Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

oSiSko

Dobre,možno to celé ako také nie je moc reálne, nemyslím ani efektami, ktoré sa tam diali, ale vecami, ktoré možno nedávajú zmysel. ALE TEN FILM MÁ SPÁD!!Až do záverečných titulkov čakáte stále na niečo nové, neviete čo bude nasledovať. Za všetko hovorí, že na filme som bol keď už ho dávali len raz denne(Bratislava, čo znamená, že už je dlho v kinách) a aj tak o 22:10 bola plná sála, takže ľudom sa páči a ja chápem prečo. Mne sa to veľmi veľmi páčilo, boli tam skvelé nápady, vysvetlovanie kúziel bolo úžasné, efekty adekvátne, nemám čo vytknút, možno logickejšie vysvetlenie celého príbehu úplne na konci. 80% ()

cervenyji

Tenhle film má těžkou startovní pozici. Pokusil se spojit prostředí kouzelnictví, které vrcholně spracoval Nolan se svým Dokonalým trikem a vykrádačku v partě, které opět kraluje Soderbergh s Dannyho parťáky. Naštěstí do toho šel Leterrier stejně zábavnou a svižnou formou jako například u Kurýra a je z toho prima podívaná, která si asi tolik nehraje na film s vyšším smyslem jako například Dokonalý trik. Prostě zábava, zábava a zábava, nic víc, nic míň. K tomu si ale přidejte kvalitní obsazení, velmi dobrou muziku, nějaký ten moment překvapení a je z toho prima nenáročná podívaná. ()

laurence

Dívejte se zblízka, moc o tom, co vidíte, nepřemýšlejte, a pak budete nadšeni. Není většího zklamání, než si nechat odkrýt trik a přijít o to kouzelnické mysterium. ()

HouseFan

Filmů o rafinovaném a stylovém vykrádání bank již vzniklo mnoho. Režisér Louis Leterrier se ale rozhodl, toto téma obohatit kouzelnickým uměním. A na rovinu si řekněme, že kouzla mají prostě rádi všichni. Spojením těchto aspektů Vám Leterrier naservíruje Dannyho parťáky (2001, Steven Soderbergh) co umí kouzlit, či puberťáckou verzi filmu Dokonalý trik (2006, Christopher Nolan). Podobnost s jedním z těchto snímků tam na 100% zahlédnete. Navíc se v tomto filmovém počinu sešla řada herců, kteří opravdu umí své nadání ukázat světu, společně s kvalitním a nepředvídatelným příběhem, který Vás nepřestane překvapovat. No nezní toto jako popis povedeného filmu? Mělo by, protože Podfukáři, podle mě, patří mezi vydařené letní hity. ()

Dacsus

Uff, zavial na mňa závan tej najlepšej zábavy v duchu Ocean's Eleven alebo Italian Jobu. Ako ovšem sledujem, čím ďalej tým viac ľudí je zblbnutých novodobými bezduchými srancami už natoľko, že ak ich doslova udrie do čela dobre urobený flák, ostanú z toho natoľko zmätený, že vlastne ani nezaregistrujú že prepásli možnosť dobre sa baviť. OK, čelom vzad, a naspäť k Fast and Furious - toto už najskôr nebude pre vás... ()

fafejt001

Nějak jsem čekal na něco , co mne ohromí . Tak vcelku se to dalo , ale bylo to překombinované . Ohromen jsem tedy nebyl . Melanie fajn , Morgan fajn , no jinak takový lepší průměr . Takové přehnané a přehlušené . Tři a půl . ()

paradoxman

No dobře, celou dobu jsem se napůl nechal bavit a napůl chytračil. Na konci mě stejně dostali, takže tleskám překvapivému rozuzlení. Jen to auto plné peněz by přišlo policajtům divné a Morgana by asi brzo pustili... ale tak co, musím si tam něco najít, nemám rád, když ze mě podfukáři dělají blba :-) ()

EddyT3

Posledni 2 filmy ktery si pamatuju o magii a kouzlech jsou Dokonaly Trik a Iluzionista. Tenhle filmecek je ale oba strci do kapsy spolecne s Harry Potterem. Je to ten typ filmu,pri kterym hltate kazdy slovo,kazdou minutu a jste cely nedockavy jak to bude dal. Tempo je strhujici,kamera uzasna a hudba tomu doda ten spravnej riz. Nema cenu se tady bavit o deji protoze by to bylo trestuhodny prozrazovani informaci. Vsechno co potrebujete vedet je to,ze je to zabavnej film nabitej perfektnima kouzlama,akci a kvalitnima hercema. Videt muzete treba Hulka(nejlepsiho) nebo chlapa co zalozil jeden z prvnich pornocasopisu a byl proti nemu pak celej lid USA, pak teda umrel v roce 2012 kdyz nastal konec sveta. Dokonce tady hraje i pan sluha vsech sluhu,kterej slouzil pro takovyho typka co si rikal Batman. A nemuzu zapomenout na chlapa kterej sedel v Shawshanku,ale to ho nezlomilo. Kdyz ho propustili, tak maknul a dotahnul to az na prezidenta USA. No a kdyz uz jsi jednou prezident USA tak pak uz zbejva si jen zahrat Boha. Zda se Vam to zahaleny tajemstvim? Rozlustite jmena hercu nez se na to podivate? ZKUSTE TO!!! Jo a pockejte si na to co je po titulkach. ()

Mery235

..wow... uzasne, nemam slov... nebudeme si klamat, uchvatilo ma to, bola som doslova a dopismenka nalepena a naviazana na kazde slovicko, co povedali a na vsetko, co urobili... genialne triky, sceny, herci, scenar, vysvetlenie, jednoducho... wow... parada... ja som vedela, ze na co sa tesit... dufam, ze pokracovanie to nepokazi... =) ()

jirkahorn

Zvláštní. Já si ten film užil v kině naprosto perfektně. Ale z toho, co jsem si přečetl na netu, tak už chápu, proč tady některé komentáře hlásají postrádající logiku, nenavázanost některých scén na sebe a útržkovitost. Přesně podle toho se totiž jednoznačně pozná, kdo si tenhle film stáhl z internetu a ani nebyl schopný si při stahování přečíst, že stahuje špatnou verzi, která má přeházené některé scény, některé chybí a jsou nahrazeny útržky z jiných částí filmu atp. :-D ()

david666

Provedení lepší zápletky, která pro mě (který má většinou rád jasně vysvětlené konce) bohužel není dotažena úplně do konce. Každopádně se na film dobře dívá a ty 2 hoďky uletí jako nic. Triky jsou perfektně a bombasticky ztvárněny, k tomu sympatické herecké osazenstvo. ()

kverula

Ólalaaaa. Jeden z nejlepších filmů, který jsem za poslední dobu viděla. Výborná akce, napětí, čáryfuky, vtipné dialogy a brilantní scénář. Nenudíte se ani chvilku, film má neuvěřitelný drive, že i pozorný divák sotva udrží pozornost. Ale vyplatí se. Miluju Freemana v bizarních rolích a Isla Fisher je prostě...kouzelná. A takové nízké hodnocení? Jděte se vycpat! P.S.: dokoukejte tituky. ()

LencaN

Eeeeej, wohoouu, to byla jízda :D prvek robin-hoodovství zakomponovaný do novodobého iluzionistického světa s dávkou akce a překvapení. Dle mého gusta :) sice kamera občas lítala až moc, ale jinak to bylo šťavnaté, svěží, zábavné, napínavé, s dobrým poměrem rychlejšího spádu a klidnějších scén, k tomu dobře padnoucí hudba a nečekaná závěrečná pointa toho všeho. Jako člověk, který má kouzelníky/iluzionisty moc rád, se ptám... jak sak*a dostala ten klobouk z králíka? Já vím, asi ne vše z filmu bylo opravdovou iluzí (respektive ve skutečnosti proveditelnou iluzí, např. bublina), spíše počítačovým trikem, ale stejně to bylo působivé, s pěknými kulisami a dookapadnoucím hereckým obsazením. Sice dávám 4* kvůli pro mě nedostatečnému wow efektu, to propojení a vysvětlení filmu mohlo být silnější, šmrncovnější, ale každopádně dávám palec nahoru. ()

JihadJoe odpad!

Co k tomu dodat. Snad jen to, že kdo dá více než 2*, tak je totální magor, kterej jede na těžkým fetu. Zdá se mi to jako že hollywood zkouší kam až může s debilitou u diváka zajít a pokud mu to tady bašíte (jako že jo) tak nás bohužel čeká nová vlna demetně rádobychytrých snímku z hollywoodu. Jako žánr sci-fi se už nebudou označovat Star Wars, ale podobný píčoviny jako Podfukáři. Po shlédnutí tohoto snímku mi totiž Star Wars přijde jako těžká realita. Dál nečtěte kdo neviděl (spoiler alert!!!). Čtyři dementi (Eisenberga fakt pověsit za gule do průvanu, toho když vidim, tak se mi zvedá tlak) se jaksi o něco snaží, neví proč, neví pro koho, polovinu věcí co dělaj, tak dělaj bez vysvětlení a nějaké motivace a druhá půlka jejich činností je těžká magie (né triky, ale pravá magie, věřte mi!). Harrelson je něco jako hypnotizér, kterej dokáže člověka zhypnotizovat pouhým dotekem! - ne nedělám si srandu. A pouhým pohledem dokáže zjistit, jakou váhu má vaše hovno, které jste tvořil před rokem, takovej to je borec. Druhý do party je trapná ženská, která není ani chytrá ani hezká. Třetí je nějakej debílek, kterej má ve filmu snad jednu větu, ale přepere a zesměšní celé speciální komando. No a Eisenberg je arogantní namyšlenej skozyduch. Z chudáka Freemana, coby poctivého odhalovače falešných kouzelnických triků udělaj evilboose number 1. Kouzelnické triky jsou možná líbivé, ale jsou absolutně mimo realitu. Hlavním hrdinům navíc všechno vychází úplně dokonale, takovej koktejl štěstí, náhod a dokonale načasovaných okamžiků jim nemůže věřit ani slepé retardované dítě z džungle. ()

Pajuska

Dnes ráno mi byl film doporučen a musím říct, že jsem se opravdu ani chvíli nenudila. Parádní efekty propracované až do toho nejmenšího detailu. Závěr opravdu šokující, ale takové filmy jsou asi nejlepší. Co se týče hvězdného obsazení tak k tomu snad ani nemám slov- herecké kvality se opět ukázaly. Tohle je 100% na 5* ;) ()

Taarg

Velká škoda, že američtí filmaři nepochopili, že nejlepší kouzelnické filmy jsou točené bez filmových triků - tedy tak, abyste věřili, že je vše ve snímku je skutečně možné. Tady vám to (ostatně jako vždy) musí vysvětlit Morgan Freeman. ()

Paserak

Nechal jsem se bavit a to mi šlo moc dobře, etda filmu. Už o něco méně se mi chtělo přemýšlet nad samotným rozuzlením. Obvykle to rád dělám, ale dnes toho přemýšlení mám nějak dost. Užil jsem si "stárnoucího" Woody Harrelsona, dělal mi radost. Fakt, že to na konci odsere Morgan Freeman člověk tušil, i to, že se jedná o pomstu....ale co...dal bych si to časem ještě jednou. ()

MFA

Tento film je jednoduše ´Bull shit´! Divák se zde má obdivovat úchvatných triků hlavních hrdinů, které by ovšem ve skutečnosti nikdy nebylo možné provést, nicméně na plátně za běhu (a vypnutém mozku) to vypadá jako hračka. Celý film stojí na tom, že si divák zřejmě na začátku vybere právě onu kartu, kterou vám potom mistr iluzionista předloží, a poté se již s otevřenými ústy máte vézt na vlně jejich geniality a věřit všemu co vidíte, třeba i tomu, co je naroubované CGI efekty. Štvala mně také otravná hudba, která má podtrhovat genialitu čtyř skvělých iluzionistů. Nemluvím o WTF grand finále ani o vyvrcholení příběhu. Pokud někoho zajímá téma tohoto filmu, tak jeden mnohem zajímavější film natočil Christopher Nolan. ()

Vajnlich

Tak konečně po dlouhé době sem viděl film který mě nadchl. Opravdu sem se moc a moc bavil a k tomu byl napjatý jak kšandy. Od začátku až do konce neskutečná jízda plná skvělých herců i triků. Brilantní. Pokud nejste intoušský hnidopich, který bude film rozebírat minutu po minutě a hledat v něm něco víc než opravdu je. Budete se skvěle bavit a moc si to užijete. Vřele doporučuji. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)