REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

POETA.KNO

Smrt klíčem na kola, nebo dokonce malým domácím mixerem? A hlavní hrdina nemusí přežít? prostě [REC] jak má být :) ()

placido1

Původně sem spíš čekal nějaké pokročení v příběhu nebo vysvětlení. Tohle sem ale nečekal. Ze začátku roztřesená kamera, a to i ty záběry od profi kameramana na svatbě ze steadycamem byly hrozný, se změnila na klasickou filmovou kameru. Film ztratil napětí a trochu tajemna co měly předchozí díly a proměnil se ve klasickej zombie masakr. Ale i tak se na to dalo koukat a nakonec to aspoň pobavilo. Snad bude slibované ukončení s původním režisérem jedničky a dvojky lepší. ()

koci

Děsná nuda. Úvodních 20 minut je naprosto zbytečných. Když už se pak začne něco dít, dočkáte se chabých triků, školáckých chyb v kontinualitě a akce bez jakéhokoliv nápadu. Kamera je o to horší, jak moc toho o ní zpočátku nakecaj - tahle produkce neviděla cinéma vérité ani ve snu. Hvězdičku dávám střihačovi, kterej se s tím materiálem musel dělat. (Btw. střihačovi se na IMDb připisuje i "original idea" tohoto dílu, takže bych mu tu hvězdu měl zase vzít...) ()

schindler

Nemůžu říct, že jsem zklamán jako že spíše rozčarován. To, že amaterská kamera skončila asi po 20 minutách bych snad ještě překousl, i když první 2 filmy si na ní přímo zakládaly, ale co se děje potom mě hlava nebrala. Čekal jsem nějaké vysvětlení kde se virus vzal, jak se rozšířil atd. ale až na několik nepodstatných narážek nemá film s předchozíma dílama vůbec nic společného. K tomu toporné herecké výkony obou novomanželů, kteří mě osobně vůbec nesedly plus nelogické chování vetšiny zůčastněných (zde žádná karanténa není tak proč jednuduše nevezme člověk nohy na ramena). Alespoň masky slušný plus nějakej ten krvavej cákanec, přesto ty 3 hvězdy dávám hlavně kvůli setrvačnosti z minulých dílů, kde jsem neváhal udělit plné počty. ()

ScoRPy odpad!

Chtěl bych upozornit ty, kterým se REC a REC 2 líbil, ať se na tohle ve vlasním zájmu nedívají. Vubec nevím co to mělo být. Komediální prvky (brnění Svatého Jiřího, Sponge John, děda a jeho naslouchátko...wtf?!), jednou zombie běží a dělá Parkour a další sotva leze, strašné zvuky - zombie vydávají zvuky nějakých šelem, když trhají oběti. Špatné herecké obsazení - herci neherci. Nemám slov, je mi z toho uplně smutno. "Horor" bez atmosféry, bez napětí. Pro mě jednoznačný odpad a tohle nikdy víc. Pekelně nudná svatba! ()

reccal

Když se moc nevrtáte v ději, nehledáte logické chyby a připustíte nějaké ty dementní situace a skoky, je to celkem fajn podívaná. Nic nového, jako vždy nakažený - panika - všichni se požírají - bezvýchodná situace - the end. Oproti prvním dvěma dílům je to ale o dosti odlehčené, je tu i černý humor a nadsázka. Jistě, tím pádem to není "horor", takže možná ani tvůrci sami si nebyli jistí, co vlastně chtějí natočit, ale vcelku to funguje. Hlavní hrdinové sympatičtí, bohužel krom nich nemáte šanci pochytit nějaký další charakter, protože než se vybarví, všichni se už láskyplně okusují. Nu což, trochu slabší odvar, ale pořád se mi líbil. 50%. ()

Pointer

Ups, tak žiadna párty sa nekoná. Stačí mi poľahky len to, že názov je absolútne zavádzajúci a na otázku odkiaľ vírus pochádza sa budeme pýtať asi už len v [REC] Apocalipse. Žiaľ bohu, tešil som sa na to veľmi. Dve hviezdy dávam, lebo stále bolo miestami pociťovať tú atmosféru aká sa vyskytla v jednotke či dvojke, ale chovanie postáv, blbé diálogy či ten obranný mechanizmus, mi už prišiel absolútne nereálny. Jedno veľké sklamanie. Škoda. Ostáva len dúfať, že Apocalipse už takto nezpotvoria ()

filzip

ostuda!! film se vůbec nemuže přirovnávat k REC. Uplně zbytečně natočené a zkazilo to si myslím, i pověst o filmu. No nic, dělějme, že film k REC nepatří. Dávám dvě hvězdičky za snahu natočeni a poslední minutu na konci filmu. ()

pirate

Prostě typický krvák, ve kterém se to řeže a stříká všude kolem ve velkém. Kam se na to hrabou předchozí dva díly. Musím ale něco dodat - myslím to v záporu. Právě perfektní bylo na filmu Rec, že ačkoli je děj o nakažených lidech, kteří to krvavě roznáší dále, tak nebyl nikdy předtím příliš krvavý a to se mi líbilo. Jednička byla temná, napínavá, děsivá a měla skvělou hororovou atmosféru, dvojka byla prakticky totéž a upřímně mě nudila, ale trojka je už naprostý drasťák, který je překvapivě narozdíl od dvojky alespoň o něčem jiném, má lepší atmosféru, je napínavější a vtip je v tom, že kamera, přes kterou se natáčeli předchozí díly, zmizí vlastně před ukázáním názvu filmu (20 minut), což je na název docela nepřesné a trochu to kazí původní záměr, ale svým způsobem i lepší, alespoň člověk pořád ví, co se děje. Proto dávám tak "vysoké" hodnocení = 60%. Akorát bych vytkl ještě pár věcí. Zajímalo by mě, co se vlastně stalo s tím mladým hochem (držel ze začátku kameru) a lidmi, kteří byli ukryti v kostele, po polovině filmu se k nim už totiž nedostali (ani je neukázali) a až do konce se ujali všech scén ženich s nevěstou a také ta otázka, která se vzala už od prvního dílu a tento díl ji měl objasnit. A nevšiml jsem si toho, že by to udělal. Odkud se vzal ten virus? Čtyřka už snad odpoví. ()

johnyoss odpad!

Se slzami v očích jsem sledoval tento produkt zvaný film, ne proto, že by byl dojemný, nýbrž proto, že hloupější film jsem dlouho neviděl. Jako by herci postrádali logiku. Uvedu na konkrétním příkladu: shledání manželů a jejich snad půl hodinové objímání a projevování lásky, které by si jistě každý člověk odpustil při vědomí, že jej pronásledují posednutí lidé. Slátanina první kategorie, ne náhodou mnou označovaná za odpad!! Hodnocení 0/10 ()

Diceros

Tarantino by měl radost. Ponorný mixér, motorovka, meče a palcáty... Mě osobně to do této série teda nesedlo, mám na mysli ty zbraně a takový masakr. U filmu se ani nebudete bát jako u 1 a 2. Možná nebýt těchto přehnaných scén dal bych o hvězdu víc, ale nadruhou stranu nebýt toho tak by byl film možná zase moc obyčejný, protože jak sem řekl strach tu chybí. Zkrátka je to jiné, je to čistá béčková mlata, u které jsem se ale nenudil. ()

Paulie2

Taková absolutní blbost! Po shlédnutí prvního dílu jsem téměr koukal s otevřenou pusou a druhý díl nebyl jiný. U tohohle dílu jsem byl ale naprosto zklamaný! Ta dusivá a tíživá atmosféra, která tak skvěle funguje v prvních dvou dílech (záběr z kamery, uvěřitelné chování herců a skvělé herecké výkony spolu s uzavřeným prostorem (činžák) a a uzavřenou skupinou vytvářelo dohromady dokonalý pocit úzkosti) je zde naprosto zničena trapnými vtipy, "normální" kamerou a větším otevřeným prostorem. Ta naprostá samozřejmost, se kterou hrdinové jednají, je k smíchu:; z původně originálně natočeného španělského hororu se tak stala americká "béčkařina". Dávám jednu * jenom kvůli prvním dvoum dílům. Odpad tohle není, ale ztráta času ano. ()

Shay

Škoda že toto už dál nenavazuje na první dva díly, strašně by mě zajímalo co by se dělo dál. :( I tak to bylo fajn koukání. Jinak asi ty tři hvězdičky, na čtyři to už není. :) ()

Drky

Takže klesáme s každým dílem o hvězdičku. Děj umístěn na velkolepou svatbu...kde se objeví strejda se zafačovanou rukou ( odkud toto zranění má nebylo vysvětleno ) a najednou začne plivat krev a poté se zakousne do krku obtloustlé svatebčanky - nějak to všechno postrádalo smysl, dvě skupinky "stále normálních lidí" se navzájem hledají v honosné vile aby při tomto počinu jejich počet povážlivě klesal. Svatební šaty zkrácené motorovou pilou a ukrutně drsná nevěsta, která se vžije do role hrdinky akčních trháků rozřezávajíc nemrtvé příslušníky své rodiny. Nakonec se novomanželé přece jen setkají a společně ruku v ruce (nebo spíš novomanželka bez ruky) se dostávají z této zapečetěné vily aby nakonec novomanžel přišel při romantickém francouzáku o svůj jazyk, který mu ukousne již nakažená ženuška. Těžký podprůměr a jestli bude čtyřka v podobném duchu tak již se dostaneme jen na hvězdičku jednu. Hodnocení 2* a 30%. ()

AltairAhad

Tohle bylo moc i na mně. Absolutně jsem nevěděla o co čem je tam 80 minut řeč. Hůř to prostě ani (snad) natočit nešlo. Teď se vážně budu bát 4 dílu. ()

Tess92

První dva díly byly hrozný a vůbec nechápu to nadšení, tenhle díl už s předchozími moc společného nemá, a i když to byla pořád blbost, tak z těch tří blbostí byla nejlepší. Místy až směšná, nelogičnosti se objevovaly stále, ale aspoň konečně dávalo smysl to, co jen tak zbytečně zmínili v 2 - totiž, že na ně platí bible a modlitby. ()

abrat

Oproti predošlým filmov série slabšie. Asi to bolo spôsobené nielen scenárom, ale aj tým, že film sa odohráva mimo uzavretého domu a už to nebolo točené roztrasenou kamerou. ()

Richie4422

Milujem REC a REC2. REC je skvelou ukážkou podareného sviežeho found footage hororu, ktorý má všetko, čo taký film potrebuje. REC2, aj keď ho pôvodne neplánovali, je filmom, ktorý skvele nadviazal na jednotku, k zombie a vírusu prekvapujúco dosadili náboženské a cirkevné prvky, práve preto som sa trojke vyhýbal, nakoľko som z komentárov a traileru videl, že to z nejakého dôvodu nedopadlo vôbec dobre a kaziť si dojem. nie, ďakujem. Ale tak si sem skočím znovu a reku má to aj 4 hviezdičkové komentáre a hlavne ten od JASMa ma navnadil.. ale tam to aj končí. Znásilniť, zavraždiť, zosmiešniť svoje decko a napľuť mu do tváre chce kus obrovskej ignorancie. Neviem, či si Plaza riešil nejaké osobné problémy, či to mal v tom období ťažké alebo mu len stúpla sláva do lebene.. ale toto sa proste nerobí. Keby je to iný projekt, nech sa páči.. ale namočiť do krkov fanúšikov takýmto spôsobom, to je drzosť. Ale k filmu. Dlhý, dlhý začiatok, Plaza chcel zachytiť radosť a šťasie mladomanželov s následným preseknutím a začiatkom teroru.. nefunguje to. Zrazu prídu zombíci a namiesto "ou, ou.. už to ide" si človek povie skôr "svadobná zombie párty? DJ hrá..". Symbolizmus v zhasnutom červenom svetielku na rozbitej kamere je výstižný. Chceli ste REC? Prdlajs... na! Od začiatku premýšľate, či ide naozaj o horor alebo o prču.. a áno, ide o prču. Horor? Nie. Paródia? Nie. Hororová komédia? uhm. Nechcem byť až tak zlý, keď sa človek dostane na tú vlnu komédie a zmieri sa s tým, že REC neuvidí.. dá sa to.. ba dokonca poviem, že posledných 45 minút som si užil, i keď minimálne koniec bol prestrelený jak fas a pár retardovaných scén sa nájde. Po technickej stránke je to fajn, masky sú skvelé, scény so zrkadlom mňamkovské, žena s motorovkou krásna, humor občas sadne. Nesmial som sa, ale úsmev som sem tam mal. Ale to je všetko.. a to všetko je strašne málo. Keby je to Plazov iný projekt s názvom "Wedding Party" od začiatku jasný ako Komédia/horor.. tak by som dal tomu plné 3 hviezdy s radosťou. Ale toto nesie meno REC.. a REC 3: Genesis je chobotoidný pľuvanec stekajúci po tvárach fanúšikov a samotného žánru Horor i autorovho decka REC. Snáď je Plaza hrdý. Jednoducho po geniálnej jednotke a skvelej dvojke ľudia očakávali ukončenie príbehu a vytvorenie možno legendárnej hororvej trilógie. Chlapcom ale šľahlo v hlavách, rozdelili si prácu a povedali si, že zmordujú všetko, čo vytvorili. Trojka nemá s príbehom nič, neuzatvára, nepokračuje, je zbytočná, nie je hororvá, nie je to REC, je to priemerná hororová komédia.. a to je ešte smutnejšie. Koniec. ()

Big Daddy

Bohužel jde o prakticky nulovou přidanou hodnotu do série REC, protože nijak nerozvíjí klíčové první dva díly. K vidění je sice spousta krve, ale napětí je na ústupu na úkor celé řady absurdit. Herecké výkony jsou téměř tragické což nezachrání ani ženich v rytířské zbroji, ani křehká nevěsta s motorovou pilou, spíš naopak. Dokonale zazděný potenciál. ()

MartinSTFC

Že by šlo takto zmrvit Rec, to jsem nečekal, aneb, když už předem víte, že to stejně bude sra*ka, udělejte z toho komedii a ono už to nějak dopadne. Jak je vůbec mohlo napadnout.... Ale nic, tohle nemá cenu řešit. Jedna hvězda za SpongeBoba. ()