Svatební zvony (TV film)

• Německo

All You Need is Love - Meine Schwiegertochter ist ein Mann

Komedie / Drama / Romantický

Německo, 2009, 92 min

Co se týká gay tématiky tak svatební zvony patří k tomu lepšímu co nám v tomto žánru může současná kinematografie nabídnout. Původně jsem film viděl v němčině s titulky, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že se film vysílal už i v Česku s novým názvem a dabingem. V tomto případě bych řekl, že dabing kvalitu filmu nekazí, ale spíše naopak. Ještě bych chtěl upozornit, že kdo čeká vážné drama, které se bude zabývat coming outem, tak se nedočká, tady půjde spíše o vtipnou německou televizní komedie. Až na pár detailů nemám co vytknout, proto dávám čtyři hvězdy.(16.7.2016)

• thommas

Příběhem nepřináší v televizní produkci Onnekenův film nic nového, v žánru romantických coming-outových komedií se zasekl tak deset let zpátky. Nepřináší nic nového, ale... Nastavuje vysokou laťku gay televizním filmům v oblasti financí. Je profesionálně nasnímaný, řekněme že svým způsobem i výpravný a hlavně - s drahým americkým soundtrackem. Budiž mu odpuštěna trapná scéna vykradená z Magnolie, kdy se hlavní hrdinové za zpěvu Wise up od Aimee Mann hledají a jejich osudy se "prolínají". Příjemným zpestřením je Jürgen Tonkel, kterého fanoušci "žánru" znají jako velitele veslařského týmu ze Sommersturm Marca Kreuzpaintnera a Saskia Vester, kterou normální diváci (nesledující německé televize a německé krimi seriály) neznají doufejme odnikud. A teď už k ději - nasládlá pachuť čiší z každé minuty, neustále se někdo někomu omlouvá, aby ho následně opět zavrhl a za chvíli se zase omluvil. Kolotoč citových výlevů občasně naruší záběr malebné bavorské vesničky a dotáhne diváka až do stavu naprosté katarze, kdy už jen čeká, až se zpoza rohu vyloupne Der Bergdoktor a všechno to konečně vyřeší. Jednoduchá zábava na středeční večer.(8.12.2009)

Na první i na druhý pohled TV film se všeříkajícím názvem, který některými záběry občas připomínal (úděsného) Doktora z hor, avšak naštěstí jen připomínal. Jinak jde o průměrný, v rámci možností svižně a vtipně natočený snímek, jehož děj se odehrává v jedné bavorské vesničce, která je z velké části plná úzkoprsých buranů s předpotopními názory. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické a soundtrack byl vybrán opravdu skvěle, zejména poslední dvě písně. Zkrátka vcelku sympaticky natočený snímek, který neurazí a místy pobaví.(28.6.2013)

Nádherný, opravdu nádherný film, který patří mezi mé nejoblíbenější filmy s LGBT tématikou. Opravdu milá dvojice Hans & Nicki, maminka, která si tolik přála vnoučátka a tatínek s Hansovou 'novou maminkou' se nám ze začátku představí jako milá rodinka, ale po odhalení, že Nicki vlastně není žena, ale muž, se všechno mění. Opravdu hodně vtipně natočený film, který mě donutil brečet hned několikrát. Myslím, že Němci by měli takové filmy točit častějc, nádherné prostředí, skvělí herci a krásní němečtí chlapi, to je přesně něco pro mě. Opravu vynikající film, který ráda shlédnu i několikrát po sobě, dokáže pobavit, ale i rozesmutnit, ale i přes to působí jako úchvatná komedie s trochou té chlapské romantiky :) Opravdu jsem Edzardovi & spol moc vděčná, že takový film vznikl a já jej můžu hrdě nazývat jedním z nejlepších! :)(3.3.2014)

Dávám vysoké hodnocení za to, že na německé poměry se jedná o poměrně dobrý snímek v daném žánru. Problematika coming outu v zapadákově jménem Bavorsko natočená celkem vtipně, ale vkusně. Závěrečný happyend hodně klišovitý, nepřekvapil, ale ruku na srdce, kdo by si přál od romantického oddechového filmu něco jiného.(2.2.2017)