Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Lord.Jim

Druhý díl trilogie, už ne tak napínavý jako Muži, kteří..., ale fakt dobré. Síť kolem hlavní hrdinky se začíná vysvětlovat. ()

Cl3ricK

Tak druhý filmový díl trilogie Milénium, jsem tentokrát viděl ihned po dočtení knihy. Těšil jsem se na tři věci, na blonďáka, na Zalu a na scénu kdy to Lisbeth natře motorkářům. No, blonďák ušel, Zala mohl vypadat hrůzněji a ta scénka se tak nějak povedla. Ale jinak mám velké výhrady ke scénaři, pravděpodobně byl ušit docela horkou jehlou, stylem takže ona udělá tohle, aby vyšlo támhle. Jako to tu knihu nikdo z autorů nečetl? Prostě druhý knižní díl je naprostá bomba, pro mě lepší než jednička, hlavně je plná akce. Tady prd. Změna na režisérské stoličce evidentně neprospěla. Slabota. P.S. To by bylo něco, kdyby si roli blonďáka střihl Lundgren. ()

ilemas

Kniha naprosto super, 100%, ale film i když až na malé vyjímky docela věrně kopíruje děj je slabší. Nečíst knihu, tak by se mě asi nelíbil. Co v knize skvěle funguje, ve filmu vyznívá jaksi divně. ()

Jigy

Nejslabší díl trilogie. Není to špatné, ale něco chybí. Z tohoto důvodu Dívku beru jako přestupní můstek k další Dívce. ()

M.i.k.e

oproti prvnímu dílu dost možná o třídu horší.Ta tam je tajemno i hutná atmosféra.Děj je místy lehce nepřehledný a konec jakoby vyšumí do ztracena.Nícméně osobně to beru jako předvoj k závěrečnímu dílu,nehledě na fakt,že stále se jedná o napínavou a nadstandartní kriminálku...70% ()

Hennes

Druhé pokračování trilogie, se posouvá na trochu jinou notu. Z původního rozpletání rodiné záhady se tady přenášíme mezi organizovanou skupinu špiónů, práci novinářů při souboji s "celým světem" a rodinou zápletku Lisbeth, která se rozehraje do tvrdého boje na život a na smrt. Jako thriller není snímek špatný, ale první díl sedl mému vkusu více. Trochu mě dostala Lisbeth, když vylezla z hrobu, ale budiž... ()

rakovnik

I přes svou délku stále koukatelný solidní kriminální film, při kterém jsem se sice opět trochu ztrácel v množství postav (s komplikovanými jmény), ale jinak jsem se rozhodně nenudil. Přestože se v podstatě jedná o vyšetřování, jsou nám odhalována nová fakta, tak je děj přeci jen mnohem předvídatelnější než v první části a žádné šokující odhalení se nekoná. Závěr je možná trochu překombinovaný, ale s příslibem zajímavého pokračování. ()

kaposlav

Nepamätám si na Muži, kteří nenávidí ženy (2009), ale keď som dal 1*, tak ma to asi nebavilo a nedopozeral som to. Tento film by sa za istých okolností dal pozrieť, ale okolo 40 minúty som to stopol. Zrejme táto trilógia nie je úplne podľa mojej chuti. ()

shyster

Dívka, která si hrála s ohněm trpí jako každý druhý díl trilogie (viz Matrix Reloaded) neukončeností a jen náznaky, které budou vyřešeny až v posledním díle. Ale i tak nedělá ostudu zbylým dvoum dílům. ()

Skleena

Ano, ano. Po nářezové jedničce tu opravdu máme výrazně slabší dvojku. Nemá ale smysl sypat tvůrcům popel a daleko horší věci na hlavu, i tak je to pořád výrazný nadprůměr a poctivý thriller. Knižní předlohu jsem narozdíl od první části Larssonovy trilogie nečetl, takže z téhle stránky moc k posouzení nemám, na druhou stranu by mě zajímalo, jak moc je v knize popsána situace se "znovuvstání z mrtvých" hlavní hrdinky, kdy si se třemi průstřely křehkého tělíčka hrabe tabatěrkou cestu ze zasypaného hrobu. Inu, skandinávská holka, to není žádné ořezávátko. Každopádně se rozhodně těším na závěr celé trilogie, a ať si kdo chce co chce říká, ani slečna se zálibou v ohni rozhodně není kousek k přehlédnutí - ať už je řeč o snímku nebo hlavní představitelce (fakt jsem to řek?). ()

Nautila

Jestliže jsem jedničce dala 4*, tady musím dát slabé 3* až 2*. Celé to spadlo k průměrným německým televizním detektivkám, nebýt to součástí trilogie, neštěkne po tom ani pes. ()

O´Neill

Celkově natočeno zcela jiným stylem, než Fincherovo i Oplevovo zpracování. Herci opět skvělí, hudba rovněž. Ztratilo to ovšem tu svou tajemnou atmosféru, která se proměnila v lehce tajemnější detektivku. Mě osobně to ale nějak výrazně nevadí, a dle mého snímek dosahuje kvalit všech předchozích filmů. ()

joker.george

Snímek v ničem konkrétním nechybuje, ale nohy mu sráží fakt, že se nejedná o samostatný příběh a musí připravovat půdu pro finální díl trilogie. Vyvrcholení tak není příliš intenzivní a zasloužilo by si větší péči, aby nepůsobilo tolik kostrbatě a ustřiženě. Jinak jsem rád za vytahování kostlivců ze skříně, práci s postavami a detektivní podzápletku, která všechno dala do pohybu. ()

ad

Téměř totéž co první díl, jen v nepovedeném "televizním" zpracování, takže jsou všechny chyby lépe vidět... přečtěte si radši knížku... ()

Andre3000

Možná mají pravdu ti co tvrdí, že je to nejslabší díl. Ale tahle dvojka se mi líbila víc v tomto dílu prvním, na druhou stranu dějová linie byla mnohem jednodušší a oproti jedničce je to o něco horší díl, ale já se bavil. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013