Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Ben Nevis

Zápletka je bohužel předvídatelná, od začátku je více méně jasné pořadí, ve kterém hrdinové odpadnou a kdo přežije. Boje s příšerami nepřinášejí nic originálního, prakticky všechny scény jsme už mohli někde vidět. Vzhledem k tomu, že jsem neměla přehnaná očekávání, hodnotím snímek jako průměrnou nenáročnou podívanou. ()

sadlokan

CHCÍPNI,TY VESMÍRNÁ BUZNO!A zakruchtá mu krimošskym nožejkem v zeleně chcajících játrech!Zbožňuju sebevědomí našeho druhu lidí!!! ()

animario

Původního Predátora takřka zbožňuju,obecně je to podle mě jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie,byť se jedná o béčkový téma, ale v kombinaci s dokonalým až kulervoucím Silvestriho hudebním doprovodem, jedním z nejlepších filmových vůbec, atmosférou a napětím nemá chybu. Predátoři nejsou remake, spíš variací vycházející a částečně kopírující jedničku, což bych přičetl filmu k dobru, jelikož souboj mezi člověkem a vesmírnými lovci lebek funguje v džungli nejlíp, víme. Ale pozitiv jedničky to dosahuje tak ze 40%. Začátek je slibnej, tajemnej nápad s výběrem střelců z planety Země,kteří nevěda proč dostanou se na neznámou džungloidní planetu, kde mají svést souboj člověk vs.emzák, no kurde to je materiál! ALE...právě výběr bijců není zrovna ideální (lepší "ksichty" asi neměli zájem..). Kostýmy měli jak ze seriálu Ztraceni, Adriena Brodyho mám rád,ale do role vůdce-žoldáka mi nesedl, ani jeho dosavadní filmografie neodpovídá typově takový roli,nicméně se snažil, jeho výběr byl na druhou stranu zajímavej tah a zahrál to nejlíp jak mohl (ale v záverečným odkazu na první díl v souboji 1 x 1 nahoře bez ,působí jeho postava kulturisty z Dachau trochu vtipně). Trejo byl fajn, ale prostoru měl víc v závěrečných titulcích než ve filmu, čečenec měl výraz ruskýho médi bédi, africkej řezník moc nepůsobil jako řezník (takovej Djimon Honsou,to by bylo) apod., podle prostředí z jakýho pocházeli zkrátka nebyli moc důvěryhodný ani vhodně zvolený. Yakuzák byl fajn, variace na indiána z jedničky, narozdíl od nějž se alespoň nevzdal bez boje,byla zjevná. Ale all-star komando lidí bych si představoval zkrátka jinak,no. Stejně tak napětí z jedničky je to tam. První polovina celkem odsípá a o navození atmosféry se snaží celkem zdatně (predátoří honící psi byli fajn), druhá už trochu hapruje a finále je takový nemastný neslaný, tam kde měl záverečnej duel Arnieho a lebkolovce z jedničky sílu,gradaci napětí, správnou délku a důstojný vyvrcholení (filmový i divácký),je to tady divně nakombinovaný a uspěchaný. Závěrečná pseudo-drsnohláška "Najdeme cestu z týhle šílený planety" by zasloužila cut...kudy asi,ty chytrej?! Ale abych nepěl jen kritiku, způsobenou mojí adorací jednotky, koukat se na to rozhodně dá a určitě to napravilo predátorskou reputaci po AvsP. Těším se na případnou budoucí variaci původní dvojky situovaný do města, to by mohlo být taky zajímavý. Howgh. ()

Ombak▼Penari

Jj, tohle se povedlo. Není tu snad žádný vyložený fail, který by bylo nutné vytknout. Sice žádná supernova, ale kvalitně provedené scifikydlení. Sympatické. ()

MickeyStuma

Osm nejnebezpečnějších vojáků a zločinců Země se ocitnou v neznámé džungli na cizím planetě. Tam je začne lovit neviditelný nepřítel, takže aby zůstali naživu, jsou donuceni navzájem spolupracovat. Tak by se krátce dal shrnout námět dalšího snímku o nejznámějším mimozemském zabijákovi. Hned po Vetřelci samozřejmě. Slibuje to honosnou podívanou, což by mohlo i být, ale k celkovému poznání přeci jen něco důležitého chybí. A tím je daleko větší originalita, neboť se tu opakují mnohé situace ze zcela prvního příběhu s Arniem a je to škoda. Natočeno je to brilantně a velkolepě. I atmosférou si to jde svou cestou, čímž je vidět, že se tvůrci nesnažili napětím kopírovat původní film. Ale když se děj stává velmi předvídatelný, nelze očekávat honosný filmový zážitek. Celkově se ale jedná o daleko povedenější počin, než byli minulé dvě spojení právě s oním Vetřelcem. Nebyl zde opomenut ani multikulti index, takže tu máme různé lidské rasy a aby toho nebylo málo, tak i ženu. Funguje to však dobře, takže k tomu nemůže být jediná výtka. Celkově film vyznívá spíše jako remake s krapet pozměněným příběhem, tudíž se bude pro mnohé zdát zcela zbytečným. Nebýt připomínky na události vzpomínaného prvního snímku, mohl by tento fungovat jako zcela samostatný film. ()

GOREGASM

Zejména první seznamovací/objevovací polovina poctivě navazuje na McTiearnanův originál, přičemž nekrade, ale nadšeně pomrkává. Nimród Antal dobře zná původní klasiku, a přestože mu Roberto R. nesehnal zrovna oslnivý rozpočet, tak na filmu to méně pozorný divák nepozná právě díky režisérově zručnosti a solidnímu nasazení jednotlivých herců, z nichž u mě boduje drsný Brody a ještě drsnější Alice B. Nízký rozpočet na filmu opravdu moc vidět není, až po chvíli si uvědomíte, že hlavním zážitkem byla půlku filmu atmosféra a poctivě nasnímaní Predátoři, ale s akcí se vlastně docela šetřilo. Na čem se ale šetřit nemuselo, byla druhá polovina scénáře, která měla ušetřit na zbytečné přítomnosti Laurence Fishburna a radši za ty peníze připsat do děje více zapamatovatelných souvislostí, protože málokdo z vás udrží druhý den v hlavě, oč tam vlastně šlo. Dobré řemeslo zbytečně skrblené. 69% ()

Wallis3

Jestli někdo chce slušný film o Predátorech, ať si pustí tohle místo té strašné sračky od Blacka. Nebo zápasů mezi vetřelci a predátory, kde mimochodem Covenant odhalil, že... No škoda mluvit! Ale tady to bylo prostě akční sci-fi s Predátorem! Hawk. ()

bif

75%. První půlka je fajn. Taková nostalgie, Antalovi se podařilo vytvořit atmsféru podobnou bijákům z 80. let, ale druhá půlka už silně pokulhává a finále je o ničem. A proboha jakej vůl dosadil do hlavní role Brodyho??!!. ()

SuperFigo

Výborná hudba, která okamžitě připomenu hudbu z prvního predátora (podobností s dílem prvním je zde více, čím to je, že jsem dopředu věděl, co se občas řekne:)), atmosféra slušná a ucházející, příběh trochu (trochu více) slabší, těšil jsem se na Laurence Fishbourna, ale jeho malinkatá role mě docela zklamala. Slušný film, 70 procent. ()

Raaavenek

Borec ze Specnaz Alfa týmu který není schopný trefit prase ani gatlingem. Izraelská odstřelovačka která za celý film vystřelí čtyřikrát, jednou nemá náboje, dvákrát netrefí a nakonec... ano, trefí. Superhustý krutotýpek s automatickou brokovnicí který je čitelný jako leporelo a samozřejmě nevinný bezbranný doktůrek který vypadá že se tam ocitl náhodou a (překvapivě) je to ta největší svině. A jinak se v tom filmu vlastně vůbec nic neděje a člověk je strašně rád, že ta příšernost už skončila. Takže zbývá jediná otázka, kdo z těch který film hodnotili jako velice dobrý mi zaplatí těch 160 vyhozených korun a vrátí dvě hodiny života? ()

Stíba

Na Predátory jsem šel do kina bez velkého očekávání a přemýšlení o tom co by mohli přinést i nepřinést a asi dobře, že se stalo právě tak. Film mi totiž neukázal nic co by mě nějak výrazně oslovilo zato věcí, které mě nepříjemně tloukly do očí nebylo úplně málo. Jsem zastáncem dodržování předlohy ale sprosté kopírování jedničky mi bylo často hodně proti kůži, také jsem nechápal výběr role vězně a doktora, kteří mi připadli poněkud no sense. Mrzelo mě také, že málo místa dostal Laurence Fishburne a Danny Trejo, kteří mohli podle mě film pozvednou o dost výše. Abych jen nehatil, byli zde i dobré scény, párkrát se režisérovi povedlo mě i pěkně vystrašit což se rozhodně počítá. Celkově ale i tak max. 50 %. ()

Johny M.

Zjištění, že hlavní roli v Predátorech má Adrien Brody mě mírně zaskočilo (resp. dohnalo skoro až k slzám). Hned první záběr na jeho (monstrózní) frňák mi taky nepřidal, ale ač to neni figura jako Árnie, nakonec solidně zaválel a trochu jsem na něj svůj názor pozměnil. Víbornej Danny Trejo dostal opět bohužel málo prostoru (už se teším na Machette). To, že si roli Nolanda nezahrál nakonec Arnold mě už taky nemrzí - to by se akorát ztrapnil :) Jinak bylo všechno v naprostym cajku a už proto, jak mě to příjemně překvapilo, dávám plnej počet.... (4,5*) ()

KOOHA

Kvalitně natočený akční film vycházející z akčních filmů 80. let. Víc nemůžu dát, protože až zas tak dobré to nebylo. Párkrát křečovité skeče (zejména toho rusa, kterej se v tom filmu jako zabiják z Čečny vůbec netváří jako vojak z povolání, ale zbabělec), až přespříliš "vševědoucí" výroko všech zůčastněných (ať už toho černoch-voodoo mana, anebo hlavního představitele). Pro mě tam chyběla mytologie celého příběhu a pouhé běhání po jungli s otevřeným koncem a rádoby "s bezdveřní" situací na konci...nevím nevím. Na druhou stranu musím říct, že pokud se někdy dočkáme pokračování, tak je tam docela dost otevřených háčku na které se dá navázat. ()

Pořez

Cestou z kina se člověku postupně vybavují scény, gagy, myšlenky atd. Přiznám se, že tentokrát téměř nic. Tak vám nevím, jestli jsem to celý prospal, nebo je chyba jinde. Zatím dávám slabý 2* (a to jsem ještě hodnej). Nicméně je na tom pořád mnohem líp než AvP. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel