Z principu nerad odsuzuju historické filmy. Tohle je ale spíš fantasy, s dějinami to nemá co dělat. Obrázky jsou hezké, v HD je to fajn, jenže. Slečinka místo Artuše, samí hezouni, dialogy jako z 20. století, rozvleklost děje (aby bylo těch 10 dílů). Nutno říct, že místy je to i dramatické. Eva Green je záchranou, ona jediná věří tomu co hraje a drží to alespoň nad lehce vodou. Jakmile zmizí ze záběru, jde to do kopru. Jak se tam objeví ten blonďáček, jdo to rovnou do hajzlu. Taže celý díl čekáme, až se něco stane, ke konci to nabere rychlost, a tak si v očekávání pustíme další díl, a zase nanovo. Po třetím jsem to vzdal. Možná jsem byl jen málo trpělivý. 50%(11.1.2013)

• Ant

Camelot není úplně obvyklý historický seriál z kabelovky. Na kabelovce totiž bývá většina seriálů naprostá top kvalita. No, Camelot měl smůlu a do vínku mu byla nadělana blbá výprava a scénář o kvalitě Ordinace v Růžové zahradě (ale to už přeháním). Řekněme, že bylo bolestivé některé repliky poslouchat. O hromadě nelogičností ani nemluvě. Když vezmeme v úvahu, že celý seriál stál asi stejně jako Game of Thrones, tak opravdu nevím, kam se ty prachy poděly. Starz by si mělo vzít na paškál hlavního účetního. Hudba je ale výborná a herci jsou obstojní. Arthur se sice ze začátku chová jako nevyspělý harant, ale když vydržíte, tak se dočkáte trochu toho mučení po královsku. Bower se s rolí popral slušně vzhledem k scénáři. Merlin je kupodivu jeden z nejtrapnějších kouzelníků v historii lidstva a Fiennes docela nepokrytě přehrává. Závěrečný cliffhanger je skvěle vymyšlený a zároveň dost zvrácený, když nad tím přemýšlím - Morgan alias Eva Green je prvotřídní psychopatka. Jako historická jednohubka je to naprosto akceptovatelné a s vypnutým mozkem dokonce i zábavné. Ten potenciál tam pořád prostě je, a pokud odklepnou další řadu, tak Camelotu dám ještě šanci odčinit své prohřešky. Neodklepli.(12.6.2011)

• Cervenak

Po prvej časti: Černoch medzi rytiermi Okrúhleho stola? Ajaj, ale čo čakať od Hirsta, že? Belosi majú zase ofiny ako z módnych prehliadok. Aspoň že Artuš je celkom sympaťák a záporáci sú super - navyše Eva Green ukáže kozy. Takisto výprava sa mi zdá na televízny seriál slušná. Fiennesov Merlin sa 90% času len priteplene usmieva, snáď sa toho zbaví. Uvidíme, ako sa to postupne vyprofiluje, zatiaľ zmiešané dojmy. - - - Po 2. časti: Začína zostup do pekla. Niečo tak stupídne a bez šťavy sa len tak nevidí. Eva Green má bezosporu najluxusnejšie kozy na planéte, ale to mi bohužiaľ nestačí... :-((4.3.2011)

• arbitr

Po skončení první řady hodnotím průměrně, tohle novodobé seriálové zpracování Artušovské legendy prakticky ničím nezaujalo, snad jediná Evička v roli Morgany, nejhůře hodnotím Fiennese jako Merlina a druhou řadu (pokud nějaká bude) v podstatě považuji za zbytečnou a o ničem..(5.3.2011)

Zde půjdu s gustem proti proudu, protože Camelot není ani zdaleka taková kajda, jak by se podle zdejších umolousaných 49% mohlo zdát. Artušovská legenda už byla filmaři převyprávěna několikrát, tudíž se dá předpokládat, že s každou další verzí ji tvůrci pojmou zase trochu jinak. Artuš a naivní mladík s nevinným kukučem? Merlin jako holohlavý podivín? Guinevere a blonďatá královna krásy? Proč ne? Chápu výtky, sama bych jich taky pár měla (sem tam skřípne nějaký ten dialog, občas se objeví nelogičnost či wtf scénka jako "home-alone" Artuš v bitvě o Bardonský průsmyk), ale celkově převládají pozitivní dojmy: je to zábavné, napínavé, dobře zahrané (ač Evě Green koruna v seriálu nikdy nepřipadne, hereckému ansámblu bezkonkurenčně kraluje) i okostýmované a úvodní znělka je eňo ňuňo. Doporučuju dát šanci víc než dvěma epizodám. Tenhle seriál si to zašlouží.(25.2.2012)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (Elwanelyn)

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (Elwanelyn)