BlueRaven

Pěkná akční podívaná na magory, kteří si to štrádujou pouští na všelijakých plechových V8 monstrech. Zasazeno do světa, kdy nikdo neví jestli se dožije zítřka, vzniká zajímavá atmosféra vykořisťovatelů a těch ostatních. Kvůli slabšímu příběhu pouze 4*. ()

Shelby14

V druhý polovině už trochu došel dech a finále mohlo bejt taky trochu nadupanější, ale možná zbytečně rejpu. Bylo to opravdu příjemný zavzpomínat na starý dobrý akční filmy. ()

halberdier

Jestliže jsem sedmý díl Rychle a zběsile označil za vrchol letošního hollywoodského akčního filmu, tak Mad Max: Fury Road ho překonává a je společně s Raid 2 to nejlepší, co jsem z akčního žánru za poslední roky viděl. Děj je prostý, ale díky neskutečnému tempu film to vůbec nevadí. Akční scény jsou výborné stejně jako choreografie automobilových honiček (resp.jediné honičky ve filmu). Dobře je i vykreslen postapokalyptický svět, chování a rozdělení společnosti (i když jen zkratkovitě), padouchové krásně přehrávají a jsou to vesměs magoři. Jediná výtka putuje k mírnému potlačení postavy Maxe vůči postavě Furiosy (sympatická Charlize Theron). Zatím nejlepší letošní blockbuster (přestože je jiný, temnější než drtivá většina ostatních). 3D zbytečné. (9/10) ()

Drakersss

Ano, jak název napovídá celý film je opravdu zběsilá cesta. Po celou dobu nás doprovází spousty akce která se v druhé polovině trošku zmírní ale vůbec se nesetkáme se zbytečnými kecy které by filmu uškodily. Nejvíce mě na filmu oslnila písečná bouře která byla opravdu zajímavě udělaná. Co se týče Toma Hardyho tak v roli Maxe opravdu exceloval. ()

new4nomaly

Krásná ukázka poctivého, filmařského, řemesla!!!!!!!!!! that's the way it's supposed to be!!!!!!!!! :-) Jo, a jestli půjdete do 4DX, připravte se na to, že vaše zadky budou uvibrovaný k smrti a kvůli větrákům, vám bude sakra zima. ()

Nemiroff

Lepší scénář by zřejmě vymyslel i student prvního ročníku FAMU. Nějak se mi nechce věřit, že tři hlavy z Hollywoodu vykoumaly akorát to, že dvě party lidí se budou honit v poušti tam a zpět. Natočené je to ovšem parádně. Užil jsem si to od první do poslední minuty. Slovo "šílený" to vystihuje asi nejlépe. Celkově je to ale taková lepší verze Vodního světa. Jen místo Costnera tady máme Hardyho, místo vody písek a místo "čmoudů" jsou tu "šmíráci". Nejcennější komodita? Samozřejmě voda a ropa. A všichni dohromady hledaj trošku tý zeleně, kde by mohli začít znovu žít. ()

Cocteau

Všechno už tady bylo vlastně napsaný. Jen se nestačím divit některým rádoby "šmekrům", tady, že nepoznají mimořadnou filmovou událost a dají méně než 5 hvězd :) ()

Jirkason

Po návratu z kina ještě stále rozdýchávám tuhle super akční jízdu, kterou jsem právě zažil ve 3D. Dvě hodiny utekly jakoby nic, a i když po celý film vlastně jen jedou, tak ani chvilku jsem se nenudil a chtěl jsem toho více. Soundtrack je parádní, výborně dokresluje akční sekvence. Post Apocalypsa vyobrazena do posledního puntíku. 3D je pak třešnička na dortu. ()

gipper

Slušná crazy schíza! Akční - tohle přízvisko vystihuje film naprosto přesně. Nelituju toho, že jsem šla do kina. Jenže je to film spíš pro kluky. Když si vzpomenu na týpka, kterej tam třískal do kytáry a za ním duněla stěna z beden, musím se trochu pousmát :) Znova už to ale asi vidět nepotřebuju.. ()

collapse

Po staru točený masakr s novodobým budgetem a technikou. Jak řiká George Miller, titulky tady opravdu nejsou potřeba :) ()

oSiSko

Keď som videl trailer tak som si povedal, že nepríťažlivejší film pre mňa vážne snáď nie je. Pár týždňov na to som sa dozvedel, že to má 90 % a vážne som tomu nerozumel. Film som si teda išiel pozrieť v 3D. Bolo to niečo divné, seriózne šialené a často veľmi zábavné, myslím, že to neboli vyhodené peniaze. ()

shi_sha

Jedním slovem luxusní. Tohle přesně jsem od toho očekávala. Až popadnu dech, klidně si tu adrenalinovou jízdu dám znova. A Hardy je pro mě frajer :) ()

dusa77

Totální šílená pecka! Přesně takový pocit chcete mít,když odcházíte z kina, takový pocit opravdového šílenství.. pak vám dojte, že jste se úžasně bavili! Škoda jen, že Tom Hardy tu není až tak moc důležitý, jak jsme očekávali, ale co... Byl to nářez! ()

Saxos

Když šílenej film, tak jedině Mad Max a ve 4Dx. Nesmí Vám vadit, že budete mít naklepaný plotýnky, vysypanej popkorn, profouklý uši a osprchovanej ksicht. Je to podobný, jak sledování filmu ve větru a dešti na Kočkově centrifuze o Matějský pouti. Ale určitě to stojí za to. ()

Optical

Milý ježíšku, k vánocům bych si přál kytaru a plamenomet. Od nového Maxe jsem moc nečekal, ani na trailery jsem nekoukal...díky bohu. Odměnou mi byl z hůry dán neuveřitelnej masakr, co mi vyhrával v hlavě ještě hodně dlouho po zhlédnutí filmu. Film je audiovizuální požitek a pro mě film roku. Teď jenom najít doma to CDčko Falloutu. ()

Kriklan49

Tenhle film ukazuje obří fakáč kravinám typu Avengers či Transformers. Fury Road je čistokrevná filmařina. Děj drží pohromadě a nemá vnitřní rozpory, postavy jsou až překvapivě bohaté a ta vizuální stránka... Miller dokazuje, že vizuální bohatost záběrů plyne z nápaditosti, tvrdé práce modelářů a designerů. Lidské oko a mozek dobře rozeznají přirozenou texturu od práce počítače a v tom nový Max pohladí po duši. ()

petr.al

,,Zběsilá cesta" z kina, tak bych nazval svůj prvotní dojem z bezdějového opusu George Millera. Dozajista je bohulibé, že tvůrci pouštní road movie zapojily do svého příběhu i tělesně postižené a že i tak velká, zářící superstar jakou je Charlize Theron si nechala ze solidarity k handicapovaným kolegům amputovat část horní končetiny. Ptám se však. To je současný divák skutečně tak šílený, že se mu hollywoodští filmaři zavděčí záběry velkoobjemových burácejících kár, které si to divoce šinou z pravé strany kino plátna na levou a obráceně? Dle zdejšího hodnocení asi ano. V mých pískem zaslepených očích si kanystr benzínu navíc zaslouží výtvarná stránka snímku, ruku v ruce s vynikajícími kostýmy. Ať ,,zřím" či bdím, vyprahlé max-maximální sešlápnutí pedálu plynu režiséra Millera jsem flegmaticky zapil douškem čisté vody. 2,4*, ale abych nebyl za jedince, který nečůrá s davem, film do poslední bradavice hlavního záporáka (do puntíku) vystihuje jeho název. P.S. Hrál tam vůbec ten Šílený Max? ()

Jamall

Akce a vizuál bomba. Zbytek průmět. Max je vedlejší postavou ve svým vlastním filmu jako Bilbo v Hobbitovi. Nic moc se tu neřeší do hloubky, ten svět mě zajímá, ale film je hlavně ta nekonečná honička po poušti, s postupem času to vlastně splývá. ()

ButchCB

To je přesně co jsem čekal! totální nářez od A až po Z a ani mi nevadilo chvilkové zvolnění tempa při nočním projížděním Zelenozemě, protože jak řekl můj kamarád v kině, to byla chvilka kdy si od té akce odpočinuly mé oči :-) Já jsem odcházel našený a přesně to jsem očekával. Musím to nechat v sobě ještě trošku strávit a půjdu na to ještě jednou. George Miller 5* ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi