Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Muad

Do kina jsem šel po dlouhé době a to právě na tento film, jehož předchůdce (především Predátora 1) mám ve velké oblibě. I tento film sliboval podle ukázek a preview dobrou zábavu. Jako první věc mě potěšila hudba zachovaná z prvního dílu. Je úžasná. I výběr herců nezklamal. A. Brody sice není ten, koho bych do této role čekal, ale herec je to výborný a na tento typ filmu, by se dalo vystačit i s mnohem horším. U ostatních to také celkem šlo. Nešlo to už ale u děje samotného. Ten je totiž tak prostuduchý a nudný až do zaráží. Přitom nápad to má, jen se ho nepodařilo patřičně poutavě rozvynout. Celý film mě prostě nijak zvlášť nezaujal a to určitě né v důsledku mála snahy z mé strany. Snad jediné vytrhnutí bylo na koci filmu, při jistém odhalení, ale i to bylo jen v intenci lehce pozvednutého obočí. Predátoři sami o sobě byli trapní. Fishuburnovi jsem se mohl těch pět minut co tam hrál jenom smát a finální chaotická honička skrz plameny mě už jen doznechutila. Není však všechno jen špatné. Je docela pravděpodbné, že po shlédnutí directors cutu se mé hodnocení o jednu hvězdu zvýší. Přeci jenom jsou tam predátoři, byť trapní :-) ()

ississ

Poctivá predátoří vyvražďovačka s atmosférou a perfektním hudebním doprovodem. Mnoho odkazů na jedničku někdy až příliš bije do očí. Dávám 4, protože jsem film viděla v kině, jinak by to možná bylo o jednu méně. Chyběli mi tam totiž Arnoldovi hlášky.........................Ty máš ale pěknou držku. ()

B.B.Blue

Na můj vkus jsem si až přiliš často musel říct "proč??". Logika (obzvláště v jednání postav) byla občas hodně tristní. Celkem zklamání. Jednu hvězdičku navíc dávám za scénu, kdy vojáci poprvé spatří horizont :)) Btw. Enšpígl má dobrej komentář :) ()

stogie

Zábavná podívaná s minimem slabých míst velmi často odkazující na původního Predátora. Vytknout filmu mohu pouze velmi brzkou smrt postavy Dannyho Treja (s ním mohla být ještě legrace) a Brodyho, kterému tuto roli mu i přes velkou snahu nelze uvěřit. Filmu pochopitelně chybí napětí, které jsme si užívali při prvním Predátorovi, kdy jsme skoro celý film nevěděli jaký borec může ty nebožáky sekat takovým způsobem. To však nelze brát jako minus. ()

Francoise83

Jako obrovský fanoušek filmů o Vetřelcích a Predátorech jsem si tento pro mě nejočekávanější film roku samozřejmě nemohl nechat ujít. do sedadla v kině jsem usedl s očekáváním a nemohl jsem se doslova dočkat. Už od začatku jsem se obrovským způsobem bavil!!! Ta klasická Predátorovská hudba, klasická džungle, tajemná atmosféra....vše bylo naprosto neskutečné!!! Přesně tohle vše chybělo všem předchozím filmům kde se oběvoval tenhle lovec z jiné planety. Samozřejmě že film obsahoval scény, věty, bezbolestnou, hudbu, song v závěrečných titulkách z prvního dílu z vrtulníku atd......Opravdu je to někdy kopie klasické jedničky, ale i proto jsem byl tak unešen!!! Predátoři jsou natočení ve stylu 80. let a to se mi právě mooooc líbí!!!! Sledovat toto dílo byl pro mě naprostý zážitek!!! A každý opravdový fanda Pradátora to musí taky ocenit!!! Už teď se třesu na čtvrtý díl!!! Doufám, že bude co nejdříve to půjde a ještě mnohem dřív!!! Dvě slova: "SKVOST" a "DOKONALOST"!!!!!!!!!!! P.S. Jedině co mě zklamalo byl pan herec Laurence Fishburne. Takovou roli jsem od něj nikdy nečekal! ()

milatko81

Velmi vydareny navrat k 80tkam uz tam chybal len Arny a bolo by to kompletne! Super a pokracovanie je na ceste sudiac podla konca :-) ()

whass

Predátoři stejnojmeně navazuje a tak trošku kopíruje predátor 1.Ale jen prvních 30.min když se postavy seznamují a zajímají jak se na tu podivnou planetu dostaly.Takže začátek vás okamžitě vcucne do děje.Scény s psama jsou taky na opravdu dokonalé úrovni.A konec kdy muž zachranuje ženu je tak trošku předvídatelný.Nemohu se ale zbavit dojmu že tvůrci ubírali z predátora 1. Ale myslím si že v podstatě třetí díl Predátorů se až na předvídatelný konec povedl. ()

coldrexx

Osobně nechápu jak někdo mohl svěřit Brodymu roli "vůdce" party ostřílených profi killerů..vůbec ani jaká akční typ nevypadá a drsnácký kecy jsou u něj opravdu k smíchu. Tento film mě zase jednou přesvědčil o tom jak prázdné a neoriginální jsou hlavy hollywoodských scénáristů. Další remaky už ne. ()

OdinSS

S velikým zklamáním dávám 2 hvězdičky, možná že kdybych nekoukal na trailer, tak jsem od toho filmu toho tolik nečekal. Ničím nepřekvapil, málo akce a jednoduchý a nudný nápad (příběh). ()

luken2000

To co som od toho cakal som viacmenej aj dostal. Brody sa mi tam docela hodi, Chcelo by to trosku viac hlasok, ale inak pekna pocta jednicke, co je pravda :) ()

Bloody B.

Těšil jsem se hodně,což byla veliká chyba..vidět nějakýho bosího yakuzáka jak vyřídí samurajským mečem predátora..to fakt ne.Dělat v tomto filmu z predátora,který loví vetřelce solidním způsobem,bábovku,je ubohost...jedna hvězda za hudbu.Nic víc. Dobrý komentář- Enšpígl ()

Laboun

Netřeba u tohoto filmu hledat hlubší podtext. Po dlouhé éře béček Aliens vs. Predators jsem se konečně bavil ()

Mazmen

Docela jsem se na tenhle film těšil, ale dost mě zklamal. Čekal jsem podstatně více akce. Pořád samé kecy, kecy kecy. Brody zahrál celkem slušně, ale pokud mě mělo hlodat co je to za týpka který o sobě nechce nic prozradit, tak to vůbec - bylo mi to úplně šumák. Ta cizí planeta by taky zasloužila trochu nápadu. No nějak tomu chyběla sťáva. Kdybych to měl srovnat s třeba alien vs. predátor, tak u obou zklamání a málo akce, ale u těch "alienu" to bylo alespoň takové trochu záhadné. ()

Smoldo56

Parta najdrsnejších vrahov sa ocitne v tajomnej džungli, zatial čo sa snažia medzi sebou nepovraždit a príst na dôvod prečo tam sú, ich z džungle pozorujú dva druhy predátorov, ktoré sa medzi sebou nemajú príliš v láske ale oboje majú jednu vec spoločné - lovenie ľudí. A tak sa začína kolotoč udalostí (podobný tomu z Predator) v ktorom všetkým pôjde o prežitie. Ako si už každý domyslí, nie všetci to prežijú ak vôbec niekto. Scenár netrpí žiadnymi bolesťami, jediné čo môže mierne zaskočiť je smrť prvého vraha (kto by to bol čakal) a trochu zbytočná účasť Morpheusa, ktorý tam bol len od toho aby sa naši preživší dozvedeli niečo viac o predátoroch. Celkovo sú ale ostatné postavy celkom dobre vybraté a všetci až na hlavného Ramba, čoby profesionálneho vojaka, Royceho, ktorý by si ostatných mohol kludne strčiť do vačku. Po rozporuplnom AVP a ešte rozporuplnejšom AVP 2 prichádza pokračovanie predátorov tak ako si ich každý prial. Okrem celkom nadpriemerného scenára sa dozvieme znovu niečo viac o mytológí a objavíme ich mazlíčkov. Koniec trochu zamrzí a tiež fakt, že jedna postava tak trochu kamarádi s predátormi a tak trochu im dohadzuje korysť. Film, na ktorý sa oplatilo čakať, síce to Arneyho zo stoličky nepostaví ale to ani neni treba. ()

Slavusko

Nebol priamym pokracovanim Predatora z 87-ho uz samotny Predator 2 z 90-teho? Preslo neuveritelnych 20 rokov a kazdopadne tu mame uplne novy film - Predator, dokonca v mnoznom cisle : ) ZIAL, nema to nic spolocne s tym, na co sme boli pod pojmom Predator zvyknuti, teda okrem tych mimozemskych tvorov.. Chyba mi putavy dej, profesionalnejsie sceny (mame rok 2010) a suverenejsi zaverecny boj... Neviem, ja som dost sklamany... ()

Mybe

Tak toto mala byť akási upgradovaná verzia Predátora? Kam sa podel ten duch džungle? Silný, veľký, ale zároveň imponujúci a rýchly zabiják so zmyslami a inštinktami, o ktorých sa človeku ani nesníva. Na ktorého zneškodnenie musel Arnold i celé jeho komando vynaložiť všetko úsilie s maximálnym nasadením obetí. Tu si paradoxne Predátora uloví kdejaký blbeček... Z mýtu sa tak stáva tažkopádne, pomalé, slabé a neškodné divoké prasiatko. Z legendy sa vykľulo niečo biedne, ochabnuté. Nehovoriac už o deji samotnom, ktorý čiastočne kopíroval a keď už priniesol nejakú tú vlastnú invenciu, tak neskutočne neoriginálnu. Samotní herci a postavi boli s prepáčením tuctoví. ()

StandikK

Jejda, jejda, a ještě jednou jejda...V některých filmech prostě není dobré pokračovat. Predatoři jsou toho jistým příkladem. ()

voltrax

Do příchodu Laurence Fishburna to bylo vcelku povedené. Hudba z původního filmu pozvedla náladu ale nemohla přebít nudné sekvence filmu. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel