• Lukoboss

Je to ujetý, fakt hodně ujetý a jak tady hodně lidí zmiňuje, vygraduje to u scény s hot dogama. Musím říct, že nebyl dobrej nápad u toho večeřet. Nicméně množství a síla vtipu není taková, aby si to zasloužilo vyšší hodnocení. Něco tomu chybí a naopak je to podle klasických postupů - on / zvrhlík, kterej má všechno na háku a kašle na učení; ona / hodná, cudná, šikovná, která chodí se školním premiantem, nicméně tihle dva se potkají, pochopitelně se zamilujou a ona mu pomůže prozřít, takže najednou má chuť školu dodělat atd. No blá, blá, známe to přece, ne?!(4.3.2015)

• as-minor

Mám rád fekálne teenagerské komédie. Dokonca musím uznať, že ma snímok potešil tým, že sa nesnažil - ako jemu podobné filmy - o okázalú typologizáciu jednotlivých vzoriek, respektíve skupín študentov. Čo ma však nebavilo boli ťažkopádne prechody z komediálnej roviny do dramatickej. Akoby medzi nimi neexistovali hranice. Akoby fekálnosť splývala so sentimentálnosťou. Veď to nedáva význam. (V preklade: Fekálne scény nárazovo, alogicky a neprirodzene striedala chvíľková dramatická rovina príbehu) A druhým, závažnejším problémom bolo to, že ma humor moc nebavil.(24.5.2020)

• RedDuck

Toto je jedna s komedií s dobrým námětem i postavami, které mohl talentovaný režisér vkusně rozvinout. Do jednotlivých předmětů, školního prostředí, interakci s profesory a spolužáky.... On ale řekl ne, a zcela samoúčelně začal do fungujícího těsta na sladký highfive piškot zamíchávat lidské i psí pohlavní orgány, sperma, sračku a močení. Každá zde fekální scéna, a že jich je, znamená další hřebíček do rakve zábavnosti. Nakonec tak i celé obsazení v čele s charismatickým Reynoldsem musí sežrat to co vytvořilo a věru to není pěkný pohled. Na tomto filmu není sexy vůbec nic! A mně je to líto, protože ta kostra příběhu a ty postavy fakt nebyly marný.(13.10.2012)

Van Wilder a jeho neskutečnej studentskej život. Jedna z nejpodařenějších teenage komedií, co jsem měl možnost vidět. Na Koulose a jeho sexuální explozi jednoduše nejde zapomenout (chudák pes), stejně jako na skutečně žhavou noc Kala Penna. Mohlo by se zdát, že některý scény byly fakt za čarou, ale bylo jich jen pár a dalo se to v pohodě snést.. =)(5.5.2014)

Musím říct, že mi se to docela líbilo, i k mému velkému překvapení. Nemohu souhlasit s tím, že by to byla další fekální komedie. Bylo zde sice pár tvrdších kousků, ale nic strašného. Naopak bych řekl, že i trošku drsnější či fekálnější scény byly podány opravdu vtipně a "rozumně". K mému údivu jsem se dost nasmál a bavil. Je tam spousta slovních vtipů, komentářů, glos a hlášek, pár vtipných situací a celkově rozumně ulítlé. Já se bavil. 70%. Howgh!(31.5.2012)

• - Michael Olowokandi, Darius Miles, Quentin Richardson a Lamar Odom, kteří hráli basketbalové hráče, spolu kdysi opravdu hráli v jednom týmu v NBA v Los Angeles. (HappySmile)

• - Né každý možné rozpoznal, že logo společnosti Volkswagen na čepici Van Wildera (Ryan Reynolds) odkazuje na iniciály jeho postavy. (Lembi4)

• - Ryan Reynolds viděl před vydáním filmu pouze krátký úryvek, nikoli celý film. (Cheeker)