Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Raven0

Oproti dílu prvnímu rapidní kvalitativní pád. Ale pořád se na to dá dívat. To jsem zvědav, jak dopadne trojka... ()

terunka003

Akční, napínavé, krvavé, švédské × dlouhé, zmatené, rychlé. Druhý díl byl oproti prvnímu slabé kafíčko. A to i knižně. Známe všechna Lisbethina tajemství a to z ní už nedělá tak suprovou holku, což teda ona suprová je. Běhejte po lese s kulkou v hlavě a ještě se vyhrabávejte z vlastního hrobu. Zápletka nebyla tak žhavá, všechny postavy mi přišly lehce zmatené a zbloudilé. Ty kdo četli knihu, ať se možná radši nedívají. ..ale poslední scéna byla fajn, to udělali moc nechutně.. ()

Pavlínka9

Pro mě velké zklamání, jelikož předešlý "díl" byl vynikající a teď tohle?? Jen doufám, že třetí část bude zase totální bombou a nebudu tedy v dobrém vzpomínat jen na "Muži, kteří nenávidí ženy".... ()

Iroquaise

Strašná pruda ! Rakouští televizní géniové by to neudělali lépe. Už kolem osmdesáté minuty jsem se modlil, aby byl konec. Souhlasím s tvrzením, že je problém v přílišném opírání se o žánrovou linku, která je zde ještě víc oslabená než v případě prvního dílu. Ale hlavní nedostatek je hlavně v povaze oné žánrové linky, zejména v absenci větší časoprostorové ucelenosti zápletky (fixace na prostředí ostrova atp.). Jednota prostoru úplně zmizela, nedá se z ní kontinuálně těžit atmosféra nebo prvek tajemství. Proces vyšetřování mne dokonale nezajímal - žádné napětí, rytmus, jenom pseudodeskriptivní nuda....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-d.html ()

lennyd

Když jsou novinář pracující ve spolupráci s Miléniem na odhalení rozsáhlé sítě obchodníků z bílým masem i jeho partnerka nalezeni mrtví a všechny důkazy směřují k Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), jediný Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) věří, že je nevinná a že se důkazy snaží někdo zmanipulovat. Pustí se tedy do pátrání, které odhaluje spiknutí sahající až do nejvyšších vládních míst... Knihu jsem (zatím) nečetl, ale po výborném prvním díle jsem se na pokračování hodně těšil. Bohužel musím říct, že marně - film kvalit svého předchůdce nedosahuje ani náhodou, i když asi je to i tím Niels Arden Oplev nasadil laťku hodně vysoko. Takže i když je Dívka, která si hrála s ohněm docela kvalitní thriller, nemohl jsem si pomoct a chvilkama jsem se trochu nudil - zvlášť když je do "kotle" hozen už asi stopadesátej hodně nebezpečnej "penzista", tak jsem se trochu začal ztrácet. Trochu mi přišlo, že se při filmu nudili i Michael Nyqvist i Noomi Rapace, protože ani jeden z nich mne v tomto díle nijak nezaujal. Nu což, uvidíme co přinese pokračování... ()

noriaki

Knihu jsem nečetl, ale nepochybuji že se z ní na filmové plátno dostala jen ohlodaná kostra. I ta je dost hutná, aby nacpala dvouhodinovou stopáž až k prasknutí. Stieg Larsson vymyslel perfektně vyváženou zápletku, bohužel příliš složitou a překombinovanou, než aby ji mohl režisér na omezené ploše jednoduše odkrýt. Hektičnost a nepřehlednost vyšetřování je jediný, zato podstatný zápor druhého dílu. Napínavosti to neublížilo, ale po údernosti a sevřenosti prvního dílu se ten druhý jen marně natahoval. Všechny ostatní propriety naštěstí zůstaly zachovány. Obrovská dávka emocionálnosti, skvělé herecké výkony a především mrazivá atmosféra. Velkým plusem dvojky je Noomi Rapace, která dostala mnohem více prostoru. Když prohlásím že sérii táhne ona, tak přeháním jenom trošku. ()

Beky

Odklon od prvního dílu, který pozvolna rozplétá rodinné tajemství je evidentní! Zbytečná akčnost a ploché postavy zapříčinili....že koukám na akční béčko se Seagalem z Bulharského prostředí!! To jsem si chvílemi myslel. Uspěchanost celého druhého dílu, který je rychlou reakcí na první pecku, která se mi hodně líbila, je všude přítomná!! Hodně slabé!! ()

Redi

Škoda těch klišé, co tam bylo, kterým kraluje pohřbívání zaživa a to co následovalo, přičemž byla fyzikální veličina času zcela ignorována, pokud jsem dobře viděl. ()

hroubek

Když, jsem si u Mužů, který nenávidí ženy stěžoval na tvůrce, že je příběh trochu více ořezaný od předlohy tak tady je zase musím pochválit.Knížka má 600 stránek a děj se v ní rozhýbe asi kolem 200 stránky, když to ve filmu je to po nějakých 25 minutách.Stejně jako v knížce tak i film se více soustředí na Lisbeth než na zápletku a její řešení.Samozřejmě, že na konci se jako vždy spojí obě linky dohromady a vytvoří jeden obraz a všechno kolem.Opravdová chyba je v tom, že film by mohl mít klidně o půl hoďky víc a tak by se mohla lépe rozvést zápletka a divák by lépe pochopil proč se co a jak stalo.Hodně mě mrzí, že film nedokázal využít dvě nejlepší pasáže filmu a to box ve skladišti a závěr filmu pohřbení v hrobě a setkání se Zalou.Oproti minulému filmu malinko horší ale stale kvalitní podívaná. ()

dANo

Mierne sklamanie, keďže prvá časť Milénia nasadila latku dosť vysoko, ale na druhej strane, bol som už tak trochu pripravený (z tunajších recenzií a hodnotení) na to, že nemám očakávať nič iné, ako nejaký ten prequel medzi famóznym 1. a výborným 3. dielom. Osobne by som dal najradšej 3 a 1/2*, lebo je pravda, že som sa nenudil... ale 4* nemôžem dať kvôli (spoiler!) priam až terminátorskému vykopaniu sa z hrobu. :o( ()

Danny F.

Tak jako u prvního dílu trilogie je i zde nehorázně dlouhá stopáž, ale u tohohle filmu mi to už i trochu vadilo. Chvilkama se zdálo že mě přepadne nuda. Poslabší kousek. 60% ()

zdenny

Druhý díl této kvalitní trilogie jaksi navazuje na díl první. Já jsem v něm ale onu návaznost moc neviděl. A to zřejmě kvůli některým nelogičnostem, které alespoň pro mě byly zásadní. Nicméně thrillerová atmosféra zde navozena je. Z této trilogie je tento díl nejslabší, přesto hodnotím čtyřmi hvězdami. A to proto, že celou sérii beru jako celek. ()

jujec

Tomu, kdo chce vidět celou trilogii filmů, bych doporučil, aby tento prostřední díl přeskočil a vystačil si s popiskem k filmu a krátkých sestřihem v úvodu třetího dílu. Jinak se bude 2 hodiny nudit a přemýšlet, jak je možné, že se někdo, koho zasáhnou tři rány z pistole, vyhrabe z hrobu, kde by se každý normální člověk udusil. Navíc tento díl, na rozdíl od prvního, postrádá jakékoliv tajemno, není to ani detektivka a chybí napětí (když nepočítám přestřelky) - člověk přemýšlí, proč to má vidět, a neví, proč by měl chtít vědět, kdo a proč vraždí. ()

Tomatáš

Především osobitá Noomi je jedním z hlavních "highlightů", které film nabízí. Z celé série je ovšem "dvojka" nejslabší.. ()

lykan9

Sice to už není nápadité a pestré jako Muži, kteří nenávidí ženy, ale stále se jedná o skvělý konspirační thriller. Dívat se na příběhovou rovinu jak Lisbeth, tak Mikaela je napínavé a jejich setkání v závěru je až dojemné. Ze začátku jsem se sice trochu ztrácel, ale po chvíli již film plyne v příjemném tempu a člověk si v klidu srovná veškeré informace, které v počátku nabral. ()

fabecc1222

Druhý díl mi přišel o něco slabší, než první, což je dáno tím, že se tu podle mého nejde tolik do hloubky jednotlivých charakterů, ale sledujeme spíše už klasickou krimi podívanou, s jasně nastaveným příběhem a postavami, které musí co nejrychleji směřovat v ději dopředu. Každopádně i tak tu máme podle mého stále kvalitní podívanou, které už nevévodí tolik znepokojivé scény, jako v prvním díle, ale tentokráte dostaneme výbornou boxovací scénu s německým monstrem a ve finále budou divákovy nervy taktéž pracovat na plné obrátky. ()

ghatos

Dvojka nedosahuje kvalit jedničky, ale i tak si udržuje vysoký standard. Ono je i docela těžké s toho vytřískat více. Vyprávění se dostává do trochu jiné polohy, takže divák nemůže očekávat zázraky. Snímku prakticky nic nechybí, fanoušci tohoto žánru nebudou zklamaní. 3,5 hvězdičky. ()

Ichabod

Sice slabší jak první díl, ale pořád tu máme opravdu hodně zajímavou postavu Lisbeth a pátrání po její vlastní minulosti a její "vypořádání" se s ní skoro připomíná cestu za pomstou ála Kill Bill. Noomi Rapace je čím dál lepší. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013