Reklama

Reklama

Šílený Max: Zběsilá cesta

 • Austrálie Mad Max: Fury Road (více)
Trailer 3

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud prchají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové silniční válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely. (Warner Bros. CZ)

(více)

Zajímavosti (70)

 • Během sedmiměsíčního natáčení filmu se Nicholas Hoult naučil plést. Učila ho to jedna z tamních vizážistek. [Zdroj: Moviezone.cz] (Geralt z Rivie)
 • Ve filmu se objeví pistole Glock 17 Gen 1. (Octopus6.1)
 • Ve filmu můžeme vidět upravené trialové motocykly GasGas TXT 300. (Octopus6.1)
 • Natáčelo se od 2. června do 17. prosince 2012 a od 12. září do 28. listopadu 2013 v Namibii, Jižní Africe a Austrálii. (Varan)
 • Během dlouhých příprav filmu byl pro roli Maxe Rockatanskyho (Tom Hardy) zvažován i Heath Ledger, až do jeho předčasné smrti v roce 2008. (Pirlo)
 • Max (Tom Hardy) má na zádech vytetováno: Day 12045, ht 10 hands, 180 lbs, No Name, No Lumps, No Bumps, Full Life Clear, Two good eyes, No Busted limbs, Plies OK, Genitals Intact, Multiple Scars, Heals Fast, O-PLUS, HIGH-OCTANE, UNIVERSAL DONOR, Lone Road Warrior Rundown on The Powder Lakes V8, No Guzzoline, No Supplies, ISOLATE PSYCHOTIC, Keep Muzzled... Jde tedy o svéráznou katalogizaci "transfůzáka", v překladu: den 12045, výška 10 rukou (spíš asi myšlena píď 10x0,199 = 199cm), 180 liber (81,6kg), beze jména, bez nádorů, bez boulí, celý život čistý, dvě dobré oči, žádné zlomené končetiny, kůže OK, pohlavní orgány neporušeny, vícero jizev, uzdravuje se rychle, O+, VYSOKOOKTANOVÝ, UNIVERZÁLNÍ DÁRCE, osamělý silniční válečník dostižen na Prašných jezerech V8, žádné pohonné látky, žádné zásoby, IZOLOVAT PSYCHOTIKA, vždy s náhubkem... (Pirlo)
 • Na Hollywoodské premiéře se objevil i původní Max Rockatansky (Mel Gibson). Spolu s Tomem Hardym si zapózovali pro fotografy. (Steewe)
 • Ačkoli film vstoupil do kin v květnu 2015, natáčelo se v druhé polovině roku 2012 a o rok později se ještě některé scény přetáčely. (Danny F.)
 • Dívka, která Maxe (Tom Hardy) straší v jeho vizích a vyčítá mu, že ji a další nezachránil, se jmenuje Glory - Sláva (Coco Jack Gillies). Objevuje se ve stejnojmenné videohře, na jejímž vývoji se George Miller zezačátku podílel. Mnoho fanoušků se mylně domnívá, že se jedná o Maxovu dceru, protože Maxe oslovuje: „Pa", ve skutečnosti ji Max osvobodil ze zajetí jako protislužbu za záchranu života. Se svou matkou umírá během příběhové mise tak, jak se ukáže ve filmu. V původním filmu Šílený Max (1979) měl Max syna. (MorningStar)
 • Jedná se o první film, kde hudební skladatel Tom Holkenborg v závěrečných titulcích zvolil své občanské jméno a nikoliv přezdívku Junkie XL. (Tom_Lachtan)
 • Na motivy filmu vzniká stejnojmenná videohra, která by na film měla navazovat. Konkrétně se jedná o hlavního záporáka ve hře Scabrouse Scrotuse, ten je totiž třetím synem Immortan Joe, tedy záporáka z filmu, kterého ztvárnil Hugh Keays-Byrne. (Jifo)
 • Bavič Sean Hape (iOTA), který ve filmu hraje zběsilého kytaristu jménem Coma The Doof Warrior, uvedl: „Vědel jsem, že George Miller měl pro mou postavu vypracovaný příběh. Immortan Joe (Hugh Keays-Byrne) našel Comu v opuštěné jeskyni a ujal se ho. Postupem času se z něj stal hudebník. Já jsem si tento příběh trošku přikrášlil. Má verze je, že Coma byl nalezen s hlavou své mrtvé matky. Když se ho Immortan Joe rozhodl zachránit, Coma si z hlavy ušil masku, kterou oblékal, když táhl do boje. Uctíval tím památku zemřelé matky." Hudebníkova kytara byla na přání režiséra plně funkční.
  (Linkyc)
 • Natáčelo se především v Namibii na ploše cca 3000 kilometrů čtverečných. (Skyfall)
 • Pro film byl angažováno na tři sta kaskadérů. Mezi nima byli i umělci z Cirque du Soleil a olympijští atleti. (Skyfall)
 • Vůz záporáka jménem Immortan Joe (Hugh Keays-Byrne), nazývaný THE GIGAHORSE, byl postaven ze dvou Cadillaků DeVille z roku 1959. (Skyfall)
 • Vůz, který na začátku snímku zničí Maxovi (Tom Hardy) se nazývá INTERCEPTOR a vznikl přestavbou Fordu XB Falcon Coupé z roku 1974. (Skyfall)

Reklama

Reklama