Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Dieman

Je to výborné pokračování ságy, která opět nezklama a přivedla nás opět k zamyšlení co jsou vlastně Predátoři zač. Plno lidí bylo tímto filmem zklamáno, ale mě přišel velice propracovaný. Sic nebyl akční třeba jako AVP či AVP 2, ale musí se nechat, že zvolený námět byl výborně zpracován. A to tak že film neztrácí na napětí jakožto v tom, jak každá postava je jedinečná a má svůj osobitý charakter jako například v Kostce. Tento film stojí za to vidět a nebylo by naškodu pokračování, ale nesmělo by zkončit jako u nekonečného Vetřelce, který postupem dílu ztácel na své originalitě. ()

JARDAHONDA

Dlouho očekávané pokračování filmu PREDATORS : Upřímně jsem od filmu čekal trochu víc. Skvělé herecké obsazení hlavních hrdinů to moc nezachránilo. Přesto vše tento žánr osobně můžu, líbí se mi souboje v lese o holý život s predátory a podobnou havětí. Škoda jen trochu laciného scénáře. Film se dal vyšperkovat daleko líp.. ()

torn666

Tak, lepsie ako priemerny AvP1, neporovnatelne lepsie akootrasny AvP 2 a povedal by som konecne dostojne pokracovanie klasickej jednotky a dvojky Predatora. Herecke obsadenie dost dobre ale vedel by som si v niektorych postavach predstavit aj lepsi vyber. Naopak skoda je priskorej smrti mexickeho narkogangstra Dannyhp Treja. V jednom z komentarov som tu cital tiez "slaby" odchod zradneho "usadlika" co na planete-ihrisku predatorov preckal uz vela sezon, toho mohli fakt zabit dako lepsie. Napad "ferovky" medzi yakuzackym zabijakom a predatorom katana vs predlzene predatorovo zapestne ostrie sa mi naopak pacil. Dufam ze budu Predatori 2 aspon na rovnakej urovni a neskur.ia to ako u AvP 2 tak budem spokojny. ()

zdenek1973

Režiséru Nimrodu Antalovi se podařilo tzv.navázat na Predátor 1 z roku 1987 a Predátor 2 z roku 1990. Jeto vynikající sci-fi horor se spoustů speciálních efektů a taktéž i samotný děj filmu.Adrien Brody jako hlavní role je výborná trefa!!! Dle mého jeto rozhodně jeden s nejlepších filmů z roku 2010! ()

michalek.k

Bída. Zábava na sobotní večer v televizi. Podobně blbé jako poslední Terminátor - uhozený scénář, nebozí herci, kteří netuší, co se od nich chce. Jedna hvězda. Druhá za Brodyho v neobvyklé akční roli. ()

waxtrax

S výjimkou úvodu - kravina! Vzájemné trapné představování ihned na začátku filmu, musí otrávit i toho nejnadšenějšího příznivce . Žena-hrdinka která všechno ví a chová se jako sufražetka, cizí planeta, která vypadá jako les mezi Lhotou a Lhotkou, predátor kamarád a predátor šikaner. Myslel jsem, že v prznění teto série vele-špatnou dvojku nic nepřekoná, ale stalo se. ()

martan1

Původnímu filmu to samozřejmě nemůže konkurovat,ale pořád je to kromě originálního Predátora to nejlepší s touto tématikou, co člověk může shlédnout. Navíc, pokud člověk trochu "vypne", tak se na to i celkem dobře kouká. Jako pocta původnímu Predátorovi celkem velmi slušné. ()

KristovaNoha

Brody není Arnold a to je dobře. Tak proč je na konci, sakra, pomazaný stejným bahnem?! Nevadí. Vlastně jsem se na tu chvíli, až se někdo pomaže bahnem těšil, škoda nebyla to Isabelle :( Koncept teambuildingového tábora, jehož účastníci se nemají pozabíjet, aby mohii být zabiti, je fajn. Dává prostor pro dostatek hustokrutých hlášek a chlapského popichování. Odbočka s Lawrence Fishbourne mne trošu obtěžovala, protože stejně jako každou terapeutickou skupinu, i tuto, cizí člověk prostě musí rozhodit. Namísto toho, bych raději hutnější predátoří akce, trošku více zaměřovacích trianglů v akci a vůbec, prostě hustější Predátory. Jako je fajn, že někdo má v hodinkách holografickou mapu galaxie, ale to atomové odpočítávání v jedničce, to byla machrovina! To jsem tenkrát chtěl mít... Tedy hvězdička dolů, že je to slabší odvar, ale to je tk všechno, co vytýkám. Naopak chválím návrat od mizérie AvP. ()

liborzel

Možná je to tím,ve které době jsem viděl film s Arnoldem-ale nedá se nic dělat-Predátor je prostě jen jeden.A nevím,jestli se zrovna tohle dá považovat za poctu originálu.Od začátku je to dost přeplácané a nepřehledné a přitom originality pomálu.A snad proto,že tam predátorů bylo víc,tak byli i snadněji porazitelní.Hudba sice do filmu nádherně zapadla,ale ani ona nebyla příliš originální.Hlavní hrdina nebyl příliš věrohodný.A tak mě nadchla jen půvabná "tvrďačka" Alice Braga.Koukat se na film vcelku dalo,ale nadšením rozhodně neoplývám. ()

Alhazred

Veľmi príjemné prekvapenie, po origináli jednoznačne najlepší Predátor. Vzhľadom k rozpočtu vydarený akčný film, ktorý by bolo škoda si nechať ujsť. ()

yponiko

Jako fanouškovi původního predátora mi nic v tomto filmu nedává smysl.Ty scény podobné těm co jsme už viděli v roce 1987 má to být pocta nebo je to obyčejná vykrádačka prvního filmu? A ta lidská sestava, jeden s rotačním kulometem druhej se skalpelem. Predátoři připomínají spíš parodii na české myslivce na honu před třiceti lety. Nejdřív dovezou bažanty aby vůbec bylo na co střílet a pak je jako loví. Potom vypustěj pejsky. Pak mají asi pauzu na oběd a nejsou chvíli vidět Z odpoledního šlofíka je probere vpád lovené zvěře do jejich tábora a ještě napůl v říši snů je začínají ospale pronásledovat. Během pronásledování je mají několikrát nadosah a náhle jsou zase pozadu, ve finále se nechají dva lovci dost blbě zabít jeden dokonce samurajským mečem.V šermu by asi byl zhruba půlmetrový výškový rozdíl nepřekonatelný. Suma sumárum dost slabý film, chybí atmosféra strachu( pouze hudba ji nevyvolá) už po hodině vyšumí z hlavy. Jedna scéna se vryla do paměti snad ne nesmazatelně. Rotační kulomet General Elektric XM-214 Mini-gun ráže 5,56 x 45NATO/.223 Remington proslavil první predátor kde s ním Mac (Bill Duke) pokácel pěknej kousek džungle. Tahle věcička má kadenci (teoretickou rychlost palby) až neuvěřitelných 6000 ran za minutu. Tady střílí na PSA dobrých pět sekund na vzdálenost tak pět metrů. I kdyby pálil na 10% výkonu(aby si nemusel vozit náboje před sebou na trakaři) bylo by to 50 zásahů. A PEJSEK místo aby se proměnil v krvavou hmotu tak přešlapuje na jednu stranu pak na druhou nakonec to vypadá že chcípne spíš na otravu žrádlem trikově na úrovni 10let staré videohry. Až bude soutěž o nejblbější akční scénu má můj hlas. Ale abych jen nekritizoval Adrien Brody se mi líbil, je vidět že dobrý herec zahraje (téměř) vše, ale celý film sám nezachrání. Dobrý nápad jak predáror v závěrečném souboji zachytil tlukot srdce, škoda jen že něco hodně podobného předvedl už o rok dříve ještěří voják v seriálu V. Hodnocení 20%. Pro mě osobně daleko za AvP (to bylo sice jednoduché ale alespoň originální),nicméně stejně daleko před AvP2. S predatorem 2 neporovnávám a o PREDATOROVI ani nemluvě PS smysl mi nedává ani hodnocení na csfd aktuálně 65% ( 13,12,2011 ) ()

Rasto

Celkem obstojné. Jen trochu málo akce a efektů vzhledem k použitému arzenálu. A krapet umělé dialogy, ale jako odpočinková záležitost se to dá shlédnout i víc-krát. ()

Oukyn

Jedna hvezda za zaverecne titulky a nostalgickou vzpominku na Arnieho vcetne drobneho stripku informaci ohledne udalosti po prvnim setkani s Predatorem. To je ale bohuzel vsechno. Prilisna snaha o napodobeni veci, ktere v prvnim filmu skvele fungovaly. Tady ale nefunguji a nevyuzity potencial filmu nezachrani. ()

Edvard

Nu, co se týče první poloviny filmu, přišlo to co jsem čekal. Dialogy mi přišli nudné, seznámení různorodé party podivné a vstup do loviště Predátorů nemastné neslané. Tak na *** maximálně, ale ke konci začal film nabírat na obrátkách, byl rychlejší, akčnější a ano, bylo zde spousta prvků z původního Predátora, nicméně jak zde psal POMO je to spíš citování, než vykrádání a já musím souhlasit. Skoky ze srázu do vody, vražedné dřevěné pasti, chování "zůstanu tu a zdržím je" a podobně, to vše neurazí, připomene to časy kdy jsme obdivovali prvního Predátora, na druhou stranu to divákovo oko nijak zvlášť nepotěší. Celý film s vydařeným koncem beru spíš něco jako Requiem for a Predator, takovou malou poklonu, byť natočenou o něco hůř. Co však dokázalo potěšit byla nezapomenutelná (vykradená-nevykradená, spíše citovaná) hudba. Motiv. I závěrečný song od Little Richard- Long tall Sally, to vše připomělo starého dobrého původního Predátora. Edit: pořád lepší než vetřelec vs predátor a podobné slátaniny ()

Loky393

Jsem veliký fanda do Predátorů , tento snímek mne nezklamal pravě naopak . Vychutnával jsem si souboje jak malý kluk kdo má rád Predátory tohle si určitě nesmí nechat ujít . ()

Wlashack

Sice se to snaží navázat na původnho Predátora s Arnoldem a vše naznačovalo, že by se nemělo jednat o nějaký průšvih. Bohužel se to celé tak nějak nepovedlo. Atmosféra je v pořádku, triky obstojné a celý film vlastně kopíruje kolorit svého vzoru. Nevím, jestli selhal scénář, nebo herci ale výsledek je nemastný neslaný, ani vás nezajímá co bude dál a vlastně je vám celý film tak nějak jedno. Velké zklamání. ()

ghrel

No jelikož ve filmu skoro vše přebrali z prvního dílu, to není až tak špatný nápad. Jelikož jsem velký fanoušek predátora tak se mi ale vůbec nelíbilo že se zabíjeli navzájem to je podle mě hrozný nesmyl. Jinak co se týče efektů a nových druhů predátorů k tomu nemam výčitek, jediné co se mi krom vzájemného zabíjení nelíbilo je že takzvaní super predátoři měli pouze dvě zbraně jako v původním predator. ()

Khaleesy

Nech sa páči nabudúce okopírujte Predátora z roku 1990 a vtedy to už vážne nazvem ODPADom. Jediná * za (ozajstných)predátorov, áno áno, myslím tie príšerky s novými hračkami a imageom. Vždy bol Predátor môjmu srdcu najbližšie, vždy všetko zvládal sám a tak som si chcela pred dvoma rokmi splniť sen a vidieť Predátora na veľkom plátne...to teda dopadlo...vidieť som videla, neviem ako zvyšok sveta ja už som presýtená remakeami a fakt, že toto sa ináč nazvať nedá ("Noví" predátori v "novom" šate 21. storočia ešte napr.) Omnoho viac ma bavila tá fraška z AvP, pri ktorej sa naša hlavná hrdinka skamarátila s jedným už toľko spomínaným fešákom a na konci filmu ešte zdedila aj suvenír, no pekne... ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel