Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Dexter666

Čestná pocta jednotke s Arniem. Baviť sa budú hlavne tí, čo majú pôvodný film napozeraný lebo si môžu vychutnať hudobné motívy originálu v nových scénach, ktoré ale majú aj veľa spoločné so starými. A to môže byť aj trocha problém filmu totiž chýba trocha viacej invencie. Keď si zoberiete, že situáciu poznáme už z trailerov, tak sa nám to troška zužuje iba na to, kto (ne)prežije a ako. Napriek tomu som rád, že konečne vznikol po cross-overoch znova dobrý priamy nasledovník. A nezabudnite "We're gonna have some fun tonight..." ;-) ()

cubiczech

Jak už bylo řečeno, první polovina super, hudba megasuper. Atmosféra původního filmu z toho přímo teče, potom se to zkrouhne na klasickou předvídatelnou vyvražďovačku plnou děr, jakožto scéna s bahnem (jak to mohl vědět?, když ani super mega special ops arnold to nevěděl dokud neměl to štěstí se od bahna úplně náhodou upatlat). Brody ale rozhodně překvapil a když nad tím zpětně přemýšlím, tak to nebyla vůbec špatná volba, zbytek obsazení průměr, škoda, že Danny Trejo nedostal víc prostoru, ale zas nemůžeme chtít, aby byl ho pořád obsazovali do hlavních rolí. Od filmu jsem nic nečekal, nebyl jsem uražen a dobře jsem se bavil, snad až na konec a některé zbytečné počítačové efekty (to je tak težké tu krev nedělat počítačem, když je rozpočet jako kráva?). Trošku lepší 3 hvězdy, ten film si 70% zaslouží. ()

tubera

Na tento film jsem se opravdu těšil, neboť už podle prvních trailerů to vypadlo, že bude natočen ve stylu prvního dílu. Po shlednutí tohoto filmu mohu s klidem prohlásit, že plně naplnil moje očekávání i obavy. Jistě film se na první pohled jeví jako jasné Béčko, ale co je špatného na dobře natočeném Béčku, které svou kvalitou drtí kdejaký Blockbuster??? Některá hodnocení, která jsou právě z tohoto důvodu nízká, mě lehce zaráží a naprosto nepochopitelná mi přijdou hodnocení, která poukazují na spojitost s prvním dílem a zároveň toto chvalí, aby pak najednou na konci hodnocení tento fakt zavrhli s tím, že snímek byl příliš zastaralý. Člověk by se na takovém místě měl raději rozhodnout, zda si žádá snímek věrný předloze a nebo nějaký nový triky nabitý blábol (AvP...). Autoři vsadili na první variantu a myslím si, že je to jenom dobře. ()

l.bejk

Když sem koukal na hodnocení a vyděl přes 70% tak se věřil že to bude stát za to,ale to co přišlo ještě že sem byl vyspalej.Začátek paráda ta hudba s jedničky ale poté dlouhé kecání... Akce nic moc,pěkně se sřílý s besbolestnou když ani není vydět jak lítá zem po kulkách :-D Na jednu potvůrku střílý 50 lidí a netrefí jí :D A ten Morfeus tam ježiš to byla už rána pod pás. ( ARNOLD věděl proč ustoupil že by si akorát uřízl kus ostudy ) . Směšná a kopírující náhražka na kvalitní jedničku. 20% za hudbu jinak děs. ()

Akyno

Katastrofalna nuda....nulova invencia, priserne triky kt. sa schovavaju za tmu aby nevyzerali odflaknute, postavy mizerne, pribeh sokujuco primitivny...sklamanie na celej ciare ()

Mawete

Jednoznačně ve stylu prvního predátora. Ve filmu je ale pár drobností, které mu odpustit nemůžu. I přes ně ale dobrý film. ()

jukyn

U mě za pět, protože takový nářez jsem nečekal. Nejde o to, kolik je tam akce, ale jak je celá akce zakomponovaná do filmu, postavy celkově jsou fajn, není tam krom doktora(tuto roli jsem osobně vůbec nepochopil) slabá role. Ohledně predátorů jsem osobně čekal více zbraní, jinak promyšlenost honu byla moc fajn, adaptivnost těchto postav též:) U mě tedy jednoznačné překvapení, které si zaslouží, aby si na sebe vydělal a byla pokud možno i druhý díl se stejnými autory...protože určitě snímek ještě má co dále říci. ()

Obenny

Nazval bych to úspěšným navazováním na předchozí dva díly Predátorů, film má svůj děj a je od začátku plný otázek o vývoji party "lidských predátorů" na které se chystá banda těch mimozemských predátorů. Postupem filmu zjistíte že to nemůže dopadnout jinak než-li hromadným masakrem a obětmi na obou stranách, na kvalitě filmové atmosféry přidala i známý soundtrack z předchozích dílů. Prostě Predátor 3 je tady a dokonce v dobrém provedení. ()

sebuLba

Je vidět, že Robert a celý jeho tým do toho šli s těmi nejlepšími úmysly, jenomže zapoměli, že za těch pár drobných nestvoří nic co by stálo za to vidět znovu a při odchodu z kinosálu být naladěn na tu nejpříjemnější vlnu. Akční film o těch nejlepších zabijácích z vesmíru, který se odehrává na třech místech ( umělá džungle plus jakési lesy mirného pásu ? a nakonec pohřebiště ) dokolečka dokola po dobu 107 minut bez jediného slušného souboje nimroda z vesmíru a toho největšího pozemského bordelu co se podařilo nasbírat, aby hrátky byly zábavnější. Noví predátoři jednoduše na toho prvního nemají, ten první byl lstivý, schovával se, čekal do posledního okamžiku a během pár sekund sestřelil svou kořist jako by nic. Jednoduše řečeno tihle predátoři jsou strašný másla a Arnold by je vybil snad holýma rukama. Výsledný film je asi takový...Přetočili pár scén, lehce upgradovali Silvestriho hudbu, mrskli do mlýnku na maso pár pozemských zabijáků a jako třešničku na dortu do toho nacpali Morfeuse, který je tam maximálně pro smích a na to, že už na planetě tráví deset let vypadá, že nejbližší KFC je jen pár metrů od jeho jeskyně. Jednoduše jsem zklamaný, už jen pro to, že první Predy je klasika a můj hodně oblíbený film. ()

RomaS

Toto pokračování šlo ve stopách svého předchůdce. Drželo se ho jako klíště. Stejné prostředí, podobné ale různorodější postavy, stejný protivník, stejná (vylepšená) hudba (na titulkovou hudbu nikdo nezapomíná ;-) ) a každou chvilku najdete odkaz na první díl. A myslím si že je to jenom dobře. Nešlo o vykrádání, ale o upgrade. Jen do té doby co se na scéně objeví Fishburne. Dle mého názoru, zbytečná postava, která se tam nehodila. Navíc než zmizí ze scény, šlo o suché místo, které jsem pronudil. Poté děj směruje jinam. Nevím jestli to bylo dobře nebo špatně, každopádně to bylo jiné. Jsem rád, že všechno začíná překotně. Žádné dlouhé úvody, seznamování se. Pro všechny je jasné o co půjde a na koho se máme připravit, takže do akce jsme vtaženi hned od začátku. Trošku mi ale chyběla atmosféra jedničky, kdy lovec dlouho nebyl známý a až do konce byl zahalený tajemnem. V tomto případě to ale nešlo jinak, takže odpuštěno. Shrnuto: Skvělé pokračování kultu o mimozemském lovci. ()

kerb303

těžká slabota, nápad nulový, akční scény bída s nouzí, pouštět to v kinech před 20 lety tak prosím, ale dnešní době to nestačí, žádný zvrat nebo moment překvapení, trochu mi uniká proč vlastně film vznikl, když je tu klasika se Schwarzeneggerem ()

pcarogers

Kdyby nebylo ve filmu tolik nesmyslů a nedotažeností bylo by to krásných čtyři. Takhle je to na hraně, ale protože mám tohle téma rád a tento film o predátorech opravdu nic nezkazil a rozhodně patří k tomu lepšímu, co bylo k tématu řečeno (natočeno), řeknu to asi tak, že: díky bohu za to. Mohla to být taky pořádná břečka ( a chvílemi to tak i vypadalo), ale až do konce to bylo napínavé a predátorů si tu člověk užije opravdu dosytosti. ()

necrosrandist

Včera konečně viděno! Destilací jedničky s Arnoldem na vás film zaútočí hned zkraje a to jak vizuálem, tak hudbou, která se změnila snad jen minimálně. Ale co, vždyť to byly právě ty prvky, které všichni fanoušci prvního dílu dodnes tak milují. Hned s prvními tóny jsem se přenesl zpět do doby, kdy jsem Predátora viděl poprvé a kadil si při tom do kalhot:) Největší prohřešek scénáře u Predátorů je ten, že se blíží víc průměru než čemukoliv jinému. Ale do hlouposti nebo snad trapnosti jako AvP nebo jeho následovník má daleko. Přitom se atmosféry připomínající vetřelčí filmy v jedné části i dočkáme. Takový druh pocty beru všemi deseti. ()

Voloda

pre mna ako tazkeho fanusika prvych dvoch dielov okrem hudby absolutne sklamanie :(( velmi som sa nan tesil ale sprcha je studena.. ()

Chase

Když se snažim vybavit si kolik věcí se mi tam opravdu líbilo a kolik se mi nelíbilo...tak mě nenapadne vůbec nic. Bylo to trochu jako když jedete na safari v autě s malym okýnkem. Chtěli byste toho vidět co nejvíc a mít pocit, že tam jste, ale ať máte uši na šťopkách a oči nastražený sebevíc tak máte smůlu. Jedině pocit beznaděje je celkem slušně vystavěnej, jen nevim jak moc mu pomáhá to, že by člověk spoustu věcí chtěl udělat jinak. Jediný opravdu pozitivum je, že ten Rusák je podobnej jednomu kamarádovi a tak si z něj můžem dělat pár týdnů legraci (z toho kamaráda, rusák by si to asi líbit nenechal). Něco bych ještě o filmu napsal, ale nevim co. Nějak to ve mě nic nezanechalo. Pusto, prázdno. PS: Po chvíli mě při psaní do diskuze napadloi co mi chybělo. Hrdina s charizmatem. Takže kdyby Brody se svejma chytrejma řečma umřel bolestivou smrtí nejpozději v půlce a hlavním hrdinou by se pak stal Trejo, hned by to bylo jinačí. ()

halberdier

Predátor je můj nejoblíbenější E.T. První dva filmy miluju. Poměrně jsem byl zklamaný ze dvou crossoveru s vetřelci. Proto jsem k Predators přistupoval lehce skepticky, přestože ho natočil režisér skvělých Revizorů. Ale výsledek mě potěšil, návrat k původní atmosféře prvních dvou Predátorů se vyplatil. Film má tu správnou predátoří atmosféru, dobré hlášky, akci, slušně obsazené herce. A Brody je cool. První dva Predátoři jsou sice lepší, ale tento návrat mně udělal radost a snad si na sebe film vydělá a někdy v kině uvidíme další pokračování. ()

HouseFan

Tak film mě celkem překvapil.Čekal jsem spoustu akčních honiček džunglí,střílení a sekání údů... :D Ovšem nic nepřišlo a to mě nejvíc zklamalo.Film má 107 minut, a tak si myslím, že by třeba přidat 15 minut honiček navíc nebyl takový prolém.Jo a ještě hudba.Docela mě zklamala, protože ve mě vůbec nevyvolávala to co by měla...při prohledávání džungle jsem při té "hudbě" pořád jen čekal kdy se stane něco komického :D. Je pravda, že se scénaristi a zbytek štábu nejspíš snažil držet původní předlohy, ale já jsem prostě čekal akčňák... :) ()

nostromos

Fakt se to povedlo zpracovat. Kdyz sem opoustel kino mel sem z toho dobry old-school pocit - pokracovani se povedlo ve stejnem duchu jako original. Neni to parodie nebo super-drsnarna, je to poctivy pokracovani. ()

Jack Slater

Nemohl jsem nejít do kina na pokračování mého nejoblíbenějšího lovce (resp. na jeho další sólovku, na další AvP asi nebudu nikdy připraven už). Začátek hodně povedený, spadnout z nebe někam,to se povedlo. Vtahování do děje a poznávání postav taky ok. Ale pak to upadá, není nápad jak děj posunout dál. Postava Laurence Fishburna naprosto nevyužita, kdyby tam nebyla tak se nic nestane, stejně tak jako mutant nebo co to bylo, kterýho Fishburne zabil (ještě že se k roli Nolanda nenechal přemluvit Arnold nebo Danny). Danny Trejo taky nevyužit, místo něho nějakej debilní prcek - maniak přežije mezi poslední tři, bylo by lepší kdyby Antal zůstal u doktora, kterého předstíral. Další postavy tak ňák nemaj vzpomínky na domov, nedělaj si obklady na prdel, nevyprávěj vtipy o kundách, nejsou od rána divný a ani nehodily kámoše do mlejnku na maso. Predátoři celkem v pohodě, co se týče jejich výzbroje, ale nepochopil jsem proč tam přivázali toho třetího ke stromu, ví to někdo? Co se týče Brodyho, tak sem mu jeho postavu věřil, příjemné překvapení. Takže. Vcelku vzatu to bylo fajn, hodně odkazů na původního Predátora, což asi Antalovi nemůžeme mít za zlé, snažil se. Při detailnějším pohledu už to tak nebere, moc otázek a pro mě nelogičností, ale asi jsme nemohli čekat, že Brody přifrčí do Los Angeles v predátoří lodi. Dávám 70%, rád jsem to viděl, AvP už nikdy víc. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel