Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

italka63

Vytkla bych možná trochu pomalejší rozjezd a shlédla-na rozdíl od rejzanka:-) ve správném pořadí:-) Nicméně to nic nemění na hodnocení, velmi slušná podívaná a konec neměl chybu.A Nyqvistovi pořád zůstaly zářivě modré oči.... ()

Helo

O malinkatý ždibec horší než díl první a to hlavně protože se vytratila atmosféra švédského severu a tajností zbohatlické rodiny, kde každý podezřívá každého. ()

Thomassi

Druhý díl trilogie Millenium nás seznamuje, kdo že to byl otec hlavní hrdinky Lisbeth a začíná tak další povedený kriminální příběh. I když si musím přiznat, že na jedničku to nemá. Ale i tak se na to koukalo dobře a děj pěkně odsýpal. Ze začátku jsem se sice ztrácel (knihu jsem nečetl), ale postupně se vše dralo na povrch. Návaznost na první díl tam sice byla cítit, ale ne v takovém měřítku, jak jsem si to představoval. Lisbeth a Mikael tentokrát pracovali nezávisle na sobě, a možná to dodávalo příběhu takový zvláštní nádech, který jsem si nechal líbit. Završení celé trilogie proto musí být neuvěřitelně dramatické. Člověk, který má rád chytré kiminálky jako já, si určitě příjde na chuť i přes o něco málo horší kvalitu než první díl. ()

CageDepp

Druhý díl je trošku slabší, ale zase lepší v tom, že znám hlavní postavy tak jsem u filmu cítil "jako doma". A jsem zvědav co nám přinese třetí díl. ()

salalala

Po solidní jedničce jsem si okamžitě pustil dvojku a bylo to zklamání. Atmosféra je pryč a celé to vypadá spíš jako hodně dlouhá epizoda nějakého kriminálního seriálu s příliš mnoha postavami. Knihu jsem zatím nečetl, což bude asi ten problém, protože jsem se ztrácel, kdo byl vlastně zabit a proč. Pozitivní je, že jsem se dozvěděl něco o Lisbeth, která mi přijde výborná postava. Ale nebýt Noomi Rapace, bylo by to mnohem horší. Právě ona ten film drží nad vodou, hraje výborně a pořád má charisma. To její kolega Nyqvist charisma z prvního dílu potratil cestou a tady je jen do počtu, což je ale spíš vina scénáře. Ani vedlejší postavy nejsou nic moc zahrané a děsivý bratr hlavní hrdinky je hodně toporný a někdy k smíchu. Závěr se moc nepodařil, protože je tam až moc nelogických věcí (hlavně nesmrtelnost Lisbeth, která se střelená do hlavy vyhrabe z hrobu a pak je relativně v pohodě), věřím ale, že v knize to funguje, protože předpokládám, že tam je toho dost vysvětleno. Tři hvězdy dávám jen kvůli famózní Rapace a jsem moc zvědavý, jak to tvůrci celé zakončí. Protože Dívka, která si hrála s ohněm je dost nevýrazná a to je ohromná škoda. 50%. ()

Zmiu

Druhý díl ze série Millenium. Těžko srovnávat s prvním dílem, tohle mi přišlo takové akčnější, mělo to větší spád, ale zase v jedničce mě dost bavily momenty, kde byla Lisbeth s Mikaelem, které tady v podstatě chybí. Ale závěr to aspoň vynahradil. :-) Takhle série mě fakt baví, už se nemůžu dočkat třetího dílu a snad se brzy dostanu i ke knihám. P.S. Paolo Roberto je i v knize. Lisbeth s ním boxovala. ()

TominoLa

Jak už to bývá s pokračováními tak i tohle bylo slabší. Většinou to, ale dopadá mnohem hůře. I, když to s prvním dílem zaostává ve všem tak já jsem se vůbec nenudil. Už teď se těším jak si povedou v dalším díle Mikael a Lisbeth. ()

Vědma

Nebavilo mě to a mrzí mě, že jsem to viděla dřív než četla knížku, ještě že to celé do té doby celé zapomenu. Z jedničky si pamatuju aspoň výbornou atmosféru. ()

Skip

Druhý díl trilogie je stejně jako knižní předloha hlavně v závěru vyložená fantasmagorie. Herci mi přišli jak kusy mokrého hadru, jakoby s těží nesli to břemeno ničeho, co jim bylo do scénáře napsáno. Nudné uzívané nic a snad jen ta Noomi Rapace coby Lisbeth za něco málo stojí. ()

marleyy

60% V knižní podobě byl tento druhý díl pro mě nejlepší. Jako film to byla trestuhodná tragédie ve všech směrech, nulová gradace, mdlé tempo, trapné scény jak vystřižené z tuctového seriálu. Plus si zaslouží jedině Noomi Rapace. ()

kajas

Noomi je tradičně výborná, jinak jde ale nadšení ohledně této série naprosto mimo mě. Solidní thriller na jedno zhlédnutí. ()

dee-key

Oproti jedničce dost slabý. Minimálně horší než jednička. Chybělo tam to napětí a očekávání, ten spád a svižnost. Nebylo to ono. Ale furt to byla docela dobrý kriminálka. ()

Eldrick

Oproti prvotřídní temně fincherovské jedničky těžkotonážní zklamání v podobě roztahané televizní tuctovky. Vina evidentně na postu režiséra. ()

Sheldra

Co mi vadilo na prvním díle se tady rozjíždí nezvladatelným stylem. Proč krucinál nemůžou natočit drama o osobní pomstě se všema svýma švédskýma psychologickýma serepetičkama a netahat do toho padouchy jak z Bonda a zvraty natolik nelogické a předvídatelné, že se svíjím vzteky? Možná by pomohlo, kdyby si páni tvůrci ujasnili, co chtějí vlastně svým dílem sdělit, protože já to teda netuším a oni podle všeho taky ne. ()

kinderman

Tak tady se hodně spoléhá na znalost literární předlohy, protože mnohé postavy filmem jen tak prošumí a vysvětlovací pasáže jsou za sebe naskládány tak, že vše lze napoprvé jen stěží pochopit. Nedivím se, že vypadla celá úvodní knižní pasáž Lisbeth versus karibské tornádo, škoda, že stejným způsobem tvůrci naložili s akční scénkou na schodech kostela, což pak musel vyspravit oslí můstek v nemocnici. Kladem je, že na herecký projev představitele Mikaela, který mi v prvním díle přišel hodně necharismatický, se dá celkem úspěšně zvyknout. ()

Huntelaar

Muže, kteří nenávidí ženy udělal onen příběh cca 30 let pohřešované vnučky, jednoho švédského pracháče, a ústřední dvojice byla zajímavá tak akorát co se o ní divák ve zkratce dozvěděl. Bez dobrého příběhu, ale bohužel neutáhnou film, s jehož námětem vznikají kařdý rok jak na běžícím páse desítky výtvorů v Rumunských horách v hlavní roli se Seagalem. Protože jsem knížku nečetl, můžu se jen domnívat, že obsahovala poutavější dějové linky, které extrahované na filmové plátno talentem takového režiséra jako Fincher zboří v Americe kasu. ()

fmash

Příběh žije hlavně na vrub prvního dílu, zpracování je tak trochu jako televizní detektivka (navíc řádně šablonovitá) a dívat se přes dvě hodiny na divoké konstrukce jsem vydržel víceméně jen kvůli sympatiím k hlavním postavám. Čili opět hlavně kvůli prvnímu dílu. Není to nuda, ale že bych pociťoval nadšení... Nemluvě o nadstandardním množství „tak-to-těžko“ momentů, i když se nepodloženě domnívám, že za to může předloha. 2¾. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013