Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

frype

Prvy film po dlheeeej dobe kedy som nevedel ako to skonci a to ma rajcovalo este viac. Tento film nie je o osobach alebo o ich zivote. Tento film je o jednom 125 minutovom zazitku. Hudba, efekty a herci ma presvedcili po dlhej dobe, ze sa to este da. Nejedna sa o uzasny film plny akcie. Ide o to, ze si mozete kludne sadnut, otvorit pivo, zajest popularnu kukuricu a uzivat si jazdu, ktorú vám títo iluzionisti ponukli. ()

emdvojka

Podfukári sú film, v ktorom je všetko inak ako sa na prvý pohľad zdá. Postavy menia behom deja svoje úlohy a mení sa i príbeh do takého vyústenia, ktorý nečakáte. No ale poviem pravdu, to odhalenie toho kto to ma na svedomí na mi zdá postavené na hlavu. Ale nech, pretože herecké výkony protagonistov i hl. hrdinu sa mi páčili a bolo to zábavne skoro dvojhodinové predstavenie. ()

Drakenovec

Musím říct, že místy to bylo trochu zmatené a nudné, pravděpodobně by bylo lepší i kratší stopáž. Ovšem film je o dost lepší, než jenom obyčejný průměr, už jenom svým tématem. Každý z nás si jako malý hrál na kouzelníky, takže na ně má svůj vlastní názor. Žil jsem v klamu, když jsem si říkal, že dám pouhé 3 hvězdičky, to je prostě málo, ale takových 75% (3 a půl hvězdičky) už je mnohem přijatelnější volba pro mě. Konec byl opravdu povedený až mi z něj běhal mráz po zádech. ()

Blaogranas

Naprosto mě dostalo obsazení, které jsem dopředu neznal. Na to, aby každý dostal tolik prostoru, kolik by se k jeho jménu hodilo, musel by mít film tak 4 hodiny, takže místní prolévače slz, že se tam hvězdy jen mihly, nepodpořím. Přiznám se, že jsem policajtům neslkutečně přál, aby tu bandu kejklířů nakonec dostali. Je to určitě slabší film než dokonalý Dokonalý trik, nicméně o zábavu se dle mého dostatečně postaral. ()

dalziel

Síce som to pozeral len jedným okom popri surfovaní na nete,ale aj tak sa odvážim tento film označiť za blbosť roka.A to aj napriek dobrému obsadeniu,režiserovi a prachov vyhodených do vzduchu ako vo filme tak aj na tento film.Logika a aká taká súdnosť a pojem o realite sa bohužiaľ už do filmu nedostali. ()

Eduardo

Film, pri ktorom som cely cas netusil co sa deje, ako sa to deje a na konci dokonca ani kvoli comu sa to deje, ale aj tak som sa pri tom bavil ako len pri maloktorom filme. Niekedy si to musim pozriet znova, ale som si celkom isty, ze to skonci rovnakym WTF ako na prvy pokus... ale aspon to znova bude nesktuocne zabavne WTF, ktore ani chvilku nenudi ()

Whitebeard

Jak bych začal. Asi hodnocením. 3+ a lepší průměr. Počítám, že film se mi hodně rychle vytratí z paměti. Trailer byl prvotřídní, lákavej. A taky v něm bylo zdá se to nejlepší z celého filmu. Začátek na jedničku, konec na jedničku, ale nějak tomu chyběl ten střed, při kterém jsem se notně nudil. Pozornost na sebe hodně strhával Eisenberg, chvílema mu sekundoval Harrelson, tím je čtyčka ilusionistů vyčerpaná, děvče s chlapcem byli jaksi navíc, nedostali příliš prostoru. Napětí až do konce, člověk opravdu netušil, o co jde, kdo je za tím vším, ale stejně mi nakonec zůstala nějaká pachuť v puse, že to vlastně celý bylo tak nějak divně pitomý. ()

dakarin

Napadl mě známý slogan "Kdo chce moc, nemá nic", ale tak to podle mě při bližším pohledu není - jde o novou vlnu odosobněných filmů, kde už figurují postavy bez standardního citového zázemí a tím i s patřičně jinými reakcemi a vztahy a ... vším - velká tvůrčí svoboda či ničím v reálu neměřitelné mutace představ (?). Pro mě už to nejni :-( ()

FanKalEl

Pri prvom zhliadnutí v letnom kine spolu s vyše tisícami ľudí to bol až nadmieru slušný filmový zážitok kde som si užíval každú minútu a celkovo sa mi zdal byť film strašne dlhý čo mi vtedy dobre padlo. Pri druhom pozretí doma na extended blu-ray verzii to bolo už menej zábavné, aj celkový dojem z filmu bol iný kvôli tomu že aj keď je to rok čo som si to pozrel, pamätám si všetky hlavné dejové zvraty, zápletky, triky atď. Dokonca som si aj uvedomil že režisér nás ťahal len za nos a snažil sa skryť všetky tie nevysvetlitelné a nelogické chyby, klišé a pátosy zábavnosťou, trikmi a hlavne tým záverom ktorý je nedostatočne vysvetlený. Pri tom prvom pozretí som si to nenormálne užil za (100%) a všetky tie chyby som si nevšimol a bol som plne upútaný od začiatku až dokonca. Po druhom pozretí som vlastne ani nebol sklamaný a čakal som to že už tak nebudem očarený ale bavil som sa stále to malo svetlé chvíle, ba aj viac. Percentuálne to nedokážem ohodnotiť ale pod 4 hviezdy by som určite nešiel. ()

Dimo

Tohle jsem autorům jaksi nesežral. O čem to bylo, vlastně? No nevím, ale úplně blbý to nebylo, ale nepochopil jsem (bez nápovědy). ()

caramell

Filmy bez pointy mě nudí. Filmy s debilní pointou nesnáším. Kdyby to točil Nolan, byl by z toho prvotřídní thriller. Kdyby to točil Jackson byla by z toho fajnová akční komedie. Ale tohle? Tenhle film, co vykrádá konec SAWu jedničky tím WOW efektem? V SAWu to bylo dokonalé a naprosto to sedlo do děje. Tady to celý děj naprosto totálně pohřbilo. Snaha vypadat chytře filmu škodí, stejně jako na můj vkus naprosto šílené tempo. Zkrátka byl jsem zklamán. Ale tak asi nezapadám do masy dnešních lidí, co chodí na hloupé filmy, ve kterých musí pořád něco bouchat, aby to bylo super... ()

Ozzy2

Naprostá pecka.Úplně odlišný film od ostatních shitů,co Hollywood posledních 30 let produkuje.Bez potoků krve,zlámaných končetin,napínavé až do konce. Kdyby producenti napsali,že je to natočeno podle skutečné události,tak řeknu-pěkná blbost.Ale film je uveden jako mystery a tak ho taky beru. A obsazení v čele s Woody Harlesonem paráda.Takových filmů klidně víc. Je totální vymaštěnec v tom může hledat logiku. On totiž úplně každý film je totální blbost a podvod na diváka. ()

anitae

Tak nevím, opět jsem viděla jeden z tady nadhodnocených filmů - musím uznat, že triky byly pěkné, ale celkově mě to nebavilo...a konec byl divný. Od herců typu Freeman a Caine bych čekala víc. 3* ()

tranquill

Kvalitní, velkolepá podívaná. Nechodím na žádná kouzelnická vystoupení, ale filmy tohoto ražení můžu, pokud neztrácí logiku. A zde jsem se bavil dobře. ()

Stíba

Nápaditost se tomu upřít nedá a byť se ve skutečnosti nejedná o příliš víc než nablýskanou pompézní show bez jakéhokoliv přesahu, funguje to dobře. Atmosféru a charisma Dokonalého triku nebo Iluzionisty tady ale nehledejte. ()

AloeB

Snažím se to vydýchat. Doslova, protože závěr spolu se svým finálním twistem, mě naprosto dostal do kolen a já jen potřebuji vědět, zda to bylo dobře, či špatně. Protože celý tento film byl naprosto jedinečný, neuvěřitelná přechcávačka a bravurně a ke škodě věci mnohdy i nereálně zvládnuté triky, kdy člověk zapomíná myslet na to, že se někdy mohou buďto vymykat logice, nebo mít na obyčejnou mysl příliš složité vysvětlení, ale jediné, k čemu se upíná je ta elegance a kouzelnická noblesa při níž jsou nám kouzla uváděna jako na famózním představení. Už jen za toto by si film vysloužil vysoké hodnocení ale on se rozhodl jít ještě dál a znejistět diváka stejně jako Morgana Freemana v závěru. Zda to bylo pro dobro filmu či ne, to nemohu posoudit, musel bych film vidět podruhé se znalostí zápletky, což je ovšem možné, protože celý snímek je jedna velká vizuální exhibice. A k tomu ty herecké výkony. Božský Morgan mi zase potvrdil že umí a na paty se mu lepil Mark Ruffalo, který se mi začíná zamlouvat čím dál víc, nemluvě třeba o takových špičkách jako je Eisenberg, Harrelson, nebo Michael Kelly, který si tu po Dougovi z House of Cards zahrál další sympatickou postavu.Toto vše dělá z filmu výbornou podívanou, které paradoxně sráží kvalitu to, jak je výborná, protože mezi výborným dějem a překombinovaností je skutečně tenký led a zde se obávám, že už začal praskat. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)