Vražedná hra

všechny plakáty

Šest vysokoškolských studentů se přihlásí do nové reality show. Chtějí vyzkoušet své štěstí a také zažít slávu. Brzy ale zjistí, že jsou chyceni v pasti smrtící hry, která se tváří velmi nevinně. Pravidla jsou jednoduchá – sedm lidí, šest židlí. Jakmile přestane hrát hudba, všichni se posadí. Vždy až na jednoho. Ten zemře. (oficiální text distributora)

Tom Riddle

Teď se výjimečně chystám udělat něco, co obvykle nedělám. Chystám se napsat komentář pro ty, kteří film ještě neviděli, ale nevadí jim spoilery. Dětská hra, hraje hudba, chodí se okolo židlí, když hudba zastaví, všichni se posadí. Až na jednoho, ten musí z kola ven. V tomhle případě se z kola vystupuje do temných dveří volajících zlověstně vaše jméno, a po chvilce se zpod dveří vyvalí vaše nula pozitivní. Zřejmě to značí nepříjemnou smrt. Vypadá to na celkem příjemnou premisu, ale já se koukal hlavně kvůli tomu závěru. Chtěl jsem vidět něco originálního a dozvědět se, pročpak se tahle hra hraje a taky kdo že jí hraje. Teď přichází ten spoiler. To se nedozvíte. Vězte, že vše, čeho se dočkáte, je odehrání téhle hry až do konce, až do jediného přeživšího. Žádné vysvětlení, žádné rozuzlení. To by ani tak nevadilo, kdyby ovšem předchozí náplní filmu skutečně byla přitažlivá studie psychologického teroru. Tak to ale taky není. Postavy se chovají pitomě a nepřirozeně, dva či tři jsou sice přiměřeně sympatičtí, ale to celý film skutečně nezachrání. Chtěl bych býval vidět rychle narůstající paniku a hysterický boj o přežití. Toho jsem se taky nedočkal. Pokud vám tedy nevadí, že vyplýtváte hodinou a půl svého života na průměrně temný film bez pointy, tak jen do toho. Ale já vás varoval. ()

TomX2

Neviem ako to vnímajú iní diváci, ale mne to príde ako čisto prvoplánová záležitosť, nič viac, nič menej. Také to, keď si človek pozrie nejaký ten Saw a dostane nápad, že si tiež skúsi natočiť niečo podobné a obohatí to aj niečim vlastným. Normálka, chápem, akceptujem, ale prečo sa človek púšťa do filmovania niečoho, čo si pýta dobrú myšlienku, originalitu a kreativitu, keď nič z uvedeného daný tvorca nespĺňa? Vlastne ono ma prekvapilo, že ten film doslova žiadnu myšlienku nemá, a o to horšie je, že tvorcovia si očividne myslia, že ten film myšlienku má, že sa im podaril a sú naň aj hrdí. O filmových aspektoch sa snáď ani nemá cenu bližšie baviť, je snáď pochopiteľné, že z céčkového námetu netreba očakávať nič viac, než céčko. Ale aby som nebol zlý, v rámci možností je to okej (minimálne ma teda neiritovala kamera či strih a videl som už aj horšie herecké výkony), len to je úplne zbytočný film doslova o ničom, ktorý si v žiadnom ohľade neužijú ani hororoví fanúšikovia, keďže film neobsahuje ani nejakú krvavú scénku, ani napätia či nedajbože beznádej a strach. A dokonca ani humornosť, keďže dialógy sú hlúpe (nie však hlúpo vtipné, ale hlúpo trápne, pre pochopenie). ()

eraserhead666

No udělat z klasického Cube modelu v podstatě čistou konverzačku se nakonec neukázalo být špatným nápadem. Ono sice pointu odhadnete poměrně brzo a i ty charaktery jsou jako prefabrikáty z továrny, ale ono to kupodivu celou dobu nenudí a jede to docela slušně. Což je v případě, kdy se ve filmu zase až tak moc neděje a celé to stojí jen na postavách a dialozích, docela co říct. Originální to není, ono je to vlastně až příliš prosté a jednoduché, ale i takové věci mohou fungovat. Třeba proto, že u toho můžete dávat hodně prostoru vlastním myšlenkám coby kdyby a spekulacím, což činí čistě průměrný film ještě trošku zajímavějším. ()

SOLOM.

film jsem sledoval až do úplného konce s toužebným přáním a hlavně očekáváním, že se to konečně rozjede, ale bohužel jsem se toho moc nedočkal. Jediné co ve mně zůstalo je několik nezodpovězených otázek a divný pocit jak vlastně ohodnotit tenhle snímek. Svým způsobem je totiž tohle veledílo obyčejný amatérský poloodpad, který ve mně ovšem něco zanechal a pořád mi vrtá několik věcí hlavou. Nejraději bych mu dal od 0-40%, ale přikloním se spíš k tomu většímu číslu, protože už dlouho mě takhle film nedostal do svízelné situace. ()

Campbell

Film snad s tím nejdebilnějším dějem co jde vymyslet, něco tak přiblblého se jen tak nevidí, ale i přesto je film zvláštní tím že dokáže filma chytit protože si divák naivně myslí že se něco stane, a já říkám stane se prd. Jednou za deset minut zazní hudba a člověk co prohraje zmizí, čekal jsem aspoň nějaké rozuzlení které se ale také nekonalo. Prostě spotřebitelské béčko. ()

• Postavy ve filmu mají stejná křestní jména jako herci, kteří je hrají. (Soundtrack)