Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

kobras5

Vím, že tím zde dost lidí asi popudím, ale pro mě to je jednoznačně nejlepší Predator film. Ať už to je tím, že zde není Schwarzenegger, nebo tím, že to je jeden z novějších snímků. Herce teda komentovat nebudu, určitě se dalo vybrat lépe. Dalším mínusem je konec. Nebudeme si nic nalhávat, ale zřejmě zde chyběl nápad, jak to zakončit, proto ten konec takto zkazili... Oproti předchozím dílům zde můžu vyzdvihnout napětí a zajímavý výběr jedinců (jakožto členové různých skupin - viz. Yakuza je moje srdeční záležitost). 55% (viděno na DVD česky). ()

Max Q.

Předpokládám, že to točili u Antala na zahradě a podle toho to taky vypadá. Není to úplný propadák, ale že bych se u toho kdovíjak bavil... O logických kopancích a motivacích jednotlivých osob raději nemluvit. ()

Chrudoš

Pokud by neexistovaly předchozí dva díly, bylo by to možná i za pět, ale takhle jen tři, chytlo mě to po těch dvou výtečných kusech o něco méně.... ()

martins

Poctivé béčko, opět mírné zklamání, škoda, že to Rodriguez netočil sám, mohlo dopadnout úplně jinak, takhle v kontextu jen solidní průměr. Děj představující unesení nejlepších vojáků z různých kout světa a vyhození z predátorské lodi nad nějakou planetou, je trošku přitažené za vlasy, stačila by třeba nějaká džungle v Amazonii, nesourodý kolektiv, který se dá rychle dohromady?to je taky příliš nepravděpodobné a postava Laurence Fishburneho?který uniká před predátory 10 let?to asi scénaristům došly v polovině nápady, tak tam tu postavu prostě dopsali. Výborní především Brody a Braga, která mi chvíli přišla jak Michelle Rodriguez, slušný Trejo, který se však ve filmu skoro jen mihne, moc se mi líbili i Taktarov a Ozawa. Naopak zabití tří predátorů(první granátem, druhá mečem a třetí po souboji) nic moc. Solidní průměr nic víc. ()

Marty_cz

Jedno z mých největších zklamání, které jsem mohl v kině vidět. Největším problémem bylo to, že v ukázkách autoři použili ty nejlepší scény a co hůř byli tam věci, které se nakonec ve filmu ani neobjevili. Nic méně tahle věc ovlivnila moje hodnocení nejzásadněji co se týče filmu, tak pěkný prostředí a nádherný efekty, ale po nějaké chvilce člověk si zvykne na jedno a to samý. Chvilku tam jsou predátoři a někoho zabijí, pak utečou, pak zase přijdou predátoři a zase pořád do kola. Objevil se zde problém, který nacházím čím dál častěji a ne jen ve světě filmu, který bych popsal asi takhle: Vypadá to hezky, líp než předchozí věci, ale děj, tak ten stojí za nic. Bylo by dobré kdyby si tvůrci častokrát než na konečným vzhledu filmu dali záležet i na ději a příběhu. ()

RobinPM100

Velmi podařený Predator, kde se dočkáme bojů ras Predátorů mezi sebou. Jediný, kdo mě ve filmu vyloženě štve je Adrian Brody v hlavní roli, totální špatná castinová volba. Lez mi na nervy už v King Kongovi a sem se nehodí vůbec. Jako vychrtlý židovský osadník ghetta v Pianistovi byl výborný, tam se hodil, ale jako napodobenina Arnolda nebo akčního hrdiny obecně je k smíchu. Kdo dělal casting, tomu bych v Hollywoodu zrušil kariéru a už by si neškrt, diletant. ()

Petr59

Ani jeden film o predátorech se mi nelíbí úplně na 100 nebo 90 % a nemohu si ho zařadit mezi to nejlepší, co jsem kdy v životě viděl. Na jedničku mám svůj názor, že to prostě nebyla žádná pecka a že šlo spíše o průměrnou zábavu s výraznými nedostatky. Dvojka byla v mnohém o ligu lepší, ale také to nebylo ono. Alien vs. predátor, tam ušla jednička a dvojka byla totální kravina. Na 5 hvězdiček prostě nedosáhl žádný film, vždy se to změnilo v nějakou vybíjenou s celkem jednoduchým příběhem a nudnými postavami. Ani film predátoři není výjimkou, udržuje kvalitu filmu predátor II a Alien vs. predátor I. Na víc to nedosáhne. Rozhodně je to ale lepší, než první díl a to ať se na mě nikdo nezlobí. Srovnání se doslova nabízí, protože predátoři spíše odkazují v mnohém na jedničku - prostředí džungle (byť na jiné planetě), parta elitních vojáků a zabijáků, atd.... Efekty jsou fajn a akční scény taky. Hudba je přijatelná, příběh sám o sobě je opět jednoduchý a vše se mění v systematické likvidaci postav. Je to taková ta klasika. Opět to nemá moc hlubokou psychologii nebo emoce, i když v porovnání s prvním dílem to jde. I když vojáci jsou likvidováni celkem rychle, tak se stihnou vyprofilovat jejich osobnosti a charaktery. Adrian Brody se sice na roli drsňáka nehodí, ale zhostil se jí obstojně a působí sympaticky. Predátoři dostávají hodně prostoru a využívají ho. O jejich samotné existenci a kultuře se opět nic moc nedozvíme, což je asi škoda. Dějové zvraty tam opět příliš nejsou, tedy kromě konce. Napětí si užijeme a film nenudí. Atmosféra není kdovíjak silná, chybí tomu srdce a nějaký hlubší a zajímavější děj. Je to spíše jednohubka s primitivním dějem, ale natočené to není špatně a herecké výkony jsou ucházející. A zápasy s predátory mají grády. ()

blondboss

V tomto prípade úplne súhlasím s hodnotením, ktoré je u väčšiny divákov. Pokračovanie Predátora nebolo nejaké zlé, ale bolo vidieť, že tvorcovia sa chceli priblížiť originálu a navodiť tú pravú tajomnú atmosféru, čo sa im aj návratom do džungle celkom podarilo. Už to ale nebolo nič nové a pochybujem, že sa z tejto série ešte dá niečo lepšie vyžmýkať. 65 % ()

Bawnjourno

Má to své mouchy ale ze všech predátorských sequelů či crossoverů to má k tomu prvnímu, kterého máme nejraději nejblíž. Atmosféra, napětí i dobrý výběr herců tu je, kupodivu ani brody, kterého bych tu nečekal nezaostává. Zkrátka čistá akční zábava, která nenudí a každý skalní fanda originálu by ji měl vidět ať chce nebo nechce. ()

J.Mayen

Potupa a ponizeni puvodnich Predatoru, ve scene kdy se japonec se samurajskym mecem utkava s Predatorem mi bylo az trapne. Efekty ok, jedna hvezda. ()

Nikolas__

Výborný přírůstek do universa! Predators jsou úžasní hned v několika bodech, od režie, řemesla, až po herecké výkony a efekty. Každopádně příště si nebrat tolik od jedničky, zapracovat více na tajemnu a mysticizmu nových predátorů, a nebo udělat film ještě delší. Postavy oproti předchozímu dílu nic moc, ale stejně jsem si užíval hlavně dialogy, jelikož byly napsány opravdu zábavně. Závěr vynikající! Mainstreamový divák bude spokojen, fanoušci jedničky budou spokojeni, fanoušci Sci-fi hororu budou minimálně neuraženi. PS: Kdyby tvůrci přidaly více hororu, pomalé atmosféry a emocí, bylo by to na pět. ()

da_silva

Váhám mezi dvěma a třema.. Dvě mi přijdou málo a tři zas prostě moc.. Není to úplně špatný, je to klasická předvídatelná vyvražďovačka, která moc nemá hlavu ani patu (třeba by mě zajímalo, co tam ten Fishburne už desátou loveckou sezonu ve vesmíru jí). Děj je akorát zrecyklovaná jednička all over again, s tím rozdílem, že hlavní hrdina se narozdíl od Arnolda snaží tvářit jako naprostej anti-hero. Ten je podle mě jednou z největších slabin filmu, protože Adrien Brody se sem prostě vůbec nehodí a už od první věty jsem měl problém mu toho drsňáka věřit. Když už si film hraje na to, jako kdyby byl vytvořenej v pozdních 80's jako okamžitý sequel jedničky, tak by podle toho PŘEDEVŠÍM měla bejt obsazená hlavní role. Ostatní herci vcelku fajn, ale nikdo moc nevyčnívá - Topher je jasnej a mimochodem moc nevysvětlenej, Alice Braga je hodně slušná, postava Gogginse je asi nejvtipnější, i když zdaleka ne tak cool jak se vám to film snaží cpát, Taktarov je sympaťák, Trejo je na plátně skoro celou minutu a vyšinutej Fishburne je vyloženě mizernej. Dialogy děsný. Čtu svůj komentář a ten vychází na dvě hvězdy, celkem jsem se ale bavil, takže 51% a sbohem. ()

till85

Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho.Po shlédnutí prvních ukázek mi bylo jasný, že to bude pořádný pokračování starý klasiky. Jenže po shlédnutí celého filmu nemám uplně ten nejlepší pocit.Je pravda kdybych to měl srovnat s AvP tak je jasný, že tohle je někde uplně jinde ale i přesto nemůžu říct, že by byl ve filmu takovej moment kterej by se mi zapsal do makovice.Tím ale nechci říct, že to byla nuda protože film pěkně odsejpal.Co se týče hereckejch výkonů tak mě se líbil nejvíc Laurence Fishburne, Louis Ozawa Changchien a oleg Taktarov. Adrien Brody taky nebyl k zahození a když to vezmu kolem a kolem tak byli všichni tak nějak v pohodě. Jako celek bych to viděl na dobrejch 70%. ()

=Číča=

Jsou to takové lepší 3* Škoda, že Danny Trejo padnul jako první (ale toho si užiju již brzy v Machete). Čekala jsem od toho tak nějak víc. Holt už to nebude nikdy jako první díl s Arnoldem, kdy jsem si u televize strachy a napětím okusovala nehty a čekala kdy se "TO" objeví :-) ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel