Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Atten

Nečekejte nic světoborného a film se Vám bude líbit. Film, který je založen na skvělém hereckém obsazení, pár zajímavých akčních scénách a poměrně vtipných dialozích. Slušná oddychovka. ()

FiFoo

Solidní, milé, povětšinou zábavné, ale tak nějak moc rutinérské. Navíc jsem se po celou dobu nemohl zbavit dojmu, že je to vše hrozně nepůvodní. Mít to propracovanější scénář, byl by to skvělý biják. ()

trigan

Odešel jsem z kina v dobré náladě. Co víc od filmu chtít. Herci perfektní, texty pobavily, nadsázka tak akorát. ()

laurence

Příjemný humor, sice tragický děj ale zato výborné akční scény dohromady vytváří pořád lepší nadprůměr toho, co tenhle žánr běžně nabízí. ()

bonovox

Oddychovka, ktorá Vás poteší, ale po nejakom čase na ňu rýchlo zabudnete. Po prečítaní spálte bol o niečo lepší. ()

pan_ponozka

Takhle nějak si představuju, že budu koukat na filmy až mi bude 50. Jistě, B.Willis, M.Freeman, J.Malkovich už budou skutečně eliminováni, a já budu hýkat u důchodcovského utahování si mezi veterány B. Bittem, C. Farrellem apod. nicméně příjemně strávený sobotní kinovečer. SPOILER: škoda, že byl odstraněn M. Freeman. Možnosti jak ho tak nechat žít byly. V tomto typu komedie je hloupé nechat ho zemřít. Měl se o 10 min později objevit v celé své kráse a lstivosti. ()

ZAUME

Nekompromisní Bruce Willis v roli nesmrtelného zabijáka Reda. Nebýt chytlavého humoru samotného Franka Mosese možná by šlo o hloupou nesmyslnou akční mlátičku.. ale herci byli výteční a dokazuje to, že i nepříliš inteligentní námět se dá převést do pěkné podívané.. ()

mFranta

Film má sice vyrovnané tempo, ALE mohlo by to být rychlejší. S důchodcema je sranda, ale už ani Bruce nehláškuje tolik, jako dřív. ()

HakuSaku

Fantasticka odreagovacka a fakt ze som si to pustil po dvoch tazko stravitelnych filmoch mi to dalo este viac! Obsadenie doslova "Oscarove" co sa pravdaze odrazilo aj pri hereckom vykone, ktory bol spickovy! Fakt ze ide predovsetkym o parodiu (ajked to je pomerne dost prehnane slovo) na vsetky tie super spionazne filmy neubera na kvalite ani kusok, ba naopak tomu este pridava ten extremny faktor zabavy! ()

popo666

Hodnotim lepsie, ako si film zasluzi, lebo ked som bol v kine presne vystihol moju naladu a sadol mi. Celkom privetive herecke vykony, humoru bolo na tento zaner tak akorat. ()

ArMinO

Tento snímok je niečo geniálne. Stále som očakával, že sa z tých problémov dostanú a vždy sa dostali. A to úchvatným a nečakaným spôsobom! 92% ()

jaqubko

Čo môže byť viac cool než vidieť Helen Mirren v bielych plesových šatách s guľometom v ruke? Alebo zábavnejšie než paranoický John Malkovich ktorý nesie so sebou plyšové prasa v ktorom má ukrytý granátomet a pritom vraví "Old man my ass!"? Alebo čo najviac sadne Bruceovi Willisovi než hrať samého seba? Partu starých dôchodcov doplňuje ešte aj výborne hláškujúca Mary-Louise Parker.Akurát sa bojím dabingu ktorý moze celý film potopiť.Suchý humor doplnený výbornými akčnými scénami: 75% ()

necrosrandist

Dámy a pánové, takhle má vypadat vyvedený popcorn, který není hloupý a přesto nepředstírá, že je něco víc. A proto říkám - chci víc takových filmů na unavená odpoledne a večery, když zrovna nemám chuť na přemýšlivé, intlektuální nebo filozofické bijáky utápějící se v předlouhých záběrech na nic. Za obsazení míří palec nahoru. ()

tamadas

Willis který se neválí po zemi ve skrvaveném nátělníku ale vybije jednotku zvláštního nasazení v županu není Willis ()

p.a.douch

Tak tohle bylo doopravdy velmi dobrý. Bruce na plátně skvěle funguje - všechny a všechno řeší se suverénním nadhledem. Skvěle ho doplňujou Mirrenová, Parkerová, Freeman, Malkovich a Cox. Na druhé straně je Karl Urban správně tvrdej a Richard Dreyfuss správně slizkej. Štěk Ernesta Borgnina byl taky pěknej. Nejvíc mě bavil Malkovich v roli mimózního agenta Marvina Boggse. Musím říct, že všichni jmenování přispívají k rychlému spádu filmu a fungují v něm velmi dobře. Schwentke režii taky zvládnul velmi dobře. 80 %. ()

Hrus

Zprvu to vypadalo jako solidní akčňák s božsky tvrdým Willisem proti důstojnému protivníkovi Karlu Urbanovi (hodně mi sednul). Ale jak se začnou přidávat další postavy (komediální postava Malkoviche, ruský superagent Ivan - Cox, "zabiják" Mirren, která netrefila v přestřelkách ani jednoho maníka), přibývá na nadsázce. A v tom je problém, protože ač je film jakžtakž zábavný a herci si hraní užívají, není nijak dobrý ani jako akčňák, ani jako komedie, ale spíš jako špatná parodie. A tenhle posun mi teda fakt nesed. 50% ()

MFZB

Nebolo to až také vtipné a taktiež ani na toľko akčné, aby som tomu vedel zabiť 4 hviezdy. Skrátka film ako taký dobrý, ale prišiel mi taký nedotiahnutý do konca. V tomto prípade len málo chýbalo, aby to bol fakt super film a taktiež stopáž mohla byť aj kratšia, aj keď čas prešiel vcelku rýchlo. ()

veverysiak

Ohromná škoda, že posledná tretina nevydržala tempo prvých dvoch, ale aj tak je to silný kaliber, už len obsadenie napovedá, že nepôjde o žiadny prešľap a výkvet starých panterov tomu dal plne za pravdu, zabudnite na nejakých Smithovcov, či Miller/Havensovcov, hlavne v druhom prípade im evidentne chýba rokmi nadobudnutý šarm, nadhľad a grácia, môžu sa taký, inak výborný, Brad, či nebodaj plastikový Tom snažiť ako chcú, ani na jedného z tejto starej gardy ešte dlho mať nebudú, no a na Pani Helen ich nežnejšie polovice už vôbec nie, ani keby hrali ešte dvesto rokov, takže 85%. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)