Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Elemmírë

žádný nový nápad. pseudo drsné hlášky, začátek typu Kostky ukazuje že prostě to někdo vymyslel v neděli ráno po opici.. ()

ZAUME

Film není ani zdaleka tak dobrý jak vypadá.. je zde sice dobré obsazení a originální nápad, ale spousta otázek zůstáva skryto a řekl bych, že Predátoři ani nestačili ukázat co všechno umí.. Režie si mohla více pohrát, ale co už... čisté tři hvězdy. ()

vasek.raul

Tak pro mě tento film velké očekávání a hodně jsem se na něj těšil a musím i s přihlédnutím k oblíbenosti tohoto žánru mou osobou přisoudit tak 75%...ale mám pár výhrad, kdy podle mě jsou některé "zápletky" nedořešené...možná jsem si jen nevšiml, ale role doktora mě možná došla, ale spíš si domýšlím...L.Fishbourne zajímavý týpek, ale možná jeho role tak, jak se na začátku jevila, v závěru dostala pěkně nafrak (očekával jsem, že ukáže jak někoho odkrouhne a on nic na to jak se ostatním představoval)...no a závěrečná scéna? CO dodat, poté co odkrouhl predátora zase "doják"...to mi to trochu pokazilo...jinak čtyři hvězdičky hodně z nostalgie s tím, že v pokračování snad bude více predátora a soubojů... ()

freEDelL

No, abych to zhodnotil, koukatelné to bylo, a né že ne. Ale... Zápletka fádní, přijde mi, že je naprosto zbytečné jakoby přetočit jedničku. Je to úplně to samé, ubývající počet lidí v týmu, pak se šéf na konci pomaže blátem a bojuje. Neviděli jsme už to někde? Moc mě to neoslovilo. 2* ()

Jamall

Přemýšlel jsem jak Predátory brát. Jestli jako povedenou poctu s častými odkazy a citováním původního Predátora nebo jako prachsprostou kopii. Vezmu to zhruba napůl. ()

Nekdojiny

Film velmi zaujal poctivou atmosférou a černým humorem a to až do scény útěku z úkrytu ,,Toho, který přežil". Navíc hlavní postava se mi nezdá dostatečně výrazná a z těchto dvou důvodů nemohu dát pět, ale čtyři hvězdy a 75%. ()

racing666

Hodně dlouho jsem váhal, jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Tak za prvý bych řekl, že scénář se moc nepovedl, protože občas, co ve filmu zaznělo mi přišlo opravdu scestný a občas se tam taky nemluví vůbec. Scéna s L. Fishburnem nikterak zajímavá spíš nudná a nepřínosná do děje, snad jen kvůli nápadu predátorský kosmický lodi - stejně jim nepomohla. Na druhou stranu tam hrají opravdu dobře - dobří herci a film má skvělý akční scény, atmosféru a především, řekl bych, výbornou kameru. Všechno od začátku do konce postupně do sebe hezky zapadá, co a jak... Shrnutí tedy zní: Celkem povedená predátoří podívaná s dobrou akcí a trochou nudy. 70% ()

benqsiemens

Kanálie nevídaných rozměrů, příběh na hovno, hlášky tak drsný, že jim nemůže věřit ani malý děcko a hlavně nejlepší herec pojde hned na začátku... Velice špatná kopie jedničky, která rozhodně nestojí za doporučení. Už to, že mě hltači béček z mého okolí varovali a řikali "no jako teda nic moc", mě mělo dostatečně varovat. Nedal jsem si říct a vidět jsem to musel, přece Brody.... No a Brody mě tu sral neskutečně. Zklamání na výbornou!!! ()

koubekson

Po béčkových excesech v podobě vetřelců proti predátorům mě tohle příjemně překvapilo. Po tolika letech jsem nečekal, že na tohle téma ještě natočí koukatelný film. Herci jsou neokoukaní (znal jsem jen Dannyho Treja a Laurence Fishburna), divák je do děje uveden celkem nenásilně. Zápletka je vymyšlena podle mě celkem dobře - pretátoři unášejí trénované zabijáky, aby je pak lovili. Žádná hluboká myšlenka se nekoná, ale ani bych to ve filmu tohohle typu nečekal. Zajímavé je umístění predátořího filmu na jinou planetu a taky menší vylepšení v podobě loveckých "psů" predátorů a faktem, že se predátoři likvidují i navzájem... U filmu jsem se nenudil, neurazil a pobavil, ale kvalit předchozích 2 filmů bohužel nedosahuje (jediné co mi je připomnělo byl zvuk bubnů na pozadí ve chvílích, kdy se hrdinové rozhlíží po džungli a neví co je čeká). Předchozí díly neměly pouze Arnieho a Dannyho Glovera, ale i atmosféru a pár myšlenek a detailů navíc, na kterých záleží (no akční film no, ale něco tam bylo :-) ). ()

Psychous

Adrien Brody jako akční hrdina? No tak to byl opravdu krok vedle.... Nemluvě o zazděným scénaři, kdy druhá půle filmu byla neuvěřitelně zprasená. Edit: Po druhém shlednutí musím dát dvě hvězdy, jelikož Brody byl doslova k smíchu/k pláči... sorry Adriene ()

Tempest

Co se týče série Predátor tak pro mě jsou jednoznačně nejlepší první 2 díly. Po dost zoufalých Predátor vs, Vetřelec (obvzlášť druhý díl byl příšerný) přicházejí nyní Predátoři. Kvalitativně je to lepší průměr celé série. Děj je docela zajímavý, skupina žoldáků z celého světa je vysazena na blíže neurčené planetě, kterou využívají Predátoři jako svoji honitbu. Po seznámení se situací nastává jejich zoufalý boj o život. Některé věci se mi nelíbilý např. míra násilí byla někdy trochu přehnaně vysoká (dekapitace posledního predátora) nebo štěk Laurence Fishburna, který se nejdříve zjeví jako někdo, komu se povedlo přežít, popíše jim detailně svět, ve kterém se ocitli, aby se pak začal chovat jako totální magor a zkoušel všechny zavraždit. Někdy logika kulhala na obě nohy, ale dívat se na to dá. Je to takový klasický film na jedno zkouknutí. ()

HennessyVSOP

Mě toto pokračování baví docela dost. Jednička byla kultovní záležitostí s Arnym, toto je více než důstojný nástupce, který si udržel velmi podobného ducha. Herci mi padli do oka již na začátku, stejně tak prostředí filmu. Místy se mi vybavuje i slušná hudba a celkově se pro mě jednalo o velké překvapení. Jsem potěšen tím, že toto pokačování není zabité, narozdíl od Predátorů 2 a nebo nových AvP. Rád se kouknu znovu a pokračování bych se také nebránil, pokud si udrží stejného ducha a kvalitu. ()

Hans07

Tento film uráží jak vesmírnou inteligenci, tak i tu lidskou. Skupinka "elitních" se po pralese prochází jako zájezd japonců po Pražském hradě. Stačilo ty jejich předrsnělé plky, které ve filmu zabijí většinu času, nahradit slovy jako: "Tak a nalevo vidíte pár dravých příšerek, po pravé ruce za chvíli uvidíte hromadu lidských kostí, ale hlavně se nesnažte být nenápadní, oni Vám přece nic neudělají" apod., průvodce by jim mohl dělat Brody nebo Fishburne a byla by to slušná parodie. Dále v cca polovině filmu padne vzpomínka na Arnieho, že se maskoval před Predátorem bahnem, ale dalších 30 minut filmu se "elitní" vojáci chovají jako kdyby nikdo nic neřekl, až na posledních 5 minut se vynoří nutellový zachránce Brody, který celému tomuto divadýlku nasadí korunu. Dávám 10% jen kvůli slušnému hereckému obsazení, jinak je to jen čas zabíjející "vzpomínka" na původního Predátora (1987). ()

Carlos.Meo

Mno, celkově vzato to nebylo špatné, ale k dobré žánrovce to má daleko. Můj pohled na film je ale ovlivněn tím, že Brodyho prostě moc nemusím. Takže kdyby volba na hlavního borce připadla na někoho jiného, možná bych byl spokojenější. Tak jako tak mi přišlo škoda zbavit se poměrně brzy Dannyho Treja. Ten mohl naopak dostat prostoru aspoň o kapánek více. ()

Deidy

Film, který mě těžce zklamal. Čekala jsem tedy mnohem více, ale děj je téměř čistou kopií na původního Predátora a ještě si trošku "začóroval" v prvcích Avataru (nejsem snad jediná, komu se ti predátoří "psi" zdají být nějak moc Avataroví?). I kdybych opominula to hanebné vykrádání, to co mě zvedlo žaludek opravdu, je ta nesmyslná blbost s novými predátory, kteří mají být silnější než jejich původní předchůdci. O čem mluvím? O tom, že v prvním Predátorovi stačil jeden takovýto roztomilý tvoreček na vyvraždění speciální jednotky a teď, prosím pěkně, jsou tři, údajně silnější, mají snad i vylepšené zbraně, ale přesto je všechny pokosí tak snadno, jak kdyby místo s predátory bojovali s bandou cvičených veverek. Fakt chvílemi nepobírám, co to tvůrci dokázali ze sebe vypotit za hrůzu. A já se přitom tak těšila. K hudbě není co dodat, dokonalá, ale jelikož je víceméně také ukradená z původního Predátora, není nad čím jásat. Pro mě je tenhle film průměr. Nic víc si nezaslouží. Laici v oboru okolo predátorů možná budou nadšení, ale my, co jen trochu málo vnímáme to, co má predátor představovat, budeme akorát zaražení, ne-li rovnou nasr+ní! A co se herců týče: Výkony dobré, ale do tohoto filmu se prostě oni, jakožto vzhledové typy, absolutně nehodí. Fakt jsou příšerně vymazlení. Za svou, mezi mými přáteli dobře známou lásku k predátorům jsem chtěla dát 4 hvězdičky. Pak mi ale došlo, že jen láska nestačí, takže dávám tři a VÍM, že nedělám nic špatně. Je to vykrádačka, ne citování, jak zde někdo prohlásil. ()

maniak.sused

Keď si vezmem o pokračovanie akej klasiky ide, ako som sa na to tešil a že som to videl v kine, tak musím konštatovať, že som bol sklamaný. Antalovi sa podarilo pár dobrých scén, to mu nikto nemôže vziať, ale ako celok to nezanechalo žiadny silnejší dojem a nech si hovorí kto chce, čo chce, Brody v takej úlohe nemá čo robiť. V rámci filmových kastingov som otvorený všakovakým experimentom, ale aby bol v úlohe drsného lovcu jedného z najkultovejších filmových netvorov chudý ,,pianista" s intelektuálnym ksichtom, tak to teda nie. Nových Predátorov je fakt škoda, lebo chvíľami cítite, že film má na to, aby sa dostal do mierneho nadpriemeru. Lenže čím viac sa film blíži ku koncu, tým viac cítite, že sa mu to nepodarí. Pripájam sa k hlasom, že Fishbourne a Trejo patria medzi plusy. Antalov pokus nemožno označiť za žiadny epic fail, ale pôvodnému filmu sa ani nepriblížil a zatiaľ čo Arnieho Predátor má v mojej pamäti stopu výraznú a nezmazateľnú, na tento film zabudnete po pár dňoch. ()

Benjo

Dolouho jsem se odhodlával, zda se na to podívám, měl jsem strach že to bude hruza....ale jsem nadšen, jediný co mi chybělo byl Arnie :-D ke konci to bohužel bylo trochu překombinované, ale nebylo to nic hroznyho :-) rozhodně lepší pocta originálu než Predator 2 a "ÁvéPéčka" ()

Wladimir78

První dojem nejlepší, při každém dalším shlédnutí už se objevují slabý místa. Potěší odkazy na Arnieho klasiku, zamrzí chvílema dementní dialogy (nutnost dovysvětlit každou kravinu, co kdyby se na film dívala parta retardů ...) a hlavně hluchý místa a dle mého soudy špatně gradovaný finále ... na druhou stranu některý momenty sou vážně fajn. Takže takový možná lehce lepší tři. ()

Trinculo

Trojka. Je fajn, že nezvolili restart, ale natočili pokračování, je fajn, že jsou tam odkazy na předchozí díly. Film má docela zajímavé charaktery a zdá se mi, že jsou záměrně typizované do různých drsňáků, které můžeme vidět v různých drsných filmech. Potěšili samuraj a asi nejvíc šílený doktor s jedama. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel