Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (více)

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá. (Cinemart)

kinderman

Nadživotní hrdinský biják, ve kterém je všechno (až na házení identifikačních známek do moře) jako v původním filmu + Star Wars: A New Hope + Behind Enemy Lines. Emocionálně nejpůsobivější scéna byla ta s Valem Kilmerem, věnování filmu Tonymu Scottovi zase samozřejmá povinnost. ()

Mikarda

Guilty pleasure!!! Zápletka samozřejmě žádná sláva, ale takový masivní good feeling jsem si z filmu neodnášela ani nepamatuji :3 Akční filmy nejsou úplně mým žánrem, ale byla jsem teda podstatně nadšenější než kolegové. Dobrá práce, děkuji. ()

Petroff

Miluju jedničku. Tady je všechno horší a to by u o 35 let mladšího filmu bejt asi nemělo. Asi největší pozitivum tak vidím ve skutečnosti, kterou tu naťukává ID Gilmour93 - mohly by vzniknout Žhavé výstřely 3... Látky k parodování je tu až, až... Celý je to totiž tak "hezký", až to hezký neni. Nepobírám nadšené hýkání nad nějakou poslední akční scénou, nic světoborného jsem nezachytil. Celý film je pak ve zkratce o tom, že Tom Cruise odmítá stárnout, tečka. ()

tufr

Čekal jsem super akční sekvence a nějakou love story.  Dostal jsem mnohem víc. Skvělá nostalgie, které funguje ve všech ohledech. Vzpomínky na zesnulé postavy, hudební soundtrack, letadla, auta, motorky....  vše funguje naprosto výtečně. Několikrát se mi regulérně hnaly slzy z očí. Třeba scéna s Valem Kilmerem. Tom Cruise patří dlouhá léta mezi mé nejoblíbenější herce, někdo namítne, že má jen jeden výraz, ale jak on sám 2x ve filmu podotkne... jinej neumí :) Zítra jdu zas!!! 90% ()

Axis

IMAX společně s Tomem servírují velké letecké porno, co fandovi, který vyrostl na prvním díle, vytáhne srdeční tep do maxima, zakutá ho do sedačky a k tomu vykouzlí nostalgicky úsměv na rtech. 8-/10 ()

Lexonka97

Nejsem obrovský fanoušek jedničky a i když to byl dost fajn film, nikdy to nebylo něco, co by mi přirostlo k srdci. Zato druhý díl s podtitulem Maveric byla opravdová bomba! Něco co jsem opravdu nečekal. Vlastně jsem si po celou dobu sledování nenašel ani jednu stížnost a nemohu filmu nic vytknout. Všichni herci jsou opravdu na úrovni a žádná z postav film nijak neshazuje. Snad jakákoliv scéna se stíhačkou, ať už v kokpitu či z vnějšku je kulervoucí a vypadá nádherně. A ta hudba převzatá z prvního dílu je prostě výborná a pro zpoustu lidí nostalgie jako prase. Top Gun Maveric má snad ten nejlepší příběh, jaký mohli vymyslet do pokračování. Druhý Top Gun je, co se týče humoru, překvapivě velice zábavný a už dlouho jsem v kině nezažil, že by se celý sál během jednoho filmu tolikrát zasmál. Všem hned doporučuji, stojí to za to a snímek si určitě užijete. ()

BoredSeal

Příběh je bolestivě naivní a vyplatí se nespěchat do kina s přílišným optimismem úrovně "nový Nolan", i když to skoro z recenzí tak vyznělo. Mix drobných pozitiv pomáhá se rozpaky vyrovnat, pořád je to docela gay, Jennifer Connelly je prostě kouzelná kočka, Ed Harris a Jon Hamm jsou v pohodě a Cruise asi naposled v kariéře vysekal volejbalovou figuru, aby vypadal mladší. Vlastně bych zapomněl na stíhačky, letecké akce jsou samozřejmě kromě scének s Connellyovou super a mají atmosféru. 7/10 ()

Kosmik

Bohužel nic víc než hru na city a na "starý dobrá časy" nenajdeme. Celé postavené jen na sentimentu a kultu prvního Top Gunu. ()

ilemas

Děsně mě to nebavilo,  nuda až teméř do konce, trocha napětí před koncem celý film nezachrání. Celkově mám dojem, jako bych sledoval jedničku. ()

Necron

chapu tu nostalgicky ladenou 80-kovou retro romanci. i posledni pomnik a vzlyk slizkeho, nestarnouciho scientologa. ale ten absurdni a pateticky scenar ve vsech ohledech a debilni konverzace? stihacek a kvalitnich zaberu leteckych souboju, pres veskere ocekavani, paradoxne moc nebylo, sekvence vetsinou doprovazeji strojene vyrazy radobypilotu nasnimane kamerou v kokpitu. u filmu jsem mel x WTF?! momentu a v kine nechapave kroutil hlavou. dobrych bylo cca 15min na posledni misi a to pomijim to, jak to bylo cele nesmyslne, ptz chapu, ze to je film pro lidi (ne pro piloty / vojaky) a musi to byt divacky atraktivni. v soundtracku hans zimmer vykradl sam sebe a cele to vygradoval ujecenou lady gaga v zaveru. proc ten overhype? ()

Lenka.Vilka

Krásná limonáda, která se rozlila na stůl, aby se událo porádný drámo jako vyvcholení filmu. Bylo to jako znovu jet na horské dráze. Ale v kině jsem měla pocit, že jsem se na ní poprvé vplížila natajňačku (kino bylo plné, přestože jsem šla na předposlední plánovaný den promítání, a potom se to rozhodli prodloužit do konce týdne), protože jsem tam jediná, komu bylo pod padesát. ()

vydumnica

Top Gun: Maverick je film, na ktorý sa určite oplatí ísť do kina. Ani neviem, čo sa mi vlastne páčilo najviac. Ale tá hudba, no wow!!! Dajte prosím Hansovi Zimmerovi Oscara! Tom Cruise zahral Mavericka tak, akoby ani neprešlo tých 36 rokov!!! A ešte k tomu aj vyzerá mlado. Akčné letecké scény sú parádne napínavé. Nechýbajú emócie, nostalgia, štipka humoru aj romantiky. Som veľmi rada, že po toľkých rokoch oživili Top Gun a urobili z neho priam dokonalý filmový zážitok!!! Dodatok: Spoločne s filmami Elvis a Babylon TOP3 filmy roka😉🧡!!! ()

Martin741

Dost som sa obaval Top Gun dvojky, najma po  tom, co sa stalo s Bod Zlomu 2 - dvojku uz netocila Kathryn Bigelow, ale akysi Ericson Core. Tuna jednicku tocil Tony Scott  a je to ciry priemer z 80s, tnto film sa vezie na vlne nostalgie. Tony Scott spachal samovrazdu, Kelly Gillis tu uz  tiez nie je, co je skoda. Scenar tuna k Top Gunu 2 je nic moc, to iste ale i scenar k Bod Zlomu 2. Je tu laska, akcia, nostalgia za 80. rokmi a veruze aj dojatie. Reziser Kosinski ma na svedomi Tron Legacy 3d z roku 2010 a Oblivion 2013 tiez s Krujzom. Vyzera to, ze za rok 2021 bol  film roku Duna a toho roku vyzera byt kandidat na film roku jasny  : 89 % ()

Hees

Zjednodušene povedané, tento film má všetko prečo sa filmy oplatia pozerať a nechýba mu v dejovej linke absolútne nič. Je plný emócii a o nejaké stíhačky tam ide až v druhom či tretom rade. Hlavne je omnoho lepší ako pôvodný Top Gun čo vlastne ruší naratív, že dvojka nemôže byť lepšia ako jednotka, teda nie len že to ruší taký naratív tento film ho doslova zbúral. Ani sekundu som sa nenudil a vôbec som to nečakal. ()

William_

10/10. S láskou a poctivostí natočený film, Je v něm vidět, že staré dobré filmové řemeslo stále nevymřelo, a film si tu velkou chválu a slávu i za mě rozhodně zaslouží. Film střídá emotivní, napínavé, vtipné, akční scény jak na běžícím páse. Děj Vás vtáhne jak nic, ani si na konci nevšimnete, že film trval něco přes 2 hodiny, bude Vám to připadat jak hoďka. Oproti 1. Tom Gunu je zde všechno lepší, propracovanější (což je logické, osmdesátky jsou už hold nějaký pátek za námi), ale i postavy jsou tu takové víc uvěřitelnější a mají svůj story-line. Film je vhodný opravdu pro všechny, ať už jste člověk co o těch létajících věcech na obloze nic nevíte, tak pro fajnšmekry do stíhaček. Musím zde vystihnou i dokonalý soundtrack, ať už v podání Lady Gaga nebo úžasných OneRepublic. V jeden moment jsem z rádia v barové scénce zaslechl i Bowieho! Prostě NÁDHERNÝ FILM, po kterém budete odcházet z kina s úsměvem na tváři. Teda doufám, protože čekat na "až to bude v televizi" je fakt hřích! ()

Malkel

Top Gun: Maverick bych popsal dvěmi slovy: Poctivý blockbuster. A funguje to. Tom Cruise v hlavní roli přináší naprosto skvělou filmovou zábavu, která chytne a nepustí. Tento akční spektákl má totiž to, co dnešním průměrným trapným akčňákům chybí - emoce a duši. Fandíte jak staré gardě, tak i nováčkům a před jejich náročnou misí si přejete, aby se všichni ve zdraví vrátili domů. Další věc, kterou film zpracovává excelentně je prvek nostalgie. Ten film vás donutí mít nostalgii na něco, co jste třeba neviděli. Nebo i kdyby viděli a nemáte k prvnímu stíhačskému filmu žádný vztah, nostalgii ucítíte a odraz starších dnů vás naprosto dostane. Top Gun: Maverick je perfektní blockbuster se svém oboru. Jen nezapomeňte, že je to stále jen blockbuster. Rozmýšlel jsem mezi **** a *****. Ale díky tomu úžasnému zážitku v kině, kde byla cítit ohromná síla každé té stíhačky... *****. Jednu si případně odeberte. ()

M.i.k.e

jedničku fakt nemám rád a i když sem jí někdy loni dal ještě šanci, nic se na tom nezměnilo.Od dvojky sem tak neměl nijak extra přehnaná očekávání, i když všeobecný hype kolem ní mě začal pomalu nahlodávat a teď těsně po shlédnutí si trochu vyčítám, že sem jí neviděl dřív. Ano, je to sice dějově kopírka jedničky, ale lépe natočená, lépe udělaná a má rozhodně sympatičtější herce. No a pak je tu ještě ta akční část, kde se hodně trénuje a pak chvíli bojuje a tady nemá Maverick konkurenci a IMHO sem nic lepšího neviděl v posledních hodně letech a možná ještě nějakou dobu neuvidím.Jediné co Maverickovi může trochu šlapat na paty je (nepřekvapivě) Mission Impossible.Akce a letecké zaběry tady jsou jednoduše famózní a strhující a McQuarrie s Cruisem překonávají sami sebe.A tak zatímco jedničku už nejspíš nikdy neuvidím, tohle uvidím stoprocentně ještě několikrát a opětovně a s radostí se budu i nadále nechat strhávat s tím co tady asi poslední opravdový akční hrdina a jeho kámoši stvořili...90% ()

Chen

Technicky brilantní podívaná, která umí zacloumat s divákovým adrenalinem. Dávka nostalgie je tak akorát hutná, pokud jde o sentimentální nádech, ten už je v určitých momentech na hranici mé únosnosti, ale to je subjektivní záležitost. Nicméně, příběh jako takový je v drtivé většině snadno předvídatelný a příliš překvapení přichystaných nemá. Na druhou stranu, v případě Top Gunu asi málokdo čeká a žádá, aby byl jeho děj extrémně originální. Je to příjemná retro jízda ve velmi moderním zpracování. ()

Lischai

Motorky, letadla, sporty na pláži, zlej generál, hodnej generál, starý dobrý F-16. Všechno bylo. Z traileru se zdálo, že příběh stárnoucího Mavericka nabídne nějakou intelektuální nebo emocionální hloubkou, ale ve skutečnosti je to jen barevná reklama na military industrial complex, kde protivníci nemají ani tváře, ani motivace, ani charaktery - jsou to jen piloti v černých helmách, kteří slouží jen k tomu, aby je Cruise rozstřílel ve stíhačce. Nic není problematizováno, všechno je skvělé, fuck yeah Americaaa. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí

12.01.2024

Top Gun: Maverick, který před rokem a půl zboural kina, je nejúspěšnějším filmem megastar Toma Cruise a celosvětově si doletěl pro 1,5 miliardy dolarů. Bylo tedy jen otázkou času, než Paramount… (více)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům