Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

Gimli

Zajímavý nápad. Zpočátku to vypadá, že půjde o originální animák, jenomže zhruba po třetině už je jasné, že se nic originálního a zajímavého nekoná, protože jde zase jen a jen o přeměnu zlouna (který zlý ve skutečnosti nikdy nebyl) na srdečného dobráka. Zbývá tedy docela dost jednorázových vtípků v předvídatelném ději. Ty jsou naštěstí dobré a vlastně dělají z Padoucha pěkný zábavný film. Ale to je všechno. ()

Slasher

Fantomasí plešoun s hlasem Stevea Carella jako dětská variace na Dr. Evila z AUSTINa POWERSe? Yes, pokračování taky doženu. ()

Pethushka

Roztomilost mimoňů mě vážně dostala! Povedené, nápadité, dojemné i vtipné. Hodnotím to jako dobrý vychechtaný a svým způsobem svoucný animák.Jenže známe lepší, že..3,5* ()

xxmartinxx

Hrozně rád bych tomu dal čtyři hvězdy, protože samotná hlavní postava a nápady kolem ní nemají chybu, ale těch klišé je prostě moc na hromadě. Takže bohužel jen silné tři. ()

Skejpr

Ultimátní komediální animovaná pecka se jaksi nedostavila. Jen naprosto nepohoršující blbinka s pár dobrými fórky, o něž se takřka bez výjimky starají minioni( a na dvou místech do češtiny nepřeložitelné slovní hříčky v názvech vynálezů starého vědce)... Jinak ale nic, co bychom již neviděli jinde a výrazně lépe. Jen klasické rodinné hodnoty a dojemný příběh postavený na hlavu relativně originálním nápadem souboje zloduchů, který je ale trestuhodně nedotažený... Děti se budou bavit, dospělí přežijí absolutně nezávadnou a nevzrušivou hodinu a půl, bez třetího rozměru ale tenhle film v podstatě postrádá jakýkoliv smysl. A vlastně i v tom třetím rozměru je dost zbytečný... Megamysl vychází ze souboje zloduchů jako jasný vítěz... ()

BadoXXII

Len pre deti a pre ľudí, čo majú radi infantilný humor (podla tunajších reakcií - milo infantilné? dojemné? tak to potom sú aj Alvin a Chipmunkovia, nie?) Skoro také zlé ako Shrek 3 a 4. 4/10 ()

Shit

Padouch je super a ty malý čůráčci, co vypadaj jak hromada spongebobů jsou úplně geniálně retardovaný, ale zbytek s adoptováním dětí je trochu ohraná písnička a chybí tomu nějakej pořádnej nápad, ale i tak nadprůměrnej a zábavnej animák. ()

Morien

Byla jsem proti vlastní vůli pobavena, ačkoliv musím přiznat, že na mě film působí tak, že u něj nejsem schopná myslet, takže vlastně nevím, jestli jsem se bavila právem a jaké pochvaly či výtky a zda vůbec si film zaslouží. Tři dětičky jsou nicméně k sežrání. ()

gudaulin

Na Padoucha jsem vyrazil se svými ratolestmi a nutno přiznat, že se mé děti bavily o poznání víc než já. Emotivní část mého já dokonce požadovala nadělit filmu odpad. Vyčítat dětskému animáku infantilnost je pochopitelně nesmysl, ale musím podotknout, že Padouch jednoduše nemá rozměr rodinné podívané, která by každé věkové skupině nadělila rovným dílem. Problém není v tom, že by úplně absentovaly vtípky zaměřené na dospělé publikum, ale v tom, že tenhle snímek není dostatečně chytrý, propracovaný, a tak se v něm pokusy o dospělejší humor ztrácejí. V Padouchovi je znát právě probíhající hospodářská krize a nevraživost vůči jejím původcům. Filmoví padouši si na své zločinné plány chodí půjčovat do bank a bankéři se předhánějí, kterého padoucha a ďábelský plán podpoří. Superpadouch Gru si jde speciálním vchodem pro vyvolené půjčit do banky, která nese název zkrachovalé finanční instituce, co stála na počátku bankovní krize. Jenže tohle všechno se ztrácí v nekonfliktním sladkém světě plném růžových barev, srdíček, pitvoření a chichotání, žlutých diblíků nazývaných Mimoni a především obývaném třemi cukrkandlovými dívčími sirotečky, které účinně pacifikují Gruovu zlobu. Používají přitom podobných metod jako dětské filmové hvězdy z hollywoodských filmů 30. a 40. let minulého století při usmiřování rozhádaných rodičů. Já, padouch je hodně konvenční předvídatelný film narozdíl od úspěšných rodinných animáků nedávné minulosti, jako je Shrek, který chytře parodoval právě ty konvence a styl, který ve světě prosadil Disney a který Já, padouch reprezentuje. Celkový dojem: 40 % - s tím, že děti si mohou bez obav přihodit 2*. ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Milá rodinná rozprávka, skôr ale pre deti. Je však príjemná (aj vďaka klišé) a infantilne (hlavne kvôli výborným malým žltým pandrlákom) ale aj inteligentne vtipná, čím pôsobí ako taký balzam aj pre dospelého diváka. Oddychovka. ()

TeeAge

|| Scenár: Ken Daurio, Cinco Paul / Sergio Pablos | Hudba: Pharrell Williams, Heitor Pereira | Produkcia: John Cohen, Janet Healy, Chris Meledandri | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Illumination Entertainment, Universal Animation Studios, Mac Guff | Rozpočet: 69 miliónov $ | Tržby: 541,897,970 $ || Krásna pocitová rozprávka, s poriadnou porciou nefalšovaného humoru. Dej slušne hutný, a obrazovo veľmi nápaditý. Až na pár rušivých elementov (nenapíšem ktoré, pre Vás môžu byť úplne v pohode, alebo iné) ďalší nadpriemerný animovaný kus v roku 2010. ()

genetique

Animačné technológie sú dnes tak premakané, a scenáre k niektorým filmom tohto žánru oplývajú tak obrovsky využitým potenciálom, že už dávno sa tvorcom z animačných štúdií podarilo odškatuľkovať tieto produkty z jednosmerného zamerania na detského diváka. Samozrejme v tomto smere si stále udržiavajú monopolné postavenie, avšak dopyt po nich začína byť čím ďalej-tým väčší aj zo strany dospelého diváka, ktorému poskytujú milý únik do sveta detského sveta plného radosti. V tomto filme tomu nebolo inak. Deti dostali tú správnu dávku infantilnosti a príbehovej naivity, tí starší si prišli na svoje v premyslenom príbehu plnom zvratov, dokonalej vypointovanosti jednotlivých vtipov a v dokonalom využití vedľajších postáv. Trošku silené bolo využitie tretieho rozmeru, ktoré nedostalo vo filme potrebný priestor a pri kvalite samotného filmu ho k umocneniu zážitku ani nebolo treba. Zostáva už len dúfať, že razantnosť kvality takýchto filmov nebude mať len dočasné trvanie. 90%. ()

molotov

Prave jsem se vratil z promitani v americkem Stroudsburgu a jsem naprosto nadsen. Celou dobu jsem se musel smat a na konci publikum tleskalo, coz se nestalo ani na konci Toy Story 3. Scenar je vynikajici, film je narvany akci a spoustou humoru, ktery ani jednou nesklouzl do trapnosti. Animace je taky vynakajici a Stave Carell ma naprosto uzasny akcent. I kdyby Despicable me natocil Pixar, patril by k jeho nejlepsim filmum. Pro me rozhodne jeden z nejlepsich filmu roku. Celkem mi pripomina Uzasnakovi, Despicable me je stejne uzasny ve vsech smerech. Ani minutu jsem nenudil. Malokdy se mi stane, ze by moje oblibena scena byl cely film, ale to je prave pripad tohoto filmu. Koncim se superlativy a tesim se, az to uvidim podruhy. ()

StarsFan

Z 90% nuda, z 10% zajímavé detaily (lidé podpírající sloupy v sídle hlavního záporáka) a nějaké ty vtípky (podobnost s existujícímí osobami je čistě náhodná). Nebýt těch malých, žlutých, roztomilých pomocníků a výborného dabingu u hlavního hrdiny v podání Stevena Carella, šla bych o hvězdičku níž. ()

Ainy

Sqělý animák, vtipný, svižný! :-) Jak dokáží tři malá děvčátka rozněžnit velkého padoucha Grua spolu s jeho bestiálním hafanem. A ti mimoňové ... já je chci taky! ;-) ()

Hellboy

Snažil jsem se napsat komentář ke snímku Já, padouch (2010) asi týden po jeho zhlédnutí, leč tu jsem si náhle uvědomil, že si z něho již vůbec ničeho nepamatuji. Podíval jsem se tedy do zdejší galerie, abych si prohlédl obrázky z daného díla, ale ani to mi příliš neosvěžilo paměť. Nebyl bych to býval do sebe řekl, ale asi jsem již příliš starý, paměť mi dobře neslouží, a animované filmy pro děti, které vznikají bez jakýchkoliv ambicí či inovací, mně prostě nic neříkají. Ještě dříve, než tento laciný nickelodeon doputoval poloilegální cestou na pevný disk mého osobního počítače, jsem se domníval, že z (nutno říct nikterak originálního) motivu titulního darebáka v centrální úloze tvůrci vykřešou něco alespoň podobně nápaditého, jako v případě snímku Megamysl. Nicméně jsem se mýlil, neboť autorům tohoto díla schází kreativita a místo pořádně propracovaného děje sází na žluté potvůrky. ()

3DD!3

Splněný sen všech dětí. Ti malí brambůrci si u nich museli získat neuvěřitelnou oblibu. Každopádně padouši bojující s jinými padouchy jsou poslední dobou v kurzu. Pokud ty duely budou takhle sympatické tak proč ne. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav