál jsem se Seanu Combsovi, který svého sobeckého šéfa pojal velmi živelně a nebál si ze sebe i vystřelit. Několik dobrých vtipů, ale žádný, který by nějakým způsobem byl explozivní nebo bombastický a v závěru už se jelo trochu na vážnější notu a humor s křečovitým napravením bouřlivého zpěváka ve spořádaného muže vymizel z filmu úplně. Chtělo to více humorných situací a lepší závěr. A dívat se na to dalo v pohodě. ()

Payushka

Stoller a Apatow je vyborna kombinace, ktera se projevila uz v Kopackach. Na ne pak hooodne volne navazuje Dostan ho tam. Vtipem se predchozi komedii vyrovna, ne-li ji mirne prevysuje. Pokud nejste mormoni ci podobna havet, zamilujete si vsechny ty fory o sexu, drogach, alkoholu a drogach. Hlazeni chlupate steny jako nejucinnejsi prostredek na uklidneni hysterickych vylevu navic urcite vstoupi do dejin. I ja chci chlupate tapety! Vsude!!! ()

IQ Tiqe

Umím si představit ideální prostředí, kdy by mě tenhle film bavil - nějaká párty, kde se s kámošema zlejeme a budu mít práh pro rozpoznání humoru hodně nízko. Protože dnes jsem se ani jednou nezasmál, nepřipadalo mi to vtipný, ale blbý a párkrát i nevkusný. Popravdě až na pár záběrů na známé tváře na tomhle snímku není nic k vidění, měl jsem skoro pocit, že se tam nic zajímavýho neděje. Russell Brand má super přízvuk, to se musí nechat, ale to je všechno, Jonah Hill hraje přítele Rose Byrne, což působí naprosto nepřesvědčivě a ač se mi jinak Rose líbí, tady hraje trochu druhý housle. Prostě scénář je naprostej brak. Pro mě to je slabých 40%, zaokrouhleno na 1*, protože na 2 by se mi na tom mělo aspoň něco líbit, nebo bych čekal nějakou myšlenku. ()

HoneyBunny

Ono by ani tak nevadilo, že druh humoru v tomhle film šel často mimo mě. Ano, je to humor víceméně vulgární, má vás pobavit to, že se někdo ožere, zhulí, poblije, nechá se na záchodcích ojet rajdou a podobně. Na alkoholových extempóre stavěla i skvělá Pařba ve Vegas, jak oba filmy čerpají svůj humor z něčeho jiného. V Dostaň ho tam má být vtipné to, že se Jonah Hill zhulí a pak se zmateně motá kolem. A bohužel, Jonah Hill není ani moc vtipný, ani dostatečně charismatický na hlavní roli. Ještě že film má alespoň výrazného Russella Branda, ale ani ten nezachrání příběhovou prázdnotu, laciné závěrečné moralizování (život není o chlastu a děvkách a jointech, ale o lidských vztazích, děti!). ()

Kothy

Sranda byla i když je příběh je dost ucházející. Sympatický Jonah Hill. Lars Ulrich tu má dobrý štěk: "Běž se radši soudit s Nepsterem, píčo dánská!" :D ()

teutates

Mám strach, že Jonah Hill sa čoskoro nevmesti do záberu... a Apatow stráca svoj zmysel pre humor... v celku sklamanie, snaha kopírovať Hangover na úkor duševného zdravia. 5-6/10 Tam, kde "Forgetting Sarah Marshall" prekvapil a potešil,"Get Him to the Greek" sprevádza množstvo infantilnej "zábavy". ()

swamp

Já se bavil nářezově. Fajn spin-off Forgetting Sarah Marshall. "Your brain is full of lollipops, rainbows and cheese." ()

Ant

Prosila bych víc takových komedií. Přísahám, že jsem aspoň pětkrát měla slzy v očích. Tohle je jako Hangover s britským elementem. Navíc si to nepokrytě utahuje z hudebního průmyslu, což hezky kontrastuje se skvělým soundtrackem. Is this fucking Middle Earth? Just take us to the airport! ()

predators

Opět něco strašného pro naše svěrače...z toho by se vážně jeden posr.l! Děsně trapná dvojice Jonah Hill/Russell Brand se pohybuje někde v oblasti rockerského ráje, kde jsou jedinou vášní drogy, chlast a roštěnky. Už si nepamatuji, že bych viděl film, ve kterém se víc zvracelo a o výčtu trapáren by se dal poskládat slušný song, který by nezachránila ani Katy Perry. 30% ()

WANDRWALL

Nesnáším sexuální výzvy, které jsou rovnou v názvech! Oč takovým vyzivatelům jde? Dráždit a hecovat dospívající? A co následky? ()

Další černá vlajka na obzoru

Další černá vlajka na obzoru