Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Cedr

Sympatický a docela atmosférický úvod stojí zejména na vzhledu džungle a solidní partě herců. Pak následuje čekání, kdy to teda už konečně přijde a ono pořád nic. Predators jsou totiž skvěle natočeným béčkem a nic moc víc. Ale i kvalitní béčko po velmi... rozporuplných... AvP a AvP2 působí dosti... hmm... působivě. Uteče to jako voda a první Predátor je z filmu dost cítit. Od restartu pokračování série s takto kultovním jménem by toho šlo však vytřískat víc. Obzvlášť když v tom měl prsty i Robert Rodriguez. ()

miguel_111

Zo snímku Predators mám také zmiešané pocity. Parta žoldákov, "mukl" a "yakuzák" čiže sama "smotanka" sa ocitá na neznámej planéte, nevedia prečo, kde a ako sa tam dostali. Po prvom kontakte s nepriateľom sú hneď všetke otázky zodpovedané a skupina na čele s Brodym musia bojovať o holý život. Najlepšia s tímu určite sniperka Alice Braga kedže Brody nie je typ drsňáka ako "Schwarzi" , ale možno toto bol práve zámer tvorcov a ostatné osadenstvo OK. Čo sa týka Predatorov ty zostali verný originálu až na pár vychytávok, ale celkovo snímok pôsobil kladne. Pre mňa 70% ()

kjakob

Nevěřil jsem, ale s laserovými tečkami na čele říkám: They brought it back! Místy hutná atmosféra podpořená kvalitní hudbou, drsnějším Brodym a návratem ke kořenům žánru. Po všech těch AvP tenhle film zachraňuje predátorům reputaci a ždíme z nich (hlavně potom z jedničky), co se dá. Minusem je pro mě Laurence Fishburne a skromnější začátek. O to víc se ale Predátoři rozjedou v druhé půlce. Šleha do vajec, která mě při finální bitce svou atmosférou málem poslala do kolen. ()

TheBalrog

Hudba Ok.. scénář.. dejme tomu.. Sakra ale to obsazení ?? No co to je ?? Brody jako zabiják, to snad ne. Představoval bych si tam někoho robusnějšího nebo aspon někoho kdo jako zabiják aspon vypadá a ne tohohle hubeňoura s dětským obličejem !! Co se týká ostatních, tak jediný co tam skutečně vypadali jako zabijáci.. byli Trejo a Ozawa o ostatních škoda mluvit. A k tomu všemu se asi klidně mohlo ještě ten rok počkat až Arnold skončí jako guvernér protože FishBurn mi do té role nějak nesedl a do toho zbytečně nepřehledná a tmavá závěrečná půl hodina. Horko těžko 50% ()

AntonG.

Lepší 3*, místy jsem uvažoval i o 4*. Překvapivě se mi to celkem líbilo, možná i více než původní Predátor. Rodriguez do toho asi naštěstí zasahoval méně než jsem je obával (i když toho WTF maníka z jakuzy si tam beztak protlačil právě on). A velké překvapení je pro mne Brody. Sice doteď nechápu, jakého šílence ho napadlo vybrat jako největšího badass filmu, ale Brody si s tím poradil celkem obstojně, dokonce by mne zajímal i v dalších rolích drsných týpků. ()

Remivsremi

Nic nového pod sluncem, přesto má člověk k Predátorovi takový zvláštní vztah, že pod ty tři hvězdy prostě nepůjde. Jinak veskrze obyčejný akčňák. ()

Triple H

Žánrovky typu "parta ľudí musí čeliť neznámemu nebezpečenstvu" mám rád. Baví ma atmosféra a bavia ma scény kedy postavy zisťujú čo sa deje a dozvedajú sa v akej sračke sa ocitli. Tieto dva aspekty Predators celkom pútavo vykrývajú, čiže OK. Film mi však kazil Adrien Brody. Môže sa tváriť ako drsne chce a môže moduláciu svojho hlasu posúvať akokoľvek nízko, rešpekt bohužiaľ nevzbudzuje. Je jedno či technicky podáva svoje repliky kvalitne a či zvláda emócie...Pri pohľade naňho som mal pocit, že ledva udrží svoj samopal a skrátka som mu to vôbec nežral. Čistý castingový fail, čo je škoda, pretože zvyšok obsadenia je celkom fajn. Film celkovo v pohode, určite krok vpred od AvP 1 a 2, čo boli katastrofálne chujoviny. A palec hore pre Johna Debneyho, jeho silvestriovské variácie zaujali. ()

VaHo

Průměrný akční film, který zabaví jen na první shlédnutí. Po druhém si uvědomíte, že to nemá žádnou přidanou hodnotu (tedy, žádný Predátor s Arnoldem). Sérii to ostudu nedělá, ale nikam dál ji neposouvá. ()

Sfinkter

Těžce se hledá náhrada za Arnieho a přestože mám Brodyho rád, drsňák z džungle mu prostě moc nesedí. Líbil se mi Fishburne a ponechání motivů originální hudby byl taky dobrý tah. Zbytek tah sem, tah tam, dobrý biják, který se ale kultovní jedničce ani nepřiblížil. Aspoň pro mě ne. ()

pytlák

Slabších 70% a to jen proto, že se místama moc kecalo a málo zabíjelo. Ale jinak jde po jedničce o nejlepší predátoří film. ()

Honzíno

Fandovská pocta původnímu Predátorovi, nic míň, nic víc. Fishburnovu postavu nakopat do zadnice a škoda jest, že Trejo nedostal více prostoru. Adrien Brody obstál v podstatě na jedničku, přál bych mu více roztodivných rolí! Zbytek je jednoduše solidní nadprůměr. 70%. ()

Sonnik

The most dangerous killers on the planet... but this is not our planet. Důstojná pocta jižlegendární klasice. Perfektní hudba, perfektně poskládáné vedlejší postavy (Goggins :D). Jenom tomu Brodymu jsem to moc nevěřil. Celkově však slušná podíváná a nebýt závěrečných twistů tak bych si to užil mnohem víc. Podle konce můžeme čekat "další sezónu", tak uvidíme, jak se s tím poperou. "You're ass is awesome!" ()

st.jim

Ač dějově se zde nic záhadného neděje, tak vše funguje překvapivě velmi dobře. Samozřejmě do té doby, než zjistíte, že jste vše už vlastně viděli a slyšeli (Predátor, Vetřelec 3, Útěk z Absolomu). Chtělo to více originality, které by Pradators potřebovalo, jako koza drbání. Po herecké stránce, to bylo celkem vyvážené. Parádní dvojce Brody - Brada dávají filmu tu potřebnou šťávu. Škoda jen, že Arnold neměl více času a musel ho zastoupit Fishburne, který mi tam vůbec nesedl. Závěrem.....Průšvih to není, ale na prdel jsem si z toho rozhodně nesedl ;-)) ()

Jizni Tlapa

Hodně povedená záležitost. Geniální záběry, exteriéry a hlavně hudba.To by nebyl Predátor. Ta, musím řici, že přidává čtvrtou hvězdu v hodnocení, kterou jsem chtěl zase odebrat za totálně zazděný konec "bez konce" ,které přímo nesnáším. Nicméně jsem jí tám nechal za melu, zděšení a perfektně natočenou akci. Role Fishburna trochu zbytečná, ale dobře.Jako marketingový tah to beru. Jen škoda ,že D.Trejo nedostal více prostoru!!Bude ho mít v pokračování ???? ()

Belbo

Predátoři mohli být dobrým béčkem. Fajní herci, fajná lokalita a ... druhá půle filmu s nesmyslnými dialogy a k tomu ještě hodně hloupým závěrem. Takhle ne, soudruzi, jste sice lepší než A.vs.P., ale kam se hrabete na klasiku s Arnoldem. ()

Mrkvič

Postavy predátorů mi přišly vždycky hodně charismatické. Takže už jen nový film s nima je velké plus. Chvíli bylo potřeba zvyknout si na drsňáka Brodyho, ale dal mi aspoň vzpomenout na svoje mladší rebelantský role. Bohužel posledním kladem filmu je už jen hudba. Jinak je často nechtěně směšný a trocha vysvětlování navíc by taky neuškodila. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel