Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

strelenaL

Velmi vybroušený klam a brilantní parta lidí, kteří podtrhují s velkou pompou nečekanou a iluzivní podívanou. Bombastický závěr! ()

MI-380

Svěží, zábavné, svižné. První polovina a závěr na 85%, zbytek vata (útěky, honičky a další útěky a honičky): 70% (21452 hodnotících, 75%). ()

Dagoussek

Film jsem si užívala od první minuty, plno triků, kouzel, zábavné a napínavé momenty. Kouzelnické grandiózní vystoupení mě dostávaly a čekala jsem stále kdo bude ten dotyčný v kápi, který dal dohromady jezdce a dost mě zamrzelo, že to byl ten vyšetřovatel, Čekala jsem někoho drsnějšího než Marka Ruffalla a taky velkolepější konec, no co už, ale jinak famózní. ()

Jaro.Krafcik

Podfukári alebo aj kúzelnici po rokoch pozreté znova, určite lepšie ako slabá dvojka. Aj keď niektoré momenty nudili. Skvelé herecké obsadenie vtipy a myšlienka filmu. Plusom bol aj program Joj cinema kde nie sú žiadme reklamy. Nechýbali ale sietové problémy a bol až niekolkrát pozastavený kvôli načitavaniu z archívu. 4* ()

Wbcko

Dobře koukatelné, s příjemným hereckým obsazením. Možná malinko moc na efekt natočené a s překombinovaným koncem, jako nonintelektuální výplň večera však vhodné. ()

tommmy89

Výborný film na štýl Dannyho parťáci (no aspoň tak trochu z profilu). Jednoducho chcem povedať, že je zlodejský a Krimi a to sa mi páči :) Navyše "Podfukári" majú i tempo a vysokú akčnú stránku so zápletkou a prekvapením na konci. Rozhodne film na ktorý sa oplatí ísť do kina, len škoda, že v poslednej dobe je ich tak málo. 4* ()

Hollohlaway

Technicky dobře zvládnutá pestrá škála triků a podfuků, společně s nahlédnutím do zákulisí kouzelnického řemesla. Potud ok. Ale konec filmu je neůměrně natahován, pointa podivná a tempo se celé nějak čarovně zpomalí. ()

MichelSmith

Musím sa priznat,že po The Words,čo bol určite dobrý film ale príliš umelecký a komorný a velkom sklamaní z The East,čo bol vyložene béčkový nepríliš oku lahodiaci film som sa dostal po tento skvost a bola to doslova terapia duše a zmyslov! Luxusný počin zo zaujímavou tematikou trikov(kúzlenia),úžasnou akciou,fungujúcou partou a prekvapivým záverom vo mne spustil otázku,že prečo to pozerám až teraz! ()

klose182

Nejlepší trik, který ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje. Drahý pan Letterier zřejmě zamýšlel natočit chytrý film o nadlidech s překvapivým happy endem. Podařilo se mu vytvořit polochromého hybrida Dokonalého triku, Dannyho parťáků a Obvyklých podezřelých s nepříliš překvapivým happy endem. Ale bavil jsem se, proto ty čtyři hvězdy. ()

Masrii

Iluze na každém kroku doprovázena skvělými efekty a monstrózními show. Je to pěkné na pohled ale místy opravdu matoucí, a to ne jen iluze, ale třeba záměrná předváděná blbost detektiva Marka Ruffala. Pro běžný sychravý večer vhodný film, ale vynášet ho do nebes opravdu nebudu, to nezachrání ani známé obsazení tohoto díla. 80% ()

Trapper33

Illusion.. illusion everywhere. Hrozně komplikovaný příběh, který je vlastně skoro úplně o ničem. Dobrým se stává jen díky tomu, že je zabalený do skvělého obalu. Akce, humor a triky jsou skvělé. ()

jefff

Čekal jsem nové Dannyho parťáky, dostal jsem jejich lacinější papundeklovou verzi. Tam kde byla třeba logika a promyšlený scénář, šoupli tvůrci kouzlo. Za mě nic moc. Woody byl fajn a Freeman, Laurent a Ruffalo taky ok. Ale scénář mě hrozně nebavil. ()

Babous

Výborní herci, skvělá hudba, ale co ten příběh? Vždyť to je ještě zamotanější než Inception! Ačkoliv je ústřední čtveřice Jezdců trochu komunistická, musel jsem jim fandit už kvůli té show, kterou dokázali uspořádat. A že byli před policajty vždycky o krok napřed. Konec mimochodem dokazuje, že závěrečný zvrat nemusí vždycky film vylepšit. ()

Zemi11

Něco tak velkolepého, pompézního, co vlastně ani veliké a pompézní není. Pomezí bullshitu a dokonalosti. Zborcené harfy tón a strhané struny zvuk. ()

LuciusWlk

Hodně pěkných triku, hodně najivních triků, ale chytře vystavěný děj, a tak, proč nevyzdvihnout fakt, že jde o parádni filmek, který mě bavil a závěrem překvapil. ()

BMAJTZ

Kouzelnické triky které by ve skutečnosti nikdy fungovat nemohly, ohýbání fyzikálních zákonů takovým způsobem až to bije do očí, člověk co tahá nitky je ta nejdementnější volba jaká vás napadne a spousta nelogičností, to přesně charakterizuje tento film. Film chce být hláškařsky komediálně zaměřený - není, chce být detektivním filmem a diváka navnadit - nenavnadí, nakonec chce být snad i thrillerem - ani náhodou. Tenhle film je jednoznačně jednohubka nad kterou se nesmí přemýšlet. Když nad tím začnete byť jenom trochu myslet dojde vám totiž, že ty bombastické triky by stály víc než to co tito lidé vůbec ukradli, taky by vám došlo to, že vše je založeno na tak perfektní shodě náhod, že by to v reálu fungovat nemohlo, a taky by vám taky došlo, že jejich fanoušci jsou fakt divní, protože je uctívají přestože jim například v posledním triku nic nedají a obětují jim tak 2 minuty života. Osobně nechápu to nadšení tímto filmem, herci jsou fajn, ale nic co by tu už nebylo, příběh je naprosto mimo a jediné co tomu trochu přidává je pěkně odvedená filmařská práce, toť vše. ()

Lukoboss

Obecně mám iluzi a triky, potažmo "kouzla" rád, takže jsem se na tohle docela těšil, trailer vypadal svěže a zajímavě. No jo, ty trailery, že...?! Ve výsledku se pak tvůrcům podařila jedna zvláštní věc, a to že vytvořili iluzi, která se tváří jako velkolepej film, ovšem ve výsledku je to jenom průměrná krminálka ukrytá pod pozlátkem. Bohužel tomu nijak zvlášť nepomáhá ani velice slušný herecký obsazení a závěrečnej zvrat neboli vysvětlení už je jenom třešnička na dortu - nicméně nahnilá a zkažená. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)