Podle zdejších komentářů jsem čekala kdovíjakou katastrofu...nevim, možná je to tim, že já nesrovnávám dva seriály kvůli stejnýmu roku vzniku, přijde mi logičtější verzi mýtu o Artušovi a Morganě porovnávat s ostatními verzemi téhož mýtu...a jelikož mám Artušoviny hrozně ráda a ráda se vztekám nad tim, jak je dokážou dějově zprznit, ani jsem moc neočekávala, že bych se mohla nudit:-D A tahle verze byla pořád nadprůměrná. Hodně nadprůměrná. Snažila se těm příliš zmýtičtělým postavám hledat lidštější podoby a to oceňuju. A byla to hezky slaďoučká romantika:-D Jen škoda, že tam nebyl Purefoy víc, dobře se na něj dívá. Ženskejm směle doporučim.(21.2.2013)

• Tom_Lachtan

špatně obsazená velenuda s jedním velmi zábavným čarodějem (jedno z nejzajímavějších tvárněních Merlina, hypnotizujícím odhaleným hrudníkem Evy Green a hezkou znělkou. Toť vše, co se zde dá pochválit. A přitom tam je skryt tak nehorázně obrovskej potenciál... Holt, na další verzi Artušovský legendy je třeba si pár let počkat...(4.3.2013)

Já čumím. 50%? To si snad děláte prdel ne? Z komentářů zde to vypadá, jakoby jste viděli jeden dva díly a šlus. Mrdnete tomu jednu hvězdu a nehorázným způsobem to zkritizujete. Já to poctivě dokoukal celé, a možná také proto, že tyto historické seriály mám rád, ale taky proto, že je ten seriál dobře udělaný a poutavý, neváhám a klidně dám vyšší hodnocení. Camelotu strašně ublížilo, že byl vysílán ve stejné době jako daleko propagovanější a rozpočtem dražší Hra o trůny. Většina pak na Camelota zapomněla nebo porovnala a neuspěch byl na světě. Ne ale pro mě. Já si ho užil, vůbec mi nevadilo, že tvůrci si zvolili příběh podle sebe a v těch deseti dílech, které mimochodem uběhly jako voda a slušně gradovaly, tak jak měly, se událo mnoho pro oko diváka zajímavého, promiňte pro oko mé. Někdy mi dokonce přišlel Camelot zábavnější než zmíněná Hra o trůny. Nemám ani co vytknout hercům. Eva Green? Excelentní potvora s krásným poprsím, J. C. Bower mi ze začátku přišel dost otravný a kolikrát jsem si říkal, jak může být tak slepý a pitomý, ale na konci se z něj stal kovaný Artuš, Joseph Fiennes coby Merlin divný, ale zároveň skvěle zahraný. Další byli stejně dobří. Navíc úvodní znělka bombastická, tak jak to má mít dobrý seriál. Bohužel kvůli neúspěchu se nedočkáme další řady, což je pro mě velká škoda, protože si Camelot pokračování zasloužil.(10.11.2011)

• DavidS.

Po čtyřech dílech zcela jasno - na Camelotu se povedla jen znělka a obsazení Evy Green společně s Jamesem Purefoyem...Artuš je tragédie už od pohledu a Merlin Josepha Fiennese vypadá, že má permanentně vysokou horečku...Vlastní pojetí legendy nevadí, ale doslova uráží hloupé a naivní dialogy...Pak se již nemá cenu bavit o čemkoliv dalším - třeba o výpravě, která je, i na televizní počin, průměrná až chudá bez čehokoliv osobitého nebo výrazného...(20.4.2011)

Zvláštní, že je tenhle seriál, co se hodnocení i divácké sledovanosti týká, docela neúspěšný. Myslím, že jsem viděla hodně zpracování artušovských legend a toto mi připadá, jako jedno z nejzajímavějších. Morgana, (nemohl ji hrát snad nikdo jiný než Eva Green), je ďábelštější než Lady Macbeth, svůdně laškuje s Merlinem i svým skoropubertálním bratříčkem Artušem, vynalézavě vraždí své nepřátele, přitom však v kontextu její minulosti i doby, ve které žije, je její chování vlastně pochopitelné. Právě její podobnost, propojenost a zároveň boj s čarodějem Merlinem jsou hybatelem celého děje. Oproti tomu sám Artuš je asi největší slabinou celého seriálu, někdy jsem si říkala: "co, tam pořád ten klučík otravuje."(18.10.2012)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (Elwanelyn)

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (Elwanelyn)