StefeMakovec

Tento film je ztvárněním velmi povedeného a poměrně starého námětu s opravdu skvělým hercem v hlavní roli (Tom Hardy). Podle mě je to teda spíše fanouškovská záležitost, a že si někdo kdo není fanouškem tzv. WASTELANDU, nadupaných benzínem poháněných strojů, výbuchů a dalších ujeťáren nemůže atmosféru užít na plno, ale to co George Miller zvládl udělat je skvělé. Těší mě, že se snažil minimalizovat CGI a udělat veškerou parádu ve filmu IRL. A vyvedlo se mu to krásně. Dech beroucí kamerové záběry jsou skvělé a všechna auta co jsou přítomna jsou opravdu reálná a to i náklaďák s kytaristou a tuctem repráků. K čemuž se samozřejmě váže to jak se Junkie XL parádně trefil do žánru. ()

SEGATiK

Když jsem jednoho dne uviděl v kině trailer, zdálo se to jako něco výjimečnýho. A pak jsem na to šel 6x. Akční klenot, kterej nejen svým vizuálem, ale i přímočarostí dokazuje, že když máš kulábry, ukaž je a buď na ně hrdej. Neuvěřitelná jízda. ()

Agraynel

WHO KILLED THE WORLD?!? Always co to vidim mě mrazí. No jinak, Mad Max: Fury road je u mě number one akčňák, top peak, kterej jsem kdy viděl. Proč? a) Tom Hardy je strop herec a v tomhle filmu zahrál na double svojí kapacity minimálně.  b) Pojem "Akční film" tenhle film vystihuje stejně jako adrenalin do žíly. c) Miluju postapo a momentálně je to asi nejvíc profilovanej žánr současnosti/dekády, ve který žijem a snad všichni si po koroně, válce na Ukrajině a všem co se děje musej říkat "IT WAS HARD TO KNOW WHO WAS MORE CRAZY... ME OR EVERYONE ELSE" - v kontextu se sledováním toho, jak si poslední mrchožrouti planety snažej urvat cokoli pro sebe a Max je survivor, kterej se drží na hraně psychiky... peak. d) Děj se prakticky nezastaví a finálová "fury road" dokáže udržet napětí naprosto celou dobu. e) Vizuálně je to tak suprově zpracovaný, že nejde nic vytknout. Namátkou: prostředí, zpracování postav (nejen jak vypadaj, ale i jakej mají přístup k životu - WITNESS MEEE!...), vozidla, zbraně nebo i třeba ukázka toho, kdy chodí "poslední přeživší" green place po bažině.  Závist tomu, kdo to ještě neviděl, ale i po stý je to dobrý ;) ()

pipo137

Síce nechápem, čo som to práve videl, ale som z toho vyslovene nadšený. Proste jedna veľká zbesilá bizarná šialenosť, na ktorú sa neskutočne dobre pozeralo. Na druhú stranu chápem, že nie každému to musí sadnúť. Ale tak veľa skvelých nápadov, pútavého vizuálu a vynikajúcej kamery naskladané do dvoch hodín sa dnes už len tak nevidí. Pár chybičiek krásy sa tam síce našlo (hlavne ten odfláknutý naivný záver), ale to pozitívne našťastie výrazne prevyšuje. ()

Tomko87

Ja ani vlastne neviem čo skorej písať. Tak ma film nedostal už dlho. Doslova nadchol. Dokonalé po stránke post apo, akcia epická, soundtrack famózny . Tom Hardy boh . Nemohol takto vyzerať Happy Feet ? Edit : Tak som bol na tom druhý raz, a stojím si za tým, že tento film si zaslúži oscara ! ()

krt7236826

pompézne, grandiózne.... šialené peklo. Dlho som nevidel niečo tak originálne a nápadité, efektné nabušené od začiatku do konca s jednou krátkou pauzou. oči bolia nežmurkal som.v mene volantu a benzínového oparu vrecia krvy bežte do kín ()

wesker

Naprosto famozní šílené retro zběsilé postapokalyptické porno :-D Pastva pro moje oči..pro moje uši i pro moje vzpomínky na MadMax trilogii. Prostě masakr.Nutno vidět v kině. ()

kreion

Úchylne našlapaný akčný film, ktorý vizuál celého žánru redefinuje tak, ako kedysi Avatar redefinoval 3D blockbustery. Okrem toho je Mad Max do detailov postavené Millerovské univerzum, ktoré funguje. Nepotrebuje žiadne barličky, žiadne prekrývanie WTF nelogického chovania sveta a postáv. Tento svet jednoducho Millerovi zožeriete aj s navijakom a rybárskou stoličkou. Až na slabšiu strednú pasáž je to vysoko nadštandardný filmový zážitok. 5/5 ()

Tomy_Reardon

Epic epic epic!!! Nic vic, nez totalni nahul vseho.. Strasne sem se tesil ze to bude husty ale az takhle.. Da se rict bezefektovej zabijackej narez me zarazil do sedacky a ani se neodvazil me z ni vyndat.. Kdyby mel 3,5 hodiny tak nebudu proti.. Zabijeni vrazdeni rizeni jezdeni vybuchy.. Rychle a zbesile?? Ne, proste Mad Max.. Tom Hardy toho strasne nakecal, ale nemusel, nemusel rikat absolutne nic protoze jeho ciny udelali vsechnu praci za nej.. Na tuhle zbesilou silenou roly jak udelanej.. Jenom pouste a to prostredi, na prvni pohled nuda ale od znicenej mest a vseho moznyho je to paradni zmena.. Konecne nekdo zmenil dej a prostredi na tenhle totalne epickej narez emoci a protrhnul vecne predepsanou predlohu na filmy ktere tedkon vysly.. Narez nic jinyho, zaslouzene top 50 filmu.. ()

Willynka

Kreténi, co dali tři a míň, by měli dělat transfuzáky. Akční transcendence z kinosedačky do apokalyptických výšin. Vymazlená vize, nejlepší ženská hrdinka od dob Sarah Connorové. Vozy, ach ty vozy. Minimum digibordelu. Perfektní podmaz Toma Holkenborga. Doufám, že tohle je jen začátek trilogie, protože jinak se z té absence dobrých scifi fláků asi poseru. ()

XI-XAO

Absurdně zvrácený postapokalyptický svět v celé své úchylné kráse. Totální žánrová klasika, kde název napoví vše. Je to prostě dvouhodinová Zběsilá cesta! ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi