Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

Havaj8

Je těžký dneska udělat nadprůměrnej iluzionistickej film, kterej zabaví po celý dýlce. Tady když už to nebyl jeden velkej trik, ale přišla část s okecávačkama, tak to bylo k věci, kdy nás to nutilo se vtáhnout do děje a pochopit, jak to tam funguje a proč to tak je. Žádný laciný nebo old school triky, tady to byla jedna pecka za druhou s tou dokonalostí, že i když jsme se dozvěděli jak to všechno bylo, ve finále jsme byli všichni nahraný...Navíc na toho muže v kapuci by jsme v životě nepřišli. Morgan Freeman prostě ví, v čem hrát. ()

Agent006

Relativně zábavná pro oko technicky pěkná, ačkoliv nedomyšlená vykrádačka Dannyho parťáků a The Prestige. Rozuzlení (to pseudo šokující odhalení nepočítam) zde nenacházim a tady je to zrovna třeba. Jsem blbá já nebo ten scénář? ()

Hennes

Tak tady nejprve napíši komentář a pak teprve budu číst ostatní. Alespoň zjistím jak jsem na tom oproti většině. Začnu koncem snímku, který byl určitě nečekaným zvratem, ale z logiky bych si pár připomínek neodpustil. Jenže ten snímek měl hlavně pobavit a to splnil na 100%. Celý snímek má perfektní tempo a napětí po celou dobu. Kouzla a magie jsou doprovázena trefnou hudbou a výtečnými světelnými efekty. Iluzionisté jsou přesvědčiví a svých rolí se zhostili na jedničku. Možná jsem čekal více od Harrelsona, ale role je role. Pobavil jsem se a nenudil, pro mě se záměr autorům vydařil naplno. ()

rakovnik

Moderní, dymanický, vtipný film, s vynikajícím hereckým obsazením. Filmy o iluzionistech nevyhledávám, ale v sobotním odpoledni přišel vhod a mile mě překvapil. Co mě překvapilo nemile, byla Novou useknutá zde vícekrát zmiňovaná potitulková scéna. ()

OlieM

#ohgod_frenchaccent #worst_ending_ever #puking #ooo_henley #gambit_much? #ruffalo+eisenberg+harrelson_annoying ()

shyster

Nesnáším filmy, který dělají z diváků hlupáky a samy se tváří jako promyšlená a logická zábava. Celou dobu za ty kouzelníky čarují jen CGI a samotný triky nemají reálný základ. Konec tomu nasazuje jen korunu. Trapnost. A Jesse Eisenberg tu je na pěst. ()

Pugo

Od filmu s kúzelníkmi vykrádajúcimi banky, pri ktorom pomáhal aj Copperfield, by som čakal aspoň štipku reálnosti resp. uveriteľné prevedenie trikov. Práve naopak, kľúčové scény postrádajú akúkoľvek, dokonca i minimálnu logiku, lieta sa tu v bubline, mizne v závese, a povrch budovy je dokonale osvetlený... ani neviem čím a ako. Je škoda, že film sa spolieha na CGI efekty a fakt plytký scenár a všetko to maskuje pekným a nablýksaným vizuálom a stále usmiatymi a dokonale upravenými kúzelníkmi. Záverčný twist ani nejdem komentovať. Jesse Eisenberg mal skončiť s herectvom po Facebooku. Jemu nikto nepovedal, že vie zahrať len jeden výraz a nedokáže intonovat? Na druhej strane, vystúpenia sú pekné, dynamické s príjemnou Tylerovou hudbou. ()

O´Neill

Now You See Me mělo luxusní námět, kterého však pan režisér nedokázal vůbec využít. Ty dvě hodiny sice utekly celkem rychle, což o to, když ve vás film nezanechal žádný silnější efekt. Místy utahané, jindy přitažené za vlasy, velmi jsem však ocenil to, že se opravdu nejedná o sci-fi, ale perfektně vyšperkované triky. The Prestige pochopitelně zůstává nepokořen, ale i tak je Now You See Me taková jednohubka na nudné odpoledne. 60% ()

Caym

Naivní spektákl plný létajících bankovek, velkohubých proslovů a nudné, podřimující prázdnoty schované (hodně špatně) někde za tím vším lesklým a krásným a kouzelným a - ... bez logiky, bez zápletky (proč že všichni utíkají? a kde se tam vzal ten pán s tím tryskáčem?), s falšenými emocemi a vykonstruovanými motivacemi postav, které vlastně nikdy neměly na víc než na oblbování lidí. Pánové a dámy: takhle se z králíka dělá klobouk! (nebo naopak?) ()

BarryLyndon

Dynamicky efektní, efektně dynamické. Letní blockbuster nemusí být jen o záchraně světa za dunění epické hudby. Ve skvělém tempu to nepolevuje až do konce. Obsazení velmi sympatické. Po druhém shlédnutí musím zvýšit hodnocení, bavil jsem se monstrozně. 9/10 ()

Petoss1

Dobrí herci v primitívnom filme. Keď si spojím kúzla a filmy tak napr. Dokonalý trik alebo Iluzionista. Sú to skvelé filmy, ale tento sa na nich nechytá. Debilné "kúzla" a super kúúl prevedenie so super dokonalými podfucKármi,ktorí sa hrajú na veľkých pánkov. Celé zle. A to akože bombastické rozuzlenie, z ktorého sa mal divák pokakať nemalo chybu. Naivné, zbytočné. ()

joker.george

Až příliš se tvůrci snažili přijít s geniálním nápadem, a když už dokáží vymyslet opravdu povedené loupeže ,,na živo'', tak jejich snahu srazí ostatní triky, které popírají a ignorují jakékoliv fyzikální zákony či zdravý rozum a ani závěr pro mě nebyl odzbrojující, protože jsem čekal takové vyústění od poloviny filmu... Herecké obsazení je vážně úctyhodné a sympatické, ale co z toho, když má každý herec respektive postava málo prostoru, takže se nedokáže pořádně prokreslit?! Hudba od Briana Tylera mi seděla pouze ke kouzelnickým vystoupením, ale jakmile se slezlo z pódia, tak hudba ochabla a přestala být nosným pilířem. ()

Streeper

Velmi nápaditý příběh. Kouzla vždycky patřila mezi věci, které jsem si vždy přála pochopit, takže mě tenhle film jistým způsobem bavil a přitahoval, ale také je příběh trochu moc komplikovaný a místy dost zdlouhavý, takže jsem se občas i nudila, což vzhledem k délce, filmu moc neprospělo. Ale herci byli úžasní a všechno dělali s takovou lehkostí, že jsem jim vše uvěřila. ()

Numinek

Do posledních 10 minut jsem byla rozhodnutá dát 5*, ačkoliv to dávám vcelku výjimečně... ale film měl spád, bavil mě, ani na chvilku jsem se nenudila a tak i přes nějaké ty nelogičnosti a efekty, co tam nemusely být (bublina, trik s plachtou,..) jsem tam ten plnej počet chtěla dát... No ale ta poslední část?? To bylo vážně tak nutný? Koupím si DVD a jsem rozhodnutá vypínat ho po scéně s Freemanem a autem :)) ()

bourec

To že tady píšou některý komenty píčusové sem si už zvyknul.Podobný lidi jedou na těžký šedivý vlně reality,a nic ,co je jen trochu s puncem fantazie,nedokážou rozkousnout,a už rozhazujou po serveru vodpadky.Zkuste popelnice před barákem.Jinak Leterrier natočil kromě Souboje titánů fakt dobrý kousky,a Podfukářema znovu nezklamal.Mysteriózní,trocha akce,dobře obsazený(ani Eisenberg mi překvapivě nevadil),a hlavně hudební motiv,kterej se line celym filmem,je naprosto bombovej,úplně to žene film do nějakýho nadupanýho,tajemnýho konce.A to je důvod,proč dám čtyři.Ten konec je takovej vodbytej,nijak napínavej,trochu se nepovedl.Ale jinak pecka.Ještě že všichni nejsou Refn.Za to dík.80%. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)