Megažralok vs. obří chobotnice

USA, 2009, 90 min

Jack Perez

David Michael Latt

Marq Morrison

Za sebe jsem nanejvýš spokojen. :) Mega Shark vs. Giant Octopus je samozřejmě Asylum SKRZ NA SKRZ. Zároveň dává ale příležitost využít totální béčkovost Asyláků v té největší možné koncentraci a výsledný tvar je tak vlastně čirou esencí toho "nejlepšího" co studio kdy vytvořilo. Absolutně imbecilní efekty (v ostrém protikladu s několika záběry mydlících se monster, které jsou imho velmi OK), herecké výkony až na nečekaně slušnou Deborah víceméně pod bodem mrazu (Lorenzo nezklamal :), opakování záběrů (a také herců) dohnané am absurdum (ten Holly shit chlapík z letadla má ve filmu 4 (!!!) role), nelogické trhliny na každém kroku (Megalodon dosáhne rychlosti zvuku a pak nesežere pitomej batyskaf? JOO!), výprava zoufalá (odkdy se ponorky řídí joystickem? :)) a na závěr absolutně nefunkční romantická linie u které se budete opravdu řezat smíchy (a možná je to dokonce i záměr). Přihlédneme-li navíc k faktu, že na film nepadá stín v podobě přiživování se na žádném ze současných blockbusterů, máme tady co do zábavnosti nejlepší Asylum EVER. No a když si navíc zavzpomínáme na klasické naivní japonské monster horory, které měly stejně hloupé scénáře a obludy se od těch asyláckých lišily jen tím, že nebyly okatě digitální, ale okatě gumové... Snad těch mých 5 pochopíte ;) P.S.Jsem normální. Vážně.. V rámci možností.. Ale Asylem se už nějakou dobu prokousávám a náramně si to užíám... It rises!!(20.5.2009)

Kultovní! Žralok, který silně připomíná gumovou kachničku a chobotnice, jež je k nerozeznání od pánského ochlupení. Animace, pilíře filmu, mají stoprocentně silné základy v Duke Nukem 3D a dvě scény mi vyrazily dech - našel jsem ho až po třech dnech, jak pije na můj účet v baru. P.S.: Viděno po 1 litru červeného vína, 3 pivech, 1 vodce, 4 zelených a 1 absintu... Pravá "Odmatela"(28.1.2011)

Já nevím, ale myslím, že tenhle film vlastně nikdo nepochopil. Megažraloka totiž natočil filmový konceptualista a jedná se jednoznačně o čirou obžalobu brakového žánru. Geniální Jack Perez se snažil v úzkém manévrovacím prostoru devadesáti minut navršit archetypální stavební kameny braku takovým způsobem, že z nich vystavěl naprosto dokonalý kvintesenciální monument. Megažralok vs Obří chobotnice, to je mezi špatnými filmy totéž, co Niké samothrácká mezi sochami a Madona ve skalách mezi obrazy. Dokonalosti bylo dosaženo.(26.10.2013)

Pokud by se kvality filmu měřily podle zábavností, tohle by byla špica, protože jsem se bavil královsky u těch šulinských efektů, logicky haprující na negativní sinusoidě a neuvěřitelných hereckých výkonům, kterým vévodí herecká mimika hlavní herečky, jejího japonského milence, chlápka, co řídí loď, a očividně se mu chce na záchod, ale protože kvůli těm dvou bojujícím bestiím nemůže, tak se naštve a na všechny vytáhne pistoli. Ponorka se řítí a nikdo ji neřídí. A už vůbec nikomu to nevadí.(12.11.2009)

"Byli zamrzlí v ledu miliony let. Vy byste nebyl trochu nadržený?" :-) Tak tohle je fakt pecka! Člověk si v každém případě musí uvědomit do čeho jde. Pokud někdo čeká trikový orgie a fatální deathmatch dvou přerostlých mořských potvor, měl by se poohlídnout jinde. Pokud chce někdo smysluplný děj a slušné herecké výkony, ať jde radši k sousedům. Pokud chce někdo Guilty Pleasure no. 1, ať vejde, ale jen na vlastní riziko. Mně osobně film způsobil nebývalé potěšení. Je natočený ve svižném, skoro až bayovském tempu:-)))), samý barevnej filtr, samý střih a zrychlovačky, disponuje sympatickou ústřední trojicí (které přihrává hláškující Lorenzo Lamas), a obsahuje úžasnou béčkovou atmosféru (možná i cé až zetkovou). A to ještě musím zmínit útoky monster, které jsou dechberoucí, budete totiž smíchy prosit o milost. O největší zábavu se ovšem stará osazenstvo vojenských plavidel, jejich chování v krizových situacích je prostě fantastický, to se musí vidět. A závěrečná dvacetiminutovka, ta už je snad z jiné planety.(16.5.2010)

Mega Shark vs. Giant Octopus není klasický filmový klenot. Ale pokud jste dostatečně tolerantní, bude to pro vás super film... Za prvé se zasmějete, co všechno je možné v 21. století produkovat... (Ed Wood byl průkopník, ten si mohl dovolit víc) všichni ti létající žraloci do výšky tisíců kilometrů, romantika ve stylu nejlevnějšího porna, desetkrát použitý jeden a ten samý záběr a seznam nesmyslů by mohl popsat několik stránek. Hloubka a význam je v tom, že si pak uvědomíte, jakou vlastně má hodnotu opravdu dobrý film.(24.6.2009)

Nemůžu jinak, protože nikdy v žádnym filmu ještě nevyskočil žralok do 8000m pro letadlo který se mu vešlo do huby a vůbec.(29.12.2010)

Naprostá nádhera!!! Název filmu absolutně odpovídá obsahu, nemůže tedy nikoho zklamat. Takový film tu už pár let chyběl:) Opakování všech záběrů alespoň třikrát dodává filmu tu správnou atmosféru. Klasická scéna z laboratoře, kdy hrdinové míchají barevné džusy v kádinkách, strčí do kapsy jakoukoli kriminálku. A hlavní hrdinka vypadá jako Petra Paroubková, co dodat...:))(12.11.2009)

Tak po tomto filme som nevedel, či sa mám smiať, alebo plakať. Najhorší scénar, dialógy, herecké výkony( až sa to tak dá vôbec nazvať), réžia, vizuálne efekty ( ktoré vyzerali ako zo 70-tich rokov) aké som kedy videl. Keby každú scénu dali iba raz a neopakovali ju aspoň 5x, tak by to netrvalo ani 50 minut. Dialógy, ktoré si každých 5 minút protirečili, napr : Lorenzo Lamas : Žralok alebo chobotnica? Ona : Chobotnica! Profesor : Ťažko povedať. Ona : Sú rovnako veľký!!! Alebo , priniesli im nahrávku z ponorky a oni sa na ňu pozreli a zistili, že to je chobotnica... Ja nie som profík v biológii, oni hej, ale myslím si, že z čiernej obrazovky sa nedá zistiť, že je to chobotnica!!! (Takýchto blbostí tam bolo neúrekom, napr. tie ich skúmavky a v ňom farbou pripomínajúci "rádioaktívny odpad", v malej ponorke tam ona stláčala gombíčky na ktorých bol nalepený iba papier!!!!......)Film bol tak trápny, až bol úplne obdivuhodný. Pri niektorých scénach som sa doslova dusil od smiechu a čudoval som sa , čo všetko sú schopný dať do filmu niektorí režiséri, len aby boli zaujímavý, ale pri tom sa úplne strápnia. Kvôli scénam ako "zožratie lietadla a chlapik s jeho : Holly shit!!!" alebo záverečný "boj" ( ktorý je v skutočnosti len jeden záber natočený z prava a z ľava) je ale film jedinečný a ťažko sa hodnotí, lebo neviem potom, či je to najlepší, alebo najhorší film všetkých čias !!!! Ale pokúsim sa o to... Dobrý komentár : gr8 escape(10.12.2010)

Dlouho jsem váhala mezi odpadem a pěti, no a ačkoliv je to fakt neuvěřitelná, příšerná sračka, královsky jsem se bavila a na scénu, kdy žralok sežere letadlo, nikdy nezapomenu. Klobouk dolů, že tohle opravdu někdo natočil. Jedno z nejlepších béček, který jsem kdy viděla!(30.1.2013)

Já si opravdu nemůžu pomoct, je to naprostá kravina která vůbec nedává smysl ale mohl jsem se smíchy počůrat...(6.7.2009)

It's a menace! :-D Bez brčka a nadhledu odpad!, s nimi pak jasných 5*.(1.10.2009)

Jeden z nejroztomilejších filmů roku. Název vystihující naprosto vše, který s představivostí diváka neustále pracuje a zkouší, kam se až dá zajít v lacinosti triků. Na každý pád, koho by napadlo, že žralok spolkne ve vzduchu dopravní letoun a chobotnice si udělá ze stíhačky tenisový míček? Naprostý vrchol filmu je však v laboratoři, kde skupina vědců vedená blonďatou Marie Curie míchá nějaký mega driják z limonád všech možných barev. Sice tvůrci zapomněli sdělit, co vlastně míchají a k čemu to má sloužit, ale jsme zase svědky hereckých eskapád hlavních hrdinů při jejich vědeckých nezdarech . A o to je ta scéna kouzelnější. No nakonec si zašukají a uvědomí si, že musí namíchat feromony, čímž celý film dostane jasný smysl. Zařazuji mezi své top shit a dávám 5*.(1.3.2010)

Ťažko hodnotiť a komentovať tento film, lebo po pozretí som mal neskutočne divné pocity z neho a neviem si naň spraviť nejaký jednotný názor a preto uvediem dve odlišné alternatívy: 1. film bola fakt kokotina, s jebnutými efektami a s jebnutými hercami, ktoré príšerne nudila a fakt bol problém dopozerať. Proste typický zlý výtvor od The Asylum, ktorý sa dožil dokonca ešte aj pokračovania...Proste vo filme nefungovalo nič a všetky tie "skvelé" efekty boli na zaplakanie... 2. Keď si odmyslím, že to je výtvor Asylum-u a budem to brať s riadnym nadhľadom, tak je to výborná komédia, na ktorej sa dá fakt dobre pobaviť a hlavne pri tých efektoch sa dá šúľať od smiechu a ešet keď sa tak na to pozerám, tak na tom všetkom ako to oni vážne berú, s toho ide aj tak smiech len, tak prečo nie...No a teraz si vyberte niekto, ktorú možnosť, lebo ani za tú piču sa neviem rozhodnúť...Ale aj napriek tomu dávam 100% už len preto, že to zbúchali Asyláci a treba im dopriať...Fakt sa už strašne teším na pokračovanie - Mega Shark vs. Crocosaurus - a kebyže sa nejedná o viedo film, tak by som aj do kina naň išiel...(9.1.2011)

Po filmové stránce odpad! , ovšem co se do zábavnosti a opakovaných shlédnutí týče, je to za 5 *. Přeci jen, kde jinde můžetě vidět Lorenza Lamase, hlubokomyslně pronášet věty typu "We are dealing with a menace...," na zábavnosti tomu dodává také příběh, který je jak vystřižený z Béček z 50.let (SPOILER !!!! = Obří žralok a chobotnice jsou po 10. mil. let zmraženi, jak trailer dodává, v souboji :D Ihned po rozmražení zapomenou na svoje neshody, a vydají se terorizovat svět.. v bezpečí před nimi nebudete ani na palubě Boeingu ani v útrobách křižníku), to vše v rouchu mizerných efektů, ještě mizernějších hereckých výkonů, výpravy která se nebojí recyklovat záběry a s rozpočtem který by Steven Seagal spořádal za jedno delší odpoledne :D Tento film můžete jedině milovat, nebo nenávidět, nic mezi tím. 100 % Guilty Pleasure(25.2.2010)

MUhaahahaha :D(14.3.2010)

...tak nevím no, ale v zásadě tu souhlasím se všemi komentáři co jsem si tak nějak projel očima a asi doplním jen mé postřehy nad kterými mi rozum jen stál:))) Tak hned na začátku, kde se uvolní obě bestie z kontinentálního ledovce tvořeného sladkou vodou vzniklého na souši, hned se rozmrazili během sekundy:) dále žralok vs letadlo, žralok vs válečná loď, kde jim zprávy o žraloku podává borec na palubě s dalekohledem a řve bez vysílačky a oni ho dole v podpalubí slyší a přikáží palbu z děl směrem plavby lodi, ikdyž žralok připlouvá z boku a je 500 yardů daleko...řekl bych, že minimální dostřel děl bude delší..., dále smeč chobotnice na stíhačku, rychlost žraloka - rychlejší jak stíhačka:), jo a taky jak vyráběli ten feromon myslím, že souprava malého chemika je kvalitnější než ty mikroskopy co tam měli:) a na závěr ten promakaný boj Megažraloka vs. obří chobotnice, který byl vlastně o jednom záběru, který byl pártkrát zrcadlově otočený, nebo jen zvětšený a kratší záběr z něj vložený v jiném pořadí:)))) a ještě na začátku jsem zapomněl jak našli ten zub ve velrybě....jen ty zuby měl větší jak ona a předpokládám, že by ji asi nehryzal, ale rovnou polkl:))))(22.12.2010)

Holy shit!(25.5.2009)

Tento film je pro filmové fajnšmekry - jak to slušně popsat - ztráta času. Ale pro milovníky "D-čkových" filmů = nejlepší zábava. Aby se hlavní hrdina objevil po 32 minutách a ještě ke všemu ta scéna se žralokem a letadlem. No nemám slov, dost jsem se u toho pobavil.(30.1.2011)

Panebože, já jsem se málem pochcal smíchy hlavně když zralok žere letící letadlo a podobně!(23.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15