Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Pořez

Cestou z kina se člověku postupně vybavují scény, gagy, myšlenky atd. Přiznám se, že tentokrát téměř nic. Tak vám nevím, jestli jsem to celý prospal, nebo je chyba jinde. Zatím dávám slabý 2* (a to jsem ještě hodnej). Nicméně je na tom pořád mnohem líp než AvP. ()

Batobus

Hezká pocta prvnímu dílu. Vlastně taková modernější kopie. Vcelku pěkné a zábavné ... tak 3-4 hvězdičky. Je tam tedy dost nesmyslů,trochu zbytečných keců, pár scén navíc a tak 2-3 momenty, kdy se mi chtělo opravdu smát, ale to k tomu prostě patří a žánr to unese :-) Čekal jsem propadák a dostal velmi slušný "retro" akčňák. ()

Ssoumess

Ach jo! Jako jo, ale příště to radši nedělejte... A takový to mělo koule. Samotnej začátek byl výbornej, náhodné setkání osmi vrahounskejch magorů (až na slečnu snajperku), každej z jiný džungle - to člověka velice rychle chytne. Nicméně to, že se ani o jedný postavě do konce nedozvíme vůbec, ale lautr nic - to člověka srazí na kolena s rukama spoutanýma za zády a plivne mu to do xichtu. A přitom stačila jedna desetiminutová povídací scéna (viz vrtulník v jedničce) a měli bychom je rádi, možná by nám bylo i líto když umřou... tady ne. Každý jeden z nich mi byl uplně u prdele (snad až na pana odsouzence, který mi jako jediný nějak přirostl k srdci - možná to bylo tou jeho sestrou vytetovanou na hrudi). Co mě ale naštvalo uplně nejvíc byl absolutní nedostatek mrazivé atmosféry, kterou prožívám už dvacet let při každém sledování jedničky. Ani původní (nejskvělejší) hudba mě nepřesvědčila, že jim o něco jde. Příběh byl sice méně přímočarý než originál, ale použité zvraty byly předvídatelné hodinu dopředu. Až na jeden, který mě (mile) překvapil - Fishburne. Dost lidí tvrdí, že je ,dáseříct komická postava, Roland Nolan rušil, mi však přišel jako jeden z highligtů filmu. Dalším bodem mé kritiky je neuvěřitelné hafo logických chyb a překonstruovaností. Chtěl bych scénáristovi položit otázky proč a jak asi u padesáti věcí. To se přeci divákovi nedělá. Přes to přezevšechno se na to dalo dívat a herecké výkony jednotlivých herců byly velice dobré (škoda že je tak zabil scénář). Nejvíce bych vyzdvihl Fishburna, toho odsouzence a v neposlední řadě Brodyho. Nechápu kritiku na jeho výkon, mi se jako drsňák velice líbil, a jeho hajzlovství jsem mu stoprocentně věřil. Dávám ještě bod dolů za uplně vymrdavší závěr a bude to 5/10. ()

P.Dan

Podle mého pohledu lehce nadprůměrná akční story skoro dosahující na 4 hvězdičky a to hlavně kvůli jasnému odkazu k originálu. Ale prostě něco tomu chybí. Mě snad nejvíc dostal song k závěrečným titulkám - Long Tall Sally, pro milovníky "jedničky" srdcová záležitost :-) ()

Fifipek

Predátoři jsou solidní podívaná ALE.....V prvé řadě je rozhodující, jak se k celému filmu postavíte, protože pro někoho to může znít neuvěřitelně, ale film se dá j vyložit buď jako pocta,respektive navazování na první díl a nebo tak trochu jako nepovedená parodie...Já osobně jako fanoušek Predátora jsem si zvolil první variantu a proto hodnotím sice slabší, ale přesto 4 hvězdy. Na druhé straně mnoho lidí může mít problém s Adrienem Brodym, který je prostě Pianista (toho se nezbaví ani se steroidovou kůrou), navíc je zde až tak hustej až mi občas cukaly koutky a jeho scéna na konci trochu vyzněla jako parodie na Arnolda v prvním dílu. Další věcí je celá skupinka vyvrhelů, která jako by kopírovala naše sympaťáky z jedničky, přicemž každej je tu děsně drsnej a ostrej a takovej moc kick-ass.....Predátora tu zabít je vlastně docela sranda a jednoduché, protože predátoři asi začali chlastat a už jim to tak nemyslí nebo co...Scéna ala samuraj mě nepřišla špatná a mohla by být snad i reálná....Ale Brodyho bitka s Predátorem..no ehm....Celý film se veze na Silvestriho hudbě z původního filmu (který tomu přidává minimálně jednu hvězdičku) a tak vás to chca nechca furt myšlenkama tahá k té jedničce,kterou to docela slušně vykrádá celou dobu....Myslím si,že by to šlo udělat i trochu originálněji....Fishburnova postava celá zbytečná...Ale jak jsem říkal, neberu to jako urážku,ale spíše poctu,proto tak docela vysoké hodnocení! ()

gauron666

Jednu hvězdu za Yautja tedy predatora i když vypadá jinak, chová se jak blb a původní predátor by ho zašlápl jak hmyz, tak já mám toho mimozemského šmejda fakt rád. ()

towstit

Tak film presne podla mojho gusta. Dzungla, atmosfera, skveli herci, super akcia a audiovizualna stranka dokonala. Kinozazitok ako sa patri. ()

Dimo

Poctivá žánorvka skvěle vychutnaná v kině. Dostal jsem to, co jsem čekal, vzhledem k nepřehnanému očekávání to je dobrý výsledek...Herci dobří, kamera parádní, hudba padnoucí, lokace poutavá, ale celé to je jako málo vymačkaný pomeranč - toho dobrého zůstalo pořád mnoho skryto. Hlavně akce, nemělo se toliko šetřit a otálet, hezky tam měli vlítnout a bez keců se rubat po většinu filmu. Podstatný detail - Predátorům chybí řízné hlášky, protože časté "fuck" a shit" za hlášky nepovažuju. Tři a fous = spokojenost. ()

UniqueNett

Kdybych to měla shrnout jednou větou, napsala bych: "Díky predátorům jsem se naučila, nesoudit filmy pouze podle trailerů." Už dlouho jsme se s přítelem chystali do kina. Přenechala jsem výběr filmu na něm a on přinesl lístky na Predátory. Do kina jsem vcházela otrávená a z kina... naprosto ohromená! Tolik skvělých efektů pohromadě, můj oblíbený Adrien Brody v hlavní roli, nechutné zvuky Predátorů, skvěle vystižené charaktery jednotlivých postav, ukázka rozdílu myšlení muže a ženy... Perfektní! Přítel trošku zklamán, já nadšena.. tak to má být :))) ()

Wopat

O poznání lepší než AvP2, avšak již z traileru jsem tušil, že to nebude žádná sláva. Líbil se mi návrat do prostředí prvního filmu, tedy do džungle, a také zmínka o setkání speciální jednotky s Predátorem. Dále byl velmi efektní souboj s japoncem ozbrojeným katanou a několik dalších scén. V celku ale žádná hitparáda. Mrzí mě, že úroveň jedné z mých dvou nejoblíbenějších filmových postav v posledních letech, takto klesá. ()

Al44...

Jako akční film je to docela dobré, jako důstojné navázání na předchozí Predator filmy to bohužel opět selhává. Parta vojáků, která se sešla v tomto filmu nesahá původní jednotce z prvního Predatora ani po kotníky. I když se všichni tváří jako opravdoví drsňáci za celý film nic moc nepředvedou. A. Brody v hlavní roli působí jako nadopovaný komár a myslím, že působil v roli vůdce naprosto nepřesvědčivě. Film se hodně snaží kopírovat různé scény z původního filmu - podává je však v trošku jiném kabátu (rozhodně NE lepším). Atmosféra je sice zezačátku docela dobrá, ale jakmile začnou jednotlivé postavy mluvit a dopodrobna vysvětlovat co, kdo, kde dělal a jak se tady ocitnul - působí to dost nudným a nuceným dojmem. Kam se podělo nervové vypětí, emoce a bázeň tak skvěle ukázaná v podání původních superhrdinů z Dutchova týmu? Zde jsou všichni docela v pohodě, i když je postupně někdo likviduje (+ to, že jsou na úplně jiné planetě je taky moc nerozhodilo). Najde se tu spousta dalších logických omylů a nepřesností (postavu L. Fishburna už raději vůbec nekomentuji). Tři hvězdy dávám za hudbu, a pár nových nápadů ohledně samotných Predátorů. ()

kuces

Predátoří si zase jednou vyšli na lov... Pro ně to je určitě zábava, ale pro nás diváky už to zas taková sranda není. Souboje slabé a to dokonce i ve scene s katanou. (což jsem si myslel že to ani nejde) Snímek drží kvalitní hudební doprovod a očekávání kdy už konečně někoho pěkne napíchnou. Už by měl někdo natočit kvalitání přímé pokračování prvních dílů predátorů. ()

darkreider

Tak vraj sa adaptujú, aby boli lepší. Adapt my ass! Arnold by všetkým týmto moderným predátorom natrhol tu "jejich hnusnou držku" do pol hodiny aj s časom na pár tvrdých pohľadov a tri blbé keci. Elitná jednotka vrahov sa tu skoro dve hodiny batolí v blate a že sú to vraždiace stroje im neverí nikto. Tvrdosťou sa niektorý nedoťahujú ani na jedinú ženskú v teame. A nalejme si čistého vína, toto je film pre chlapov, tak čo tam robili všetky tie slečinky. Brody nie je žiadny veľký sekáč, ale nad zbytkom poriadne vyčuhoval. Režijne sa na to všetko dívať dá, ale dej je blbý a nelogické reakcie postáv na začiatku to celé odštartujú. Toto je klasika, výborná látka, ktorá mohla byť plná všemožných klišé a stále by nemala problém ísť na 5*, ale musí to napísať človek, ktorý na to má cit. Takto tu bolo skutočne dobrých scén ako šafránu. Viac akcie a menej zbytočných kecov a Hemingwaya. ()

Grimlok

Posledních dvacet minut to zachránilo od odpadu. Abych byl přesnější tak bitka dvou predátorů to zachránila. A Brody neni žádná akční hvězda, takže nepochopim, jak se dostal do tohohle filmu. ()

maar

jen za to, že to je o Predátorech :D Jinak scénář mě nudil, až na trošku světlejší výstup Fishburna...no, Brody, radši hraj na klavír...bo piáno? :D ()

Fat'Fatal

Na Predátory jsem se moc těšil a tenhle film měl vycházet z veleúspěšné jedničky. Jenže už od začátku to tak nějak nefungovalo. Amnésie je furt skvělej nápad, aspoň nemusíte vymýšlet ty nudný dialogy, který stejně nikoho nezajímaj. Ovšem dementnější rozhovory než v prvních 15 minutách jsem snad ještě nikdy neviděl. "Já jsem ten drsnej a klidně pudu sám. Tamten je nejhledanější zločinec a tady máme kubánskýho mafiána a tenhle skrček si tu určitě najde svojí katanu." Jak řek, tak se stalo. Nicméně Brodyho jsem si v tomhle filmu oblíbil, svojí roli hrál dobře, ale podělal si to tím, že se umí teleportovat, jak jsme hezky zjistili na konci filmu. O predátorech ani mluvit nebudu, psi (WTF), druhá rasa (WTF), predátor pomáhající člověk (WTF, ten už tu byl v Alien vs Predator) a další blbosti... Dalším menším plusem byl Fishburne, ze kterého se stal nejlepší komik ve filmu. Povídá si s lodí a po deseti sezonách ho konečně ti predátoři chytí. Asi si poslali blbou skupinku. Největší plus tak má hudba, která je ale překopírovaná z jedničky. Skoro. A ten otevřenej konec? Ach jo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

illy.cz

Na tenhle film jsem se neskutecne tesil a taky jsem mu hodne veril. Bylo nad slunce jasne, ze to bude o nekolik trid lepsi nez paskvily AvP a AvP 2. A povedlo se, je to hezky a prijemny navrat do 80tych let, a to hlavne diky naprosto uchvatne hudbe. Ta je doslova biblicka a pro me je to top hudebni doprovod za hodne dlouhou dobu. Je to sice okopirovana a mirne vylepsena hudba z prvniho dilu, ale to vubec neva. Nic nenavodi atmosferu osmdesatek vic, nez sound z puvodniho predatora. Mozna tak sileny digitalni hudebni doprovod z Beziciho muze :), ale to je neco uplne jineho. Herecke obsazeni se mi libilo, Brody me prijemne prekvapil a i kdyz mohli byt predatori vice nekompromisni a drsnejsi, kino jsem si uzil. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel