Miranda

• Velká Británie Miranda
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (více)

Série(4) / Epizody(20)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

kareen

Na Mirandě Hart je nejlepší to,že si umí dělat ze sebe a hlavně ze svých nedostatků legraci tak jako málo kdo.Rozhodně však mezi ně nepatří nedostatek vtipu,protože tahle britcomová variace na Bridget Jonesovou je prostě zatraceně zábavná,to vám tedy povím... ()

UncleG

Miranda je děvče k pohledání. Měří dva metry, váží jako mládě hrocha a pohybuje se s nonšalancí vykolejený lokomotivy. Obzvláště elegantně se pak chová v přítomnosti opačného pohlaví, kdy kromě schopnosti jedním lehkým krůčkem zdevastovat celou místnost, vypiplala ještě umění znemožnit se hned v první konverzační větě. Koncept je super a hlaní představitelka jakbysmet. První sérii považuju za zábavnou i když lehce repetitivní. Jenže ty tři dobrý vtipy se bohužel nedají opakovat do nekonečna a tak se s druhou sérkou už zbytečně tlačí na pilu, až se z komedie stalo spíš přiblblé pitovření. Škoda Mirando... ()

erased

První dojmy nebyly zrovna oslnivé. Anglický humor působil nuceně a často skřípal, a Miranda i zbytek osazenstva se jevili nesympaticky a hlavně těžce neherecky. S přibývajícími díly se ale přesně tyto zápory změnily v největší klady seriálu. Neherectví, nemotornost a kouzelné charisma Mirandy se najednou staly důvodem k jejímu obdivu a opakování původně hloupých vtipů, později stále hloupých ale o to lepších vtipů, nejlepším zdrojem zábavy. Mirandu se po třech sériích dá jen stěží nemilovat. Such fun! ()

Patw

Seriál jsem během Vánoce 2019 shlédl opět celý a bylo velmi uvolňující vrátit se do světa Mirandy a jejího obchodu se srandovními předměty. Neustále vtipně naladěná, optimistická Miranda je perfektní změna ve všem tom drama, utrpení, kterého je kolem dostatek. Nadále si i tento seriál uchovává místo v mém seznamu toho nejoblíbenějšího. 5 z 5 bez váhání. A teď si jen přát aby se Miranda Hart opět vrátila s čímkoliv, jen aby se vrátila na obrazovky. ()

Hennes

Výborný a vtipný seriál. Miranda Hart jako hlavní aktérka a autorka scénáře útočí na naší bránici a dokazuje svůj skvělý smysl pro humor. Její Miranda působí dojmem milého dinosaura, který obtížne hledá partnera a vypořádává se s běžnými situacemi života. Ještě, že má svého Garyho a hlavně svou matku :-) ()

gabin(a)

Jéžiš, já jsem tak smála! Miranda je famózní! Fakt bezva, tohle bych si byla ochotná i pustit na DVD a zkouknout to všechno najednou (zatím jsem viděla první 2 díly). Nesouhlasím, že by se to mělo jmenovat Deník Bridget Jonesové. Miranda je totiž vtipná:-), Jonesovou jsem prostě nevydržela..... ()

Sammya

Je to v podstatě taková blbost, secondhand embarassement is real and all, ale už si nepamatuju, když jsem se u něčeho naposled tak moc a nahlas smála. A má to i můj oblíbený romantický element, je to britské, za mě to má všechno, co od sitcomu čekám, a moc mě baví. ()

Splasher

Forma, kterou je Miranda natočena (komunikace s diváky), patří mezi mé nejoblíbenější. Ovšem způsob, kterým je provedena, zrovna není - jak já tomu říkám - můj šálek čaje. Opravdu dobrá je až pátá epizoda druhé série. Obsazení v této epizodě také napovídá, kde mám další problém s tímto seriálem, a to sice výběr herců do vedlejších rolí. V neposlední řadě také musím zmínit Mirandin posh accent, který mě více irituje než baví. Ocenění Mirandě přeju, přece jenom vtipných ženských komiků je málo, ale když budu chtít vidět vtipné pohledy do kamery, určitě dám přednost mistrům Hardymu, Gervaimu a bezkonkurenčnímu Martinu Freemanovi. ()

tomeek

Občas v pozdních večerech zabrousím na HBO Comedy a hle! Robustní žena se smrtícím humorem ve své vlastní show o životě nepříliš atraktivní ženy po třicítce. Tak trochu Bridget Jonesová, ovšem humor je čistě sitcomový. Každá epizoda je nadprůměrně vtipná a pokaždé, když to v telce chytím, dívám se až do konce. A její matka, to je kapitola sama pro sebe. Skvělý seriál pro milovníky britského humoru. "Such fun!" ()

octopuska

Miranda je prostě bourák, to se musí nechat. Extrémně nekonvenční, ruku v ruce s britským, suchým humorem, kterého se asi nikdy nenabažím. Podobně jako u Blackova knihkupectví, jsem chvílemí zírala čeho jsou, tak konzervativní a upjatí Angláni schopní. Když se rozjedou jsou k nezastavení. Nějakej rasismus, sexismus a jiné dnes ošemetné neduhy, tady nikoho nevzrušují. Šije se tu úplně do všeho a občas to, až hraničí s únosností. Která ženská by se nechtěla od rána do večera cpát dobrotama a neřešit váhu. Nosit ujetý modýlky, předčítat spratkům v knihovně Main Kampf, aby se vyhla asistence u porodu, prdět o sto šest , až u chiropraktika sfoukne vonnou svíčku, cválat, vyřvávat, jak na lesy......zkrátka vymýšlet ptákoviny všeho druhu a kašlat aspoň jednou na konvence. Miranda si to užívá plnými doušky i s šílenou matkou za krkem, která ji nedá vydechnout a za každou cenu ji chce strčit do chomoutu. Miranda samozřejmě touží po velké lásce a má ji na dosah hned vedle v restauraci, kde vaří jeden fešný Lucifer. Válela jsem se smíchy, čeho všeho byla schopná, aby ho uhnala. Ideální na zvednutí nálady, když přijde splín a tak nějak je všechno na hovno. Tohle je prostě životabudič jedna báseň. ()

Khumbac

To, že hlavní představitelka je nepříliš hezká dělá seriál Mirandu tak vtipnym, neboť jejími častými počiny, jsou narážky na sebe samou. Dobry seroš pro ty co rádi anglicky humorek. ()

Fanita

Rehocem sa ako blázon, aj keď miestami len od trápnosti...no napriek tomu ma Miranda baví...občas sa však za ňu musím hanbiť. ()

filmmovier

Je to vtipné, že? Miranda je geniální, jak já říkám, sitcom - zajímavé slovo, sitcom... sit-com! Ano, prostě další autorský projekt z Británie, kde mě prostě nikdy nepřestanou překvapovat. Naprosto brilantní, fantastická, okouzlující Miranda Hart, která promlouvá k divákům, plácá spoustu kravin, dělá hovadiny, scénář si hraje se slovíčky a jazykem... Strpčo, teď nevím, co jsem to chtěl napsat. Strpčo. Strpčo. Už to mám, I ostatní herci jsou perfektní, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips a z mužských postav zejména James Holmes tvoří perfektní seriálovu partičku, ve které je každá postava skvěle napsaná, zahraná a zajímavá, na ženské postavy je navíc radost se koukat. A dalším zajímavým prvkem (a asi tím nejlepším, co seriál nabízí) je "Previously in my life", kde je vytřískáno tolik nápadů, že to snad ani není možné. Zatím jsem za polovinou druhé série a opět se mi potvrzuje, že pět hvězd na britské sitcomy prostě nestačí, obzvlášť, když tenhle je jeden z těch opravdu nejvíc nejlepších. Vtipné, že? 100%. ()

geklon

Miranda je blbka. Taková, která se svým blbství chlubí. A mě to bohužel moc vtipný nepřijde. Tuctový sitcom, se snahou být něco víc. Ale bohužel víc než blbku v hlavní roli nečekejte. ()

hanagi

Netuším, proč mi Miranda tak dlouho unikala, škoda, protože o deset let dříve bych ji ocenila zřejmě více než dnes. Ale i tak nevadí, výborně se bavím. A nevím, kolik lidí si všimlo geniálních titulků Bětky Šáchové, ale pro mě je to další plus. ()

Wendy

Jak může mít tenhle naprosto boží britský seriál kromě mého jen jedno jediné hodnocení? Miranda Hart, hlavní představitelka a tvůrkyně seriálu, si jen letos za své dílo uzmula tři ceny, včetně Královny komedie, titul, který ji dokonale vystihuje. I gigy, které by se za běžných okolností daly nazvat klasickými či předvídatelnými, naprosto zachraňuje Mirandino komické načasování a dělá z tohoto malého klenotu (který anglický svět miluje, tak proč ten česko-slovenský tentokrát zaspal? Misfits vidělo přes 2500 lidí) možná nejzábavnější pořad v současné televizi. [If you and English get along, you can watch the whole series here.] ()

R´Hell

Ze začátku mě hrozně štvalo přehnané pitvoření se a trochu nucený humor, ale přestála jsem to, a nejen, že jsem si zvykla, navíc mě to začalo opravdu bavit a u prvního dílu druhé řady jsem se smála téměř od začátku do konce. Miranda je neskutečně svérázná osoba a Miranda Hart je herečka s nesmírným nadhledem, kéž by všichni lidé tak brali své sociální handicapy. Pod pojmem britský humor si představím jiný druh seriálu, nicméně ani Miranda ve svých třiceti minutách nezklame. ()