Vražedná hra

Horor

USA, 2008, 84 min

Frank Kerr

Norman Hollyn

Ako vidím, dávam tu spomedzi ostatných najvyššie hodnotenie :) Hneď vysvetlím prečo. Hlášky a dialógy neboli až tak dementné ako sa od hororu očakáva, pointa bola celkom dobrá a zvrátená, no a herci tiež ušli. Od dobrého hororu si sľubujem minimum trápností, demencie a nelogických zvratov. A tu som dostal perfektnú nádielku. Veď načo všetko pokaziť superskvelou pointou, odhalením masky vraha a tajomstvom za dverami? Stačí tam hodiť záverečné titulky ;) Chválim.(22.4.2010)

• zolo23

V obsahu tohoto filmu sa píše, citujem: "Nabízí také překvapivé a šokující rozuzlení". Prdlajs. Koniec nebol vôbec šokujúci ani prekvapivý, prekvapivý bol v tom, že som ho od začiatku očakával. A to ma prekvapilo :-) Najhoršie na tom je, že celý film dúfate a očakávate,že uvidíte čo sa kurva deje za tými dverami a že čoskoro spatríte aj "tú onú" hrôzostrašnú postavu kôli ktorej táto hra začala. Áno spatríte ju tak na 2 sekundy (akurát vtedy som sa nahol pre pohár limonády, takže som aj tak prd videl) a to je všetko. Je to škoda pretože príbeh bol celkom zaujímavý (herci aj keď béčkový zahrali solídne a atmosféra bola celkom dobrá) a zaslúžil by si oveľa nápaditejší koniec. 4/10(10.4.2010)

• Rufete

Pokud by toto "dílo" mělo něco kolem třiceti minut, bylo by hodnocení vyšší, protože by divák nemusel tak dlouho trpět a během kratšího času, kdy se promítne více těch důležitých věcí, by dokázal i dílo ocenit. Takhle se s útrapami čeká na konec, protože člověk očekává něco překvapivého a stejně nic takového nepřijde. Film má celou dobu upoutávat pozornost diváka, aby nestihl uvažovat, jak to asi dopadne. Alespoň mírně inteligentní člověk si může konec domyslet, když si může nudou ukousat všechny nehty a nemá nic jiného na práci. Dávám hodnocení pouze za nápad a pár minut, kdy jsem se bavil.(5.1.2013)

• Tom Riddle

Teď se výjimečně chystám udělat něco, co obvykle nedělám. Chystám se napsat komentář pro ty, kteří film ještě neviděli, ale nevadí jim spoilery. Dětská hra, hraje hudba, chodí se okolo židlí, když hudba zastaví, všichni se posadí. Až na jednoho, ten musí z kola ven. V tomhle případě se z kola vystupuje do temných dveří volajících zlověstně vaše jméno, a po chvilce se zpod dveří vyvalí vaše nula pozitivní. Zřejmě to značí nepříjemnou smrt. Vypadá to na celkem příjemnou premisu, ale já se koukal hlavně kvůli tomu závěru. Chtěl jsem vidět něco originálního a dozvědět se, pročpak se tahle hra hraje a taky kdo že jí hraje. Teď přichází ten spoiler. To se nedozvíte. Vězte, že vše, čeho se dočkáte, je odehrání téhle hry až do konce, až do jediného přeživšího. Žádné vysvětlení, žádné rozuzlení. To by ani tak nevadilo, kdyby ovšem předchozí náplní filmu skutečně byla přitažlivá studie psychologického teroru. Tak to ale taky není. Postavy se chovají pitomě a nepřirozeně, dva či tři jsou sice přiměřeně sympatičtí, ale to celý film skutečně nezachrání. Chtěl bych býval vidět rychle narůstající paniku a hysterický boj o přežití. Toho jsem se taky nedočkal. Pokud vám tedy nevadí, že vyplýtváte hodinou a půl svého života na průměrně temný film bez pointy, tak jen do toho. Ale já vás varoval.(16.6.2010)

Souhlasím s Mngwa,že hodnocení jsou až příliš kritická.Samozřejmě,že ten film musel stát "pár " dolarů.Nicméně i za tak málo peněz se dá udělat solidní film.Tento film sráží příliš mnoho jalových keců (co budeme dělat?,jaký máš plán? atd.),ale ta výborná pointa zvedá mé hodnocení o jednu hvězdičku a ani mi nevadí,že jsme se vlastně nedozvěděli,kdo ty lidi vraždí.(20.4.2010)

• - Postavy ve filmu mají stejná křestní jména jako herci, kteří je hrají. (Soundtrack)