Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

nikus120

Kúzla a triky ma moc nebavia a ani v tomto filme ma moc neprekvapili. Len pomimo sa dalo pár menších zádrhelov, strieľačiek, drámy atď. Film som chcela hodnotiť na tri hviezdy ale vďaka prekvapivému koncu mu pridávam ešte jednu. ()

Stanmi

Skupině čtyř iluzionistů (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Isla Fisher) se při jednom jejich kouzelnickém vystoupení podaří vykrást banku, která je vzdálena tisíce kilometrů, což samozřejmě upoutá pozornost příslušných vyšetřovacích úřadů, nemá však na jejich zadržení dostatečné důkazy a čtveřice zlodějských kouzelníků si schovává v rukávu ještě další triky...No, co se musí filmu uznat je, že ne každý den se podaří vidět kouzelnickou "heist movie", takže originalita se rozhodně tvůrcům upřít nedá. Pozornost nás diváků se však nevěnuje pouze kouzelníkům, ale také vyšetřovatelům, které ztvárnili Mark Ruffalo a Mélanie Laurent. Ti na mne působili mnohem sympatičtějším dojmem, než oni iluzionisté, kteřé film až příliš zobrazuje jako dokonalé a bezchyné frajírky. Takže abych shrnul hlavní klady filmu, máme tady orginální námět, solidní hereckou základnu a celé to vypadá cool a sexy, tak jak se od moderního filmu očekává. Francouzský režisér Louis Leterrier opět dokázal, že vizuální stránku svých filmů rozhodně umí, zároveň však potvrdil, že z hlediska scénaristického nepatří jeho filmy k těm nejvytříbenějším. Což je případ také Podfukářů, kteří trpí snad až nezdravým počtem příběhových "twistů" či až přílišnou sázkou na náhodu. A především bych viděl problém v tom, že ač se film snaží tvářit jako co možná nejvíce realistický, tak si tvůrci především při kouzelnických kouscích pomáhají až přílišným počtem počítačových triků, což snižuje jejich uvěřitelnost a také uvěřitelnost celého filmu. I přes tyto chyby však soudím, že se jedná o naprosto koukatelnou záležitost, při které se však musíme vtáhnout do onoho magického světa a ne nad ním moc přemýšlet. ()

PamelaJJK

Podfukáři měli nakročeno ke skvělému a geniálnímu krimi thrilleru, ale záhy jim jaksi došel dech a nakonec se propadli do nudné šedi průměru, či spíše ještě hlouběji. Podívaná to byla hodně efektní, pompézní a nablýskaná a prvních cirka 20 minut hodně slibovalo. V duchu už jsem pěl ódy na Podfukáře, ale bylo to předčasné. Najednou snímek ztrácel drive a místy i logiku. Tvůrci nepochopitelně sundali nohu z plynu a nadšení vyprchalo a zůstalo jen blyštivé pozlátko, které mělo zakrýt nevyváženost děje a v podstatě i jeho prázdnotu. Vkrádala se ne snad přímo nuda, ale nutkavý pocit přání si, aby už byl konec. A toto přání při stopáži blížící se dvěma hodinám není vyslyšeno. Takže v podstatě takový podfuk na diváka. Svůj díl viny jistě má i neobvykle velký počet scénáristů. Ten jistě způsobil takovou tu podivnou roztříštěnost a nevyrovnanost filmu. Při všech těchto negativech nemůže do hvězdných výšin Podfukáře vynést ani skvělá doprovodná hudba, ani skvělé obsazení (hlavně pánové Harrelson a Freeman). Je mi líto. ()

NeMiQ

What the podfuck? Zo začiatku si človek vraví, hmm, ale ma dobre okabátili. Akurát postupom deja sa hromadia veľkolepé kúzla, mágia, zvraty, podfuky a iné skomoleniny. Niektoré prvky scenára sa mi páčili, len škoda toho famózneho oblbovania či už verejnosti vo firme ich ohromnými trikmi a takisto aj diváka pri sledovaní filmu. Dalo sa to spracovať skoremnejšie, nie zase afektovane americky. 5 scenáristov, každý sa vybláznil a dokopy vzniklo toto neviemčo. A záver? :( asi tak. Táto rozprávka sa mi veru veľmi nepáčila. ()

maxcold

Otázka zní, proč né pět hvězd? Protože čeho je moc, toho je příliš. Iluze je úžasná věc a lidi to přitahuje stejně jako straky, blízkavé přeměty (teda slyšel jsme to). Uričtě jsou desítky důvodů, proč tenhle film označit za sračku. Pak je tu ale pár důvodů, proč ne. Protože je to zábava. Je to napínavé (trochu). Je to vtipné (trochu víc). A hlavně je to hravé (hodně). ()

Luswani

Další z řady amerických přihlouplých filmů. Dialogy hercům z pusy lítají jak z kulometu, navíc se jedná o hloupé tlachání. Námět je sice zajímavý, ale výsledek mě vůbec nezaujal. Velmi přitažené za vlasy a v mnoha momentech naprosto nelogické a nedomyšlené. Jednu hvězdičku dávám za Morgana Freemana a tu druhou za rozuzlení. Do poslední chvíle jsem nevěděl, "kdo" to bude. Ale znovu tento film vidět nechci. 40% ()

Kilos35

Prvních 15 min na mě film působil jako * blbost co mi ukradne 2 hodiny mého drahoceného času. Pak podfukáři vytáhli pár es z rukávu a už získali mou pozornost. Když jsem však film dokoukal a podle rad jsem se už na věc "nekoukal tak z blízka", viděl jsem, že jde pouze o docela laciný trik, který na oko vypadá opravdu věrohodně a chytře. V Jádře je ale nedotáhlý a mdlý. ()

14krejca14

První polovina filmu skvělá zábava. Když se děj přehoupne do druhé části tak zjistíte, že tu něco nehraje a ke zdárnému konci to asi nedojde. Divák očekává, že bude v posledních 10 minutách šokován a já vlastně i byl, ovšem tím, jak to všechno šlo do kopru. A ani skvělé herecké obsazení Podfukáře nezachrání. Škoda, do tohoto snímku jsem vkládal celkem velké naděje :-( ()

ESNYR

Celou dobu jsem byl napnutej jak guma od spoďárů, a čekal jsem co z toho vyleze, abych si asi po hodině začal uvědomovat že to je plné logických nesmyslů a neuvěřitelných zvrat(k)ů. A co měl jako znamenat ten sci-fi konec ? To se bude jako dvojka odehrávat v nějaké jiné dimenzi nebo co ? Protože mi konec nebyl vůbec jasný, tak nemůžu jinak než dát 2 slabé hvězdy. A herecky to taky nebyla žádná sláva. ()

fimler

Nevím čím to je obyč. film o neobyčejných kouzelnících.Stejně se na něj pořád dívám v TV už snad po třetí.Strašně mi sedí herci do rolí.Největší bomba pro tento film a pro mě je Isla Fisher, kterou jsem si velice oblíbil jen škoda, že už nebude hrát ve dvojce(největší zklamání roku).Trošku se to vymyká stylu Iluzionista nebo Dokonalý trik a konečně to přináší kouzla do moderní doby což jsme zatím vidět nemohli, protože již zmíněné filmy jsou všechny historické.Ano říkám 100% si to zaslouží a za ten konec.....nechápu jak někdo může cloumat hlavou u konce Dokonalého triku, protože tohle se mi zdá ještě mín předvídatelnější! ()

Mograine

Kouzelnických filmů je celá kopa, ale ještě jsem neviděl žádnej natolik propracovanej snímek na kouzelnické téma. Režiséra sice neznám, ale soudně podle výsledku je na mé listině řízků, Jesse, Morgan a spol. jsou dokonalá kombinace a očekávám v budoucnu další spolupráci a neskutečně krásná Isla Fisher tomu dodává nádech křehkosti a šarmu. Příběh natolik promyšlený až jsem jsem se v půlce ztratil a pak po 5-ti minutách zase chytl nit. No prostě snímek jako párek a doufám v ještě lepší pokračování. ()

Citera_Mor

Stejně jako jsou ukázkové efekty, tak je ukázkový i deus ex machina v samém závěru. Samotný film má sice krásný spád, nicméně závěr je tak přitažený za vlasy, že by leckoho skalpoval. ()

AndrewNewman

Originálny scenár so skvelými hercami. Film však v sebe nemá ani jednu epickú scénku, ktorú by som si ešte pamätal. Dá sa to odpustiť komédiam, ktoré pozeráte ako jednohubky. Nie filmu, ktorý zarobí viac ako 350 mega. ()

megajalec

V podvedomí som cítil, že film má v sebe nejaké nedostatky a logické lapsusy. Ale tak kráľovsky som sa nebavil už dávno a vďaka tomu som nad nimi absolútne nerozmýšľal a nechal sa unášať a vodiť za nos. ()

eMeMko

Ideální oddechový snímek se zajímavou zápletkou, utíkajícím příběhem a dosti nečekaným koncem. Herecké výkony jsou na dobré úrovní, technicky je vše taktéž zvládnuto na výbornou, takže nemám téměř co vtknout. Možná až trochu šíleně neuvěřitelný závěr, ale zase na druhou stranu, aspoň to nebyla nuda. Finální hodnocení: ideální film na odpočinkový večer, při kterém nemusíte moc přemýšlet a přesto si ho užijete naplno. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)