Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

jarmik

Všechny bondovky, co teď vidím poprvé až po zkušenosti s novým Bondem Craigem, asi u mě nemají velkou šanci na úspěch. Mám rád Conneryho, mám rád Brosnana, no a Craig je prostě hrdinou nového formátu Bonda. A ty staré šablonovité variace mě prostě nebaví... ()

laepus

Bez debat nejslabší bondovka, jakou jsem viděl. Moorovky jsou vždy nejuhozenější a nejbizarnější ze všech, tady to je ale ještě na entou uhozené a navíc hodně hloupě udělané, ne jen vymyšlené. Snad jen ty závěrečné scény se Zubem, těch pár westernových sekund ze Sedmi statečných a krásná Lois Chilesová jsou důvody, pro které je možné tento film dodívat. ()

Aerine

To jako vážně? Když už začnu podléhat kouzlu Bondovek, tak přijde tohle? Je to míněno vážně, nebo jako parodie? Nevím... Dokud se Bond drží na zemi, je to celkem ok, ale poslední třetinu bych si odpustila... ()

RipperJosh

Hodně na hraně mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec to k vyššímu hodnocení dorval fanoušky zbožňovaný (právem) Jaws!:) Ale jinak jde o zvláštní díl s nevyrovnaným tempem, šíleně teatrálním záporákem a ne moc výraznou bondgirl. Humor většinou funguje, byť chvílemi sklouzává skoro až k parodii. No a vesmírná přestřelka, to se musí vidět, něco neuvěřitelnýho, k té čas opravdu nebyl milosrdný:)) ()

Garch

Jak vůbec nemusím Rogera Moora, tak Moonraker je dnes, kdy už i raketoplány jsou bohužel minulostí, jeden z nejlepších dílů Bondovek (z těch, které jsou povětšinou parodií samy na sebe). Plus dvojsmyslné vtipy a neodmyslitelný šovinismus jsou vlastně základem kultu nenáročné zábavy s 007. Škoda jen kruté smrti hrdinky s dlouhými prsy. .Je to vlastně taková hovadina, že musím hvězdu přidat :-) ()

Marius_ss

Tak toto sa podarilo, začínalo to ako štandardná bondovka, a nakoniec to skončilo epickým vesmírnym dobrodružstvom. Inšpirácia Hviezdnymi vojnami je tu citeľná. A ten zvrat s Jawsom ? Tak to ma dostalo asi najviac :D Prvý Bond vo vesmíre, je pre mňa jeden z najlepších Bondov ! Bohužiaľ je to posledný film Bernarda Leeho ako “M”, ktorý sa už ďalšieho dielu nedožil, a to je veľká strata, lebo bol prvý a najlepši “M”. Moonraker tak ostáva posledným filmom o agentovi 007, kde sme si mohli užiť pôvodné, legendárne trio - “M”, “Q” a Moneypenny... ()

Renfield

Z Afriky do Londýna, dále do Kalifornie, Benátek, Ria... Po sérii měst je třeba trochu toho čerstvého vzduchu, který nejlépe poskytne prales. A v něm se navíc nachází i nástupní stanice na oběžnou dráhu, což se zdá být ideální. Šílené? Bond už zažil tolik, že se jeho vesmírnému dobrodružství ani nedivím, jenom se mohlo obejít bez té závěrečné přestřelky, něco takového si nedovolil ani Lucas. Tak že by právě proto? Možná. Ovšem do té doby je Moonraker překvapivě solidní, příliš velkou škodu mu tentokrát nedělá humor, ani méně výrazný záporák. Naopak má silné scény jako centrifuga, souboj na lanovce, či honička Benátskými kanály, Benátky jsou vůbec nejsilnější částí filmu. Ovšem na Blízká setkání se Sedmi statečnými nemá ani Star Wars odysea. 65% ()

Yoss

Je to slabšia bondovka a je na nej vidieť, že vznikla v roku 1979. Najmä tie špeciálne efekty už pôsobia veľmi naivným dojmom. ()

bobstock

I sám Bond si musel projít prostředím inspirovaným tehdy prostupující invazí hvězdných válek napříč celým kinosvětem. Roztomilá role drobečka Kiela, který si uvědomí svého trýznitele. 70% ()

Brejlil

Vzhůru do vesmíru. James předběhl NASA a Columbii a proletěl se raketoplánem mnohem dříve. Jinak jde v podstatě o nesmírnou blbinu, ale docela zábavnou. ()

Murphy722

Na tento film nás donutil se dívat náš doktor z katedry při cestě do Benátek. Asi tušíte proč. Scéna z Benátek je nezapomenutelná. V dnešní době mě tento Bond nutí k úsměvu a docela velkému. Asi už jsem zmlsané publikum co já vím. Jak už tady mnoha soudruhů vzpomínala scénu ala Star Wars. Tak při pohledu na moje spolužačky, jsem myslel, že je trefí. ()

VictorMartel

Centrifugální trenažér, dobrmani, nájemný vrah útočící z rakve, opět jako v The Spy Who Loved Me Victor Tourjansky (vtip na obavu z obsahu lahve se ještě vrátí ve For your eyes only), s výjimkou hang glideru žádné skvělé vybavení, jeden výjev jako v bájných dobách někde na Thassu, scéna s hroznýšem, hroucení Draxovy orbitální stanice. Zhruba tak si tento díl budu pamatovat. Nelíbila se mi westernovská vložka, nelíbily se mi střety s paprskomety - na jinak nápady a efekty velmi bohaté akčnosti to ději ubíralo a zároveň tím sám sebe parodoval. Padouch Drax mi chováním nevadí, ačkoliv srozumitelností svého cíle je ze všech bondovských padouchů asi největší blázen. ()

maty39

Další klasická bondovka. Slovo Moonraker snad znají i lidé, co nikdy žádnou bondovku neviděli. Alespoň já jsem věděl, co Moonraker znamená dřív, než jsem vůbec nějakou bondovku viděl. Moonraker se drží receptu předchozího dílu a opět dává Bondovi parťáka v podobě agentky CIA (ta je tentokrát trochu nevýrazná a vzájemná chemie moc nefunguje - asi jediná slabina Moonrakera). Na straně záporáků je opět Jaws a jeden Japonský (?) poskok, který potěší jedním soubojem s Bondem v muzeu sklářských výrobků nevyčíslitelné ceny. Jinak má Moonraker opravdu ďábelské tempo. Bond jde z jedné akční scény do druhé (gondoly v Benátkách, muzeum (dejme tomu), lanovky, anakonda a dlaší). Trochu oddechu se dočkáme, až když se Bond přesune do vesmíru, kde dojde na laserové zbraně. Moonraker udržel vysokou laťku nastavenou předchozím dílem a dal mi druhý důvod, proč mít rád Moorea jako agenta 007. ()

waits

Tahle bondovka je pro fandu Flemingova odkazu jedna velká radost. Nabízí totiž všechno, co od Bonda požaduje: krásné ženy, exotické exteriéry (Rio a přenádherná brazilská příroda..ty vodopády!), originální potyčky a zápletky (anakonda, lanovka), od dob Moorea lehký cynismus a suchý humor, zlosyna na úrovni (zubatý poskok lepší svého pána) a vůbec onu očekávanou atmosféru bezstarostnosti, ve které je fuk, že nevíme, kam Bond jde a proč a že náhod je mnoho a přespříliš. Ten závěr je popatný dobové zájmové vlně, ale vlastně to ani nevadí. Bondových pět, jinak čtyři.. ()

Lilloos

Musím vyzdvihnout nádherné prostředí (Benátky, Rio), dokonce se vyskytla i jedna parádní akční scéna, kterou bohužel nemá na svědomí samotný 007 (exzaměstnankyně zdrhající před psy). Ale proč používají pořád tu samou omletou konstrukci příběhu? Bond ve vesmíru je zcela mimo své pole působnosti (co by si počal bez sličné pilotky raketoplánů?). ()

bolan

11. VENICE / RIO / UNIVERSE - Jde zatím o nejhoršího Bonda. Béčková patlanice jedoucí na tehdejší módní vlně 70´s sci-fi. Ty 2 hvězdy jenom proto, že se to tváří jako Bond alespoň v první půlce. Druhá polovina hraničí s odpadem. Jaw napodruhé jako komediální debilita a čekal jsem, že tam ještě vyleze Tashunko Sapa a Pan Tau. ()

Ulrich

Bože co ten konec? Vím, že tvůrci chtěli co nejvíc vyždímat z celosvětové poptávky po vesmírných dobrodružstvích, ale celkově se mi snímek zdá poněkud odfláknutý. Když vidim Moora s Bondgirl dělat směšně zpomalený pohyby simulující stav beztíže, a přitom jí její účes dokonale drží tvar ačkoliv má vlasy volně spuštěné...No je to taková příprava na hrůznou Chobotničku. ()

Saur.us

Absurdnější bondovku svět snad neviděl. Smál jsem se od začátku do konce. Udělali mi radost ty narážky na různé filmy. ()

MAJkLSON

James Bond ve vesmíru proti šílenci, který chce vyhladit Zem a vrátit se na ni s novou civilizací. K tomu závěrečná přestřelka jako z Hvězdných válek. ()

Bozvav

Skvěle udělaná Bondovka. Efekty musely ve své době budit hotové pozdvižení (je vidět, že frčel Star Wars), dialogy svižné, hlášky vtipné, ženy krásné a silák se železnou tlamou bavil jako o život. Hudba dobrá. Za mne plný počet. Klasika, co se neomrzí. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale