• kenkaku

Jediné co seriál drží od hodnocení odpad je, že je mi líto to spláchnout na úplné dno když to vypadalo tak slibně (po první epizodě). Seriál jsme totiž se sebezapřením dokoukal celý a... jo lituju toho. Legenda o Artušovi dostala zase na prdel. Jinak se to napsat nedá. Z děje se postupem čsu pro mě stalo hledání negativ (místo pokusu si seriál užít). Jinak to ale vydržet opravdu nešlo. V hlavě mi zůstaly celkem tři klíčové věci: --- a) zcela totálně iritující Artuš (víc protivného a nesympatického člověka jsem neviděl... KDOKOLIV z použitého hereckého ansámblu by udělal seriálu lepší službu) --- b) nikdo opakuji NIKDO se nechová smysluplně a logicky, až na vrchního maniaka seriálu - Evu Green (bohužel toho "úchyla" hrála až moc dobře). --- c) Merlin měl celý seriál jeden totožný výraz v obličeji. Fakt nekecám. Jakákoliv scéna - stále stejný výraz.(9.7.2012)

• Morholt

Britové se zjevně vzhlédli v seriálech z produkce HBO a rozhodli se v těchto intencích ztvárnit svojí národní legendu. Bohužel vznikl z toho paskvil s mizernou výpravou, příšerným hlavním představitelem a řadou kýčovitých dialogů, při kterých mi bylo za autory stydno. Jediné, co tuhle slátaninu chrání od černých čísel, je herecké obsazení, kdy Eva Green ztvárnila snad nejlepší Morganu v historii, jíž zdatně sekundoval druhý padouch James Purefoy v roli krále Lota. Kupodivu mi sedl i Joseph Fiennes a jeho afektovaný Merlin. Je škoda, že byl Camelot svěřen naprostým amatérům, protože finance a tím i potenciál tu zjevně byli. Snad příště. 30%(3.6.2011)

• VanTom

Tak tento pokus o dospělý dobrodružně-romantický fantasy/historický seriál vůbec nevyšel. Hlavně kvůli naprosto debilním zápletkám, postavám a jejich chování. Příklad: Získáme informace, že se blíží nepřítel a nejpozději zítra zaútočí na hrad, je proto nutné provést co nejrychleji korunovaci, aby nový král mohl vést vojáky do boje. Korunovace proběhne, co tedy potom? Správně, uspořádá se oslava, kde se všichni radují, popíjí, sám Artuš řeší vzplanutí citů k zadané Guineveře. Stráže a rytíři se hlasitě ožírají v trůnním sále a pak jsou všichni velmi vyjevení, když tam nad ránem vpadne nepřítel... A podobné zhůvěřilosti se tu dějí pořád, takže těch 10 epizod jsem přežil jenom díky démonickým koz... očím Evy Green. Ano, tak málo mi stačí. (A přece jen se seriál ke konci zlepšoval, takže jsem se i skromně bavil. Neodsouhlasení 2. série mě ovšem opravdu nerozesmutnilo.)(25.7.2012)

• Flagg

Žádná sláva. Artuš je nechutný blonďatý homoklád, Merlin se většinu času přitepleně usmívá, výprava průměr. Lot ujde, ale vydrží pouze dva díly. Jediné, co seriál vyloženě zvedá, je Morgana v podání Evy Green, a není to jen tím, že ráda a často ukazuje kozy (což u Evičky ostatně není žádná novinka, že...). Po shlédnutí třech dílů jsem nenašel důvod, proč ve sledování pokračovat.(3.1.2013)

• Cervenak

Po prvej časti: Černoch medzi rytiermi Okrúhleho stola? Ajaj, ale čo čakať od Hirsta, že? Belosi majú zase ofiny ako z módnych prehliadok. Aspoň že Artuš je celkom sympaťák a záporáci sú super - navyše Eva Green ukáže kozy. Takisto výprava sa mi zdá na televízny seriál slušná. Fiennesov Merlin sa 90% času len priteplene usmieva, snáď sa toho zbaví. Uvidíme, ako sa to postupne vyprofiluje, zatiaľ zmiešané dojmy. - - - Po 2. časti: Začína zostup do pekla. Niečo tak stupídne a bez šťavy sa len tak nevidí. Eva Green má bezosporu najluxusnejšie kozy na planéte, ale to mi bohužiaľ nestačí... :-((4.3.2011)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory .

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995).