Podle zdejších komentářů jsem čekala kdovíjakou katastrofu...nevim, možná je to tim, že já nesrovnávám dva seriály kvůli stejnýmu roku vzniku, přijde mi logičtější verzi mýtu o Artušovi a Morganě porovnávat s ostatními verzemi téhož mýtu...a jelikož mám Artušoviny hrozně ráda a ráda se vztekám nad tim, jak je dokážou dějově zprznit, ani jsem moc neočekávala, že bych se mohla nudit:-D A tahle verze byla pořád nadprůměrná. Hodně nadprůměrná. Snažila se těm příliš zmýtičtělým postavám hledat lidštější podoby a to oceňuju. A byla to hezky slaďoučká romantika:-D Jen škoda, že tam nebyl Purefoy víc, dobře se na něj dívá. Ženskejm směle doporučim.(21.2.2013)

Já čumím. 50%? To si snad děláte prdel ne? Z komentářů zde to vypadá, jakoby jste viděli jeden dva díly a šlus. Mrdnete tomu jednu hvězdu a nehorázným způsobem to zkritizujete. Já to poctivě dokoukal celé, a možná také proto, že tyto historické seriály mám rád, ale taky proto, že je ten seriál dobře udělaný a poutavý, neváhám a klidně dám vyšší hodnocení. Camelotu strašně ublížilo, že byl vysílán ve stejné době jako daleko propagovanější a rozpočtem dražší Hra o trůny. Většina pak na Camelota zapomněla nebo porovnala a neuspěch byl na světě. Ne ale pro mě. Já si ho užil, vůbec mi nevadilo, že tvůrci si zvolili příběh podle sebe a v těch deseti dílech, které mimochodem uběhly jako voda a slušně gradovaly, tak jak měly, se událo mnoho pro oko diváka zajímavého, promiňte pro oko mé. Někdy mi dokonce přišlel Camelot zábavnější než zmíněná Hra o trůny. Nemám ani co vytknout hercům. Eva Green? Excelentní potvora s krásným poprsím, J. C. Bower mi ze začátku přišel dost otravný a kolikrát jsem si říkal, jak může být tak slepý a pitomý, ale na konci se z něj stal kovaný Artuš, Joseph Fiennes coby Merlin divný, ale zároveň skvěle zahraný. Další byli stejně dobří. Navíc úvodní znělka bombastická, tak jak to má mít dobrý seriál. Bohužel kvůli neúspěchu se nedočkáme další řady, což je pro mě velká škoda, protože si Camelot pokračování zasloužil.(10.11.2011)

Možná je to tím, že současnou seriálovou scénu příliš nesleduji a nemám tedy s čím srovnávat, ale Camelot se mi vcelku líbil. Akorát bych tedy název změnil na Morgan, protože právě o postavu v podání (po všech stránkách) fantastické Evy Green tu kráčí především. Hraje ji jako nevypočitatelného chameleona, nedělá jí problém v jednu chvíli někomu podříznout krk a pár minut nato s naprosto nevinným a uvěřitelným úsměvem jinému lichotit, intrikuje, čaruje do posledních sil, je vyčerpaná i plná odhodlání, které jí do těla pumpuje stará křivda... A divák to všechno přímo cítí. Ale ostatní postavy se také povedly. Artuš tedy mohl být sympatičtější (jeho starší verzi by mohl v klidu hrát Steve Buscemi), ovšem Merlin jako drsný intrikán nemá chybu, Guinevera je krásná, Artušovi rytíři / bodyguardi nejdou pro ránu mečem nebo rukou daleko, jeptiška Sybila je odporná... A v prvních dvou dílech hrál můj oblíbený James Purefoy a mě mrzí, že se nezdržel déle. Co se týče příběhu, přišli scenáristé se spoustou dobrých nápadů oživujících klasickou legendu (díly Meč a koruna a Jezerní paní se mi líbily ze všech nejvíce), jen je škoda, že v závěru seriálu se děj jaksi rozmělnil a bitvě, na niž tvůrcům očividně chyběly peníze, bylo věnováno tolik prostoru. Tři a půl.(28.9.2015)

• Morholt

Britové se zjevně vzhlédli v seriálech z produkce HBO a rozhodli se v těchto intencích ztvárnit svojí národní legendu. Bohužel vznikl z toho paskvil s mizernou výpravou, příšerným hlavním představitelem a řadou kýčovitých dialogů, při kterých mi bylo za autory stydno. Jediné, co tuhle slátaninu chrání od černých čísel, je herecké obsazení, kdy Eva Green ztvárnila snad nejlepší Morganu v historii, jíž zdatně sekundoval druhý padouch James Purefoy v roli krále Lota. Kupodivu mi sedl i Joseph Fiennes a jeho afektovaný Merlin. Je škoda, že byl Camelot svěřen naprostým amatérům, protože finance a tím i potenciál tu zjevně byli. Snad příště. 30%(3.6.2011)

• halogenka

Hm, to abych se v duchu omluvila Králi Artušovi s Owenem... Toto je totiž skutečně největší výplach s tématikou artušovské legendy, jaký jsem kdy viděla. Krále Artuše z nějakého záhadného důvodu hraje zlatý retrívr, Merlina trapák Fiennes s výzorem polodementního teplého nácka, všechny postavy jsou ploché, že by se daly použít jako rohožka před dveře. Jediný, kdo celou tu frašku herecky trochu drží nad vodou, je Eva Green, ačkoli teda znám i lepší Morgany. O scénáři a provedení snad radši nemluvit vůbec, to bych si musela vzit tak dvacet lexaurinů.(19.6.2011)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (Elwanelyn)

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (Elwanelyn)