|| Scenár: Chris Chibnall, Michael Hirst | Hudba: Mychael Danna, Jeff Danna | Produkcia: Graham King, Morgan O'Sullivan, Michael Hirst | Distribúcia: Starz (US), Channel 4 (UK), RTÉ (Ireland), CBC (Canada), Nine Network (Australia), RTL (The Netherlands) | Štúdio: Ecosse Films, GK-tv, Octagon Films, World 2000 Entertainment, Starz Originals | Rozpočet: 7 miliónov $ / za 1epizódu || Celkom zábavný počin, ktorý namiesto toho aby mystifikoval osobnosť Merlina, ho skôr odľahčuje. Eva Green je jedna radosť. Predstaviteľ Arthura je najslabším článkom celku, scenáristický zámer jeho vykreslenia ako slabocha ktorý spasí Anglicko bol trochu prepálený. Uvidíme, kam to dotiahne.(11.6.2012)

• jasiska

Musím uznať, že vopred som k tomuto seriálu pristupovala s pochybami, lebo hoci je artušovská legenda zaujímavá a bohatá studnica námetov, štyridsiate siedme spracovanie toho istého furt dokola ma akosi neláka. No mená Eva Green, Claire Forlani, Joseph Fiennes či James Purefoy ma ku Camelotu nakoniec pritiahli. Musím však povedať, že kvalitné herecké obsadenie je zatiaľ jeho najväčšou silnou stránkou - ostatné sú totiž len priemerné. Mladý Artuš nemá ani kvapku tej charizmy, ktorú by som u tohto legendárneho kráľa očakávala a ako som už spomenula, dej má u mňa už vopred nevýhodu. Prestala som sledovať niekedy okolo 6. dielu.(17.4.2011)

Zde půjdu s gustem proti proudu, protože Camelot není ani zdaleka taková kajda, jak by se podle zdejších umolousaných 49% mohlo zdát. Artušovská legenda už byla filmaři převyprávěna několikrát, tudíž se dá předpokládat, že s každou další verzí ji tvůrci pojmou zase trochu jinak. Artuš a naivní mladík s nevinným kukučem? Merlin jako holohlavý podivín? Guinevere a blonďatá královna krásy? Proč ne? Chápu výtky, sama bych jich taky pár měla (sem tam skřípne nějaký ten dialog, občas se objeví nelogičnost či wtf scénka jako "home-alone" Artuš v bitvě o Bardonský průsmyk), ale celkově převládají pozitivní dojmy: je to zábavné, napínavé, dobře zahrané (ač Evě Green koruna v seriálu nikdy nepřipadne, hereckému ansámblu bezkonkurenčně kraluje) i okostýmované a úvodní znělka je eňo ňuňo. Doporučuju dát šanci víc než dvěma epizodám. Tenhle seriál si to zašlouží.(25.2.2012)

• Davies182

S pilotem nemám větší problém, takže uvidíme do budoucna, potenciál by tam byl... Chci věřit tomu, že Bower mi do role Artuše totálně nepasuje proto, že bude za začátku schválně dětinský a neohrabaný, aby se postupem času pod Merlinovým vedením vypracoval na důstojného protivníka pro charismatické záporácké duo Purefoy-Green. UPDATE po třetí epizodě: Camelot je nehorázná mrd*a (a je mi fakt líto, že tohle slovo musím použít)! Z hlubin odpadu! jej tahají pouze skvělý Purefoy (dva! díly), Eva Green, bombastická atmosférická znělka, hudba, a sem tam závan originality. Jinak ale děs a hrůza. Tupý seriál plný imbecilních zvratů, nedomyšleností a hrozných herců. Ze čtyř hvězdiček na dvě a zároveň jeden z největších seriálových failů posledních let.(20.3.2011)

Srovnám-li tento seriál s britským Merlinem, Camelot je vedle něj více realističtější počin, založený na středověké věrohodnosti, z níž bylo vyextrahováno magično a nadpřirozeno, které je zde zastoupeno především přírodními silami. Zatímco v Merlinovi si celý mýtus buduje základy pozvolna, na pozadí epizodických dílů, ve kterých kouzla hrají zásadní roli; tak Camelot již vychází ze zavedených pověstí, které upravuje tehdejšími konvencemi a magii odsunuje na okraj. Příběh tak míří za jasným cílem a snaží se nahlížet na známé charaktery z jiného pohledu, ne jako na chrabré hrdiny středověkého eposu, ale jako na obyčejné smrtelníky, se všemi charakterovými vadami a slabinami. Zda vám tento styl sedne více, záleží už jen na vás. Já raději zůstanu u zábavného a sympatičtějšího Merlina a Artuše z produkce BBC. Jelikož v téhle verzi jsou mi téměř všechny postavy silně nesympatické a jejich osudy jsou mi s každou další epizodou víc a víc ukradené. Jediné, co občas situaci zachraňuje, je Eva Green, jejíž Morgana povýšila na plnohodnotnou, chybující, zrazenou a ublíženou postavu, jejíž psychologický vývoj je lépe načrtnut, než v jiných adaptacích. O Artušovi či Merlinovi (Joseph Fiennes je neskutečně irritující) se raději zmiňovat nebudu, protože jejich výkony nestojí za řeč.(24.6.2011)

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (Elwanelyn)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (Elwanelyn)