What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

tahit

Moje malá úvaha nemá ambice hodnotit nějak odborně tento film, ale napsat pár postřehů z dojmů a rozhodně nechci Flashdance nějak zlehčovat jako oficiální kritika, která mu vyčítá především laciný děj. Mě se základní osa příběhu, která není nikterak náročná, docela líbila. A proč by nemohla být svářečka taneční hvězdou? Taky jsem znal jeřábnici, která chodila na amatérský balet. Pravda, bylo to trochu nablejskaně sladký, ale to je přeci typicky americký duch filmu, nebo se mýlím? ()

Divočák

Popkulturní ikona osmdesátých let. Děj skoro žádný, ale kultovní hudba a kultovní scény na každém kroku. My měli v osmdesátkách Ramba a Komando, holky zase Hříšný tanec a tohle. ()

sheen

Americký sen, film je spíše smršť klipů, dnes už s legendárními songy. She's a maniac, maniac....[Nákladové nádraží Žižkov] ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hudba, energie hlavní hrdinky, příběh -trošku vyčpělé po letech/// Jo tak tento klenot jsem myslím viděl poprvé. Hudbu samozřejmě znám, film jsem však zhlédl až dnes. Když na okraj zmíním, že už to není to co bývalo, tak se přiliš nemílím. Hudba už nezní jako pořádná vypalovačka a choreografie už je dnes spíš úsměvná. Přesto jsem se od tohoto dojmu oprostil a film jsem si nádherně užil. Emoce tu jsou, láska, romatika a příběh taky. Občas pěkná hudební melodie. Prostě spokojenost, film se mi líbil a klidně bych si dal remake./// Celkem 76%/// ()

Rosaviva

Hodně naivní pohádka, která není ani tak o tanci, ale je to jen další tuctový romantický příběh. Méně romanťárny a více tancování by tomuhle filmu fakt neškodilo, tančeních čísel tam bylo všeho všudy asi pět (přičemž na minimálně dvě se radši snažím zapomenout). No, ještě, že ten soundtrack to mělo boží. 3* ()

GilEstel

Vcelku průměrný film, který se stal slavný díky ústřední melodii. Český cover písně WHAT A FEELING využila pro komerční úspěch v našich luzích a hájích Leona Machálková (ŽÍZEŇ LÁSKY). Tedy asi s odstupem 15ti let a ještě před tím, než si nechala zmenšit nosánek. Film samotný toho obsahově opravdu moc nenabízí. Pohádka o tom, jak chudá holka ke štěstí přišla a ještě si splnila životní sen. Díky aktivitě rádiových stanic se stal z filmu jeden z kultovních symbolů osmdesátkové dekády. A tak i dnes po třiceti letech se najde málokdo, kdo by film nebo alespoň píseň neznal. Otázka zní. Je to dobře? Asi ano. I takové filmy mají mít na světě své místo. Pro některé lidi znamenají hodně. P.S. Jeannifer Beals tančí opravdu pěkně. ()

HAL

Hele fakt tomu nebudeme říkat film. Tohle je porno pro děti, nic jiného. Příběh je k nenalezení, tady jen hezké holky v uplých hadrech tančí a nebo se potí ve fitku ve videoklipovém střihu a s rozjetou disko hudbou - a jediné co z toho přežilo aspoň trochu ve zdraví do dnešní doby je právě ta hudba Giorgia Morodera. ()

kingik odpad!

Tak třeba tenhle film bych dal z fleku do top 200 nejhorších filmů. No co může být horšího, než když svářečka z fabriky tančí v noci v luxusním baru. Tento stupid námět nemohl napadnout nikoho menšího, než Jerry Bruckheimera a jeho partáka, dnes již zesnulého Dona Simpsona. Hoši, jako máte v hlavě nebo jste to fakt mysleli vážně?! ()

Šakal

Ne pokaždé je pokrok ku prospěchu věci. Co by si svět bez telefoních budek počal že :o) Lidstvo by v nich mnohé ztratilo. Když to na dva "zdravé" lidi přijde a zrovna nikde po ruce volný útulný byteček, penzion, či vhodné zákoutí, jeví se to jako příjemná varianta (řešení). V neposlední řadě "opepří" lehce vyhasínající vztah. Přeci jenom narvat se ve dvou lidech do mobilu (pomineme-li "technickou obtížnost") není zrovna dvakrát lákavá varianta. Lehce mi ten peprný rozhovor při večeři (Alex a Nicka s jeho ex....) připomněl vtip, který rozesmál 2/3 osazenstva restaurace, tu zbýv. 1/3 min vytrhl z letargie na oslavě 30-tých narozenin mého kamaráda. Snad prominete(vlastně není za co)....Přijde slečna k doktorovi. Ten se na nic neptá, hned u dveří ji ohne přes židli a div z ní nevyšuká duši. Následně se protáhne a lehce si uleví: "Paráda, to jsem přesně potřeboval....a co schází vám" :o) Jj, "80" romantický snímek se všemi klady i zápory co k tomu neodmyslitelně patří(lo), včetně "potřebného happiendu". Jelikož já jsem "stará dobrá škola", mě tento taneční snímek Adriana Lynea nijak neuráží. Rozhodně mnohem méně než nechtěná parodie J. Lopez na závěrečnou náborovou scénu. Při tanečních scénách notně sympatické Jennifer Beals v baru, kdy na sebe dotyčná vylévá obsah kýble, každý zdravý chlap raději sahá do mrazáku pro kostky ledu a neomylně si je sype do kalhot. Zvlášť v těchto horkých dnech by mohlo hrozit samovznícení. Výsledný resultát: nenadcne, ale ani neurazí a * navíc tasím za toho roztomilého "psího syčáčka" hlavní hrdinky.... p.s. začínám se strachovat o své zdraví. Pustit si po tomto kousku tuto: http://www.csfd.cz/film/227779-rolling-stones/ spolupráci mistra Martyho a Stounů .... no řekněte upřímně, přijde vám to lidičky normální :o) ()

gilmore_girl

Pekne pisnicky, ale straslive nudny pribeh, dialogy o nicem, herecka nesympaticka az hruza... a gymnasticke tanecky me taky moc neberou. Zlata Baby! ()

Webb

Nemám rád muzikály a tento byl pro mě naprostou ztrátou času. Dokonce ani neobvyklý námět jsem nevyužil a to problikávání světel Hrrrr!!!! Ne! ()

Anderton

Flashdance je čistá esencia 80. rokov spoločne s napríklad takým Top gunom. Inak je to aj celkom slušná sociálna melodráma o tom, ako nezostať navždy v šedi života, priemernosti až podpriemernosti. Záver je vlastne iba takým odrazovým momentom v živote, v podstate až tak veľa ešte neznamená, iba prvý, ale zásadný krok. Nie každý ho je, ako vidíme aj vo filme, schopný učiniť. Pomer rozpočtu a tržieb je neskutočný, podľa rozpočtu to vyzerá, že sa jednalo o menší, nezávislejší projekt. Taký Rocky pre ženy, ten bol ale viac "sociálne deprimujúci". ()

nascendi

Pri prehodnocovaní trojhviezdičkových neokomentovaných filmov hviezdičku častejšie odoberám než pridávam, ale sú aj výnimky. To je prípad muzikálu Flashdance, ktorý som prijal takmer bezvýhradne. Hudbu poznám dôverne, tanečné čísla boli veľmi dobré, dej bol guľášovito rozptýlený do viacerých epizód a nerušil, hlavná predstaviteľka bola milo bezprostredná, tak čo ešte by som od muzikálu očakával? A to, že väčšina mojich sledovaných užívateľov ostala pri troch hviezdičkách a masa ČSFD zaradila film do šedej zóny ma zaujíma najmenej. Dosť často som "proti všem" bez toho, aby som v tom nachádzal záľubu. ()

nash.

Finálový tanec před zkušební komisí má své kouzlo, svým způsobem se zapsal do dějin žánru a ovlivnil jeho budoucí podobu, ale film jako takový mě ani s odstupem let nijak zvlášť za srdce nevzal. Nepomohly ani osmdesátkové disco hity ani natřásající se hýždě Jennifer Bealsové. Možná kdyby tančila s tou svářečkou.. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)