Borrtex

Při začátku jsem si chtěl ještě zajít pro nějaké to pití k filmu, ale jaksik už ten začátek mě vtáhl do děje tak, že se mi nepovedlo se odtrhnout od obrazovky. V celém filmu jsem nenašel ani jednu "Nudnou" chvilku. Pořád se něco dělo. Film který doprovází skvělí herci, a ještě lepší efekty, se tak stal jeden z dalších skvělých pokračování, který si drží svou kvalitovou linii :-) 80% ()

GeusX

Dvojka Expendables mne mile překvapila. Více akce a mnohem více humoru (až na hranici parodie) než v jedničce. Pokud jste navíc byli nadšenými videomaniaky již když Sly, Arnie, Dolph, Chuck, Jean-Claude i Bruce Willis natočili v druhé polovině osmdesátých let své největší akční pecky, budete se bavit ještě o trošku víc (či jinak), než Ti, co byli odkojeni až Jasonem Stathamem a novodobou akční vlnou! Nenáročná, ale výborná akční zábava takřka na 100% (kino, DVD) ()

PROROK14

Podľa hodnotenia som čakal trocha viac, no i tak je to slušný akčný film, píšem slušný, lebo som už videl aj lepšie. Postavy mi sadli všetky. Nemám čo vytknúť ani Norrisovi, ktorý si svoje sekundičky užil naplno. Vyskytli sa aj vtipné scénky, z ktorých bude moja najobľúbenejšia asi tá, v ktorej Arnie vytrhne tie dvere :D 75% ()

6thSun

Podstatně zajímavější než jednička, a to i navzdory Švácovi, kterej v politice poztrácel veškerej hereckej cit (ne že by ho někdy měl hodně) a je na něj celkem útrpnej pohled. 80% ()

maseer2

takřka všichni akční hrdinové našich dětských let v zábavném akčním výplachu, který po všech stránkách o kousek trumfuje první díl.. tihle staříci do muzea ještě zdaleka nepatří! P.S.: taková ultimátní sešlost akčních hvězd by si každopádně zasloužila o něco delší stopáž, minimálně Arnoldovi s Chuckem by totiž trochu víc prostoru rozhodně slušelo.. ()

Dydzej

Pokud bych chtěl dvojku vystihnout v několika slovech, tak bych řekl: Akce, akce, hlášky, obsazení, akce. Jenže hlášky a akce nejsou všechno. Dojemnější pasáže a proslovy jsou místy takové hlušší. Norris, Willis a Schwarzenegger hýří vtipem a svými kultovními slogany (I will terminate you, I'll be back, Yupikej, ...) Samozřejmě nesmím zapomenout na hudbu z Hodný, zlý a ošklivý, která zazní při příchodu Chucka Norrise. První díl Expendables na mě nicméně působil o něco lépe. Stejně bych ale chtěl tento kousek doporučit všem, co se chtějí po večeru odreagovat a užít si staronovou dobrou klasiku. ()

Tommassi3

"Já se vrátím !! - Ty už ses vracel několikrát !! Teď jsem na řadě já !! ;) Nádherný zážitek !! Ke komentáři Golfisty není absolutně co dodat !! Děkujeme, pánové !! ;) Děkujeme, Slyi !! I když faktem je, že velký Sly s ješitností sobě vlastní tlačí dík svému vlastnímu scénáři všechny ostatní oproti jedničce výrazně do pozadí, aby nepatrně prostoru dostali pouze Jason Statham s Dolphem Lundgrenem, byť očividně jen aby Panu Postradatelnému otevírali prostor pro hlášky, kterých sice výrazně ubylo, ale zato patří k těm nejúdernějším, jaké jsem kdy slyšel !! Proti Simonu Westovi, který by měl děkovat za nabídnutou šanci, nemám sebemenších výhrad, všechny kousky jím režírované mě opravdu bavily, pokračování Expendables však ze všech nejvíc !! Na tohle jsme totiž my pravověrní skalní fanoušci osmdesátkových béček čekali třicet let !! Naprosto ultimátní zábava plná těch největších hvězd dob dávno minulých a vpravdě béčkové akce, to vše ve stollonovském balení v doprovodu tradičně velmi vydařeného soundtracku Briana Tylera !! [ Dabing 5/10 ] S poměrně složitým úkolem se tentokrát ve Studiu Budíkov porvali se ctí, ačkoliv výběr herců se s jedničkou, která si navíc vysloužila dvě verze dabingu, pro kino, DVD a Blu-Ray, bohužel rozchází, což beru jako největší minus. ()

MikaelSVK

Napriek tomu, že sa druhý diel páči takmer každému viac než ten prvý (čo de-facto dokazujú aj hodnotenia), tak ja som výnimkou. Možno to bude tým prostredím, v ktorom sa dej filmu odohráva (predsa len Albánsko resp. Bulharsko nie sú tak exotickými krajinami ako Brazília) a možno tým duom záporákov. Okrem JCVD a S. Adkinsa tam totiž nebol už nikto známy, kto by to ešte mohol "prikrášliť", kdežto na druhej (nezraniteľnej a nezničiteľnej) strane to bola samá známa tvár. Film však splnil moje očakávania, s ktorými som šiel do kina, a ktoré som od neho čakal, čiže akcia, srandičky, výbuchy, výmeny názorov a ďalšie. Už teraz sa teším na ďalší diel a hlavne na to, ktorý nový "herecký vyslúžilec" sa tam objaví! ()

Hismael

Když zapomenu na to, že se v akčních scénách umírá až na jednoho z postradatelných pouze na jedné straně, je to naprosto skvělý. Více akce, více postav, více vtipných hlášek a vše o několik levelů lepší než v jedničce. Vtipné scény dobře těží z minulosti postav i přesto, že je to akční film. Nejen že by mohl konkurovat kdejaké komedii, ale většinu z nich by hravě překonal. Van Damme zahrál zápornou postavu skvěle a zároveň je to i nejlepší film, ve kterém kdy hrál. ()

Hwaelos

Pubertální ústřelek, v němž Chuck Norris vypráví vtipy o Chucku Norrisovi, Van Damme předvádí svou proslulou otočku a Arnold "is back". Expendables pomrkávají na diváka hodně okatě a nutno říct i hodně zábavně. Odkazy míří neustále ven - do jiných filmů téhož herce nebo k jeho osobnímu životu. Ve všech ostatních ohledech film selhává. Budování příběhu, gradace, dialogy, všechno špatně. ()

Johny_fork

Už jenom to, že může člověk v jeden moment na plátně vidět Sylvestera, Arnolda a Bruce s pořádnými kvéry v rukou, mi způsobuje nemalou erekci. Jinak se jedná o další našlapaný akční nářez stvořený pro všechny, kteří vyrůstali na Rambovi a Komandu. Oproti prvnímu dílu se sice místy dostáváme až na hranici parodie, ale stále se jedná o velmi dobrou zábavu. ()

Ouwen

Po prvním shlédnutí jsem to musel vidět ještě 4x, abych si udělal obrázek o tom, jak sepsat tenhle komentář. Ještě, než začnu s rozborem musím přiznat, že jsem se bál, že se to posere. Přeci jen jedničce chybělo něco a West si u mně posral Mechanika, ale tímto si to u mně napravil. Nejdřív negativa, MÍNUSY: Asi to, že to spíš mělo být delší, kvůli postavám. Další věc, která mně mrzela, je to nehorázná prasárna, když kluci kosejí záporáky, ale přijde mi to moc zpočítačované, mohlo se na tom víc zamakat. Chyběl mi Rourke. Jet Li! Parchant, jen prvních 20 minut tam byl, ale potom se vypařil, což mně mrzelo. Na to, že to je maximální náhul, akce mohlo být přeci jenom víc. A poslední mínus?! Úmrtí Bylliho, ale jinak se mínusy hledají těžce, tohle jsou spíše detaily. PLUSY: Akce! Nevídaný masakr, když dojde na akci, padá spousta hlášek a akce se zdá, jako nekonečná. Nechybí výbuchy, souboje, zejména Liho s pánvičkama, prostě nač si akční fanda vzpomene. Dolph je nevídaný plus. V jedničce minimum prostoru, nesympaťák, ale tady Švéd zabijí hláškama! "Youngu, skrč se! Ehm, ehm... Brácho, ona po mně jede!" Chuck Norris, to je fakt plus jak zmrd! Opepřil zbylou polovinu filmu, lépe řečeno: "Jsem vlk samotář, ale někdy je sranda být ve smečce." Arný a Willis, ty dva na konci byli top. "Jsem zpátky!" Nebo - "Mám prázdno, ale vrátím se!" "Vracel ses už dost krát." Do toho se zapojil Chuck a Arnýho narážka. "Kdo je další?! Rambo?!" A nakonec epická scéna se Smartem. "Trenči, naskoč!" "I má bota je větší, než tohle." Statham je pro mně stejně nejlepší, tolik hlášek! "Nejbezpečněji bude před jejich hlavní." "Tímto vás prohlašuju, za muže a nůž." "Co schytal jsi to?!" "Jo, 2x!" "Hehe, fajn, že né já!" Mohl dostat o malinko víc prostoru, jako ostatní týpci, ale hlavně, že bojoval s Adkinsnem :) Potom Crews a Couture! "Co jste zač?!" "Američani!" "Od kdy?!" "Švédsko!" "Číňanka!" "DEMENTI!" Jejich spolupráce byla ukázková, chci je v dalším díle. Potom aj Liam Hemsworth, škoda, že ho JCVD oddělal, ale aj JCVD se Scottem byli ukázkový záporáci. Nan Yu je nehorázná kočka, působí ve filmu přirozeně. A konečně Stallone! Je pravda, že Statham je můj oblíbenec z party, ale miluju, když Sly hází o stěny se záporákem, nebo vlítne do hangáru a s revolverem zmasakruje 10 lidí. Hudba je luxusní! Prostředí parádní, střídání lokací, konec epický! Celkově to působí přehnaně, ale zábavně. Nesmí mi to mezi top filmama chybět, jsem zvědavý na trojku. Jinak začátek mi připomínal Far Cry 3 :D Celkově dávám: 95% ! ()

Terva

CITÁT - Chcípněte, hajzlové!!!!........ Když nevrátíš zbraň, budeš Trenči (Arnold Schwarzenegger) terminován. AKCE? Jasně! Střelba, výbuchy, hlášky, vtip, krev, co stříká všude - co více chtít? Voda, vrtulníky, letadla, akční jako vystřižené ze starších úžasných akčních filmů. Kluci to tu prostě parádně rozbalili. CITÁT - Hele, máš něco na čem nejsou lebky?............ Nádherná hudba (Brian Tyler a Frank Wolf), perfektní ozvučení, dobrá kamera (Shelly Johnson A.S.C.) a herecké obsazení k nezaplacení. Tak se probuďte, to není sen. Být žena, tak u toho filmu blahem porodím. CITÁT - Zpomal, děláš z nás dědky......... A jak to tak v klasikách bývá, přijde zrada, potom smrt a pak krutá pomsta. A že to bude jízda je jasné hned od začátku. CITÁT - Vystopovat, najít a zabít......... DIALOG: BARNEY ROSS (Sylvester Stallone) - Kde jsi? LEE CHRISTMAS (Jason Statham) - Už jedu. To je střelba, co slyším? BARNEY ROSS - Jo. LEE CHRISTMAS - Zvládnete to? BARNEY ROSS - Možná když budeme mít tank. A sakra!!! LEE CHRISTMAS - Co se děje? BARNEY ROSS - Tank maj oni!!................ CITÁT: BOOKER (Chuck Norris) - Jo, kobra mě uštknula, ale po pěti dnech strašlivé bolesti chcípla............ Tak jsem si myslel, že to bude jen pánská jízda, ale opak je pravdou. Bez žen to prostě nejde. CITÁT - Ještě jeden! Odpočívej....po kouskách.......... Legendární věta Arnolda Schwarzeneggera "Il be Back" (Já se vrátím) zazní v .... ale to by byl spoiler. DIALOG: BARNEY ROSS - Tohle přece patří do muzea. TRENCH - Ano, jako mi všichni........... Bum sem, bum tam. Ve filmu zazní hudba z filmu "Hodný, zlý a ošklivý" a to vždy, když na scénu přichází Chuck Norris - vynikající až geniální nápad. Film je věnován památce Liv Kuna. ()

Pink.Panther

Infantilní střílečka s puncem nostalgie. Obstarožní parta vypadá jak ZAPOMENUTÝ VÝSADEK LATINSKOAMERICKÉ QUERILLY. Sly jde svou cestou a láme americké teenagerky na pokus o knír i bekovkou co by partyzán nikaragujských Contras. Zábava PRO NOSTALGIKY AKČNÍCH OSUMDESÁTEK. Vypnout mozek a čumět. Vše. Jakmile to ale podrobíte analýze a okecáte to na několikastránkovém elaborátu, je čas vstoupit do politiky. A kandidovat do voleb nejlépe za nějakou Odpornou Dekadentní Stranu. ()

Chermy

Když se člověk ohlédne za klasikami jako je Poslední skaut, Demolition man, nebo třeba Pravdivé lži může trochu zamrzet, že takovou péči s jakou si dříve scénáristé hýčkali tenhle žánr, dnes už prostě filmy s akčními hrdiny nedostávají. Nebo si snad vybavíte stejně ikonický film s Jasonem Stathamem, či Dwaynem Johnsonem? Nevím o něm. Protože dnes už se propocený tílko nenosí, dnes se rejžuje za hrdinu oblečeného v americké vlajce. Na druhou stranu, tohle je jiný žánr, než taková Smrtonosná zbraň. Ano, neubráníte se dojmu, že je to celé poslepované z různých scének a jako celek to moc smysluplně nedrží. Ale čert to vem, tohle je čirý proud zábavy.....tohle je stejně pitomé jako Komando, nebo Tango & Cash....ale taky stejně boží!! ()

JayZak

Není to rafinované, je to předvídatelné a trochu dětinské, ale hlavně je to ohromnej nářez. Slzičky smíchu a štěstí kapaly, tak nabušená, parádně absurdní akce v podání takovejch drsňáků tu už dlouho nebyla a dlouho nebude. S úspěchem to užívá stejných ingrediencí jako první díl, s tím, že je ale ještě nesmlouvavější a namakanější. A hlavně - je tu víc vracejícího se Schwarzeneggera, yippie-ki-yay Willise a přidává to Norrise a JCVD (i s jeho trademarkovými kopy z otočky). ()

Beznoh

No jako tenhle typ filmu mě moc nezaujal. Dobře je tam pár vtipných hlášek "dinosauřích" hrdinů a hvězdné obsazení. To je asi tak důvod proč dávám ty tři hvězdy, ale jinak by to bylo ještě o dost míň. Děj o ničem, myšlenky žádný a že bych se nějak výrazně pobavit, to taky teda ne. ()

evilmind

Urcite horsi nez jednicka, o tom zadna. Skoda, ze to cely neni akcni jizda jako prvnich 15 minut, a trochu se to rozplyzne do samoucelneho poskytovani prostoru postavam, ktere si to nezaslouzi. Desne malo Jet Liho, JVC nema na to bejt villain uz ani v animovanym filmu, a Chuck Norris, ktery je tam samozrejme nejlepsi, pusobi jak pomeranc naroubovanej na hrusce. Malo vtipu, krome tech Arnoldovych, ktere bych vymyslel i ja, tam snad byly jen dve mista s dobryma hlaskama. I tak ale v dnesni bide je to solidnich 7/10. ()

JohnCZ

Mnohem lepší, než jednička a to hlavně proto, že druhý díl konečně obsahuje (krom Chucka Norrise) hlášky a odkazy, které jsem tak postrádal v první díle. Film se rozhodně bere mnohem méně vážně a to se mi líbilo - akční film 80. let má být nadnesený. A hlavně, v obsazení se objevilo mnohem více akčních hvězd a díky tomu film překypuje solidní pestrostí. Příběh ovšem opět hraje spíše druhé housle, prakticky tu je jenom proto, aby se mohli naší staří známí dosytosti vyřádit. Rest in pieces! ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky