Reklama

Reklama

Camelot

(seriál)
Trailer 2

Epizody(10)

Král Uther nečekaně umírá a následkem toho je Anglie zmítaná chaosem. Mysl mocného kouzelníka Merlina zatemňují vize temné budoucnosti, a proto se rozhodne na trůn dosadit mladého a vášnivého Artuše, Utherova nemanželského syna a dědice, který byl vychován jako prostý poddaný. Na scéně je ovšem i další hráč - Artušova nemilosrdná a ambiciózní sestra Morgana, jež neváhá vyvolat nadpřirozené síly, aby si nárokovala korunu a bojovala s Artušem až do hořkého konce. Nastává čas epického boje o nadvládu a mladý král projde v těchto temných časech krutou zkouškou ve snaze spojit království roztříštěné válkou. V této svízelné situaci bude Artušovi jediným světlem naděje krásná Guinevera. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (103)

Laerry 

všechny recenze uživatele

Srovnám-li tento seriál s britským Merlinem, Camelot je vedle něj více realističtější počin, založený na středověké věrohodnosti, z níž bylo vyextrahováno magično a nadpřirozeno, které je zde zastoupeno především přírodními silami. Zatímco v Merlinovi si celý mýtus buduje základy pozvolna, na pozadí epizodických dílů, ve kterých kouzla hrají zásadní roli; tak Camelot již vychází ze zavedených pověstí, které upravuje tehdejšími konvencemi a magii odsunuje na okraj. Příběh tak míří za jasným cílem a snaží se nahlížet na známé charaktery z jiného pohledu, ne jako na chrabré hrdiny středověkého eposu, ale jako na obyčejné smrtelníky, se všemi charakterovými vadami a slabinami. Zda vám tento styl sedne více, záleží už jen na vás. Já raději zůstanu u zábavného a sympatičtějšího Merlina a Artuše z produkce BBC. Jelikož v téhle verzi jsou mi téměř všechny postavy silně nesympatické a jejich osudy jsou mi s každou další epizodou víc a víc ukradené. Jediné, co občas situaci zachraňuje, je Eva Green, jejíž Morgana povýšila na plnohodnotnou, chybující, zrazenou a ublíženou postavu, jejíž psychologický vývoj je lépe načrtnut, než v jiných adaptacích. O Artušovi či Merlinovi (Joseph Fiennes je neskutečně irritující) se raději zmiňovat nebudu, protože jejich výkony nestojí za řeč. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

A je to venku! Artuš byl ve skutečnosti transka, Lancelot měl osobního homokadeřníka, Ginévra chodila spát s natáčkama, Merlin se xichtil jako zamilovaný Šejxpír a Morganiny katalogové kozy to celé holt neutáhnou. Papundeklová výprava a teploušské potyčky pětihlavých, vymydlených armád jen podtrhují zoufalství tohoto úsvitu Albionu. Jen čekám, ve kterém díle se objeví Joláos a Mixér, retardovaný bratr Sama Raimiho. ()

Reklama

Flagg 

všechny recenze uživatele

Žádná sláva. Artuš je nechutný blonďatý homoklád, Merlin se většinu času přitepleně usmívá, výprava průměr. Lot ujde, ale vydrží pouze dva díly. Jediné, co seriál vyloženě zvedá, je Morgana v podání Evy Green, a není to jen tím, že ráda a často ukazuje kozy (což u Evičky ostatně není žádná novinka, že...). Po shlédnutí třech dílů jsem nenašel důvod, proč ve sledování pokračovat. ()

halogenka 

všechny recenze uživatele

Hm, to abych se v duchu omluvila Králi Artušovi s Owenem... Toto je totiž skutečně největší výplach s tématikou artušovské legendy, jaký jsem kdy viděla. Krále Artuše z nějakého záhadného důvodu hraje zlatý retrívr, Merlina trapák Fiennes s výzorem polodementního teplého nácka, všechny postavy jsou ploché, že by se daly použít jako rohožka před dveře. Jediný, kdo celou tu frašku herecky trochu drží nad vodou, je Eva Green, ačkoli teda znám i lepší Morgany. O scénáři a provedení snad radši nemluvit vůbec, to bych si musela vzit tak dvacet lexaurinů. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

S pilotem nemám větší problém, takže uvidíme do budoucna, potenciál by tam byl... Chci věřit tomu, že Bower mi do role Artuše totálně nepasuje proto, že bude za začátku schválně dětinský a neohrabaný, aby se postupem času pod Merlinovým vedením vypracoval na důstojného protivníka pro charismatické záporácké duo Purefoy-Green. UPDATE po třetí epizodě: Camelot je nehorázná mrd*a (a je mi fakt líto, že tohle slovo musím použít)! Z hlubin odpadu! jej tahají pouze skvělý Purefoy (dva! díly), Eva Green, bombastická atmosférická znělka, hudba, a sem tam závan originality. Jinak ale děs a hrůza. Tupý seriál plný imbecilních zvratů, nedomyšleností a hrozných herců. Ze čtyř hvězdiček na dvě a zároveň jeden z největších seriálových failů posledních let. ()

Galerie (222)

Zajímavosti (3)

  • Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (ČSFD)
  • Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (ČSFD)
  • V jednej zo scén, keď sa spolu rozprávajú Merlin (Joseph Fiennes) a Morgan (Eva Green), sa v prestrihoch mení pohľad, ktorým sa pozerá v zábere prítomná sova, bez toho, aby čo len raz otočila hlavu. (GTS_PUNK)

Související novinky

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

31.01.2013

Tak, a je rozhodnuto. Robert Rodriguez si obsazení titulní femme fatale v Sin City: A Dame to Kill For nechal až úplně na konec. Asi věděl, že budeme uznale přikyvovat. Zelenooká Francouzka je totiž… (více)

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Dívku s prapodivným jménem brzy uvidíme v upírském hororou Byzantium a adaptaci sci-fi románu „twilightové“ Stephenie Meyer The Host. Pak se objeví v historickém dramatu Mary, Queen of Scots, který… (více)

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (více)

Merlin se vrátí, Camelot ne

Merlin se vrátí, Camelot ne

19.07.2011

Dnes na televizní notu: kvalitně obsazená série Camelot stanice Starz chtěla být vážnější, dospělejší a hlavně drsnější protiváhou k teenagersky pojatému britskému Merlinovi. Nepovedlo se. První… (více)

Reklama

Reklama