• verbal

A je to venku! Artuš byl ve skutečnosti transka, Lancelot měl osobního homokadeřníka, Ginévra chodila spát s natáčkama, Merlin se xichtil jako zamilovaný Šejxpír a Morganiny katalogové kozy to celé holt neutáhnou. Papundeklová výprava a teploušské potyčky pětihlavých, vymydlených armád jen podtrhují zoufalství tohoto úsvitu Albionu. Jen čekám, ve kterém díle se objeví Joláos a Mixér, retardovaný bratr Sama Raimiho.(8.4.2011)

• flanker.27

Ehm. TOHLE, ta holobradá cucákovitá přidrzlá nesymptická vyfešákovaná vyholená načesaná blondýna bez kouska charismatu že je král Artuš? TOHLE, ta čtvrtkama vytapetovaná polystyrénová narychlo v ateliéru spíchnutá místnost že je Kamelot? TOHLE, ty kozy že jsou - no dobře, ty kozy by mohly bejt Morgana, to jo.(29.2.2012)

• Jenda

Původně jsem si myslel, že se jedná o hloupoučký fantasy seriál pro děti se slušným obsazením a příšerným scénářem, jako je Herkules, Xena, Sindibád nebo Legend of the Seeker. Pak se ale na konci druhého dílu Eva Green ukázala nahá, což mě uvrhlo do stavu pochyb. Takže pokud se nezměnily limity pro nevhodné záběry pro teenage seriály na všední odpoledne, jedná se o vážně myšlenou katastrofu, na které má hodnotu pouze ta jedna vteřina Evy Green v Evině rouše. Velký přešlap...(28.4.2011)

• halogenka

Hm, to abych se v duchu omluvila Králi Artušovi s Owenem... Toto je totiž skutečně největší výplach s tématikou artušovské legendy, jaký jsem kdy viděla. Krále Artuše z nějakého záhadného důvodu hraje zlatý retrívr, Merlina trapák Fiennes s výzorem polodementního teplého nácka, všechny postavy jsou ploché, že by se daly použít jako rohožka před dveře. Jediný, kdo celou tu frašku herecky trochu drží nad vodou, je Eva Green, ačkoli teda znám i lepší Morgany. O scénáři a provedení snad radši nemluvit vůbec, to bych si musela vzit tak dvacet lexaurinů.(19.6.2011)

Z principu nerad odsuzuju historické filmy. Tohle je ale spíš fantasy, s dějinami to nemá co dělat. Obrázky jsou hezké, v HD je to fajn, jenže. Slečinka místo Artuše, samí hezouni, dialogy jako z 20. století, rozvleklost děje (aby bylo těch 10 dílů). Nutno říct, že místy je to i dramatické. Eva Green je záchranou, ona jediná věří tomu co hraje a drží to alespoň nad lehce vodou. Jakmile zmizí ze záběru, jde to do kopru. Jak se tam objeví ten blonďáček, jdo to rovnou do hajzlu. Taže celý díl čekáme, až se něco stane, ke konci to nabere rychlost, a tak si v očekávání pustíme další díl, a zase nanovo. Po třetím jsem to vzdal. Možná jsem byl jen málo trpělivý. 50%(11.1.2013)

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (Elwanelyn)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (Elwanelyn)