Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

Lachtaan

Zombie filmy nikdy příliš nelákaly mou pozornost, přece jenom jsem byl kdysi jeden ze sta, koho neohromil první Zombieland a kdo nepodlehl fenoménu Walking Dead. S příchodem dlouho očekávaného pokračování výše zmíněné oblíbené akční komedie dorazilo i mnoho přesvědčivých doporučení, abych se k filmu konečně dokopal. Kvůli fajnovému obsazení (Zoey Deutch potěšila) jsem se vlastně téměř nenudil, ale finální dojem zůstává stejný jako před dávnou dobou u jedničky. ()

Mrkvič

Ještě že je tu opět Woody a jeho sarkastický hulvátský zabiják zombíků. Zbytek osazenstva mě opět nebaví. Jen na Emmu se stále hezky dívá. Naopak taková Abigail nám pěkně kyne a ošklivá zůstala. Humor. Usmál jsem se párkrát, ale rozhodně méně než u prvního dílu. Asi nejtrapnější a nejnudnější byla pasáž se zrcadlovými hrdiny. Vlastně nebýt pasáže v bílém domě, tak bych litoval stráveného času. ()

oveckaoa

Takhle to dopadá, když někdo točí totálně průměrné pokračování totálně průměrného filmu navíc po 10 letech. Druhý díl je ve všech směrech špatný úvodní slow motion scény u bílého domu ještě jdou a pak to jde do háje. Zhruba 20 minut se stojí na místě a neděje se nic pak se to rozjede jelikož se nahodí jako, že zápletka, že dvě ženské odjedou pryč a narazí na jakéhosi hipíka do kterého se jedna z nich zamiluje a odjede s nim kamsi do prdele. Humor nefunguje například ze scény kdy se dva blbečci hádají , který z nich má lepší pravidla jsem se málem poblil zoufalstvím. + Tak pouze za úvod za tu blondýnu ta je tak blbá, že je to místy vtipné a za vraždy pomocí šikmé věže v Pise,kombajnu a pomocí monster tracku. Jinak film má potitulkovou scénu, ale to je taková sračka, že pokud sníte celé plato endiaronu budete mít lepší zážitek než se dívat na tu scénu. 40 procent ()

tnp101

O něco dotaženější než jednička, která byla zábavná, ale nebyla si tak jistá v kramflecích a až natolik uvědomělá. Neustálé zvraty v ději, které tvoří spíše menší epizodky, jsou po celou dobu servírovány tak, aby nebyly příliš krátké ani příliš dlouhé a divák se takřka nemá šanci začít nudit. Ústřední trojka bez Little Rock, která moc prostoru nedostala (nestěžuji si), je skvěle sladěná a dokonce i ta cíleně otravná pipka byla roztomile blbá. 70% ()

ywo666

Podobne dobre ako prvy diel. Ani to jednotku neprekona, ani za nou nezaostava. Styl to razi ten isty. Nejaka akcia, nejake vtipy a stare zname ksichty. Zaujimave ako sa niektory herci zmenili. Baby relativne dost. Chlapi takmer vobec. Fakt Woody a Jesse ako keby zamrzli v case. Emma Stone je nejak menej sexi a opotrebovana. Abigail logicky dospela. A predstavuje najslabsi clanok ustrednej stvorky (len neviem ci kvoli scenaru ale herecky). Akoze ja som spokojny. 4*. ()

immortalis

Hodnocení 2,5*. Nemůžu si pomoct nečekal jsem nic a přesto jsem odešel zklamanej. Hlavní trio mám opravdu rád a je vidět, že si natáčení užívají, ale celý film je propojený náhodnýma situacema jen, aby mohl přijít vtip za vtipem. Bohužel funguje každý 3 vtípek. Stejně jako u prvního dílu v určitých částech filmu dojde dech. ()

hroubek

Hodně příjemná oddechová komedie, která mě dala přesně to co jsem chtěl a svým způsobem i čekal. Je to v podstatě jako jednička, jen s větším rozpočtem a mírným upgradem. A funguje to parádně pokud vás bavila jednička. A mě bavila dost. Režisér Ruben Fleischer má fajn nápady, velmi dobře zapojuje hudbu do akce, a nebojí se zkoušet nové věci(honička v Elvisově muzeum). Herci z prvního dílu jsou parádně sehraný a užívají si své postavy. I nové postavy mají dost prostoru a rozhodně jsou příjemný zpestřením a to ať už jde o Rosario Dawson, Lukea Wilsona nebo luxusně obsazenou Zoey Deutch, která si svou postavu užívá snad na 200%. Film je dost zábavný, má dobré tempo a skvělé narážky a odkazy. Zombieland 2: Rána jistoty je povedené a zábavné pokračovaní. PS: Takhle cool cameo a potitulkovou scénu jsem dost dlouho neviděl. ()

sskrblik

Běžně si hned po prvním dílu filmu nepustím pokračování, ale v případě Zombielandu šlo o to, že jsem jedničku viděl onehdá a skvěle jsem se bavil, proto jsem dal šanci hned dvojce ve 4K rozlišení. Musím říct, že jsem vlastně dostal další rozšíření předchozího dílu něco jako když máte prodlouženou verzi původního filmu, načež zde se film soustředí více na "zábavu" a nemusí nic dlouze vysvětlovat. Čili od začátku do konce jsem se zrelaxoval u kosení zombieků. V angličtině mají pro to výraz "guilty pleasue" a já to skutečně považuji za výbornou oddychovku pro sobotní ráno. Woody Harrelson mě bavil více než v jedničce a potěšil "král " a návrat Bill Murray v podobě takového "easter eggu" překvapení chcete-li. Nevím jestli v tom někdo hledá regulérní pokračování ve smyslu toho, že se třeba vyřeší nákaza.. Ale film si vlastně dává za cíl neposunout se mílovými kroky dál, nýbrž očividně apeluje na další pokračování. ()

VasaX

Double Tap je taková prodloužená ruka prvního Zombielandu. Humor je nastavený stejně, máme tu ústřední skupinku hrdinů a nějaký i ten děj, aby se neřeklo. Ale není ho moc. Spíš se tu potloukáme od situace k situaci na základě kterých se dělá humor. Protože Zombieland je takový situační humor v zombie pokalypse. V principu to špatně není, je to zábavné, dobře se na to kouká. Ale toho chybějícího příběhu je až moc málo a jiného obsahu není dost aby to vynahradil. Double Tap se tedy stává pouhým přídavkem pro fanoušky. Nepřináší nic nového, rozhází kolem sebe několik vtípků, hlášek a gagů a jde pryč. Já byl prvním Zombielandem nadšen, takže tohle mi udělalo radost a zabavilo mě po celou dobu ale opravdu tomu nemůžu přičítat vyšší kvality. Ale když si to herci užívají (minimálně Woody), tak si to člověk alespoň během sledování užije taky. Je fuk, že to byly ve výsledku jen prázdné kalorie... ()

lykan9

Zombieland = nářez. Vše, co bylo dokonalé v jedničce zůstalo i ve dvojce a nevím, jestli je to tím, že jsem jedničku viděl již tolikrát a dvojka byla něco nového, ale dvojka měla něco i navíc - hlavně více srandy. Závěr sice nebyl tak skvělý jako v jedničce, ale jinak bylo všechno dokonalý. Jinak Woody Harrelson se pro roli Tallahasseeho zrodil. Opravdu doufám, že se celá parta dá ještě jednou dohromady a natočí trojku, a to i přesto, že je tu velké riziko, že pokračování může být zklamáním. ()

JohnSmith

No, desetileté čekání se co? moc nevyplatilo. Není to sice špatný, ale oproti prvnímu dílu o dost slabší. Neskutečně mě točili ti květinový lidi. ()

VanTom

Svérázný postapokalyptický svět i zápletka sice postrádají elementární logiku či propracovanost, jelikož však primárně slouží jako nápadité kulisy pro všemožné vtípky (a popkulturní reference), pohoršovat se nad tím nebudete. Dvojka hodně přitlačila na (pohodové, rodinné) komediálnosti, čímž dala vyniknout skvěle se bavícím hercům, kteří se do svých rolí navrátili s očividnou radostí. 4. hvězdičku pak definitivně posvětilo opět dokonalé cameo Billa Murraye v závěrečném flashbacku. ()

Sany33

Hrdinovia prežili dekádu medzi nemŕtvymi, zdokonalili sa v ich kynožení, riešia svoje osobné záležitosti týkajúce sa ich improvizovanej rodiny. Náladou sledujeme trochu iný film, ktorý som si veľmi užil a často som sa smial nahlas, čo si nespomínam pri žiadnej komédii za poriadne dlhú dobu.Akčné finále síce tentoraz nemá také grády ako minule, ale nepovažujem to za výrazný nedostatok, keďže sa tu viac spoliehali na humor. Perfektný casting pracuje s hrdinami, ktorých si zamilujete a vôbec by mi neprekážalo, ak by sme sa dostali aj k tretiemu filmu. Len dúfam, že to nebude o ďalších 10 rokov. To už by mal totiž Woody Harrelson skoro 70. 91% ()

Jaro.Krafcik

Po blížencovi sme sa vybrali až do kina v SNV. Po chybnej kúpe vstupeniek sme si dali napokon veľké nachos kombo ktoré nám chutilo ako tak aj film. Ale na kvalitu jednotky sa nepriblížil. Jednoducho už ústredná štvorica nepriniesla nič nové, samozrejme nové postavy ako dvojníci a tupá blondína pobavili. Ale zaver nám ponúkol skoro to isté ako v jednotke len tam pridal love story. Mám rad komédie a zasmial som sa dosť na tomto filme, ale proste opäť narážky na kresťanov a Hipisáci mi prišli jednoducho odveci. Dúfajme že nám nový terminator napraví chuť keď už aj v zombielande ho spomínali dosť často. A naozaj to bol double tap, lebo po filme sme si dali ešte futbal a to druhý polčas belasých s vlkmi. 4* ()

Tft

Návrat do Zombielandu po 10 letech bych neoznačil za úplně zbytečný, ale tvrdit po shlédnutí, že to bylo pokračování, bez kterého by jsme se neobešli, to bych lhal sám sobě. Fanoušci jedničky, kteří jsou tady jen kvůli nostalgii k zábavě, kterou první díl nabízel se mohou radovat, dvojka nejspíš splní všechna jejich očekávání. Ti kdo čekali, že dvojka provede nějaký výrazný posun jakýmkoliv směrem budou nejspíš zklamání. Druhý Zombieland je had, který žere svůj vlastní ocas. Pokračování, které se zdá být zaseknuté v čase, mezi díly je sice reálně 10 let, ve filmu to ovšem vypadá jako by uběhlo sotva pár dní. Čekal jsem, možná naivně, zápletku, která časový rozdíl mezi oběma díly nějak zohlední. Nic takového se ovšem neděje, dvojka začíná, dá se říct přesně tam, kde jsme v jedničce skončili. Celá zápletka filmu je zápletka jedničky v bledě modrém, okořeněná o pár nových postav, ze kterých stojí za zmínku pouze Madison, která dokud není v posledním aktu vrácena na scénu a pak uklizena do ústraní, růžově září a krade si celou show pro sebe. Z původního obsazení nechybí sice nikdo, ale na některých z nich je sakra vidět, že by chyběli velmi rádi. Především Emma Stone, která celý film vyloženě protrpí a chemie mezi ní a Jessem Eisenbergem je asi taková jako mezi Drahošem a Zemanem v debatě před volbami do prezidentského křesla. Není divu, že Abigail Breslin upadla do pozadí hereckého světa, tady dokazuje proč (nepomáhá jí ani scénář, který jí páruje s tou nejvíc otravně nudnou postavou a vysílá jí na úplně hloupou z prstu vycucanou misi). Jesse Eisenberg potvrzuje strmý pád jeho někdejší slávy a tenhle film je pro něj jako poslední stéblo záchrany, kterého se snaží chytat seč mu síly stačí. A tak nám zůstává jen jediný původní člen posádky, který mě opravdu bavil a je vidět, že bavil i sebe: Woody Harrelson. Zase a znovu dokazuje, že v suchém triku dokáže dobře zahrát jakoukoliv roli a svojí profesi si užívá plnými doušky. Věřím, že kdybych neviděl první díl ocenil bych dvojku daleko víc, jestli mi něco opravdu brání v tom se naplno bavit, je to repetetivnost. Moje pocity ale nemění nic na tom, že Ruben Fleischer našel jakousi tajnou formuli jak zapůsobit na tu největší popcornovou základnu filmových fanoušků, dokázal to minulý rok s Venomem a tady to dokazuje znovu. Dvojka Zombielandu je čistá zábava jako jednička, její největší problém je nedostatek ambicí tu zábavu podat trochu jinak, dobrému vtipu se rád zasměju i podruhé, nikdy ovšem nebude tolik rezonovat, jako když jsem ho slyšel poprvé. ()

WincKruspe

Nudné, křečovité, nucené. Někdo si s tím nedal moc práci. Po 10-ti letech trochu zklamání, ale pár světlých míst tam bylo. Woody a Zoey super, ale chtěla tam Emma Stone vůbec být? To se i The Rock snaží víc tvářit, že má herecký talent. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)