Paranormal Entity

Bill Parker

Scénografie:

Scott Leverett
  • playboxguest

Taky se mi občas doma hejbe peřina, většinou po pořádném gulášku, ale že bych kvůli tomu hned vytahovala kameru... Jeden film už jsem viděla v několika verzích, koukám, a tohle je spolu s tím, v němž se jen točily pánvičky a bazén, ten nejotravnější. Už ne, vymyslete si zas něco jinýho, krucifix, ať to nedopadne jako dneska, kdy jsem byla z debility filmu tak unavená, že jsem pomalu ani nedokázala mačkat rychloposuv.(18.6.2013)

• JohnRambo

Zo začiatku som PE nevedel nájsť chuť. Vlastne to tak bolo po celý film. Tá posledná polhoďka bola trochu záživnejšia, i keď koniec bol rýchly a chaotický. PE dopláca na kvality Paranormal activity pretože práve PA bolo skvelé kvôli originalite, atmosfére apod. No a tento film je len drahšia kópia PA, dokonca oveľa oveľa horšia,nudnejšia. Neviem či je pravda že sú to real nahrávky, síce na konci neboli žiadne titulky, takže neviem, neviem... Podľa môjho názoru si PARANORMAL ENTITY zaslúži tak jednu hviezdu ale musím podotknúť že tie úžasné Samanthyne kozy sa len tak nevidia, takže všetky ,,nahaté scény,, si odomňa získali pre film ďalšiu hviezdu. Už len kvôli Sam sa oplatí pozrieť tento horúrek.(24.2.2010)

• corpsy

Je opodstatnené, že tento snímok sa bude naveky zrovnávať s PA. The Asylum je tvorca mockbusterov a tento snímok mal za úlohu PA všemožne napodobovať. To bol cieľ. Lenže tvorcom sa podarilo stvoriť snímok, ktorý ak by existoval vo svete kde nevznikol PA, mal by veľké šance aby sa stal malým veľkým zázrakom. Aj keď je viditeľné, že formálna ( triková ) stránka nieje na veľmi vysokej úrovni a filmári si to uvedomujú, pričom si pomáhajú všemožnými špekulantstvami ( scéna, pri ktorej sa zatvoria dvere od skrine a zakryje sa tým pádom kamere výhľad a mi automaticky nič nevidíme, ale počujeme ), má to v mnohých scénach atmošku a niekoľko obstojných nápadov.(13.4.2016)

Tak už podle názvu je zřejmá inspirace Paranormal Activity a dost nestoudně to tenhle film i vykrádá. Nicméně já prostě ty filmy dělané ruční kamerou mám strašně rád a když se k tomu přidá i trocha té duchařiny, nemůžu odolat. Strašidelné to je, a to že se divák hned na začátku dozví, jak to celé dopadne, je vlastně geniální tah filmařů, protože to pak dodává celému snímku nesmírně pesimistický nádech totální bezmoci, protože nečekáte na to JESTLI, ale pouze JAK a KDY. Mně se to líbilo, ale protože to je prostě jen kopie, hodnocení ponechám průměrné.(19.9.2010)

• uiu

Pamatujete si, když na světlo světa přišla Záhada Blair Witch a pak ji každý začal parodovat (Závada Blair Witch) nebo dokonce natočili pokračování? Tak přesně o tomhle Paranormal Entity je. Jen vykrádání "úspěšného" Paranormal Activity a podobný název jim pomáhá k tomu, aby si jej lidé s tímto hororem pletli (já osobně jsem film stáhla pod názvem Paranormal Activity 2 :D). Opět se ocitáme v domě, ve kterém straší. Syn se rozhodne natáčet pokoj své sestry a matky a obývák, aby přišel na to, co se veskutečnosti děje a my jsme svědky nevysvětlitelného zavírání a otevírání dveří, rozsvěcování lamp a padání předmětů ze zdi, nemluvě o stopech z popele na stropě (Paranormal Activity měl stopy z mouky na zemi). A to "strašidelné" postávání v místnosti v tranzu už taky nikoho nevyděsí. Narozdíl od Paranormal Activity ale v Paranormal Entity uvidíte několikrát obří ženská ňadra a to už je velký důvod, proč se na to asi většina mužského pohlaví bude těšit. (Vlastně stejně jako v Záhadě Blair Witch 2 :))(3.7.2010)

• - Film neobsahuje žádné titulky, ani na začátku ani na konci. (Cheeker)

• - Film má iba štyroch hercov. Sám režisér si zahral hlavnú úlohu kameramana Thomasa Finleyho. (Stefan Deryck)

• - Spoiler: Sam (Erin Maria Hogan) má na záver filmu doškriabanú a zakrvavenú hruď, v ďalšom zábere je však jej hruď čistá. (Jello Biafra)