John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Dejte na me

Není to dokonalý, ale je to skvělý! 5* protože jsem to viděl víckrát a zase mě to bavilo a dojalo! Pro ty, kdo budou hledat ten skvělej song, tak je to Moby - Mistake ---naprosto geniální! Takže jen do toho! ()

rhodos

Velmi zdařilý americký remake francouzského originálu, kterému vévodí v hlavní roli skvělý Russell Crowe. I když francouzský originál s názvem "Nevinná" se mne líbil více, ať už pro jeho větší dramatizaci a lepší vykreslení postav a herecké výkony. V americkém remaku sice účinkuje skvělý a můj velmi oblíbený herec Liam Neeson, ale k mému velkému zármutku je jeho postava značně nevyužitá. Na tento film si po delší době ani nevzpomenu, i proto dávám pouze průměrné hodnocení. ()

Jeffo8

Film, který si na nic nehraje. Žádné přemrštěné plánováni či podzemní tunely nebo úplatky. Ruseel Crowe ukázal, že je opravdu skvělý herec i přes to, že na tuhle roli musel nebrat nějaký ten kilogram.. 78% ()

Vallerian

Výborný film,který Vás na začátku chytne a pustí až se závěrečnými titulky. Stupňující se drama vrcholící mimořádně napínavým závěrem. Vřele doporučuji všem. Zaslouženě 5 hvězd. ()

Profík

Hrdina, který je lidský až běda tím, jak se mu jeho zoufalý plán občas sype pod rukama. Není to originál, ale mě se tohle zpracování líbilo o něco víc, bylo tam pár dobrých nápadů a (tradičně) výborný Crowe. 80%. ()

matespal

příjemný oddych nebo spíš ne?vždycky to poznám na moji přítelkyni jestli je film dobrej,pokud mi v půlce neusne a čumí jak vejr tak je to film ktery má spad,nápad...hodina útěku je dech beroucí ()

Jannine

Pecka film. Russell Crowe i Elizabeth Banks výborní. Potěšila rolička pro Liama Neesona. Napětí stoupá od úvodních scén až k závěru filmu velmi plynule. Celkové ztvárnění onoho očekávaného útěku z vězení potěšilo, protože ne vždycky bylo jasné, jak to nakonec dopadne. Zajímavé zvraty v ději, dobrý hudební doprovod. Tenhle film můžu vřele doporučit. Originální film jsem neviděla, ale v nejbližší době bych se na něj chtěla podívat. ()

kellys2

Tak tenhle film mě dostal, žádný super hrdina. Jenom obyčejný chlap který věří v nevinu své ženy a chce ji dostat z vězení. Russell Crowe je v tomhle filmu skvěle přesvědčivý, Začátek filmu trochu zdlouhavý ale druhá půlka je fakt skvělá, strhne Vás děj a čekáte jak to dopadne. Skvěle obsazený film, skvělý příběh. Film si budete pamatovat a nevykouří se Vám z hlavy za hodinu po shlédnutí. ()

mrkvicka33

tak tento si tu 5-ku zasluzi vtiahne do deja hned od zaciatku a drzi v napeti az do konca... skvely akčny film niet čo vahat.... ()

VonavyDech

neuvěřitelné napětí, nervák, geniální, promyšlené, pro mě psychologický romantický krimi thriller nejtěžšího kalibru ()

lahvi

Davam "jen" ****, protoze film, i kdyz je naprosto bozi, řadim mezi ty snimky ktery, kdyz vidite podruhy uz ztraceji to kouzlo, protoze vite jak dopadnou. Na prvni shlednuti jednoznacna petka podtrzena. Skvelej zazitek :) ()

Jadsy

Tři hvězdičky díky scéně s tenisovým míčkem, kterým Russell Crowe odemyká zamčenou dodávku. Díky této scéně se režisér z profesionality navrátil k amaterismu ****. ()

mirika39

Relatívne nový film ktorý som pred nedávnom videla, ma prekvapil skvelou zápletkou. Hoci Russell Crowe nepatrí k mojím najobľúbenejším hercom, v tomto filme som ho zbožňovala. Dej opisuje pokojný život mladej rodiny Johna, Lary a ich malého syna, až do chvíle kým do ich domu nevtrhne polícia a nezatkne Laru za vraždu. Po troch rokoch a poslednom zamietnutí o odvolanie, sa John rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a dôkladne naplánuje Larin útek. Film, ktorý diváka nechá do poslednej chvíle v napätí. ()

piskoot

Neurazí, ale do kolen taky nedostane. Průměrný snímek k jednorázovému shlédnutí. Možná by snímku prospěla o dvacet třicet minut kratší stopáž, takhle se to v několika pasážích podle mne až zbytečně táhlo. ()

suomifilm

Tento žáner síce moc neobľubujem, ale toto je rozhodne jedna z výnimiek, ktorú si ešte pozriem druhý krát. Nevystupuje tu žiadny superman, ktorý vystrieľa polovicu Ameriky. Je tu len zúfalec, ktorý robí chyby, ale má vytrvalosť a kúsok šťastia. Russell Crowe štandard. Keby tam nebola tá haluz s cestou do ZOO, možno by to bolo aj za 5*. Táto pasáž ale vyhodila dej z rytmu a trošku nabúrala celkový dojem. ()

ciapok

film je napínavý a pomerne prirodzený; postavy sa správajú vačšinou reálne, ako by sa zrejme dalo očakávať v ich situáciách; Crowe pre mňa asi v najlepšej role; Zaujímavá ženská hlavná postava (človek si na ňu musí troška zvykať); nerušivé zaraďovanie postáv do deja a vedľajšia rola Liama Neesona splnila účel vynikajúco; iste, dokonalé to nie je - ale dokonalý film je mýtus (samozrejme výnimka sú Votrelci :-) ()

lineker

John Brennan je sice profesorem literatury, ale v hlavě mu to šrotuje možná ještě lépe než jinému Johnovi a to Forbes Nashovi, které taktéž brilantně ztvárnil Russell Crowe. Ono totiž, takto brilantně vymyslet plán útěku, se všemi těmi návnadami a kličkami určených pro policii Pittsburgh to už chce mozek pořádného matematika a hlavně pragmatika. Co mne trochu na snímku konkrétně na scénáři vadilo je nedotaženost některých dějových rovin, film měl rozhodně větší potenciál vrýt se divákovi pod kůži a zřejmě i do srdce. Musíme si totiž na rovinu pánové přiznat. Kdo z nás by byl schopný kvůli své manželce toto vše podstoupit? ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona