Vražedná hra

USA, 2008, 84 min

Frank Kerr

Norman Hollyn
  • Tom Riddle

Teď se výjimečně chystám udělat něco, co obvykle nedělám. Chystám se napsat komentář pro ty, kteří film ještě neviděli, ale nevadí jim spoilery. Dětská hra, hraje hudba, chodí se okolo židlí, když hudba zastaví, všichni se posadí. Až na jednoho, ten musí z kola ven. V tomhle případě se z kola vystupuje do temných dveří volajících zlověstně vaše jméno, a po chvilce se zpod dveří vyvalí vaše nula pozitivní. Zřejmě to značí nepříjemnou smrt. Vypadá to na celkem příjemnou premisu, ale já se koukal hlavně kvůli tomu závěru. Chtěl jsem vidět něco originálního a dozvědět se, pročpak se tahle hra hraje a taky kdo že jí hraje. Teď přichází ten spoiler. To se nedozvíte. Vězte, že vše, čeho se dočkáte, je odehrání téhle hry až do konce, až do jediného přeživšího. Žádné vysvětlení, žádné rozuzlení. To by ani tak nevadilo, kdyby ovšem předchozí náplní filmu skutečně byla přitažlivá studie psychologického teroru. Tak to ale taky není. Postavy se chovají pitomě a nepřirozeně, dva či tři jsou sice přiměřeně sympatičtí, ale to celý film skutečně nezachrání. Chtěl bych býval vidět rychle narůstající paniku a hysterický boj o přežití. Toho jsem se taky nedočkal. Pokud vám tedy nevadí, že vyplýtváte hodinou a půl svého života na průměrně temný film bez pointy, tak jen do toho. Ale já vás varoval.(16.6.2010)

• hero_bk

Možná se někdo bude divit, co to v tom hledám, ale já v tom našel feministickou propagandu! Hnusnou, podprahovou feministickou propagandu! Když si uvědomíte: Krom Nathaniela se do TOP3 dostanou dvě nejhorší postavy, a to "správné poctivé holky", hlavně Lynn je postava, kterou jsem si přál, aby umřela co nejdřív... A ona tam straší až do konce! Prachsprostá vykrádačka zejména Sawu 2 s infantilní zápletkou se židlemi, postavami zralými do blázince a nulovou pointou. Komu tohle nebylo jasné od prvopočátku, nemá na poli hororu nakoukáno vůbec nic. P.S.: Kdo nechává Lucku Vondráčkovou dabovat ty ubrečený role? Začínám na ni být alergickej! P.P.S.: K té feministické propagandě: Všimli jste si, jak vzorná hospodyňka Lynn musí okamžitě utřít tu krev, jinak by byla celá nesvá? Tu jednu hvězdičku dávám za dobře odsýpající první polovinu, ale jak postupně umírají zajímavé postavy a zbývají ty iritující, stává se veskrze iritujícím celý film.(17.7.2012)

• Rufete

Pokud by toto "dílo" mělo něco kolem třiceti minut, bylo by hodnocení vyšší, protože by divák nemusel tak dlouho trpět a během kratšího času, kdy se promítne více těch důležitých věcí, by dokázal i dílo ocenit. Takhle se s útrapami čeká na konec, protože člověk očekává něco překvapivého a stejně nic takového nepřijde. Film má celou dobu upoutávat pozornost diváka, aby nestihl uvažovat, jak to asi dopadne. Alespoň mírně inteligentní člověk si může konec domyslet, když si může nudou ukousat všechny nehty a nemá nic jiného na práci. Dávám hodnocení pouze za nápad a pár minut, kdy jsem se bavil.(5.1.2013)

• SOLOM.

film jsem sledoval až do úplného konce s toužebným přáním a hlavně očekáváním, že se to konečně rozjede, ale bohužel jsem se toho moc nedočkal. Jediné co ve mně zůstalo je několik nezodpovězených otázek a divný pocit jak vlastně ohodnotit tenhle snímek. Svým způsobem je totiž tohle veledílo obyčejný amatérský poloodpad, který ve mně ovšem něco zanechal a pořád mi vrtá několik věcí hlavou. Nejraději bych mu dal od 0-40%, ale přikloním se spíš k tomu většímu číslu, protože už dlouho mě takhle film nedostal do svízelné situace.(18.4.2010)

• Junglista

Obal dvd tvrdí: "Film vražedná hra je přitažlivou studií psychologického teroru, kterou ocení fanoušci hororu. Nabízí také překvapivé a šokující rozuzlení." A teď mi jako někdo vysvětlete, KDE se cokoliv z tohohle v týhle parodii na parodii na horor nachází? Takhle nudnou sračku sem neviděl ani nepamatuju, na konec sem to přeskočil jenom proto, abych se dočkal tak šokujícího rozuzlení, že i konec Včelky Máji má větší koule. Kde má tohle dvd autodestrukční tlačítko? A můj mozek by ho potřeboval taky, abych na tohle fofrem zapomněl.(1.7.2013)

• - Postavy ve filmu mají stejná křestní jména jako herci, kteří je hrají. (Soundtrack)