Domek z karet - Série 5

(série)
USA, 2017, 11 h 20 min (Minutáž: 45–57 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Andrew Polk, James Martinez, Michael Kelly, Neve Campbell, Sean M. Brown, Patricia Clarkson, Curtiss Cook, Kwajalyn Brown (více)

Epizody(13)

Jde o víc než kdy dřív. Frank a Claire spolu pracují na upevnění moci a získání Bílého domu – jakýmikoli prostředky. (Netflix)

JohnyD

Už dávno to nie je udalosť sezóny, ale aj napriek repetetivnosti určitých liniek ma to stále baví, pretože konkurencia spí a v bedni z politického prostredia nič nebeží, čo by sa tomu aspoň trošičku približovalo a to v dobe, kde sa spoločnosť polarizuje a každé voľby sú takmer jedno veľké prekvapenie. Kvitujem využívanie reálnych udalostí z nášho sveta pre potreby seriálu, aj keď ako celok to nedrží vôbec pokope a rozpadlo by sa to ako ten domček z karát o mnoho skôr. 7/10 PS: A áno, má to stále boží soundtrack od Jeffa Beala. ()

Likan7

Úvod série je dobrý. Conway byl svěží vítr a ten seriál potřeboval. Jenže v momentu, kdy měla série vrcholit, tak se naopak začala propadat do stále se opakujících machinací, které už po páté nejsou tak skvostné, jako na začátku. Je obrovská škoda, že se stalo to, co se stalo, protože vidět Franka a Claire proti sobě, to by byla parádní podívaná. Tímhle seriál pro mnohé skončil. ()

zapalik

Držák bohužel už v páté sezóně ztratil dech, už působil jako parodie sebe sama. Zaplwtky jsou těžko uvěřitelný. ()

strom-z

SPOILERY: Překvapivě slušnou sérii (která konečně vytahuje všechnu tu špínu z dřívějška) pro mě srazily o celý dvě hvězdy závěrečný dva díly, který původně velmi nadějnej seriál proměnily v normální frašku; oním momentem zlomu je příšernej scénáristickej nesmysl, kdy prezident shodí ministryni ze schodů (ano, on už ten moment, kdy shodil Zoe před vlak, byl příšerně děravej - načasování vlaku? kamery? - ale k tomu se seriál aspoň pomalu vracel a dával naději v aspoň trochu přijatelný vysvětlení...). Stejně tak Frankovo "šokující" odhalení z úvodu posledního dílu je absolutní cringe... Z Claire je v samym závěru už jenom parodie sebe samý, to ani neni monstrum, to je robot, kterej psychologicky ne že by byl neuchopitelnej, on vůbec nedává smysl... Jestli za svou roli dostala Robin Wright míň peněz než Kevin Spacey (byť i k němu určitě lze mít výhrady), kvalitativně je to podle mě zcela správně. Btw Doug už je jen nesnesitelnej a jeho konstantní pološepot jak z béčkovýho seriálu - kterym HoC už koneckonců je - je prostě k smíchu (naopak většinu série mi dobrej přišel Seth, kterej ten blázinec tak nějak držel při zemi). ()

0verseer

”Here we are again. You know, if you ignore all the pomp and circumstance, the most perverse thing is that I actually believe in the presidency, its importance, what it means around the world, even symbolically - but I believe in power even more, for its own sake. Gore Vidal once wrote that power is an end to itself, and the instinctive urge to prevail the most important single human trait. I've always told myself that everything I did was for her, but maybe it wasn't. Maybe I love power more.” Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a napíšem na rovinu to, čo je už podľa priemerného hodnotenia jasné. Piata séria House of Cards je zatiaľ to najslabšie, čo seriál ponúkol. Stále však nechýbajú zaujímavé momenty, kvôli čomu si rozhodne u diváka, ktorý videl všetky predchádzajúce časti, zaslúži pozornosť. Aj s ohľadom na to, že po zverejnení Spaceyho 30 rokov starého prešľapu a následnom prerušení nahrávania 6. série, môže ísť trochu neplánovane o sériu poslednú. Vlažný úvod a stred sezóny zavŕšil trochu šialený záver, v ktorom sa tvorcovia rozhodne (aj cenu značnej straty vierohodnosti) nebáli riskovať. Od začiatku to síce bola fikcia narážajúca na aktuálne problémy a morálku v politických kruhoch, piata séria však svojím zbesilým zakončením vytvorila ešte akúsi fiktívnejšiu fikciu. Ťažko to ale scenáristom vyčítať po tom, čo postupne začal seriál strácať “drive”. Ak pokračovanie predsalen vznikne, budem rovnako ako mnohí sledovať už skôr zo zvedavosti a zotrvačnosti ako to celé napokon dopadne, pretože pocit, keď som sa v predchádzajúcich sériach doslova tešil na ďalšie epizódy je nenávratne fuč. Napriek všetkému nemožno aktuálnu sériu označiť za nejaký prepadák => 7/10 ()

swinevenca

Tvůrci správně naznali, a Američané sami jim k tomu pomohli, že světová politika se v čím dál větší prdel obrací, proto i Underwoodovi museli řádně přitvrdit,a tak si nás začala zpracovávat i Claire. Těším se na naše další setkání, madam president. ()

matolos1

House of Cards neustále dokáže prekvapiť skvelými zvratmi v tomto neustále točiacom sa kruhu ľudí a ich názorov a zaujímavé je, že po piatej sérii stále má perfektné tempo a briliantnú atmosféru. Na rozdiel od ostatných sérii je táto z nich asi najkomornejšia, všetko sa už pomaly odohráva v Bielom Dome, chodí sa z miestnosti do miestnosti, z haly do haly a všetko sa ale deje prostredníctvom vykryštalizovaných dialógov, kde sa iba konšpiruje, podvádza a v podstate tak rovnako je to dobré ako v predošlých sériách. Oproti ostatným seriálom si dokáže popri riešení všetkých politických káuz a konfliktov udržať komplexnú dejovú štruktúru u každej z postáv a vzťahov medzi nimi. A aby to nebolo málo, tak sa nám pridá zopár nových a ešte sa k tomu riešia veci, ktoré zostali nevysvetlené. Kevin Spacey je opäť skvelý a jednoznačne dominuje, jeho úvahové vsuvky( tá na začiatku piatej epizódy luxusná a štýlová) a prejavy sú základným stavebným pilierom a zároveň ho v očiach diváka posúvajú na prvé miesto obľúbenosti. Robin Wright si zachováva svoj strojený výraz, ktorý tomu ale koniec koncov vôbec neškodí, lebo ku koncu sa prejavila tiež ako riadna sviňa. Som nadšený a pripravený na daľšiu sériu. ()

jungewolf

1.- 7.díl : v této sérii začíná Claire Underwood(-ová) - R.Wright(-ová) pomalu, ale jistě zastiňovat svého muže, prezidenta Franka Underwooda (K.Spacey). Takže : 5 * a 86 - 91 % . ()

tomino28

Pátou sérií už, zdá se, tvůrcům pomalu dochází dech a invence. Ale zachraňují to herecké výkony, Kevin Spacey je ve své roli výjimečně přesvědčivý. O to víc jsem zvědavý, jak to půjde v závěrečné řadě bez něj, pokud jej tedy Hollywood do té doby nevezme na milost (což se asi nestane..). Takže pořád dobré, ale už ne vynikající, v některých epizodách už byl scénář lehce přitažený za vlasy. ()

Tomas_PO

Že v najlepšom treba prestať platí aj pre tento seriál. Síce sa pri sčítaní hodnotenia takmer podarilo 5/5 (chýbala jedna hviezda jedného dielu naviac), no dynamika oproti predchádzajúcim sériám predsa len klesá. Koniec koncov, je to pochopiteľné, dostať sa na úroveň prvých sérii je zväčša snaha márna. Zápletka s (SPOILER) Claire ako prezidentkou síce zaujala a dala seriálu perspektívu dalšej sérii, no osobne by som skôr privítal vrcholiace grand finale. ()

Sheemass

Francis a Claire přidavájí na obrátkách a opravdu se nebojí zašpinit si ruce. Kevin Spacey předvání neskutečný výkon a se závěrem poslední epizody, tahle série patří snad k tomu nejlepšímu co jsme prozatím mohli od Underwoodových vidět. ()

Unlikelyhero

Ubral jsem hvězdičku, možná jen z toho důvodu, že se u mne již dostavila únava z neúnavného pletichaření. Závěrečné díly série mi v sekvencích odehrávajících se v Bílém domě, spíše připomínaly starý Řím, nikdo neví s kým a proti komu. Když ta Robin a Kevin jsou takoví sympaťáci, musíte je i při těch hrůzných nepravostech milovat. ()