Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

juta

Jeden padouch, který chtěl být tím největším padouchem na naší planetce zažil velké dobrodružství a překvapivě mu k němu dopomohly tři malinké holčičky a nespočet žlutých, skákajících a ječících mimoňů. Pěkná podívaná. ()

Fiftis

Despicable Me je v skutku fajn animák, ktorý nie je sofistikovaný zážitok ako Rodinka úžasných pred mnohými rokmi a nemá to majstrovstvo Pixaru pri pohľade do duší hrdinov. Ale vie načrieť do vnútra aspoň jedného zlého, mať rodinné hodnoty i rovnako dobrú akciu. A totálne bláznivý humor. Ja, zloduch chce totiž kombinovať to akčné, zábavné a ku koncu aj dojemné. Ide na to výborne. Akcia nie je úplne obyčajná a často vedie k tým absurdným scénam, ktoré na animáku milujeme. Dej je pravdu povediac jednoduchý a predvídateľný, ale nakoniec ide tu o film pre deti. V tejto súvislosti by som preto upozornil, že všetky príbehy už boli napísané a sú nám len naservírované v inom obale. Všetko bolo viac menej v poriadku len niečo tomu chýbalo k plnému počtu bodov. ()

Shakers

Trochu ma prekvapilo to vysoké hodnotenie, pretože film ma až tak neprekvapil ako ostatných.Nemôžem povedať, že to bolo zlé, ale všetko čo je v tom animáku mi nejak nesadlo.Možno som už asi starý na niektoré animáky :-) 65% - 3* ()

Pepinec

Padoucha sráží k zemi děsivá tíha sentimentu, patosu a kopie už několikrát viděného. A krom toho mu nepřidává ani to, že po Panu Božském mně byl ukraden druhý nejlepší název mojí biografie. (Filmfest Théoule 2013, 3/11) ()

JohnnyD

Ten paškvil na tri odseky príbehom ani nemožno nazvať. Filmom sa navyše vanie duch prázdnoty, všetko okolo je pusté, žiaden život, okrem hlavných postáv a maličkých poskokov nič vo filme nežije. Je to ako nevydarené divadlo. Jediné, čo stojí za ocenenie je dabing, najmä ústredné trio Carell-Segel-Brand dabujú na nerozpoznanie. Megamind vyšiel oveľa lepšie... ()

playboxguest

Koukám, že se s "kladnými záporaky" v poslední době docela roztrhl pytel. U mě každopádně vyhrává Megamind, ačkoli maličká Agnes mě nejednou rozesmála. ()

Pilda17

Dobře zpracovaná animovaná komedie, která rozesměje a na konci zahřeje u srdíčka. Nejlepší jsou malý žlutý mimoňové, kteří dokázali pořádně rozesmát. "zadek"... 9/10 = 90% ()

salahadin

Diváci ve věku pana Gru by se měli na film dívat jen s diváky ve věku těch holek, případně je film také přístupný všem s IQ mimoňů :-) Což jsem já ()

Deimos

Blu-ray/// Dabing 8/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Animace 7/10/// +povedený český dabing, výborný originální, ti okatí mrňousové mají něco do sebe, bavili mě, jisté morální poselství tentokrát neurazí -málo zábavné a málo vtipné, některé vtipy vynucené, popravdě animace není to pravé ořechové, méně akce a výrazně slabší než u konkurenčního filmu Megamysl/// S nímž jsem tento film hodně srovnával. Je s podivem, že tomuto snímku jsem nevěřil už od samotného začátku. A v podstatě jsem se v tom jen utvrdil. Tam kde mě film Megamysl namlsal a vytvořil ve mě chuť vidět další animáky s tím, že co kus to zaručený úspěch. Tak zde mě Já, padouch trošku otrávil a mám chuť si od animáku dát chvilku pokoj. Vždyť to asi nebude v pořádku, když to začne mírně přepáleným úvodem a snahou tlačit na pilu a následně koukáte, sledujete a uběhne půl hodiny a nic zajímavého se neděje a vy se začínáte nudit.... I zde je samozřejmě hodně originálních prvků. Nechápu kde se to ve tvůrcích pořád bere a vždy přijdou s několika originálními prvky. A je jedno jestli se to týká, příběhu, zápletky, postav. Vždy je to něco nového. Tento dojem u mě ale sráží grafické zpracování, které je sice na animovaný film vhodný, ale není moc věrný realitě a hlavně postavy mě moc neuchvátili. I proto je pro mě tento snímek spíš zklamáním a potvrzením mého tušení. Nehledě na to, že by příště nebylu na škodu vyhnout se dětinským legráckám, které starší publikum nedocení./// Celkem 62%/// ()

Rosaviva

Jeden z těch lepších animáků, které jsem v poslední době viděla, i přesto mě to ale nenadchlo tolik jak jsem čekala, potom co jsem kolem sebe slyšela za chválu. Minions byli totálně úžasně dokonalý, taky chci jednoho. Musím pochválit a vyzdvihnout výborný soundtrack (v čele s titulní písničkou od Pharrella Williamse). Vtipná zápletka, společně s úžasnou malou holčičkou a jejíma jednorožcema, snad jen ten doják bych na konci mít nemusela (ale dobře no, je to pro děti). A asi nejlepší scéna - parkování. 4* ()

Cappuccino

Watch this, is so fun to see, huh, despicable me! Tak som sa aj ja konečne dopracoval k týmto milým, premilým mimoňíkom, ktorí už zopár rokov zásobujú internet rôznymi gifmi. Môžem vyjadriť len a len spokojnosť a dobrý pocit na duši po spustení záverečných tituliek. Ja, zloduch vlastní skvelú hlavnú postavu, už na začiatku spomínaných, rozkošných žltých trkvasov, neohranú anímákovú story a zábavu pre malých aj veľkých. Niektoré animáky bývajú prespríliš detské a plné ne-skrývaných rád do života, druhé naopak publikum maloletých príliš nepotešia, keďže vtípky v nich vložené sú primárne určené pre starších a omladina ich docení až postupom času. Ale v tomto prípade sa dokázala nájsť istá miera medzi oboma stranami, takže zostane ovca celá aj vlk sýty. ()

Allien.9

Všemi opěvovaný "Já, padouch" jde úplně mimo mě. Zápletka se dvěma bad guys, z nichž jeden je vlastně hodný a druhý idiot, mě nijak zvlášť nenadchla, dojemné scény nedojímají a co se vtípků týče, některé sice byly povedené, ale nepamatuji si jediný. Nebýt Mimoňů, tak bych si ani nepamatovala, že jsem to už viděla. 3*. ()

HAL

Neškodný, relativně zábavný animák. Po geniálních Úžasňákových se s variováním komiksových schémat doslova roztrhl pytel a toto je tak jen jeden z mnoha. A ve srovnání s například Megamind - ten slabší vzadu. 6/10 ()

misterz

Výborný animák s výrazným emocionálnym nábojom (hlavne na konci) a peknou myšlienkou, že na zmenu k lepšiemu nie je nikdy neskoro. Dejová linka dokáže zaujať aj dospelého diváka, je tu i veľa humoru a perfektný "teplákový" záporák. No a mimoni si okamžite moje dievčatá získali, už dávno som neregistroval tak milučké animované postavičky. ()

pornogrind

Podle mě za úspěchem každýho animáku většinou stojí jedna postavička, která film táhne. A nemusí to být ani postavička hlavní. A tady tomu není jinak. Stejně jako v mým nejoblíbenějším animáku Příšerky s.r.o je tahounem malá Boo. Tak tady je tahounem malá Ágnes. Její roztomilost prostě zabíjí. Jeden z těch povedenějších animáků na který se s dcerou vždycky rád podívám. ()

Anarvin

Já, padouch možná nedisponuje sofistikovaností filmů od Pixaru, jenže se za to vůbec nestydí. Všechno co v Padouchovi uvidíte je předem jasné, nalajnované a prvoplánové, ale zároveň (nebo snad díky tomu) vybroušené ve své jednoduché podstatě k dokonalosti. Ať jde o beaty groteskní, parodické či dojemné, všechny perfektně sedí. Tedy za předpokladu, že v sobě máte kus malého dětiny, protože spousta vtípků je poněkud infantilního charakteru a s roztomilostí se opravdu nešetří. Především nejmladší z holčiček a banda "pohůnků" (minions) jsou naprosto k sežrání a kdykoliv se objeví na plátně, umírá cílová skupina blahem. Takže zapomeňte, že je to o nějakém kradení měsíce, podstatné je stejně to, že padouch Gru je v jádru dobrák, holčíčky jsou ztělesněním roztomilosti a poťouchlí pitomečci minionové v roli humorného křoví hravě zastíní i veverku z Doby ledové. Originální dabing asi do dějin nevejde, ale funguje na jedničku. 3D varianta v paměti neutkví, snad vyjma poměrně realistické jízdy na horské dráze. ()

Snorlax

Bond, Superman a ti druzi hlavně z druhé strany, prokletím tohoto filmu je zároveňi jeho největší deviza. Je určen primarně dětem, pro dospělé bude nadměrně infantilní. Nesnaží se předstírat, že postavy jsou reálné, což podporuje i animace. Je mi to nadmíru sympatické, ale ať dělám, co dělám, film mě nebaví, protože opravdu není rodinný, ale je určen jen dětem. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav