Nedotknutelní

• Nový Zéland

Untouchable

Komedie / Drama / Životopisný

Francie, 2011, 112 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 726)

Spolu ze Zinedinem Zidanem to nejlepsi, co kdy Francie dala svetu..100% je malo..pure art(3.3.2012)

Víte kde najdete kvadrupegika? Tam kde jste ho odlozili.(4.3.2012)

zahreje na dusi, moc krasny poutavy pribeh ani vterinu sem neuhl okem, pecka nejvetsi moc krasny prekvapeni bez debat 5(9.3.2012)

Môj najlepší film za posledné obdobie, s vinikajúcim Omarom Sy v hlavnej úlohe.(12.3.2012)

Naprosto senzační komedie s poněkud neotřelým černým humorem. To, že se Intouchables objevil takřka hned v horních pozicích nejlepších filmů si zaslouží právem, pro mě nejlepší film za rok 2011. Američani čumte, takhle se to dělá!(13.3.2012)

Černá komedie bez jediného kazu... "Vše, co může být řečeno o přátelství, se mu podobá asi jako botanika květinám." (H. D. Thoreau) ... Stále více mi Francouzi dokazují, že jsou mnohem větší umělci než kdokoliv jiný, mají ten správný vkus a vědí přesně, co kam napasovat, aby to správně vyznělo. V tomto případě mě sled okolností mnohokrát dovedl až k samovolnému, nekontrolovatelnému výbuchu emocí, který nebral konce. Ani chvilku jsem neměl pocit, že je něco nepřirozené. Film nabízí upřímný a chytrý humor, který neztrácí na kouzle ani po vícerém zhlédnutí. ... S odstupem času musím říct, že Intouchables by bez obou hlavních představitelů neměl ani zdaleka takovou sílu.(13.3.2012)

Nádherné soundtracky od Ludovico Einaudiho. Děj má spád, emoce, vtip a ještě ke všemu je to podle skutečné události, takže si z tohoto příběhu odnesete daleko víc. Hlávní dvojka je nesmírně sympatická a příjemná na pohled. Film který chytne za srdce každého kdo není suchar.(14.3.2012)

Neskutečný fóry, neskutečnej Omar Sy, neskutečnej celej film. Hrozně mě překvapilo, jak to rychle stoupalo v žebříčku, ale teď už to chápu - tenhle styl humoru je přesně můj šálek kávy a takhle od srdce jsem se dlouho nenasmál, nejvíc asi na konci při holení :).(14.3.2012)

Fakt krásnej film. Nehledě na to, že jsem se nejmíň jednou div smíchy nepotrhal. Viz. strom v opeře - to byla fakt bomba. 90%(14.3.2012)

Neskutečně jsem se bavil! Velkou měrou za to může to, že mám rád černý humor, ale na druhou stranu to mělo, řekněme, i tu hloubku. K tomu všemu přidejme skvělé herecké výkony, kde hlavně Sy je top a nemůžu jinak než dát 95% a pro mě druhý nejlepší film po Forrestu Gumpovi...(16.3.2012)

Chtě nechtě musím za 5. Filmu není moc co vytknout a zábava je to vpravdě nadprůměrná. Kladem je, že si tvůrci odpustili takovou tu schématičnost - dobrý, zvrat - špatný, dobrý - happy end.(17.3.2012)

Březen za kamna vlezem a uvidíme přitom kupu kvalitních filmů, tak nějak probíhá můj březen roku 2012 - 14 denní proválená dovolená a k tomu haupttrefa za haupttrefou - tenhle film je již třetí, kterému dávám za toto období 5 hvězd a rozhodně si je zaslouží. Je to prostě taková francouzská pohádka - o co větší je překvápko na konci filmu - tohle , nebo většina toho (věřím tomu) se fakt stala, jen ne v černo-bílém ale spíš muslimsko-křesťanském balení.(18.3.2012)

Příjemně plynoucí, chvílema vtipné a s výborným soundrackem. Nestrhlo mě to však natolik, abych si nevšimnul několika těžko uvěřitelných dějových zvratů a klišoidních situací, kterými si tvůrci dopomáhali k naplnění milionkrát viděné šablony. Nebo možná právě proto mě to zase tak moc nestrhlo. Pochybuju, že za týden si vzpomenu na víc než skvělý zvuk Maserati.(18.3.2012)

Tady není s hodnocením nad čím přemýšlet. Láska na první pohled/poslech?Začít mým oblíbeným Ludovicem, to je těžký kalibr (to, že je podepsán pod soundtrackem jsem zjistila až posléze). Ach!! To už je pak navození atmosféry nočního města hračka. A jsem tam. Jeho hudba se mě vždycky tak dotýká, až se mi svírá srdce. Emoce. Abych to dlouho neprotahovala... zklamání či nadšení. Zvítězilo jednoznačně to druhé. Oba herci v hlavních rolích byli VÝBORNÍ a rozhodně nedoporučuju dívat se na tento film pozdě večer, protože potom musíte dusit smích do polštáře, jinak byste vzbudili celý barák. :)(19.3.2012)

Po druhém shlédnutí je to jasných 5 hvězdiček a velice silný zážitek. Herecké výkony jsou velmi upřímné a uvěřitelné. Hudba, vlastně celý soundtrack krásně dokresluje nálady a pocity ve filmu.(19.3.2012)

krásny film s taktne dávkovaným nekorektným humorom, ktorý budete milovať. Skvelý a autentický výkon Omary Sy.(20.3.2012)

• Hank

Krásný důkaz toho, že 8. nejlepší film (dle aktuálního žebříčku csfd) může být naprosto klidně velmi průměrná, nudná komedie, která spíše přiměje ke spánku než ke smíchu a jejíchž filmové kvality jsou ještě níž. Hodnocením na csfd se jednoduše řídit nedá, zvlášť když se jedná o francouzský film a komedii k tomu:-)(22.3.2012)

Tento film je pro mě na pomezí tří a čtyř hvězdiček a to především proto, že jeho pozitiva jsou současně i tak trochu negativa. Je to dosti šablonovitý příběh postavený na hromadě tradičních klišé, který je po celou dobu tak sladce milý, až to chvílemi může iritovat. Leitmotivem je zde střet dvou světů - střet ras, střet sociálních tříd, střet věkových kategorií apod., až je toho trochu moc a neškodilo by trochu ubrat na úsilí vykreslit dva učebnicové protiklady a popsat úžasný přerod housenky v ušlechtilého motýla. Na druhou stranu musím ocenit břitký francouzský humor trefující se do snobů a pokrytců a velice přesvědčivý výkon F. Cluzeta. Takže 3 a 3/4*(23.3.2012)

Opravdu silný dojem.(23.3.2012)

Tento snímek si získal mé sympatie skvělým scénářem, hudbou vystihující okamžitou situaci a skutečně vypadajícím přátelstvím mezi hlavními hrdiny. Obzvlášť musím vyzdvihnout výkon Omara Sy , jehož postava Drisse naplňovala celý film úžasnou živostí a optimismem, který dokázal přebít a obrátit k dobrému méně veselé pasáže filmu . "Intouchables" potvrzuje nepsané pravidlo, že nejlepší scénáře píše sám život.(23.3.2012)