Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

Martin741

Pokial Ridly Scott ma Black Hawk Down a pokial este jestvuje nieco ako Utek ze Sibire, tak toto balansuje niekde na pomedzi. Z Black Hawk Down ma tento film exoticke destinacie a slusne akcne sceny a z druheho filmu - Utek ze Sibire - putovanie cez Hindukus s prenasledovatelmi za sebou. Postavy su jednorozmerne a ploche bez stipky vnutornej psychologie, herecke vykony ziadne, alebo absolutne mizerne. Krasna Diane Kruger to nezachrani a nepomohla ani ucast Benoit Magimela /Purpurove Reky 2 - Andele Apokalypsy/. Afgansko -pakistanske realie samoucelne a neplnia ziadnu funkciu. 50 % ()

O´Neill

Jeden z nejlepších filmů za poslední dobu. Skoro dvě hodiny jsem v kině seděl vyloženě napjatý, a čekal co bude dál. Herci předvádějí úžasnou práci, stejně jako režie. Ta dává přednost akci před kecáním, a to je rozhodně dobře. Hudba doplňuje vynikající atmosféru, a co je třeba rozhodně pozvednout je autentičnost - ať už skvělá kamera, která dává jedinečný pohled na přestřelky, tak výstroj všech vojáků, která je na úrovni reálné výstroje, a to se ve filmech moc nevidí. Bez většího přemýšlení je to za mě plný počet. ()

WoWoW

Ti Frantící to vůbec neudělali zle, super kamera, naprosto skvěle natočné přestřelky, za výkony herců se taky nikdo zlobit nemůže, hudba byla též super. Jeden problém i přesto existuje. Totiž napsat scénář muselo trvat, tak tři, čtyři hodinky, protože i když je možné, že je to podle skutečnosti, tak to vypadá jako jiná varianta na pořád to samé. Skoro to vypadá, jako že všechny skutečné příběhy převedené do filmu, jsou o dlouhém putování přes půl světa. Hm, řekl bych, že je čas hledat něco méně okoukané. ()

bourec

Tohle je jen průměr,frantíci mě tentokrát trochu zklamali,protože jednoznačně uměj točit,ale tohle bomba neni.60%. ()

enjoi

Průměrná žánrovka s převídatelným dějem a takřka nesmrtelnými francouzskými vojáky. Jako oddechovka dobré, jinak nemá co nabídnout. 65 % ()

TomikZlesa

Nebejt debil v matice a logice tak tomu asi napálím odpad! jako Zeck. Jakou má cenu záchrana jedný pošahaný pipky, která je tam jěště dobrovolně .... 2 ? 3 ? 4 ? životy dobrejch chlapů no radši sem to přestal počítat. Dál bych tu moh zvracet nad hovadinama jak moc je speciální jednotka speciální když se brání čelmhlav talibáncům v přesile asi 6:100, nekrejíc se a stylem Rambo kosí jednoho za druhym, no asi bylo po nějaký době potřeba opět udělt ze Západního světa božstvo a z východu je tupce se samopalem v ruce a ručníkem na hlavě ! O honbě 50 metru od sebe a nebejt schopnej se trefit ani nemluvím. Jenže bylo to napínavý, chcípalo tam hodně zlejch i dobrejch a bavil sem se, a to hlavně pri sniper modu. No a na závěr jedno klišé......Nepřemejšlej nad tim filmem, jinak by tech 110 minut bylo zbytečných ! ()

laik_60

že sa tým vojenským jednotkám vždy niečo pokazí .. kurnik šopa ... raz je to vysielačka... inokedy vrtulníky ... Poviem Vám, keby sa všetky špeciálne jednotky sveta spojili, už dávno by tu nebol taliban ani ISS či Lýbia či aký šľak. .. Ale nie veď o čom by boli potom filmy !!!! Kto máte rád strielačky na arabov padajúcich ako muchy pod presnými zásahmi vojakov špecialistov, alebo motanie sa kdesi vysoko v horách s prestreleným bruchom .. no tak si to kuknite. Mňa hodne znechucovali patetické závery (admiral s novinárkou na chrbte, pohreb v skalách, kde ešte aj arabi "priložili kamienky na rov" či bratský pohľad na seba dvoch zachránených vojakov) .... ()

C0r0ner

Slušný manhunt opic proti lidem, který je sice celkem předvídatelný, ale dobře se na něj kouká a navíc si asi nikdy nepřestanu užívat filmového masakrování nácků, teroristů a podobné vypatlané svoloče. Nic přelomového, ale na jedno zhlédnutí optimální záležitost. 70% ()

sulimo

Docela mě mrzí, že musim při nejlepší vůli dávat tři hvězdy, příběhem a i obsazenim to má na víc, o to je pak smutnější, že převážná část neakčních scén nestojí za řeč. Akční scény jsou každopádně nervydrásající a dost nekompromisní, jenže ani tady se tvůrci neubránili béčkovýmu patosu pomalého umírání a zpomaleným záběrům, které jsou snad ještě béčkovější, navíc i v akčních částech děje je naprosto chaotickej střih, který mě osobně hodně ubral na kvalitě. Jinak mě asi nevyhnutelně zaujala úmrtnost nepřítele a neúmrtnost členů speciální jednotky, to si představte, že si takhle jeden voják utíká a za zadkem má půlku příslušníků Talibanu, kteří po něm střílí a za Boha, Mohameda, whatever se nemůžou trefit, zatimco on se párkrát otočí, ani nezamíří a hned jich jde půlka do kytek (v no spíš do šutrů, v týhle krajině), no, zkrátka mírně řečeno nevyvážené. Co se týče těch neakčních částí, ty jsou místy peklo pro oči i uši, kort vyobrazení hlavního padoucha, který zjevně rád vraždí, jede oficiálně dle manuálu Šaríi, neoficiálně je mu to volný a pokud ho neposlouchaj starší duchovní magoři, tak preferuje angličtinu, no prostě trapas, chápete to? páč já fakt ne, toho dementa, co psal jednotlivý charaktery bych tam poslala na zkušenou. Nic ve filmu ale nepřebije zmrvenej hudební doprovod, to se nedá popsat, to se musí slyšet. Jediný, co opravdu stojí za to, aby se divák dokopal kouknout na tuhle záležitost (a vydržel to pak do konce), je parádní nehostinná krajina a pro mě osobně pak ještě pan Magimel, jako vzpomínka na jednu parádní Pianistku a taky na to, že umí i hrát jako herec. Když to teď po sobě čtu, tak nemůžu přijít na to, proč že jsem tomu vlastně dala ty tři hvězdy, nějak mě ta nejlepší vůle opouští, vlastně opustila, takže za dva. ()

Andre3000

Emoce, především nenávist. Síla bojovat, síla přátelství a touha po přežití, ale i pomstě. Film má spád, kouzlo a i přesto, že úplně nenabídnul něco nového, tak je přitažlivý. ()

Juto

Tento film bol slušný, trochu príliš melodramatický, ale stále dobrý. Výhodou bola akcia, ktorá je nadpriemerná a nahrádza plytký dej. 6/10 ()

SHI-SHA

Příběh se mi moc líbil, nicméně je strašně promarňen špatným střihem. Sled scén je tak nešťastný, že na mě film působil, jako kdyby původně chtěli natočit úplně něco jiného a poté se to snažili vyžehlit nějakým poslepováním do koukatelného formátu. ()

dr.fish

V jednotlivostech síla, ovšem jako celek slabota. Akční scény poměrně slušné, některé momenty překvapivě povedené. Sráží to ovšem až patetické scény a ta strašná hudba v těch akčních sekvencích, no děs běs. 55% ()

sir-dave

V rámci špionážních válečných filmů ode všeho něco. Vzhledem k evropským poměrům poměrně povedené. Linie filmu nijak překvapivá: únos - záchrana - útěk, na druhou stranu to kompenzuje charismatická speciální jednotka, Kruger, záchranné akce a napětí. Pro lepší pochopení postav stojí za to, si to pustit dvakrát. ()

bartias

V úchvatných exteriérech se odehrávají průměrně natočené přestřelky zasazené do příběhu stejně béčkově pitomého jako Delta Force. Speciální jednotka je přes jasně viditelné ambice asi tak logická jako hra na válku ve školce. ()

tomeek

Za poslední dobu opravdu jeden z mála filmů, kde mě ty smrti fakt mrzely. Jak se to "lacině" rozjelo, tak u konce jsem se bál dýchat. ()

Remivsremi

Poslední dobou mě dokaže neuvěřitelně naštvat to soudobé pojetí akčních filmu, kdy tvůrci narvou co nejvíce zběsilých střihu kamery, aby jim film připadal dostatečně "akční." Jednotka chvíli běží po skaliskách, za pár sekund přestřihneme na debatující politiky, pospíchame za úhlavním padouchem, nesmíme vynechat naší reportérku a vše zakončíme co nejdelším záběrem na letící stíhačky. A tohle stihneme během jediné minuty. Je mi z toho zběsilého tempa zle, škodí to ději i celkové přehlednosti filmu. Celý snímek se v podstatě skládá ze směsi narychlo posládaných scének, které nedrží pohromadě. Příběh se mi líbil i herecké obsazení se vydařilo (především Raz Degan jako padouch byl velmi dobrý), ale vůbec mě to nechytlo. Velká škoda a promarněna šance, lepší dvě hvězdičky. ()

Vecko99

První polovina filmu šlape jako po másle. Jedna přestřelka střídá druhou a přitom parta neznamých vojáků, o kterých se za celý film nic nedozvíme, zachraňuje novinářku. Bohužel posledních 40 minut je jako kopie Útěku ze sibiřu a to není moc pro mě. Nejdřív se bojíte otočit od televize abyste o nic nepřišli a pak si říkáte, že kdybych teď půl hodiny neviděl a přišel až na klasický kýčovitý konec, tak bych o nic nepřišel. Škoda, francouzskou produkci mám rád, ale z tohoto se dalo vytřískat více. ()

Woody77

Nerozumiem co proti tomuto filmu vsetci maju? Tie priemerne a podpriemerne hodnotenie. Co bolo natocene za posledne 3 roky s touto tematikou? Uplne hovno. Netvrdim ,ze sa z toho filmu sa treba posrat ved urcite ma svoje chyby a jednu terminatorsku scenu no celkom ho dehonestovat urcite netreba. Francuzska produkcia ma svoju uroven a urcite radsej toto ako blabol z Ameriky. ()