Když unikne jen jediný, bude to vítězství. Frank Sinatra jako strůjce troufalého útěku za hranice fašistické Itálie... Na sklonku fašistické diktatury Benita Mussoliniho se plukovník letectva americké armády Joseph Ryan ocitá v italském zajateckém táboře. Jako zajatec s nejvyšší hodností se stává vůdcem spojeneckých vojáků, kteří plánují útěk z tábora řízeného italským tyranem Battagliou. Po kapitulaci Itálie se podaří vězňům dostat na svobodu, záhy se ovšem ocitnou v rukou německé jednotky, která jim vystaví jednosměrnou jízdenku do Říše. Plukovník Ryan ale vymyslí plán, jak se zmocnit celé vlakové soupravy pod přísným dohledem vrchního nacistického vedení. Stačí využít vhodné příležitosti k převzetí německého expresu. Začíná zběsilá vlaková jízda za nepřátelskou linii v režii neohroženého Ryana, jehož ztvárnil hvězdný Frank Sinatra. Když se podaří dostat za hranice Itálie alespoň jednomu, bude to představovat vítězství. (Česká televize)

LiVentura

Jedna z lepších heroickych válečných výprav se skvělým Simatrou v roli sebevedomeho letce, který vyvede nemalou skupinu spojenců ze zajateckeho tábora pomocí vlaku.. ()

cheyene

Výborná dobrodružná, válečná záležitost, která u mě sice nepřekoná Kam orli nelétají, jež považuji za nedostižnou klasiku v rámci obdobných snímků, avšak neskutečně mě Von Ryanův expres bavil a nenudil jsem se. Sympatické postavy, skvělé prostředí a jakmile se děj přesune do vlaku, je o zábavu postaráno. Průjezd Itálií je místy napínavý, hudba mnohé scény skvěle podbarvuje a velmi mě překvapil Frank Sinatra svým herectvím. Finále v Alpách nemělo chybu, přestože by se tu našlo pár logických nedostatků. ()

Shakers

Tento typ vojnového filmu mam osobne celkom rád. Zachrániť sa pred nacistami a utiecť do neutrálneho švajčiarska, takých filmov už bolo, no tento je výborný hlavne svojím prostredím. Škoda, že bol úvod filmu v zajateckom tábore taký dlhý. Tam by som to trošku skrátil. Keď už naskočíme na vlak tak už začína práva akčná jazda, prestrelky, prezliekanie kabátov, vymýšľanie plánov a zároveň aj nádherná výprava hor, vrchov, talianska, v ktorých sa v závere strhne výborne finále. Frank Sinatra výborne zapasoval a jasne ťahal cely film v pred. 75% - 4* ()

Big Bear

Frankie se coby pilot USAF dostane po sestřelení svého P38 Ligtningu do zajateckého tábora v Itálii, kde se zapojí do organizace velkého útěku zajatých spojeneckých vojáků. Cílem je neutrální Švýcarsko a k útěku se perfektně hodil vlak. Von Ryanův Express je velmi dobrý válečný film, kde není o akci a napětí nouze. Spíše než boj však budete sledovat celou řadu napínavých situací při úniku vlaku...Sinatra prokázal, že není jen skvělý zpěvák, ale že dobře i hraje a charizma z něj na plátně jen sálá... Snad jen jediná výtka k těm německým mesounům a k tomu markingu Sinatrova P-38 .-) * * * * ()

Madsbender

60. roky boli zlatou érou amerického vojnového filmu, nech už šlo o zábavu značne odľahčenú alebo vyslovene chlapskú (za všetky spomeňme The Great Escape) alebo tú surovejšiu a temnejšiu (koho napadne Lumetov klenot The Hill, je na správnej adrese). Von Ryan's Express je klasika zastupujúca prvú kategóriu - i keď ani trochu nebanalizuje, smrť je v ňom všadeprítomná a nebojí sa pritvrdiť, je mierne naivný a nie vždy úplne zodpovedá logike a realite. Perfektne však eskaluje až do samotného záveru, ktorý je trochu iný, než by sa vzhľadom na rok a krajinu vzniku očakávalo. Sinatra predvádza tradičné chlapácke herectvo - síce priestor nevyužíva ako koncertné pódium pre ohromujúci výkon, ale tradičný archetyp hrdinského Američana napĺňa do bodky. To isté sa dá povedať aj na margo samotného filmu. Mimochodom, Goldsmithova úvodná znelka si zaslúži poklonu a výdatne napomáha prvotnému vykúzleniu tej správnej atmosféry. Bez nostalgického ucuknutia a bázne môžem s čistým svedomím udeliť 80% ()

Aky

Velice povedený válečný film šedesátých let. Příběh je zajímavý, zvraty stěží předvídatelné a vyprávění neztrácí tempo. Vhled do vztahů Němců, Italů a spojenců po italské kapitulaci je také sám o sobě zajímavý. Sinatra zde dokazuje, jaký že to je herec. ()

Javert

Vynikající válečné drama s výborným Frankem Sinatrou v hl.roli. Ty necelé dvě hodiny vám utečou jako 10 minut. Konec stojí na pomezí klasického happyendu a špatného konce ( i když asi víc ten happyend). Takovýchto filmů by měly televize vysílat mnohem víc. ()

Snorlax

Na americký válečný film mimořádně málo patosu, to je celkem hodně překvapivé. Sinatra podal svůj standardně průměrný herecký výkon. ()

IQ Tiqe

Důvod puštění: Film se odehrává ve vlaku; útěk. Nedosahuje kvalit válečných Kellyho hrdinů nebo Velkého útěku, o Tuctu špinavců nemluvě, ale je to nadprůměrný snímek kterému chybí trochu víc napětí a doprovodné hudby. 3* málo 4 moc. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 7 | hudba 0/7 | humor 1 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

strougy

Po nezajímavém začátku s příchodem klasicky čestného a odvážného vojáka do tábora a následné scénce ve stylu grotesky, kdy jsem film málem otráveně vypnul, jsem se dočkal řádně našlapané a v duchu nejlepších akčních filmů i napínavé podívané s minimem hluchých míst a na americké filmy i překvapivou ukázkou toho, kterak je ve válce každý dobrý skutek po zásluze potrestán a kdo se místo čistě pragmatického chování řídí ideály, nedobře skončí. Slabší 4*. ()

nascendi

Ani ďalší "útekársky" film mi nepriniesol dobrý pocit. Zasa to bol "pioniersky" tábor, v ktorom sa pohybovali polovičnými dávkami dobre živení vojaci, ktorí mali síce na sebe zvyšky uniforiem, ale ani to im nebránilo vyžívať sa vo vojenských rituáloch. Útek samotný mi skôr pripomenul komédie o francúzskej siedmej rote, než napínavé zobrazenie riskantnej operácie. Ako to už v nenáročných filmoch býva jednej strane sa darilo všetko, druhá si nedala ani čestný gól. Takže jediným prekvapením bolo, že zatiaľ čo vo Veľkom úteku hral iba jeden spevák (John Leyton) v tomto už boli so Sinatrom dvaja. A to mi nestačí na lepšie hodnotenie. ()

Slarque

Vydařený dobrodružný film z druhé světové války. Frank Sinatra dává zapomenout na některé ve scénáři až příliš zjednodušené záležitosti či postavy. Vlaková honička je natočená parádně a konec mě dokonce překvapil. Škoda, že jsem to viděl pouze ve velice degradačním televizním ořezu. ()

Chrustyn

Méně známý ale hodně povedený válečný film. Ze začátku trochu nuda ale jak se herci dostanou do vlaku je to paráda. Akce, napětí, přesně jak to mám rád. ()

dopitak

Lítalo tam pár mušek. Tak předně, když byl zajatecký tábor osvobozen, proč plukovníka Ryana pustili z izolace až v době, kdy v táboře už nebyl jediný nepřátelský voják a probíhal "soud" s italským velícím důstojníkem? Čím to proboha messerschmitty střílely, takhle vypadá střela z kanónu nebo laserovka z dob Terminátora? Německý vlak jedoucí přes osmdesát kilometrů v hodině dokáže zastavit na padesáti metrech, ze kterých je vidět chybějící kolejnice? Proč ve vlaku během přestávek v jízdě nehlídali zajatého důstojníka a italskou dívku nepřetržitě, ale nechali je spoutané bez dozoru a jen je chodili kontrolovat?____Už podle mého hodnocení je ale vidět, že mušky nevadí, když to nejsou komáři. Von Ryan's Express je opravdu nutno bez bázně zařadit mezi filmové válečné milníky, které tu vzpomíná kolega monolog. Pro Frankovy příznivce jeden z nejdůležitějších snímků. A mimochodem, k filmu existuje opravdu povedený trailer. ()

poz3n

Další válečná pecka, která z pomalejšího rozjezdu graduje ve skvělej konec. Až teda na chudáka Frankieho. ()

ARI50

Tohohle válečného filmu je velká škoda a proč protože na táboře bylo až moc veselo a za další komediální hudba nebyla vůbec vhodná bohužel, když už se dostáváme vlakem pryč tak to bylo celkem zajímavé a akce na útěk brala obrátky a tak se začalo blýskat na lepší časy, poté jsem dostal velkou ohnivou akci kterou jsem už vůbec nečekal. Když to ve finále dám dohromady ubrat nesmyslný tábor a přidat vlakové akce a byl by to dělo válečný expres. ()

Lacike

Mňa to teda sklamalo. Nebavila ma ani prvá polovica odohrávajúca sa v zajateckom lágri a ani druhá akčná vo vláčiku. Akcia mi pripadala fádna. Postavy ma komplet vôbec nezaujali. Celkovo strašná nuda. 4/10. ()