Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

Jadro

Pán Gleeson, čo chytí do rúk, úst, vlastne kde sa pohne, kam smeruje, resp. hocičo robí, je stále lepší a lepší... Určite som nečekal, že ma takto v nedeľu preberie "obyčajná" komédia, ktorú som niekedy dávno pri premiére odflákol. Lepšie hlášky má fakt asi len Kenny Powers. Veľmi, ale veľmi inteligentná pecka! ()

AnVu

Jednou pojedu do Irska naučit se, co je to pořádný sarkasmus a černý humor. Protože jak říká Boyle: "Why should I appologize? Insults are part of my culture!" ()

garry

Milá a svěží černá komedie z policejního prostředí. Některé hlášky k popukání. "...Vy ze CIA střílíte pouze neozbrojené ženy a děti..., ...Kdyby mě zabili tak mi připni metál jako to děláte klukům co se nevrátí z Iráku..., ...Jasné, že sme do IRA pribrali pár teploušů, byl to jediný způsob, jak infiltrovat MI5..." ()

Domas88

Velice jednoduché a velice dobré, ja se bavil hodně, připomnělo mi to hodně filmy S.Pegga. Drsný polda, který "nemá" city a ví všechno, suverén, se kterým nikdo nehne. ()

Dejvid17

Ten pocit, když po první minutě filmu víš, že to prostě bude hláškama nabitá řežba a že tvoje bránice "pozná středověk" :D Gleeson naprosto nezastavitelnej! :) ()

Bawnjourno

Nenápadný film na který asi jentak nenarazíte ale pokud ano, na každého černohumorného fandu čeká příjemné překvapení. Chvíli jsem si říkal čím mi humor připomíná tolik V Bruggách než jsem se podíval na příjmení režiséra. U scény s úplatky na molu jsem se málem zadusil pivem... ()

Tony.Frisco

Brendan Gleeson mi týmto filmom ukázal , že je výborný herec. Jeho írsky humor , pesimizmus, sarkazmus bol super. Film je fajn je vidieť, že aj írske-anglické filmy stoja za to . Táto rola mu sadla a tá scéna s tou malou pištoulkou ma dostala. Príbeh je taký neutrálny a až jednoduchý ale poteší. Až na pás nudných barových scén vydarený film . ()

p.a.douch

No že bych se řezal jako blázen? Určitě ne. Gleeson byl ale světovej. Hlášky taky (a nejen jeho). Cheadle klasika. Trojka zloduchů (Cunningham, Wilmot, Strong) si s klaďasama v ničem nezadala. Katarina Cas dost pěkná. Bavil jsem se.  Edit 2022: Tak jo a je to za pět. ()

mFranta

Být film ještě o trochu víc nekorektní, tak dávám za pět hvězdiček. Není nad to si pěkně zanadávat a utahovat si z předsudků. ()

marrrrian

Čakal som asi viac, ale rozhodne nie som sklamaný. Nič prehnané, pokiaľ pripustíme, že policajt rasista s dvoma ľahkými slečnami nie je prehnaný. S klasicky pojatou postavou detektíva FBI v podaní Cheadla si Gleeson výborne nahráva, všetko je brané s nadhľadom, záporáci to majú v hlave taktiež riadne pomiešané a celé to je pekne zabalené. Som si istý, že mnoho vtipov naplno vyznie až na druhé pozretie. Je to tak tri a pol hviezdy. ()

O_Peki

Konečně dobrá krimi, která se odehrává jinde než v Americe. Tenhle film je hodně jinej a na první pohled a v porovnání ze současnou hollywoodskou produkcí působí na první pohled trochu nudně a málo akčně, ale vyplatí se na něj mrknout. Už jenom proto, že je prostě jinej. Povedná satira policejních sborů a Irské nátury (i když osobně žádného Ira neznám, beru to tak že tvůrci ano). "Five hundred millions - Sorry sir - A half a billion yes. ()

gezper

Příjemná úletová krimi-komedie s excelujícím svérázným a hláškujícím policistou (Brendon Gleeson). Za zmínku stojí ale i ostatní vedlejší role - FBI agnet (Don Cheadle) či záporáci (hlavně Mark Strong). OCHUTNÁVKA -> dialogový lehký spoiler: Policajt předávající zbraně týpkovi z IRA: "V IRA máte teplouše?" IRA maník: "Jeden nebo dva .. Byl to jedinej způsob jak úspěšně infiltrovat MI5!" .. nebo .. Agent FBI chce ukázat fotku svých dětí. Policajt: "Nechci ji vidět, všechny vypadají stejně. Jedinej případ, kdy dítě nevypadá jako ostatní je, když je to fakt hnusný dítě. Takže pokud to není fotka fakt hnusnýho dítěte, nechci ji vidět." Jediná lehká vada je pár nevýraznějších míst, ale není to žádná trága v rámci celkově svěží zábavy. [80%] ()

Chio02

Perfektní komedie nabytá humorem, hláška střídá hlášku. Brendan Gleeson v roli policajta s výborným smyslem pro humor mě bavil od začátku až do konce. ()