Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Gerret

Kdyby ve filmu bylo víc akce tak bych s klidem dal i 5*, protože jsem čekal nějakou podobnou akční jízdu jako byla ve filmu G. I. Joe. Škoda, ale i tak jsem se dobře bavil. Bojů bylo celkem dost. Nejlepší z herců byli Adrien Brody a Alice Braga. Docela mě i naštvalo, že se ve filmu nakonec neobjevila scéna z traileru s tím jak míří patnácti zaměřovači na Royce (viz. ZDE: http://www.moviezone.cz/clanek/17227-velky-predatori-podfuk/). Hodnocení 75%. ()

NoFiction

Tento film je v podstatě postaven na originále z roku 87, tím pádem se hodnotící rozdělili na 2 tábory. Lidi, kteří zavzpomínají nebo ti co budou hledat jakousi originalitu. Já se přiznám, že jsem asi tak někde vejpůl, ani mě to nenasralo, ale zároveň mě to ani nedostalo. ()

Krosmen

Pro toho, kdo má v paměti jedničku, je tohle děs a utrpení. Film nepřináší prakticky nic nového, mnoho scén působí spíš směšně a atmosféra veškerá žádná. O scénáři, jehož hluchá místa se vyplnila slůvkem "fuck" snad nemá cenu se obsháhleji popisovat. I složení lidských predátorů, kteří jsou vysazeni na planetu je dost úsměvný a smutný zároveň. Radši si místo lístku do kina kupte zmrzku a pusťte DVDčko s jedničkou, nebude to krok vedle ()

Bagr_007

Skvělé oživení mrtvé série. Je dobře, že se dneska někdo nebojí vzít látku z osmdesátých let a právě v jejich duchu jí opět použít. Akorát ty hnusné prskavkové výbuchy nahradily hnusné digitální výbuchy. 80% ()

Lukyn007

MIlé překvapení. Konečně film hodný takovéto postavě. 100x lepší než filmy, kde se Predátor objevil spolu s Vetřelcem. Velkou výhodou tohoto snímku je fakt, že navazuje jak naprvní film, tak i na druhý. můžete to zařadit kam je libo. Ale spíše navazuje na film první. Líbila se mi myšlenka, že už predátory přestalo bavit lovit lidi na zemi, tak si je brali s sebou na svou mateřskou planetu. Lidé jsou přeci jenom na naší planetě ti nejnebezpečnější predátoři. A tak se stanou lovenou zvěří. Tohle se mi opravdu zamlouvá, protože to vypadá, že budou ještě další a další predátoři přicházet do kin. Aby ne! Také se musím přiznat, že jsem se obával jak si Adrien Brody poradí s rolí žoldáka, mé obavy byly zbytečné, poradil si na můj vkus velice nadprůměrně. A hudba od Johna Debneyho....lahůdka! Nechal celým filmem vyznít hlavní téma z předchozích filmů od Alana Silvestriho, a pak si jej postupně upravoval podle sebe. Stejně jako u Iron Mana 2. Film u mě za 75% ()

Kalidor_

Velice příjemné překvapení. Že to bude vyvražďovačka jsem věděl, ale že se jim povede udělat atmosféru a ještě to bude nápadité, to jsem byl pesimista (naštěstí zbytečně). Čistých pět to není, ale poctivé 4* ANO! ()

ghatos

Nimród Antal udělal co musel, aniž by si dal práci s nečím složitějším. Typologický výběr lidských vrahounů mohl být lepší. Scénář byl ukrutně průměrný. Vše se dalo skoro dopředu uhádnout. Zlý Predátor byl fajn, tak aspoň 62%. ()

svobik

Vážně mi přijde, že všichni, kteří tu šermují čtyřhvězdičkovým hodnocením, hodnotí nový přírůstek do predátoří rodinky snad jen ve srovnání se sračkami kalibru AvP. Antalova novinka však jenom opakuje provařené 80s postupy, přitom ale nic nového nebo aspoň lehce invenčního nepřidá. Hlášek či dobré akce je oproti McTiernanovu kultu navíc o dost míň. 50% ()

hryzy

hmm, takže čtvrtý film vycházející z kultovního filmu a také bohužel čtvrtý nezdar. Snažit se kopírovat jednotlivé scény a slepit to do filmu s novým "dějem" asi nebylo nejšťastnějším řešením. Naprosto chybí napětí a atmosféra z jedničky. No a ty dialogy, škoda mluvit. Přitom Arnold ukázal, že to jde skoro beze slov. Ale co, alespoň jsem si zavzpomínal u soundtracku.. ;-) ()

drackula

Celý film je plný odkazov na prvý diel ale nie v štýle bezduchého vykrádania, ale skôr milej pocty. Každému, kto prvého predátora pozná, sa budú vynárať spomienky skrz hudbu, postavy alebo aj celé scény a najmä tento fakt, urobil z predátorov príjemný zážitok. Trošku mi vadila úplne zbytočná, alebo skôr nevyužitá postava L. Fishburna a taktiež delenie predátorov na dva bojujúce druhy. Celkovo ide ale o príjemné prekvapenie a osobne ma najviac potešila scéna - chlapík z Yakuzy vs. predátor. 70% ()

Ravi

Když se vezmou všechny okolnosti (vyčpělost tématu, nápady, peníze na film, ...), dopadlo to skvěle. Co se mě týče, jsem spokojen, protože divák dostal nejen to, co mohl očekávat, ale ještě něco navíc (něco o sociologii a technologii dvaapůlmetrových oblud). Je pravda, že nejzajímavější postavy filmu zůstaly nevyužity a že požírač filmových orgií by si dokázal představit daleko větší řežbu, ale ruku na srdce - tohle se povedlo. Do toho započtěte originální hudbu s geniálními inovacemi a pár kultovních scének (podle mě souboj na meče nebyl vykrádačkou 1. filmu - spíš malé rozšíření a především odkaz, kterým režie populisticky pracuje s obecenstvem, které uctívá původní film). A pokud jde o charaktery, jsou si sice podobné, ale kruci - jeden je zabiják, druhý žoldák, třetí nájemný vrah - co se od toho dá asi tak čekat? 85% = 4/5 ()

m.a.t.o.

Neviem, či je to výhoda alebo nevýhoda, ale McTiernanovho Predátora som videl asi tak pred 13 rokmi a jediné čo si pamätám sú Arnoldove naolejované bicespy a zvyšky tiel povešané na stromoch. Takže porovnávať tieto dva filmy nemôžem... Úvodných cca 50 minút, do príchodu Fishburnea, bolo OK, taká klasika, ale nenudila. Potom sa to však začalo rúcať ako domček z karát a keď sa už dej odohrával v noci, strácal som prehľad o tom, čo sa deje. Navyše, Adrien Brody ako predátorobijec mi tam vôbec nepasoval, na takúto rolu proste nemá ksicht. ()

Guzo

Akční průměr.. Nejspíš by to bylo pětihvězdičkové, kdyby tam naběhli Expendables, ale to asi všechny filmy :) Brody mi bohužel dost často připadal, že si na drsňáka opravdu jen hraje, do takových filmů se na hlavní roli prostě nehodí a zbytku týmu to docela kazí. Taky jsem moc nepochopil, proč tam vůbec byl vězeň - s nožem proti predátorům? ()

cross

Strašná nuda... Původní Predátor je pro mě synonymem akčního filmu, dvojka pak velmi zdatně navázala na jeho základy. Jakmile se ale příběh přesune ze Země na jinou planetu, skoro nikdy to nedopadne dobře. Od první chvíle je tu sice cítit silná úcta k původnímu filmu, ale s takhle plytkým dějem prostě nemůže obstát. Stejně tak je příjemné slyšet Silvestriho hudbu, kterou Debney snad jenom varioval - dokážete si ale představit co by s ní mohl udělat sám Silvestri? Brody mi navíc v této póze sedí asi jako Arnold v roli židovského pianisty... a Trejo ani pár dalších fajn nápadů či postav tohle ze dna nudných pokračování prostě vytáhnout nemůže... přestože co se týče technického zpracování nic moc vytknout nemohu... ()

Kosmik 1

Jako fanda predátora jsem byl velmi potěšen, když přicházel na svět tento skvost. Vím, že mé hodnocení není zcela objektivní a rozhodně bylo co vylepšovat a spousta lidí od toho čekala daleko víc. Ale já se mezi ně neřadím. Dostalo se mi vše, co jsem chtěl vidět a své rozhodnutí nezměním ani za deset let. :-) Predátory beru jako poctu původnímu snímku. Jakpak by také ne, když film si ledasco půjčuje. Já byl a stále jsem nadšený a spokojený, že se tohoto díla chytil právě Nimród Antal. Našel jsem si spoustu scén a okamžiků, na které už nikdy nezapomenu a na které se budu vždy těšit, když se znovu rozhodnu si Predátory pustit. Ať už se jedná o prostředí (návrat do džungle byla správná volba), či o různé druhy predátorů, kteří bojují i navzájem mezi sebou, samotné souboje a různé technické vychytávky, včetně neviditelné lodi. Pro mě prostě dokonalý film a pocta předchozím predátorům. 100% ()

headcrab

Yep. Po straslive, neskutecne hloupe, a skoro kompletne digitalni sragore Prey, pusobi Predators jako ultra zabavny narez. Pri druhem zkouknuti po 12 letech jsem se naramne bavil, je to presne jak rika kolega raimi :) ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel