Paranormal Entity

Bill Parker

Scénografie:

Scott Leverett
  • SICK_BREED

Co k PE napsat? Odporná kopírka. Na druhou stranu ale povedená kopírka filmu kterým mám rád, takže mé nízké hodnocení filmu je spíše založeno na tom, co si myslím o jeho existenci, než na jeho kvalitách, které jsou bezesporu podobné jako kvality Paranormal Activity. Asylum je prostě tím čím je a vždycky ode mě bude sklízet mix odporu a pobavení. Nutno podotknout, že určitou sympatii v nesympatii k nim cítím a na jejich filmy se poslední dobou dívám snad se zájmem a to ať se jedná o filmy jako 10 000 000 000 let před Kristem, nebo nějaký CGI monster skvost :-)(31.5.2014)

• -bad-mad-wolf-

Bezkrevný a narychlo spíchnutý plagiát Paranormal Activity dává přesně to, co se od něj dá čekat: Nic. Hošan drží kameru i v momentě, kdy si vybírá nářadí z kufru, jinak dlouhé desítky minut zabírá dům, kde se nic neděje. Není objasněno, jak a kdy rodina ke svým problémům přišla. Není pořádně objasněno, proč se paranormální entita podepsala jako Maron. Není objasněno, proč se všichni chovají jako debilové. Když se dívka, po níž očividně temné síly jdou, ztratí v noci ze svého pokoje, její prudce inteligentní bratr radši bloumá domem i zahradou s kamerou a ani nezkusí zavolat její jméno. Jasně, noční záběry domu, kde něco není v pořádku, lehké náznaky strachu místy vypracují, nicméně vzhledem k tomu, že si vše půjčují z původního filmu, z nějž dokonce ukradly zvukový efekt, není absolutně o co stát.(3.11.2012)

Horor, který se netají kopírováním úspěšného snímku PA. Pár mrazivých momentů tu bylo, dokonce i jedna vychytávka ve formě zvonečků na vlascích. Každý ale musí uznat, že v globálu absolutně nic nového pod sluncem. Navíc konec byl dost odfláknutý, nikterak nevygradovaný a některá fakta nevysvětlená. Svou atmosféru to ale mělo a jelikož jsem fanouškem těchto filmů, nebudu tak zlý. 60%(18.11.2012)

Když jsem tuhle vykrádačku Paranormal activity viděl poprvé, ani mi moc nevadila celkem fatální nepůvodnost a téměř nulový příspěvek do pokladnice toho velmi úzkého žánru. Navíc v roce 2009 podobné filmy v podstatě začínaly. Ale když jsem to napodruhé dokoukal, nemoh jsem se zbavit dojmu, že krom pachutě revivalového odéru, ve filmu nenajdem navíc opravdu ani zbla oproti svému staršímu a slavnějšímu kolegovi. Nicméně ta scéna >SPOILER< se stopami na stropě mě solidně šokovala. Pro fandy žánru ale v podstatě standardní kousek...(24.7.2013)

Všichni neustále to je 2 activity a hovno koukaly jsme a opět takové jakože nic a nic se neděje a pak se to začalo pomalu a brutálně rozjíždět psycho strach všechno v jednom na plné obrátky. Co se tyče mladíka hodně odvahy měl což já bych asi nenasbíral konec podle mně mohl byt o něco světlejší něž tak tmavě skončeny a hlavně víc objasněný. Tyhle filmy jsou prostě best protože točíte a vesměs nevíte co po vás jde a kde to je a co se svámi stane.(24.7.2011)

• - Film má iba štyroch hercov. Sám režisér si zahral hlavnú úlohu kameramana Thomasa Finleyho. (Stefan Deryck)

• - Film neobsahuje žádné titulky, ani na začátku ani na konci. (Cheeker)

• - Vo filme je spomenutá postava Marona, démona zo starogermánskej mytológie, ktorý znásilňuje ženy počas spánku. V skutočnosti však Maron patrí do starogréckej mytológie a spomína sa len ako potomok boha Dionýza a ako kňaz boha Apolóna. (AxelWers)