Paranormal Entity

Bill Parker

Scénografie:

Scott Leverett
  • playboxguest

Taky se mi občas doma hejbe peřina, většinou po pořádném gulášku, ale že bych kvůli tomu hned vytahovala kameru... Jeden film už jsem viděla v několika verzích, koukám, a tohle je spolu s tím, v němž se jen točily pánvičky a bazén, ten nejotravnější. Už ne, vymyslete si zas něco jinýho, krucifix, ať to nedopadne jako dneska, kdy jsem byla z debility filmu tak unavená, že jsem pomalu ani nedokázala mačkat rychloposuv.(18.6.2013)

Nejen díky i více než podobnému názvu se dá Entity považovat za nefalšovanou kopii, či napodobeninu fantastické Activity, ovšem mě osobně to stejně vůbec nevadilo, neboť já jsem až fanatickým příznivcem jak samotné série Activity, tak především ,,handcam" stylu. Tyto filmy na mě působí opravdu neskutečnou silou, pokaždé jsem u nich naprosto vysranej, díky onomu zpracování mají vždy i skvělou atmosféru, no a Paranormal Entity není prostě vyjímkou. Samozřejmě, prakticky stejné filmové postupy, totožné prostředí, podobné postavy, jejich stejné chování, podobní ,,bubáci" a vlastně i identické lekačky, to vše bez diskuzí snižuje úroveň Entity, ale přesto budu v tomto případě natolik ojedinělá vyjímka, že to nějak drtivě neodsoudím, neboť i tentokrát jsem si to přes to všechno dokázal stejně celé maximálně užít a nefalšovaně se bát. Co ovšem musím každopádně vytknout, je úplný závěr, který mě tedy fakt nasral a z celkového dojmu mi vážně hodně ubral! Když je totiž divák průběhem celého filmu připravován na to, co se vlastně té osudné noci stalo a on se to místo v gradujícím ultraděsivém finále dozví ze dvou nicneříkajících záběrů, tak to mě vážně dokáže rozpálit a ve výsledku pak i především zklamat. Opravdová škoda tedy toho závěru, jinak šlo totiž i přes totální vykrádačku o skutečně funkční a působivou duchařinu.(16.1.2013)

Série Paranormal Activity rozjelo šílenství podobných filmů, kde chce každej na tomhle tématu vyděla balík. Oproti již zmíněnému PA jde o celkem povedenou řež s parádní duchovní atmosférou, ale tajemno úplně zmizelo a rovnou nás tvůrci hodili do mašinérie, kde se všechno hýbe, lítá a aby co nejvíce děsilo. Kvůli tomuhle je PE jednoznačně slabší bratříček, ale alespoň jsem se nenudil. 45%(12.9.2011)

Všichni neustále to je 2 activity a hovno koukaly jsme a opět takové jakože nic a nic se neděje a pak se to začalo pomalu a brutálně rozjíždět psycho strach všechno v jednom na plné obrátky. Co se tyče mladíka hodně odvahy měl což já bych asi nenasbíral konec podle mně mohl byt o něco světlejší něž tak tmavě skončeny a hlavně víc objasněný. Tyhle filmy jsou prostě best protože točíte a vesměs nevíte co po vás jde a kde to je a co se svámi stane.(24.7.2011)

Tak podle komentářů koukám, že musím hned zmínit, že Paranormal Activity jsem dosud neviděl. Možná proto nějak nechápu zdejší tak nízké hodnocení. Ale já už si vlastně na to, že se mi líbí filmy, které se obecně moc nelíbí a naopak, filmy, které jsou oslavovány jdou zcela mimo mě, docela zvykl. Ale tohle mi na noční dokázalo nejednou pěkně pocuchat nervy. Myslím, že se tomuhle filmu povedlo přesně to, co podle mě nefungovalo u Blair Witch Project – krásně postupně hustit atmosféru.(1.3.2012)

• - Mockbuster filmu Paranormal Activity (2007). (Real Tom Hardy)

• - Vo filme je spomenutá postava Marona, démona zo starogermánskej mytológie, ktorý znásilňuje ženy počas spánku. V skutočnosti však Maron patrí do starogréckej mytológie a spomína sa len ako potomok boha Dionýza a ako kňaz boha Apolóna. (AxelWers)

• - Film má iba štyroch hercov. Sám režisér si zahral hlavnú úlohu kameramana Thomasa Finleyho. (Stefan Deryck)