V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

skrob

Pár dobrých vtípků, mnoho míst, které asi mohly být vtipné, ale nějak to nevyšlo a taky dost úplně hluchých míst (jako zpívání Willa v hospodě - není to vtipné, není to dojemné,...- wtf?). Navíc ten film měl rozpočet 100 Mega!!! Kdyby vynechali 15 sekund zbytečných akčních scén a dali z toho 0,5M nějakým studentům co dělají humor na YouTube ať doplní do scénáře vtipy tak to mohlo být mnohem lepší. ()

Bednaa

Poctivá policejní komedie, smál jsem se jak malej. Jen by to chtělo o 20 minut zkrátit. Akce je tu taky pomálu a ani za moc nestojí, ale duo Walhberg, Ferrel to všechno vynahrazuje. ()

Sa.sa

Super komedie plná kvalitních scén, vtipných situaci a hlášek.... No ten skok z mrakodrapu byl boží 😅😅😅 Ten konec také neměl chybu... Opravdu jsem se rád podíval a pobavil ()

Devon74

Je to tak tři a půl. Farrella mám hrozně rád a kdo ne tak ať na to raději ani nekouká. Je to smutné ale Wahlberg tady jen hraje druhé housle, protože buďme upřímní moc akce se tu nenajde. Poldové s Brucem jsou přece jenom o něco lepší. ()

janmatys

!!! SPOILERS !!! Tak tohle jsem fakt dokoukal jenom do toho skoku ze střechy - obsadit dva vynikající herce a nechat je potupně chcípnout naprosto podřadnou smrtí po pár minutách je dost i na McKaye, přestože se jedná o komedii. Víc k tomu ani nemám co říct, protože něco tak stupidního jsem fakt nečekal - ne každej trapas je vtipnej. Bejt to jenom Jackson a Johnson (The Rock), mohlo to bejt good, protože Rock komedie (nejen) hrát umí, a Jackson umí hrát cokoliv ... over. ()

JAzzeURo

chvílemi docela vtipné, ale od Willa Ferrella bych čekal více. Mimoto jsem se stal svědkem natáčení scénu jak ten týpek skočí z baráku. Tehdy jsem myslel, že je to doopravdy a že se to na Manhattanu stává celkem často. :-) ()

tony_osoba

Jakožto příznivce krimikomedií jsem nemohl takovýto film nevidět. Je to svěží, vtipná a po stránce efektů velmi povedená práce, kterou podtrhuje skvěý výkon dvojice M.Wahlberg a W. Ferrel. Jejich povahy, které jsou opačně, než by člověk čekal, působí v celém ději nečekané zvraty, čímž mu přidávají na vtipnosti a spádu. První půlka filmu nasadila bohužel moc vysokou laťku té druhé, takže jsem byl trochu zklamán ke konci, ale to mi vylepšilo strhujcí finále. Pozadu nezůstaly ani závěrečné titulky. Nebudu ale nic prozrazovat, pokud jste stejně jako já příznivcem tohoto žánru, doporučuju shlédnout TENTO film. ()

jabbo123

Parádní Ferrellovka - ulítlá akční komedie, která se nebojí překračovat hranice absurdna a to je jedině dobře. Asi nejlepší vizitkou tohoto snímku je fakt, že se u ní budete smát od začátku do konce a o nic víc vpravdě nejde. Několik fórů je vyloženě geniálních (Faceback, pasák, zlý a zlý policajt, lev vs lachtani, konec akční dvojice policistů, zpívání v baru ...) a to jsem vyjmenoval jen prvních pár. Kromě ohromné porce kvalitního humoru dostanete navíc poměrně dost dobře natočené akční scény, které dávají tušit citlivou režii a potom samozřejmě výbornou dvojici Will Ferrell a Mark Wahlberg, kteří se dokonale doplňují. Samotný příběh není vůbec důležitý - neurazí, ale ani nijak neohromí. Nicméně v té záplavě perfekních scének spíš budete rádi, že nad ním nemusíte příliš přemýšlet. Jedna z nejlepších policejních komedií na jakou jsem kdy narazil. 8/10 ()

vitrouš

Geniální, trapný, sračka, sračka, geniální, strašně trapný atd. ,s vtipy to bylo jak na houpačce, nechápu, že to je tak nevyrovnaný film, mohlo se z toho prostě vytřískat víc, škoda. 50%. ()

jay.jay.13

"Benga v záloze" jsou moje první zkušenost s tandemem režiséra Adama McKaye a komika Willa Ferrella. "Zprávaře" jsem neviděl a z "Talladega Nights" mi stačilo jen pár minut - dívat se na Ferrellova improvizační vystoupení, která jednak vypadala, jako by mu někdo zapoměl říct, že točí celovečerní film a ne skeč ze Saturday Night Live, a jednak nebyla vůbec vtipná, mě fakt nebavilo. Benga v záloze mě ale kupodivu docela bavili. A to přesto že se prakticky jedná jen o kupu scének plus jakýs takýs příběh, který má jediný účel - držet tyhle scénky pohromadě. Což se mu příliš nedaří, jednak proto že je nic moc, ale hlavně proto že je z něj cítit, jak podřadnou roli tu hraje. Tenhle koncept nikdy nedělá dobrotu (namátkou si vzpomenu třeba na strašnou dvojku Ace Ventury nebo loňskou megasračku Rok jedna). Benga v záloze to ale relativně ustáli, jelikož některé scénky jsou opravdu povedený, a to až tak, že jsem se smál nahlas. Mimo jiné i proto, že jsou docela chytré a plné absurdního humoru. Dokoce se tu hojně vyskytuje i můj oblíbený simpsonovský "fór z fóru". Jinak řečeno: tvůrci nejdříve přijdou s nějakym naprosto absurdním vtipem a následně si z oné absurdity udělají ještě jednou srandu, aby bylo jasný, že jsou si naprosto vědomi toho, jaká je to hrozná konina (např. posílání intimních vzkazů přes babičku). Vůbec je tu překvapivé množství dobrých nápadů (bullet-timeová kalba). Bohužel, na každou povedenou scénku se váže několik když ne trapných, tak minimálně vůbec ne vtipných scén. A jak má potom člověk takovýhle film hodnotit? Jako celek to nefunguje vůbec. Někdo sice tvrdí, že to Monty Pythonovské filmy taky ne... ale já Monty Pythonovské filmy nepovažuju za příliš dobré. Ale už jen kvůli těm několika momentům, kdy jsem se za břicho popadal, tomu prostě podprůměrný hodnocení dát nemůžu. Takže uděláme kompromis. 5/10 PS: celým "dějem" se táhne naprosto vážně míněná kritika amerického kapitalismu vyvrcholená závěrečnými "moorovskými" titulky. Copak o to, kritiku si určitě zaslouží, ale opravdu tvůrcům přišlo jako dobrý nápad cpát něco takovýho do střeštěný komedie? Mě teda moc ne. ()

Bakuc

Mě to teda dost bavilo. Smál jsem se skoro pořád. Pro mě příjemný překvapení. Po recenzích tady jsem nic nečekal, ale vůbec jsem se nenudil a fakt jsem si to užil. ()

Dominikkk

Proste klasická policajná komédia. Pekný spôsob oddychu pri nenáročnom filme na večer. Žiadnu vyššiu pointu netreba hľadať. Miestami som sa pobavil ale inak scenáru celý čas niečo chýbalo. ()

ghostwo

To byla ale slátanina. Je to přesně takové, jaké jsem se bál, že to bude. Už zase nějakou dobu čekám na originální komedii, s dobrým scénářem, ve které bude něco "navíc", která se stane klasikou. Možná měli na začátku skočit z toho domu Wahlberg s Ferrellem, místo Jacksona a The Rocka. Protože s těmito dvěma to mělo spád a vypadalo to poměrně nadějně. ()

Pellik

Zlákalo ma hviezdne obsadenie filmu. Veď Samuel L. Jackson má len a len dobré filmy. Motyka ale vystrelila a to poriadne. Hlavné hviezdy sa zrazu ocitli na chodníku a prišla dvojka, ktorá dokonale pochovala celý dej. Je tu pár vtipov a dobrých situácií, ale to akosi nestačilo. Nevyvolalo to vo mne zážitok, len som pozeral a pozeral a vydýchol si, keď nabehli záverečné titulky, toť vše. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)