Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

MirecRKK

velmi slaby film vela som od neho neocakaval a aj tak ma sklamal viac krat si ho uz nepozriem, skoda slo z toho vytrieskat omnoho viac premarneny potencial filmu ()

Nag0

Ako neznalca godzilej tématiky mi určite každí odpustí, keď napíšem, že väčšiu vysokorozpočtovú tuposť som ešte asi ani nevidel. Až na pár hutných momentov so slušne vyobrazenou deštrukciou tu nefunguje absolútne nič. Od Cranstona čo nemá čo hrať, cez mariňáckeho synčeka čo tiež nemá čo hrať (tiež si nie som istý, že by aj niečo hrať dokázal), až po Watanabeho usmokleného vedca, ktorý má možnosť hrať usmokleného vedca (!). Keď nám to už malo ukázať tú neskonalú deštrukciu, a o hercov tu vlastne nešlo, prečo to pre budhove semmeníky malo cez 2 hodiny?! Nekonzistentná, vykastrovaná, klišoidná, ultra drahá óda na japonské nezmysly (v tomto prípade). ()

Mckay

Po prvním shlédnutí v kině jsem měl dost smíšené pocity ,ale po druhém skouknutí doma jsem Godzille přišel na chut. Na rozdíl od té Emerichovi tu konečně máme Godzillu tak jak jí Japonci vymysleli. Godzilla vypadá naprosto dokonale má velké masivní nohy a obrovské pláty a plive " ohen ".Takhle má vypadat a to nemluvím a neskutečném řevu.Každopádně zde první velké plus oproti původní Godzille , která byla vlastně jenom obrovská ještěrka , která měla navíc v každém záběru jiné měřítko.Druhé plus je že Godzilla je temnější a vážnější film , kde monstrum nám hned od začátku " necpou " od první minuty filmu.Naopak Godzilla se poprvé ukáže až na Miami a to je snad až kolem 40 minuty ,ale nástup je to impozantní.Navíc se mi líbí že režisér první souboj pouze nakousl a diváka navnadil, navíc pokračování souboje můžeme posléze vidět v televizi v domě hlavního hrdiny.Další plus jsou napínavé scény například:první muto, vlak s vojáky a hlavně noční seskok s výbornou hudbou.Scéna kdy hlavní postava má už namále v malé lodce je taky zajímavá.Takže film je 100% lepší než jeho předchůdce je dospělejší s výbornými efekty,destrukce nechybí a hlavní herec byl vybrán taky dobře (obrat o 180 stupnu oproti Kick ass).S čím mám ale už problém jsou protivníci Godzilly ( Muta vypadají divně) a hlavně poslední scéna je neodpustitelná.Dokonale proamerická jinak jednoznačně nejlepší godzilla a druhý nejlepší film s monstrem 85% PS: Nechápu tak nízké hodnocení ()

creatides

Nevím co k tomuto filmu říct. Snad jen že s bídou rozeznáte rozdíl mezi vyplou televizí a televizí kde běží tento film. Mělo by se to jmenovat černočerná tma. Na konci filmu se ještě dočkáte (již ve světle) záběrů na trosky města. Toť asi vše co k tomuto napsat. Víc jsem v tomto filmu neviděl... ()

Martin29

Film ve kterém nejde vidět absolutně nic . Kdyby tam nebyly ty potvory s kterými Godzilla bojovala tak odpad. Nejlepší je ,ale konec ve stylu Godzilla vyleze z moře příjde tsunami určitě to zabilo tisíce lidí a oni ji oslavují. ()

Denzen

Akčný vyvážený film, tak sa dá nazvať Edwardsova Godzilla. Zatiaľ čo Emmerichova verzia ponúkla neuveriteľné množstvo nelogických momentov a hlúpych scén, toto dielo výborne vyvažuje typické akčné hollywoodske bitky a japonské tradície a premiešava to do zaujímavého filmu v ktorom je Godzilla vlastne dobrá. Sklamali ma len postavy, tie vôbec neboli prepracované a občas robili blbé rozhodnutia. ()

xyran odpad!

Bezduchý a těžce nadhodnocený brak nijak nevybočující ze současné Hollywodské kanalizační tvorby - nekoukatelné.. ()

darius1706

Ach jo, kolikátý remake? Druhý? A čím dál větší kravina. Nevím, jestli to bylo překladem, ale ty dialogy občas jako od někoho, kdo zrovna vytáhnul flašku Fernetu. Třeba "je to opravdu naprosto nutné"... NO a taky sakra nepříjemní herci. Nakonec nejsympatičtější z nich byl Bryan Cranston, kterému bohužel provedli něco otřesného s vlasy, ale i tak. No, ale jinak to byla neskutečně hloupá slátanina, kdy se každých deset minut někdo ptal do blba civějícího japonského vědce "opravdu věříte, že to můžeme porazit?". Shrnutí: Opravdu špatný film. ()

burg

Měl jsem pocit, jako bych šel do nemocnice jsa objednán na operaci hemoroidů a oni mi místo toho vytrhaly všechny zdravý zuby v hubě. Zážitek nepěkný, ale jinak, než bych původně čekal. S tímhle filmem se to mělo vlastně stejně. Neříkám, že Emmerichova verze je kdovíjaký skvost, ale v porovnání s tímhle filmem je to jako Shakespeare proti ochotníkům z Horní Dolní... ()

roloend odpad!

Prosba filmárom: nemiešajte blato a trus, lebo potom vznikne takéto niečo...Dlho som sa tomuto filmu bránil a už, bohužiaľ, viem prečo. ()

tom75p odpad!

Přidám se k té skupince , která chce ostatní varovat a odradit od ztracených 2 hodin života. Absolutně jsem to nepobral ( a to si nemyslím , že jsem úplnej debil ) , prvních 30 minut byla sbírka největších klišé podobných filmů , naprosto nesympatický tatík ( s "vlasy", ze které by se nemusel stydět ani František Výborný ) , který káže pravdu tak vehementně , až se jeho věznitelé stydí , rodinné téma , které asi mělo být hlavním leitmotivem všech tvorů ve filmu , ale mě bylo úplně , ale úplně u prdele. Hlavní hrdina , který se k někomu připojí , přiblíží k domovu , skoro zahyne , jediný přežije a tak dokola , až jeho retardový synek vycítí maminku v davu a všichni se šťastně setkají atd atd atd... A i kdybych se povznesl nad výše uvedené , tak bych to stejně neviděl , protože 60 bebo víc % filmu je v naprosté , opakuji NAPROSTÉ tmě. Dlouho jsem nebyl tak nasr... , pardon , frustrovanej. Jo a skoro bych zapomněl - o Godzille to opravdu není. ()

aneta105

Nejsem nějaká fan sci-fi oblud, ale po dokoukání Godzilly jsem s tímto názorem couvla. Velmi impozantní film. Dva druhy obřích oblud mě fancinovala v tomto filmu natolik, že jsem ani nevěděla jaké bestii fandit. Musím dát velmi dobré hodnocení 90% ()

Ambriiz

Dobré, až skvělé. Herci na film vhodní, scénař měl trochu chyb, ale, podle mě je to moc moderní. V "prvním" díle byla jen jedna godzilla a film byl trochu realistický, tenhle snímek byl nerealistický, bylo více příšer (což mi přišlo strašně zbytečné) a prostředí, ve kterém byl film natáčen, bylo (podle mě) schválně vybráno, aby měli diváci pocit, že to je opravdová katastrofa. Ale, na to, že tu bylo dost připomínek, si tento snímek zaslouží 4 hvězdy. ()

Drslw

Thriller v pravom zmysle slova. Výborne budovaná atmosféra, plnokrvné postavy, napätie a tajomno namiesto digitálnych orgií prekonáva všetky godzilovské blockbustery o dve triedy. Tento film by sa mal vyučovať na filmových školách ako dôkaz, že aj s takým fyzikálne a logicky vopred strateným námetom ako Godzilla & Melody Monsters sa dá urobiť výborný film. (nedá mi nevypichnúť výkon Kena Watanabeho, spočívajúci v striedavom sústredenom znehybnení, vytreštenom čumení a nacvičenom odriekaní textu spamäti, ktorý by sa už mal konečne naučiť po americky, aby vedel, čo jeho postava vlastne hovorí :D) ()

RAMSTER007

Verze od Emmericha je pro naprosto dokonalá.. no naprosto úplně ne, ale je několikanásobně osobitější než tohle. Jediný klad tohohle monstra je ten, že se podobá originálu a né jako ta od Emmericha to je fakt. Verze z roku 1996 má výborné herce, prostředí, atmosféru a konec. Tahle verze má dobré triky a technické zázemí při natáčení to je, ale všechno.. bohužel. Další díly budou zřejmě točeny se stejným konceptem a to je opravdu škoda.. ()

karyon

Zlata Godzilla z roku 1998. Tahle verze je priserna hovadina. A ty vizualni efekty jsou jak z roku 1980. Beckovy film. Velke zklamani. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)