Soudkyně Barbara

(pořad)
Reality-TV / Drama
Česko, 2015, 60 min

Skutečné příběhy ze soudních síní. Nesmlouvavá, neomylná a spravedlivá – soudkyně Barbara rozhoduje, kde je pravda. (TV Barrandov)

Tryskomyš

Varování! Pozor, tento pořad je silně návykový. Jakmile rozkoukáte kterýkoliv díl, nedokážete odejít dřív, než vyslechnete konečný verdikt! ()

zdepapepa

Trochu mi uniká, proč tento pořad má tak nízké hodnocení. Asi někomu vadí, že lze v určitém směru v televizi lhát, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ač se pořad dušuje skutečnými příběhy ze soudních síní, jenom blázen a hlupák a naivka by si mohl myslet, že se jedná o 100% skutečné soudní řízení. Buď je to celé jen inscenace nějakého skutečného soudního případu, který se ale už odehrál (koneckonců z toho mohou vycházet i závěrečné medailonky "co se stalo pak"), případně se jedná o domluvu obou stran na uposlechnutí rozhodnutí třetí strany, tak jak je tomu u americké Judge Judy. První možnosti nahrává fakt, že obě soudkyně Barbary, dámy Prasková a Kafková, jsou zkušené herečky a mají za sebou každá několik TV filmů a seriálů. Ale. Jedno velké ale, kterým by se dala omluvit prakticky celá oblast fikce kinematografické, knižní, hudební, divadelní a další. Je to příjemné médium pro rozpoutání diskuse nad tím, kdo má jaké morální hodnoty, kdo by měl soud vyhrát i kdo už něco podobného zažil a kdo by se nad sebou mohl zamyslet. To si myslím, že by se z toho dalo odnést a ne se soustředit zbytečně mnoho na to, že je ta či ona kauza banální (chválím propojení s moderátorem zpráv a ukotvením v realitě) nebo že někomu nebyl nadělen dostatečný herecký talent. Co mi ale vadí je fakt, že soudkyně akorát vynáší rozsudek a nerozdává rozumy jako např. Judge Judy (která ovšem byla skutečnou právničkou a prokurátorkou) a že ve výsledku pod rouškou reality TV tento pořad dost zkresluje skutečné soudní řízení. Celkově tedy jako podvečerní zvuková kulisa dobré, jako plnohodnotná zábava však nedostačující. ()

NinonL odpad!

Líbí se mi komentář RedAK, ale nelíbí se mi jeho hodnocení. Jak tohle může někdo předkládat lidem k dívání? To se nedá nazvat ani parodií na soudní procesy. To je jasný odpad. ()

Pierre odpad!

Oprávdu, se musíme koukat každý všední den na to jak si TV Barandov hraje na soud? To může někdo myslet vážně? Otřesné zpracování, mizerné hereck výkony... Bída, bída, bída. ()

MajklCZsk odpad!

Když se naši bratia vyrukovali na Jojce se Súdnou siení, tak byla jen otázka času, než se toho chytí nějaká česká televize. A samozřejmě, kdo by to byl jiný, než televize s ještě horšími pořady, než má Nova zprávy, Barandov? Soudkyně Barbara... jak bych to jen popsal... mezitímco herci ve slovenské verzi se aspoň pokouší hrát, tak v Barboře na to dlabou. Všechno se to snaží vypadat natolik uvěřitelně, že to spíše působí odporně a směšně. Ani nechápu, proč se to jmenuje Soudkyně Barbora, když nás zajímá případ a ne ta "soudkyně". Odpad, jak vyšitý! ()

topi odpad!

Opravdu nechápu, jak tohle může někdo natočit a někdo se na to může dívat. To je taková nehorázná zhovadilost, že to nemá v televizní tvorbě obdoby. A ta neherecká společnost co tam předvádí, to je největší extrém, jaký jsem kdy viděl. Hanba blít!!! ()

runner85

Videl som len pár častí a na daktoré sa dalo pozerať, ale je to o dosť slabšie ako naša súdna sieň ... jedna hviezda hlavne za Lenku Vacvalovú ()

JohnMiller odpad!

Čo je horšie z prostredia súdnych procesov ako súdna sieň na Jojke? No, je ťažké nakrútiť niečo horšie ale našim Českým susedom sa to nejakým zázrakom podarilo. Soudkyně Barbara sa nedá vyčísliť v percentách kladných hodnôt.. Za mňa -20%. ()

rakovnik odpad!

Haló, kdo si chce vyzkoušet, jaké to je před kamerou, nechť se dostaví k našemu ochotnickému sboru! Viděl jsem upoutávku na tento pořad a ta mě tak zaujala svou tupostí, že jsem musel vidět alespoň kousek tohoto naprosto zbytečného a neskutečně hloupého pořadu. Směšné...k čemu to je? Asi aby si i veřejnost zkusila, jaké to je být před kamerou. A to opravdu vidět nepotřebuji. ()

Alfréda odpad!

Veliké díky pořadu Luďka Staňka. Netušila jsem, že existuje ještě větší žumpa než pořady TV Nova. A hle, ještě je tu Barrandov... ()